MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova preco tentokrat? .) dakujem .-)my sme nemali ziadny problem (klop.klop.klop) 🙂

dermakova
7. jan 2011

@prettybaby
aha
tak to som asi niekde nieco splietla.... 😉
este lespie, sup do toho

prettybaby
7. jan 2011

@dermakova v pohodeeee .-))))

mgurnak
7. jan 2011

@sunday1 ahoj, ak sa smiem opytat, ja som citala, ze pri malom vypocte sa mozes pytat len na prirodzene neplodne dni (I.)alebo na plodne dni(III.)..lebo aj ja by som asi potrebovala IV.pre vypocet zivotaschopneho, ale to musim mat velky vypocet..alebo aspon tak mi napisali od jonasa...

dermakova
7. jan 2011

@mgurnak
pri tej I. a III. malej nemusis vediet hodinu narodenia.
Ak potrebujes dobru zivotaschopnost, tak treba vediet hodinu narodenia a ziadat IV. skupinu.
Pri specialnom vypocte treba vediet hodinu narodenia presne na 4minuty

mgurnak
8. jan 2011

a tu IV.skupinu mozem ziadat aj pri malom vypocte?

sunday1
8. jan 2011

@marikac Ja som podľa kalendára 2x otehotnela, ale mimi odišli. Bola to moja chyba, nepočkala som na dobrú životnosť, lebo bola až o niekoľko mesiacov a ja som trúba netrpezlivá.

sunday1
8. jan 2011

@mgurnak Presne tak, IV sa robí v rámci malého výpočtu.

cerler
8. jan 2011

@mgurnak pisala som ti to o str. skor 😉
mozes ziadat aj vypocet IV v malom vypocte... ale musis vediet aj hodinu svoho narodenia... nemusi byt 100% presna 😉

a tu je skopirovana ta odpoved na str. 74 co sa tyka teba...

"B) Ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže žiadať:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepciu) - keď už nechce mať viac detí,
II. chlapca či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu),
III. plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti,
IV. termíny pre počatie životaschopného dieťaťa v prípade, že pani už mala potrat (samovoľný či umelo vyvolaný), komplikácie
s plodom (životaneschopný, s nejakou vývojovou poruchou (telesnou či duševnou), úmrtie novorodenca do 14 dní po pôrode, iné
komplikácie pri pôrode atď.)."

tak vela stastia...

soni1
8. jan 2011

Ahojte, aj ja som si zisťovala presný čas môjho narodenia a dalo sa to. Navyše som musela hľadať úplne inde, lebo nemocnicu, v ktorej som sa narodila, zrušili. Všetko je to archivované. My sa podľa Jonáša snažíme od septembra, ale žiaľ stále nič. Mám veľký výpočet so siedmimi termínmi s dobrou životaschopnosťou, ale čo z toho, keď sa mi stále križujú červené dni so zelenými. Totižto mala som už dva potraty.
A čo sme ešte postrehli, je to, že dni podľa Jonáša mi vychádzajú stále, keď je spln mesiaca.

ivetkabab
8. jan 2011

@soni1 Ahoj
prosim ta kde si zistila prsnu hodinu narodenia a nemocnicu?nemam uz maminu a nema sa ako k tomu dostat...dakujem

kvjetok
8. jan 2011

ahojte, ja mam tiez specialny vypocet...uz som raz potratila...o babo sa snazime uz od aprila...teraz v januari mame dobru zivotaschopnost a pravdepodobnost pocatia chlapceka...no krizuju sa cervene dni so zelenymi...potom mame dobru zivotaschopnost a pravdepodobnost pocatia dievcatka az v juni...zda sa mi to ale moooc dlho este cakat a navyse - tiez neviem, kedze menzes mam nepravidelny, ci sa mi vtedy zase nebudu prekryvat dni...idealne by sme chceli zdrave dievcatko🙂 tak neviem...ako by ste sa zariadili vy?dakujeeem🙂

miminkad
8. jan 2011

@kvjetok kamoske sa tiez krizovali dni,spoliehala sa na jonasove a na prvykrat otehotnela.mne sa to nepodarilo ani po roku,napriek tomu,ze sa mi nekrizovali

cerler
8. jan 2011

@kvjetok osobne by som pockala na vhodnejsi termin...

v pokynoch je: "Upozorňujeme, že tak v plne
„červenom“ dni, ako aj tri dni, ktoré sú pred ním ( v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ
súčasne vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti podstatne znížila."

pravdepodobnost zivotaschopnosti by sa podstatne znizila... osobne by som to neriskovala...

vela stastia 🙂

tulamatula
8. jan 2011

@prettybaby Označíš si modrou farbou dni, kedy si mala menštruáciu, potom pripočítaš 15 dní od prvého dňa krvácania a ten 15 deň zafarbíš celý celenou. Od tohto zeleného dňa potom označíš zelenou 6 dní dopredu a 6 dní dozadu. Dokopy by si teda mala mať 13 dní zelených, to sú tvoje plodné dni čo sa týka cyklu.Červené sú tiež plodné ale to je zase podla datumu narodenia.

cerler
8. jan 2011

@prettybaby ak dostanes vypocet od Jonasa - prvy mesiac, kt. si mu uvadzala v prihlaske kedy si mala poslednu menstr. - mas od neho oznacenu vo vypocte - modre dni, zelene dni aj cervene dni... a podla toho si to skontroluj - ten sposob znacenia, pocitania...
a treba znacit aj kriziky 😉 to su dni snazilkovania 😉

ellit
11. jan 2011

ahojte maminky snazilky, prosim vas o pomoc. Viem, ze uz to tu niekde pisane bolo, ale mozete mi napisat mailovu adresu na pana doktora Jonasa, pripadne ako sa s nim mam skontaktovat? Dakujem ste zlate 🙂

gerdanova
11. jan 2011

ahojte snazilky!
uz som tu pisala niekolko stran dozadu, ze mam podla vypoctu Dr.Jonasa uz dve deticky a kedze sme chceli 3 a opat sa nejak nedarilo, tak som v lete ziadala o dalsi vypocet.
Podarilo sa mi otehotniet na 2krat, ale bohuzial som sa pred Vianocami posmykla na zladovatelom chodniku a spadla som tak nestastne, ze som sa nedochramala len ja, ale aj malicke a odislo od nas.... 😔
takye sa opat pridavam k snazilkam...Uz mam doma aj doplneny povodny kalendar na dobru zivotnost..teraz v januari mam vhodny termin, ale to je este velmi skoro...dalsie mam v maji a v juli, tak verim, ze sa to podari v tomto roku..
chcem aj Vam vsetkym snazilkam popriat vsetko dobre v Novom roku a nech to vsetkym vyjde.... 😉

@ellit info@centrumjonas.com

cerler
11. jan 2011
cerler
11. jan 2011

@gerdanova to mi je osobne velmi luto... ☹
ale zelam ti skore uzdravenie, aj po tej duch. stranke... a v maji krasne snazilkovanie 😉

gerdanova
11. jan 2011

@cerler
dakujem 🙂

mimi1111
12. jan 2011

ahojte aj my skusame podla jonasa no prave sme zacali tak som zvedava ci to vide dufam ze ano drzim vam palce

zuzuli27
14. jan 2011

ahojte baby je tu niektora ktorej sa podarilo otehotniet v cervene dni a nekrizovali sa jej so zelenymi? lebo mne sa vobec nekrizuju a co citam tak sa dari prave vtedy ked sa krizuju 😠 dakujem za odpoved

cerler
14. jan 2011

@zuzuli27 a ktory typ vypoctu mas?

zuzuli27
14. jan 2011

IV specialny 🙂 ako tam su presne instrukcie to vsetko chapem iba ma zaujima ci sa snazite aj v zelene dni hlavne ked sa neprekryvaju s cervenymi a ci to niekomu aj vtedy vyslo my sa snazime o chlapceka preto nam to vychadza kazdy druhy mesiac v podstate tento mesiac ideme prvy krat na to 😝

cerler
14. jan 2011

@zuzuli27 takze s dobrou zivotaschopnostou ... tak tam by sa tie zelene a cervene nemali krizovat ☹ a snazit sa len v tých cervených - teda 1 den pred plne cerveným...
aj ja som zvedava, ci tu niekto s osobnou skusenostou...

zuzuli27
14. jan 2011

@cerler cize to by malo byt spravne, ze sa to nekrizuje? teraz som sa tu dociatala jedna tu pisala, ze sa snazili aj aj a maju dvojick s rozdielom desat dni medzi sebou vraj sa im podarilo aj na cervene aj na zelene. A ta zivotosprava snazim sa dodrziavat vela zeleniny kazdy den alchemilkovy cajik, rano odstavene pomarance a grepy a hlavne vela vody pocas dna 😀 😝

sunday1
14. jan 2011

@zuzuli27 Mne sa podarilo 😉

zuzuli27
14. jan 2011

@sunday1 a ako si to mala? mala si tiez dalej zelene? a na kolky ppokus?

cerler
14. jan 2011

@zuzuli27 presne tak - nemali by sa pri tvojom IV. vypocte krizovat...
a uzivas aj kys. listovu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre