MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cerler
6. jan 2011

@mgurnak pre istotu som radsej skopirovala info z prihlasky:

Prirodzená regulácia počatia dr. Eugena Jonáša ponúka široké možnosti uplatnenia pre manželov. Ale treba si uvedomiť, že
čím presnejšie vie pani udať dátum svojho narodenia, tým presnejšie a zložitejšie výpočty možno zhotoviť. Pani teda môže žiadať
výpočty podľa toho, ako presne pozná údaje o svojom narodení:
A) Ak vie iba deň, mesiac, rok a miesto svojho narodenia, môže žiadať tzv. malý výpočet pre:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepcia), keď nechce mať viac detí,
III. plodné dni, aby mohla otehotnieť (pre ženy, ktoré nemôžu otehotnieť, hoci sú zdravé a schopné mať deti (primárna sterilita). Ich
manželia sú tiež schopní mať deti (ak je tzv. znížený počet spermií, to ešte neznamená, žeby nemohli splodiť deti).
B) Ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže žiadať:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepciu) - keď už nechce mať viac detí,
II. chlapca či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu),
III. plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti,
IV. termíny pre počatie životaschopného dieťaťa v prípade, že pani už mala potrat (samovoľný či umelo vyvolaný), komplikácie
s plodom (životaneschopný, s nejakou vývojovou poruchou (telesnou či duševnou), úmrtie novorodenca do 14 dní po pôrode, iné
komplikácie pri pôrode atď.).
C) Ak pani vie udať svoje narodenie s presnosťou na 4 minúty - to by bolo ideálne pre všetky ženy - potom môže žiadať
špeciálny výpočet a opäť jeden zo 4 typov výpočtov, ako v bode B, ale okrem toho sa ešte vypočíta:
a) doba pôrodu vopred vybraného dieťaťa (zatiaľ iba či pôrod bude počas dňa, či počas noci),
b) pohlavie dieťaťa, ktoré sa počne až po narodení tohto teraz ešte len plánovaného dieťaťa (teda napr.: pani už má jedno dieťa,
teraz si vyberá druhé, ktoré sa počne o pol roka, ale s tým, že po jeho narodení to ďalšie, teda tretie dieťa, si môže už teraz
vopred určiť).

@marikac no moja mama si to pamatala 🙂 ale podla mna by si to mala mat v zdrav. karte, pripadne v porodnici by to mohli najst v nejakom archive 😉 ale skus ako prve - tu svoju zdrav. kartu

marikac
6. jan 2011

@cerler moju kartu som mala milion krat v ruke,ale bud to tam nevidim, alebo to tam nie je. Moja mama ma 4 dcery--a ma uz dost zlu pamat v 52 rokoch 😀 fakt si nepamata 😀

cerler
6. jan 2011

@marikac no ja kartu nemam doma - je u dokt., ale myslim, ze to bolo niekde na uvodnej strane - kde su aj dalsie info o novorodencovi - teda o mne 😉 vaha, dlazka a pod....
ak to nenajdes - skus tu porodnicu... na prvy pokus aspon telef. ci sa daju tieto info zisit - mozno ich neposkytuju samozrejme tel. ale aspon zistis ci taketo info sa daju zistit 😉 a potom osobne si tam zajst - tak vela stastia...

marikac
6. jan 2011

@cerler tiez ju nemam doma, ale ked som menila lekara, z detskeho na vsebecneho -prakt.pre dospelych-tak som ju studovala a nebolo to tam. Zavolam si ...ale myslim,ze aj tak pri "povinnostiach" ktore maju si nikto na to cas nenajde.

dermakova
6. jan 2011

@marikac
aj ja som zi zistovala hodina svojho narodenia v archive porodnice a pekne mi to vyhladali.
tak to skus, ked si mamina nepamata aspon priblizne.

marikac
6. jan 2011

@dermakova skusim zajtra zavolat do porodnice. dufam,ze ma nevyhresia.

tulamatula
6. jan 2011

@prettybaby no kedze chceme dievcatko tak dievca mam v kalendari kazdy parny mesiac, len problem je v tom, ze tam kde mam vyznacene plodne dni mi vychadzaju zaroven aj moje plodne dni ktore sa znacia zelenou farbou...a vtedy nie je zarucene pohlavie ak sa kryju cervene dni so zelenymi...takze podla kalendyra by som mala cakat do juna, co sa mi vobec nechce🙂takze zvazujeme ci to risknut...

cerler
7. jan 2011

@tulamatula alebo vyuzit terminy, kde mate chlapca a ked sa ti krizuju zelene s cervenymi 😉
je to vsetok take neskutocne...

tulamatula
7. jan 2011

No veď aj nad tým som už začala premýšľať 🙂, buď -alebo...ešte by ma zaujímalo kde bude vačšia šanca, či v dňoch keď je pravdepodobnosť že to bude chlapec a križuje sa to zelenými alebo tam kde je dievča a krizuje sa zelenými...a teda chceme dievčatko, dufam, že som to moc nezkomolila...

sunday1
7. jan 2011

@marikac Ani v mojej karte to nie je, vraj sa to voľakedy nepísalo. Moja mama si, našťastie, pamätala, aj keď nie na minútu presne.

marikac
7. jan 2011

@sunday1 mne mama tvrdila cas 1-30 ked prisiel otec,povedal,ze ta starsia sa vtedy narodila 😀 a som tam ,kde som bola 😀

sunday1
7. jan 2011

@marikac Ak to neviete, na malý výpočet bude stačiť aj deň, prípadne či to bolo ráno alebo večer 😉

marikac
7. jan 2011

@sunday1 ja potrebujem aj zivotaschopnost ☹

sunday1
7. jan 2011

@marikac Aj k tomu stačí približne, to sa robí aj v malom výpočte, stačí keď si zvolíš tú možnosť. Ja to mám tiež tak, viem o Tvojich problémoch z témy MA.

marikac
7. jan 2011

@sunday1 ako dlho mas ten vypocet?za aky cas ti ho vyhotovili?

sunday1
7. jan 2011

@marikac Už mi končí druhý rok. V priebehu týždňa ho máš doma. Pošle Ti dotazník a zloženku, zaplatíš a o 3-4 dni si ho nájdeš v schránke.

marikac
7. jan 2011

@sunday1 druhy rok s vypoctom? a predsa snazis..? nevychadza to podla neho? ci mas nejake zdrav.problemy?

prettybaby
7. jan 2011

@tulamatula mozno trosku odveci, tie moje plodne dni, si tam ja vyznacim podla toho, ked dostanem menstruaciu a teda 13-14dni od jej zaciatku?

janus32
7. jan 2011

@marikac 😀 zase sme sa nasli 😵 vidim,ze nas zaujimaju rovnake temy 😔

dermakova
7. jan 2011

@prettybaby
Potom sa pripočíta plných 15 dní od prvého dňa krvácania dopredu (napr. krvácanie sa začalo 3. januára –
15. deň je 18. januára) a tento 15. deň sa zafarbí naplno zelenou farbou. To je tzv. predpokladaný deň
ovulácie.

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova dakujem .-) okej, tak zaznacim, aj ked pri prvom - syncekovi som si robila ovu testy a podla nich som mala ovulaciu az 22-23 den cyklu a podarilo sa to.Lebo inokedy vtedy styk nebol.

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova aj ked to bude spinenie? lebo u mna to tak zacina, slabym spinenim

dermakova
7. jan 2011

@prettybaby
ale myslim, ze ty si pisala, ze mas IV., tak tam si plus musis este od toho zeleneho ora,cekovat 6dni hhore a 6dole. Isto aj oni ti to tam zaznacili podla tvojej MS, ktoru si udala.
Uz aj ja mam doma vypocet , tak sa mozme snazilkovat. 😀

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova pocuj ale preco mi posledny menzes, co som zadala k vypocut, urobil zeleny stvrcek Mudr.Jonas na 16ty den?

dermakova
7. jan 2011

16?
no ja mam poslednu MS 2.1. a zeleny den mi dali 17

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova ano ano, tak mi to tam aj oni zaznacili. jejdyyyyy, zle som to zratala, je to 15 .-) a hore v kolonk mam, ze vypocet II. - IV. cize mam to tak chapat, ze ked si zaciarkenm potom aj tych 6dni hore dole a sucasne sa mi budu kryt nahodou s jeho cervenymi, tak vtedy nemusi pohlavie vyjst? prepac, cim dalej do tabulky cumim, tak tym som viac popletena, 😉

dermakova
7. jan 2011

@prettybaby
presne tak
Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni,
ako aj tri dni, ktoré sú pred ním (v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ súčasne vyskytovať
aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť želaného pohlavia podstatne znížila.
Upozorňujeme, že tak v plne
„červenom“ dni, ako aj tri dni, ktoré sú pred ním ( v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ
súčasne vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti podstatne znížila.

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova oki, dakujem, opat som to odslova doslova citala (tazko mi to je ,ked to mam zatial len v PC a nie vytlacene, stale sa preklikavam a to ma aj myli ) .-)
v podstate mne osobne ani tak na pohlavi nezalezi .-)

dermakova
7. jan 2011

@prettybaby
nj,
per teba je isto podstatne hlavne, aby to dobre dopadlo tentokrat...
tak nech to vyjde cim skor.. 😉

marikac
7. jan 2011

@janus32 hej, ja som strasne zvedava 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre