MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

petra53
13. okt 2010

Ahojte, baby prosim o radu - ten cas co je pri vypocte doktora Jonasa - myslim den a hodina - tak ta hodina je hodina kedy ma byt styk? 😕 alebo je to cas kedy by malo byt vajicko uz oplodnene a teda styk treba mat 12-24h pred tým? 😕 😕 😕 sa neviem z toho vysomarit 😅 poradíte, prosím? 🙂

cerler
13. okt 2010

@petra53 podla mna nemas orig. jonasov vypocet...

petra53
13. okt 2010

@cerler preco?

petra53
13. okt 2010

@cerler ja som mala orig pri prvom - som ho platila a teraz ho mam z nejdise.cz - je to presne to iste - porovnali mi to dokonca baby z modrehokonika co ho teraz zaplatli a dali si ho aj tu gratis vypocitat - a je to to iste... 😕

abebydes
13. okt 2010

ahojte baby 😀
na tej stranke najdise.cz uz to tu bolo na modrom rozoberane a nie vsetkym babam s aterminy zhodovali, tak ako aj mojim dvom kamoskam - jednej sa zhoduje len 4 terminy tusim a tej druhej skoro vsetky ale su tam rozdielne pohlavia, takze by som naj odporucala vypocet od jonasa 😀 teda, ak chcete mat vypocet podla jonasa 😀

@petra53
ty hovoris o hodine - tak potom asi mas vypocet zo stranky chlapecdievca.sk, ze? kamoska im tiez naletela (!), ked dostala vypocet , tak sa jej to nezdalo, zavolala priamo jonasa a ten jej povedal,ze s nimi nic nema a povedal,ze on ma len JEDNU oficialnu stranku a to je www.centrumjonas.com a ze on na nete nema ziadne vypocty len tak (takze ani to najdisedoktorjonas tam nie je od neho). Jonas nema vo vypocte cas - lebo to je somarina 😀 si pozri stranky dozadu - baby sa tu na tom dost zabavali 😀

petra53
13. okt 2010

@abebydes no, na pohlavi mi nezalezi, staci ak sa zhodne termin 😀 no uvidime, tento mesiac sa mi zhoduje aj s ovulkou, tak som sama zvedava... 😅 ak ak to nevyjde, tak si potom vypytam kontakt na Jonasa, OK? 🙂 ale pri malom mi to vyslo - styk iba raz v mesiaci - mimo ovulky a vyslo aj pohlavie... mozno nahoda, neviem 🙂 tak vela stastia vsetkym 😉
a nie z chlapecdievca - z najdise.cz 🙂

cerler
13. okt 2010

@petra53 uz je asi moj prispevok zbytocny, ale dostala som sa sem az teraz
ako ti pisala abebydes MUDR. Jonas nema vo vypoctoch ziadny presny cas (ci su pocatia alebo pripadne porodu)... a preto som aj reagovala na tvoj prispevok, ze to co mas ty doma - vypocet... nie je urcite original Jonasov...
a je tu vlastne aj spomenuta ta jeho stranka 🙂 pre ostatne...

chrobaaacik
14. okt 2010

@helenkasabinka
Mam otazocku, ci pri prvom vypocte, ked ste este nemali mimco Ti vo vypocte uviedol aj riziko, pretoze ja som si dala urobit vypocet, kedze by sme radi miminko a vsetko mam vyratane okrem rizika. Ked som volala s jeho dcerou tak mi povedala, ze vraj to nie je potrebne pokial som nemala doteraz komplikacie. Ale ja by som sa im praveze rada vyhla tak neviem, ci sa mozem do toho pustit alebo nie...
Prosim o radu... Vdakaaaa 🙂

chrobaaacik
14. okt 2010

@petra53
Petka a Tebe pri prvom vypocte uviedol aj riziko alebo nie ? Lebo ja som si dala urobit vypocet a mam vsetko okrem rizika. Mam original vypocet Jonasa...

petra53
14. okt 2010

@chrobaaacik nemala som tam riziko 😒

puska16
14. okt 2010

chrobacik + petka53 ja takisto nemam riziko iba vypocty...tak neviem....mne tiez povedala jeho dcera ze pokial sme obaja zdravy a len sa nedari tak netreba rizika..tak tak...drzim palce 😉 😉

katrin21
14. okt 2010

@chrobaaacik ale on neuvadza" riziko". on naopak uvadza skor opak: dobrú zivotaschopnost ... ale to naozaj len ked uz nejaky problem v minulosti bol.. pre prvorodicky to nerobi 🙂 takze bud kludna

chrobaaacik
14. okt 2010

@katrin21
Dakujem Katrin21. Pytala som sa kvoli tomu ze ako ine snazilky, aj ja som pokukovala po inych strankach /zenska zvedavost/ 😀 a na stranke www.najdise.cz su astro aspekty a tam mi pri tych terminoch, ktore sa zhoduju s tymi Jonasovymi vychadzaju nejake blbe aspekty. Sem tam sa objavi nejaky zeleny, aj to len jeden z tych 4, ktore su pri kazdom datume /Luna.../, tak som trochu v obavach, ci napriek tomu, ze Jonas vyratal vhodne dni na pocatie, tam nie je riziko ohladom zdravia dietata a podobne. Alebo je lepsie to nemiesat dokopy ? My ideme snazilkovat od 18-teho intenzivne a uvidime. Obaja sme zdravi, ziaden problem doteraz nebol, tak uvidime. Co Vy na to ? Malo by to byt ok ? Dakujem Vam za Vase rady, hlavne tie, ktore uz mate krasne zdrave miminka. Tehulkam gratulujem 🙂

st2
15. okt 2010

joj kocky tak ja uz cakam na vypocet, dnes mi ho posielaju, tak som zvedava co ma caka a neminie 😀

sona919
15. okt 2010

ahojte dievčatá, mám výpočet od Jonáša a vôbec mi nevychádza optimálny termín na splodenia dieťaťa želaného pohlavia.mne sa všade križujú červené a zelené termíny a asi 2 mi vychádzajú cez menzes a to sa mi zdá nelogické a nepravdepodobné.Vraj keď sa križujú farby, tak jonáš nezaručí želané pohlavie. Tak potom v období keď je najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia ,tak je jeho predpoveď na 50 percent?Veď to je vždy, či sa mýlim?Prosím poraďte mi, čo s tým, ak máte takéto skúsenosti. Poraďte ako sa zariadiť. Vďaka.

gerdanova
15. okt 2010

@sona919
presne, keď sa križujú červené dni so zelenými, tak može dojsť k zmene pohlavia.
Mne sa krížili a narodilo sa mi opačné pohlavie, ale bolo mi to jedno po dvoch rokoch snaženia ... Druhýkrát sme pokyny dodržali a narodil sa nám chlapček. A veru vtedy som mala termín nejak okolo MS.
A to by si nebola jediná, ktorá by ostala tehotná počas MS.
takže ak si chceš byť istá pohlavím, tak počkaj, keď sa dni križovať nebudú alebo to jednoducho riskni... 😉

soni1
17. okt 2010

@gerdanova ahoj, chcela by som sa spýtať, ty si otehu podľa Jonáša niekde okolo menzesu? Pýtam sa preto, lebo aj mne to vychádza 5 dní pred menzesom. Ďakujem.

gerdanova
17. okt 2010

@soni1
ahoj soni,
som našla ten starý úspešný výpočet a červený deň som mala na prvý deň MS.
takže isto je to možné, keďže doma mám živý dokaz. 😀
a myslím, že pri prvom mi tie dni spadali nejak týždeň či 10dní pred MS, ak sa dobre pamatám..viem, že sa mi kryli dni.
no zajtra by mi už mal doraziť ďalší výpočet, takže uvidím ako to bude tentokrát. 😎

soni1
17. okt 2010

@gerdanova to je super, my máme tento mesiac DŽ, tak dúfam, že to vyjde. Akurát som tu na MK čítala aj o tom géle Pre-Seed, počula si o tom niečo?

gerdanova
18. okt 2010

@soni1
dnes mi prišiel výpočet, takže nabudúci mesiac sa asi začneme snažilkovať. 😎
tie kvapky mi nič nehovoria..snáď to opať vyjde a nebudem nútená hľadať ďalšie riešenie... 😉

soni1
18. okt 2010

@gerdanova No super, takže od budúceho mesiaca do toho! 🙂

st2
18. okt 2010

kocky aj mne dnes prisiel vypocet a akurat dnes musime snazilkovat lebo teno mesiac mame dobru zivotaschopnost tak som zvedava, ale neviem ci dobre ci zle je ked mne sa tam stale budu krizovat zelene a cervene dni

soni1
18. okt 2010

baby, nepočuli ste niektorá z vás o čaji goji?

cerler
19. okt 2010

@soni1 a na co to chces uzivat? moja mama mala od znamej goji na znizenie hladiny cholesterolu...

chrobaaacik
19. okt 2010

@soni1 hej, pocula aj som ich mala, GOJI su plody kustovnice čínskej, vyzeraju ako sušene šipky a dostať ich kupit v bio predajniach alebo so zdravou vyživou. Obsahuju velke množstvo vitaminova mineralov, maju vysoky podiel vitaminu C. Daju sa jest samostatne alebo jednu cajovu lyzicku zaliat vriacou vodou, nechat 15 minut luhovat a potom vypit ako caj, nesladit. Napomaha okrem ineho aj otehotneniu. Je to prave kvoli tym vitaminom. Ak este nieco, pytaj sa. 🙂 Ale samozrejme, ze je vhodny aj na ine veci, ako np. na znizenie cholesterolu a podobne.

chrobaaacik
19. okt 2010

@st2 ked sa krizuju cervene a zelene dni tak je to nasledovne : ak si doposial nemala ziadne problemy /potrat a podobne/ tak jedine, v com je nevyhoda, ze sa znizuje pravdepodobnost zelaneho pohlavia t.j. ak mas vedla napisane dievcatko, tak je sanca, ze pohlavie bude prave opacne, ale nemusi, cize je ovela mensia zaruka zelaneho pohlavia. Ale kedze Ty tam mas uvedenu aj zivotaschopnost, predpokladam, ze si uz nejaky problem s mimi mala, takze vtedy nie je vobec dobre, aby sa krizovali zelene a cervene, je to tam hrubym napisane v pokynoch, nakolko sa velmi znizuje okrem pravdepodobnosti zelaneho pohlavia aj zivotaschopnost dietata !!!! Pozri si dobre pokyny, tam to je hrubym napisane !!! A moze sa stat, ze sa Ti to takto bude krizovat aj niekolko cyklov, pokial sa Ti MS neposunie, co je pri pravidelnom asi malo pravdepodobne. Ak mas MS nepravidelny, tak len dufat, ze sa to poposuva.

st2
19. okt 2010

@chrobaaacik fuuuuuuuuuuha, no tak to potom vobec asi nie je pre mna dobre, kedze cyklus byva pravidelny a teraz sa mi to tam bude krizovat asi velmi dlho a na buduci rok mam iba jeden terminik na zivotaschopne a to v marci

chrobaaacik
19. okt 2010

@st2 Skus mu zavolať a spytaj sa, čo by Ti doporučil, isto Ti povie, ake riziko tam je a či je dobre to skusit alebo nie. Je velmi mily a ochotny.

chrobaaacik
19. okt 2010

@st2 Mne sa to tiez krizuje a aj sa dlho bude, ale keby sa aj zmenilo pohlavie, nevadi, podstatne, aby mimčo bolo zdrave. Ale ja som chvalabohu problemy doposial nemala, dufam, ze ani mat nebudem, takze ta zivotaschopnost u mna uvedena ani nie je.

st2
19. okt 2010

@chrobaaacik no ja som mala jeden mikropotrat tak preto ta zivotaschopnost, ale zase snazit sa budeme aj ked sa krizuje a uvidime ako to cele skonci, ak by sa zmenilo pohlavie to by mi tak nevadilo, hlavne nech je babo a nech je zdrave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre