MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cerler
29. jan 2011

@evkasus ved mas prave moznost ho rozvinut... opat sa pytam aky exorcista?

evkasus
29. jan 2011

@cerler je to frantiskan Leopold posobiaci momentalne v HC, prednasa na tieto a podobne temy

cerler
29. jan 2011

@evkasus takze si bola na jeho prednaske? a vyjadroval sa konkretne aj o Jonasovi?

bobocka
29. jan 2011

@evkasus to myslis vazne??? exorcista,neciste sily,biela magia...o akom nadobudnuti schopnosti hovoris?ake schopnosti uz len jonas nadobudol? vsak to je prax,vypocty...to nie su schopnosti.nie je jediny kto vie plodne dni pocitat,len on prisiel so studiou ovela viac upresnenou,nez ostatni.nechapem o akych nadobudnutych schopnostiach hovoris-on nepolozi zene ruky na hlavu,nedostane sa do tranzu a nepovie jej tak kedy sa ma o babo snazit.jonasovu metodu som zatial nevyuzila,no jej vyuzitie v buducnosti absolutne vobec nevylucujem.

evkasus
29. jan 2011

@cerler uz jeho kazen je i prednaska, spomenul ho, okrem mnohych inych...liecitelov a "pomahatelov".
No viem si predstavit, ze clovek, ktory neveri v Boha alebo akukolvek duchovnu silu, bude len tazko chapat, co pisem. Preto to moc nerozvadzam, lebo ide otvorene forum. Neviem ani o tebe, ci veris v Boha a tak neviem. 🙂

evkasus
29. jan 2011

@bobocka ja viem, ze tak to nefunguje. Je to viac astrologia a numerologia atd.

cerler
29. jan 2011

@evkasus toto je uvod pokynov od p.Jonasa:

Vážení manželia a kolegovia lekári!
Moja metóda Prirodzenej regulácie počatia vznikla 15. augusta 1956 ako reakcia na uzákonenie potratov v
Maďarsku. Ako v Boha veriaci človek som ju ešte v ten deň venoval úcte Matky Božej, Márii (v tento deň sa
slávi sviatok Nanebovzatia). Má preto slúžiť manželom ako vyslovene prirodzená pomôcka pri riešení ich
veľkých problémov. Odsudzujem akékoľvek využívanie mojej metódy pre iné účely, napr. u slobodných žien,
u mladistvých. A samozrejme nesúhlasím s využitím mojej metódy pri protiprirodzených, umelých zásahoch
(umelé oplodnenie atď.). Nech sa všetci záujemcovia zamyslia nad tým, ako reagoval sám Stvoriteľ sveta
v dejinách ľudstva, kedykoľvek došlo k zneužitiu aktu rozmnožovania človeka mimo manželstva
a neprirodzeným spôsobom. Uvádzam toto varovanie, keďže sa množia takéto úkazy aj pri využívaní mojej
metódy. Konečne prosím Všemohúceho Boha o požehnanie pre všetkých manželov, ktorí moju metódu
využívajú v prospech svojho manželstva a svojich detí. To isté vyprosujem aj pre kolegov, ktorí s mojou
metódou majú morálne úmysly. A Nebeskú Matku Máriu prosím, aby zachovala moju metódu naďalej tak
čistou, ako som ju pred 35 rokmi čistú venoval do jej rúk.
Január 1992 MuDr. Eugen Jonáš

on je tiez veriaci a aj svoju metodu venoval ucte Panny Marie... myslim si osobne, ze s touto metodou nemaju nic za zle ani veriace baby 😉
mna osobne by od teba zaujimali konkretne slova... toho vasho exorcistu... preco nenapisat do fora? tak to teda nechapem - ked si tu uz z touto temou zacala...

evkasus
29. jan 2011

@cerler uz si jedla zlu cokoladu, ktora bola zabalena v krasnom obale? To je k tomu uvodu. Vies kolko liecitelov, zaoberajucich sa bielou magiou, zijucich na Slovensku, ma cakaren plnu svatych obrazkov a krizov? Vela.

bobocka
29. jan 2011

@cerler 🙂 vdaka tym slovam,tomu tvojmu poslednemu prispevku som ovela viac naklonena na jonasovu stranu.podla mna je to jeden uzasny clovek,neskutocne skromny a cely zivot zasvatil pomoci inym.videla som s nim rozhovor na ta3 a aj v reflexe coto bolo,citala som o nom vela a ja jedine negatinum na tom muzovi nevidim 🙂tolko ludi bolo vdaka nemu stastnymi 🙂 ja som nemala problem s pocatim,nam sa zadarilo aj ked sme sa nesnazili.no to zas neznamena,ze v buducnosti jeho pomoc nebudem potrebovat 🙂 myslim si,ze mnoho ludi dakuje,ze jonas je a ze prisiel so svojou metodou 😉

bobocka
29. jan 2011

@evkasus ved ale to nie je ziadna magia!!! su to vypocty!!!!

evkasus
29. jan 2011

prepacte, urcite sa sem vratim (k teme), len musim ist z netu...🙂 Pekny vecer.

evkasus
29. jan 2011

@bobocka len? Hmm.

bobocka
29. jan 2011

@evkasus ake len? ???

cerler
29. jan 2011

@evkasus zlu cokoladu som zatial nejedla - ja nepozeram na obal 😉
a u liecitelov som zatial nebola - tak neviem posudit tie svate obrazky v cakarnach, ale asi ty si bola... a nebola si spokojna a hadzes vs. do jedneho vreca...

@bobocka 🙂

dermakova
30. jan 2011

poslednych par prispevkov ma dost pobavilo..
biela magia a tak dalej.
ja som teda vobec nemala pocit, ze by som bola obalamutena nejakou magiou ani nicim podobnym, ale obycajnymi vypoctami, ktore mi pomohli otehotniet.
Dr.Jonas ich urobil za 50 rokov velke mnozstvo a mam pocit, ze "jonasovych deti" je v mojom okoli vela, A to snad v kazdej vekovej hranici.
Dovodom bude asi to, ze ak zena tuzi po dietati a nejak sa nedari, pripadne lekari jej ani nedavaju vela sanci na vlastne dieta, tak skusa vsetky moznosti. A tuna sa ponuka metoda Dr.Jonasa, ktora uz pomohla kope zien,tak preco nie aj mne? A veruze pomohla aj mne a budem ju odporucat kazdej, ktora ma problem s otehotnenim a budem ju odporucat s cistym svedomim.
Ved keby to bolo nieco, co nam nejakym sposobom ublizuje, tak som si ista, ze to vyse 50 rokov nefunguje a neobracaju sa na tuto metodu dalsie zeny....
A z prispevku evkasus mam pocit, ze len kritizuje nieco o com nema ponatia a asi nema problemy ako kopa inych zien.
Vdaka dr.Jonasovi som na svete ja, moje deti a snad este bude aj to vytuzene dievcatko.

evkasus
30. jan 2011

@cerler myslela som to samozrejme s tou cokoladou obrazne...

evkasus
30. jan 2011

myslim, ze je zbytocne pre mna tu temu tu dalej rozvijat... 😢

cerler
30. jan 2011

@evkasus ja som pochopila, ze to myslis obrazne - aj som ti tak odpovedala... ale to si ty asi nepochopila...
a rozvyjat v tejto teme co si vcera zacala - kludne mozes, len by si mala byt konkretna...

janafor
30. jan 2011

@evkasus citala som posledné prispevky, a uplne s tebou suhlasim... viem o čom hovoris. prave som mala rozhovor s kamaratkou. velmi tuzi po dievcatku lebo uz ma chlapca a nasla si ich stranku. nevidi nic zle na tom za dvacku mat dievca... Aj jej stací argument stránky: " metóda krestanského lekára..." (vsak oznacovat sa za krest.lekára a zaroven astrologa je blud uz samo o sebe). U neveriacich chapem ze z toho maju dobry den, ale ze to skusaju veriace baby, a su presvedcene ze na tom nic zle nie je, mi je fakt luto.

trosku z netu
V sedemdesiatych rokoch minulého storočia prebehlo súdne pojednávanie s astrológom MUDr. Eugenom Jonášom z Nitry. Týkalo sa predovšetkým jeho astrologickej poradne Astra. Súd túto poradňu zrušil a jeho metódy jasne označil za nevedecké. Doc. MUDr. J Pogády sa k tomu vyjadril: „Bola to hanba našej kultúry, lebo s vedou to nemalo nič spoločné“ (Cit. v KAPIšinský, I., Niekoľko viet k astrológii..., www.novageneracia.sk).
Odborné vyjadrenie k štyrom tézam E. Jonáša - o plodných dňoch ženy, o pohlaví a vitalite plodu a o dátume smrti jedinca vypracovali vedci Anton Hajduk a Ján Štohl. Množstvo materiálov z tohoto procesu má dodnes k dispozícii astrónom RNDr. Igor Kapišinský, CSc. zo SAV.
Je hlúposťou pripisovať dátumu narodenia nejaký mystický vplyv planét alebo hviezd. Veď dieťa žije aj pred narodením deväť mesiacov v lone matky. Túto skutočnosť E. Jonáš ani ostatní astrológovia vôbec neberú do úvahy. A keby už tak vzdialené planéty mali na dieťa pôsobiť, tak by im v tom pred jeho narodením brušná stena matky nijako nemohla prekážať. Nakoniec aj stanovenie okamihu narodenia sa v rôznych astrologických smeroch líši - nevedia sa dohodnúť, či je to prvý nádych, plač alebo prestrihnutie pupočnej šnúry. Ale v podstate to je jedno, pretože život človeka začína počatím a nie narodením.
Astrológia, na základe ktorej sa podľa Jonášovej metódy majú vypočítať plodné alebo neplodné dni, pohlavie dieťaťa a pod. je tak zo strany vedy ako aj zo strany Cirkvi považovaná za blud, poveru a škodlivú metódu (Porov. Katechizmus katolíckej cirkvi, body 2216 a 2117).

evkasus
30. jan 2011

@janafor dakujem za pochopenie 🙂 resp. chapanie. Popravde je mi to aj tazke vysvetlit...su to trochu komplikovane veci hlavne pre neveriacich, ale aj pre neinformovanych veriacich. Chcela by som mat vacsi dar reci... 😕
Astrologia a viera v Boha nejdu dokopy... a je minimalne zvlastne ze p. Jonas pouziva astrologiu a zaroven je hlboko veriaci...prave on by to mal chapat... je to hriech proti prvemu prikazaniu...to ze to pomohlo vela zenam pre mna nie je argument, ktory by ho obhajil ... ked clovek vpusta do svojho zivota ine sily, nech neocakava, ze mu prinesu iba dobre... ak nieco nepochadza od Boha, tak to pochadza od toho druheho,
pomenovanie "jonasove deti" sa mi tak nepaci...
pri okultnych veciach sa objavuje tuzba cloveka byt ako Boh...numerologia je iba jeden zo sposobov vestenia a atrologia je najrozsirenejsia forma okultizmu...

evkasus
30. jan 2011

@evkasus prepacte, ak sa to niekomu zda prisilne a snad uplne mimo, ale to je to co o tom viem a som o tom presvedcena...tak ak moj nazor nezdielate...klud ...celkom to chapem

rivatha
31. jan 2011

Ahojte! Dievcata, tie ktore ste mali alebo mate vypocet od Jonasa, ja by som so zvedavosti rada vedela, ci sa vam zhoduje Jonasova tabulka s tymto http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... Myslim teda len pohlavie 😝 🙂

sunday1
31. jan 2011

@rivatha Ahoj, nezhodujú sa ani dátumy, ani pohlavie. Ja tam mám rozdiel cca. 2 dni pri každom termíne.
@janafor @evkasus Každý má právo na svoj názor, vidieť však, že ste podobné problémy, ako máme my, nikdy nemali. Bola by som zvedavá, aký názor by ste mali, keby ste 3x prišli o svoje dieťatko a vďaka MUDr. Jonášovi by ste mali nádej, že vďaka jeho výpočtom životaschopnosti dieťaťa konečne privediete na svet svoje vytúžené bábätko. Asi nerozumiete, že nejde len o pohlavie, to je to posledné, čo väčšinu žien zaujíma, ale o splodenie zdravého dieťaťa. Okrem toho MUDr. Jonáš žiadnu mágiu nevyužíva - ani bielu, ani čiernu. Ja som veriaca, dokonca jeden kňaz je aj mojim blízkym priateľom. Je zaujímavé, že on proti metóde prirodzeného počatia nič nemá.

rivatha
31. jan 2011

@sunday1 Aha, tak datumy, to nic, ja som bola na tie pohlavia zvedava 🙂 Dakujem pekne za odpoved 😉 Mozno este napisu dalsie baby.

evkasus
31. jan 2011

@sunday1 mam problem otehotniet a nie tak kratko. Viem, ze nejde iba o urcenie pohlavia. Tuzba zeny po dietati je ohromna a hlavne ak ide o uplne prve dieta. Chapem, ze ak zena najde nevinne vyzerajucu metodu tak po nej siahne. Nikoho za to nesudim...absolutne. No o nevinnosti Jonasovej metody nie som ani zdaleka presvedcena. Viem, ze mnohzm zenam sa s jeho pomocou podarilo otehotniet. To nepopieram. No ako som povedala, veci spajajuce sa s cimkolvek okultnzm casto dokazu cloveku pomoct v jednej sfere a poskodia inu...a zvacsa tak nebadane, ze si to clovek aj neda do suvisu.
Som si ista, ze knaz proti prirodzenemu pocatiu nebude mat nic. Pocatie moze byt prirodzene...je pri nom iba muz a zena a udeje sa uplne prirodzene...no Jonasove vypocty, ktore k tomu napomahaju su spojene s astrologiou a numerologiou. A tym si dvojica pozyva do tohoto prirodzeneho aktu nieco nadprirodzene...
Poznat knaza je dobre, vie tento knaz do hlbky v com spociva Jonasova metoda? Zaoberal sa tou problematikou trochu...vie co je v jej pozadi? Toto su dolezite otazky...ja poznam knazov, ktory by ti neodporucali sa do niecoho takeho pustat a ti sa touto problematikou zaoberaju...akokolvek moje prispevky vyznievaju neberte ich prosim ako agresivne alebo posudzujuce...skutocne nemam v srdci ten umysel...iba chcem o veciach informovat.

gabriellka
31. jan 2011

Nechcem nikoho uraziť, ale evkasus mi pripadá ako totálna fanatička do viery. Ja som tiež veriaca, chodím do kostola, na spoveď mala som svadbu v kostole, ale viem ešte rozlišovať zdravý rozum od fanatizmu a nebudem nasilu hľadať zlé veci a mágiu aj tam kde nie sú.
Možem mať otázku, ktorá sa tejto témy netýka? Evkasus si kresťanka? Ak mi odpovedať nechceš tak nemusíš, ale tvoje názory by mi pasovali skôr do nejakej inej viery ako katolíckej. Nič v zlom...
A vám ostatným, ktoré veríte tejto metóde želám čoskoro //, lebo ak by to bolo proti cirkvi, boh by nedopustil aby sa takéto bábatká rodili 😉

evkasus
31. jan 2011

@gabriellka som krestanka katolicka 🙂 knazi, ktori hovoria o hore uvedenych veciach su katolicky a v Cirkvi na Slovensku uznavani ... nie je to iba moj nazor ... ak si chces overit, ci je astrologia zlucitelna s katolickym vieroviznanim, tak sa spytaj ktorehokolvek knaza ... viac k tomu uz nemam dodat ...

lucka_0906
31. jan 2011

Ahojte, musim sa zapojit do tejto diskusie. Nech je Dr. Jonas ktokolvek, je na rozhodnuti kazdej zeny, ci jeho metodu vyuzije ci nie!
My sa tiez snazime takmer rok otehotniet, zial sa nam zatial nedari ☹ Kto nezazil tu obrovsku tuzbu po dietati, tu bezmocnost kazdy mesiac, ked pride MS.. nema ziadne pravo sudit.
Ja osobne mam doma vypocet od Dr. Jonasa. Skusame, cakame, verime.... 🙂

kubkolucy
31. jan 2011

Ahojte, pridám sa do diskusie, na koľko mám doma tiež Jonášov výpočet, no zatiaľ som to tu len občas čítala. Priznám sa, že teraz som naozaj trochu zmätená. Tiež som veriaca a doteraz ma nenapadlo, že by na týchto výpočtoch mohlo byť niečo zlé, možno ani nie je neviem. Moja skúsenosť je však taká, že sa podľa výpočtu pokúšam otehotnieť asi od júla min. roku. Dvakrát sa mi to podarilo ale s tým, že som hneď na začiatku tehotenstva potratila. Využívala som však aj ovulačné dni, aj červené dni. Aby som si zvýšila šance. Napadlo ma však, že to možno nebolo dobre, mohla som totiž otehotnieť dvakrát a tým pádom sa to mohlo skomplikovať. Tak som sa rozhodla, že budem využívať buď jedno alebo druhé, nie oba termíny. Rozhodla som sa, že využijem Jonášov termín ale teraz som si prečítala tieto súvislosti s kresťanstvom a už vôbec neviem čo mám robiť. Myslíte, že Boh by dovolil aby sa narodilo dieťa, ktoré sa narodiť nemá?

petik24
31. jan 2011

Ja mám doma tiež jonasov vypocet, zatial caka v supliku, je robeny na tento rok kvoli pohlaviu. Chceli by sme velmi dievca, to vychadza na marec, tak na ten aj cakame. Ja som sa o tom dozvedela z telky, tak som si ho objednala s tym, ze ak sa nam podari splodit chlapca, budeme rovnako stastni, hlavne aby uz konecne nejake dietatko bolo a bolo zdrave.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre