MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

nat28
16. feb 2011

@hadassah presne tuto 3-kombinaciu chcem skusit aj ja 🙂 Fytosoja na zaciatku cyklu, alchemilka az do ovulky a bromelain...fiha, zabudla som kedy sa davkuje. Uz pocas ovulky, alebo az po?

hadassah
16. feb 2011

@nat28 bromelain si daj až potom, čo prebehne ovulka, lebo vysušuje plodný hlien. Nasaď si ho na 5 dní.
Ja ešte užívam aj pyridoxin, tiež má dočinenia s enzýmami, tak ako bromelain.
Ja som mala izoflavony až 35mg v jednej tabletke, dávala som si až 200 mg naraz ráno na lačno.

nat28
16. feb 2011

@hadassah takze ked skonci ovulka, mam 5 dni uzivat bromelain? A ako zisitim ze uz prebehla? lebo tie testy mi vacsinou ukazovali bludy a mavala som pred tehu viac ako 60-dnove cykly. Tohoto sa bojim najviac pri tej alchemilke aj bromelaine, ze sa mi tazko odhaduje ovulacia a tym padom nieco pokaslem s uzivanim. Fakt neviem.

hadassah
16. feb 2011

@nat28 uff uff, myslela som, že si meriaš bazálku. To by si videla čierne na bielom, kedy sa ti zdvihne teplota.
A keďže máš dlhé cykly, tak by bolo fakt najlepšie začať merať teplotu a sledovať zmeny na krčku maternice.

nat28
16. feb 2011

@hadassah bazalku som nikdy nemerala, ja totiz vstavam kazdy den v uplne inych casoch a ked sa uz raz zobudim, uz nezaspim a to nie som ochotna byt chornicky unavena kvoli meraniu. No ja fakt neviem, asi sa budem musiet spolahnut na ovulacne testy a k tomu aj ten mikroskop (aj ked ten mi ukazoval ovulku aj 3x za mesiac) 😨 Alebo alchemilku budem pit len 10 dni od ms. A na bromelian sa vykaslem. Soja to isti. Aspon tu viem brat bez problemov. A aj tak musim teraz cakat na prvu ms po kyrete, tak mam par tyzdnov cas zistovat blizsie info. Ty uz ako dlho beries tuto 3 kombinaciu? Mas aj nejake pozitivne vysledky, ako napr skorsiu ovulaciu, silnejsiu a pod.?

hadassah
16. feb 2011

@nat28 ani mne sa nechce kvôli meraniu vstávať, hlavne cez víkend, ale mám na nočnom stolíku pripravený teplomer, keď pípne mobil, ani oko neotvorím, len vezmem teplomer, odmeriam cca 3 min. potom ho znovu odložím a spím ďalej. Na nameranú teplotu sa pozriem až o 9.00, keď sa vyhrabem z postele 😀
V téme sójové izoflavonoidy je kočka, ktorá potratila, hneď nasadila sóju a otehotnela znovu. Tuším ani nemala menštruáciu po kyrete.

hadassah
16. feb 2011

Sóju beriem druhý cyklus.

nat28
16. feb 2011

@hadassah hej, chodim dom tej temy sa radit, lebo sa o to zaujimam len par dni (kedze doteraz nebol dovod v tehotenstve), takze mam z toho hokej. No uvidim ako zaberie mne. Aj tak sa budem musiet rozhodnut, lebo predpokladam ze moja dr mi bude chciet nasadit clostil, ktoreho sa ale bojim, lebo vraj niekomu vyrazne znizuje sliznicu maternice a vajko sa nema kam zavrtat. Co by soja nemala robit. Ty mas cykly pravidelne?

hadassah
16. feb 2011

@nat28 clostil som mala 1 mesiac, potom som už nechcela. Doktorka mi ho dala na tvorbu kvalitnejšieho folikulu. Je to konská dávka hormónov, predsa len anabolické steroidy, clostil sa môže predpísať len 6x. Cykly mám pravidelné, akurát nižší progesterón, čo sa prejavuje kratšou luteálnou fázou a špinením v tejto druhej fáze cyklu. Sója by mala pomôcť vytvoriť kvalitný folikul a tým aj kvalitné žlté teliesko, ktoré by produkovalo dostatočné množstvo progesterónu. Na to užívam aj ten pyridoxin.

nat28
16. feb 2011

@hadassah Ja viem ze clostil nie je prave vitamin c, ale ja som extremista, ked nieco chcem, som ochotna podstupit aj urcite riziko. A hlavne teraz, ked sa mi toto stalo. Manzelovi som ked ma bral z nemocnice povedala, ze sa upisem aj diablovi ked mi da dieta. Viem ze to znie sialene, ale neviem sa zmierit s tym co sa mi stalo a asi preto sa do toho tak velmi hrniem. No v kazdom pripade clostil zatial skusat nebudem, zacnem sojou, dam tomu nejaky cas a ak by mi nepomohla so skratenim cyklu a pravidelnou ovulaciou, potom sa priklonim aj ku clostilu. Tebe ked si ho brala dal dr aj nieco na sliznicu? Alebo si ju mala aj s branim clostilu dostatocne vysoku?

hadassah
16. feb 2011

@nat28 na folikulometrii bola sliznica dostatočne narastená aj s clostilom. Nalievam sa stále alchemilkou. S tým problém nebol. Ja s tým clostilom nechcem riskovať PCO alebo viacpočetné tehotenstvo. V podstate ho veľmi nepotrebujem, ovulujem stále, ale vyzerá to, že vajíčka nie sú kvalitné, tak myslím, že tá sója by tomu mohla pomôcť. No uvidíme 😉

nat28
16. feb 2011

@hadassah Jasne. A tvoj dr ti aj nieco odporucal, alebo si mu proste oznamila ze koncis s clostilom a to bolo vsetko? Ako dlho sa vlastne pokusas otehotniet?

gerdanova
16. feb 2011

@nat28
mala som 3terminy pre dobru zivotnost. Prvy bol v januari, ale to bolo velmi skoro, ten sme nevyuzili. No a teraz tie terminy mam v maji a v juli, tak snad sa zadari este v tych terminoch. A dufam, ze MS bude nejak tak, aby sa mi nekrizovali dni, pretoze nechcem, aby sa nieco pokazilo.
takze mam pred sebou niekolko mesiacov bez snazenia, co je dost tazke, ked si pomyslim, ze uz by som chodila do poradne a videla rastuce brusko.... ☹
ale co uz, este par mesiacov vydzrim ako mimina 2deticiek a potom sa na to dame... 😀

hadassah
16. feb 2011

@nat28 doktorka mi dala ten clostil len na 1 mesiac,povedala že účinkuje aj na nasledujúci cyklus. Potom mi odporučila laparoskopiu, či náhodou nemám nepriechodné vajcovody. To som zatiaľ odmietla. Nechce sa mi ešte pod nôž. Antikoncepciu som vysadila pred 2 rokmi.

nat28
16. feb 2011

@hadassah no teda, tak ako tak citam, moja dr je nejak extra akcna. Ja som v juli vysadila HAK a na prvu ms som cakala 85 dni. No a hned mi urobila horm. profil a chcela mi ist nasadit clostil a ze ked nezaberie do 3 mesiacov tak laparka. No ale nakoniec som pop vysadeni mala ms len 1, ta druha uz neprisla...Ale ja som sa tesila jej rychlemu konaniu, lebo ja som taka ista. Obdivujem ta, ze vies tak cakat, ja sa do vsetkeho prilis hrniem. tak treba verit ze soja i pomoze, budem drzat palce 😉

nat28
16. feb 2011

@gerdanova no, hlavne je, aby sa ti krizili dni jonasovho vypoctu a ovulky. Idealny pripad 🙂 Neber to tak ze mas pred sebou par mesiacov ktore nemozu byt uspesne, ved ak mavas ovulaciu, mas sancu kazdy mesiac. Ja toho Jonasa beriem len ako doplnok k tomu vsetkemu co chcem zacat robit. Na jar je vraj dobre otehotniet, vraj lepsie ako v zime kvoli virusom. Aj jar laske praje. Netreba zufat. Sledujes si nejakym sposobom ovulaciu?

hadassah
16. feb 2011

@nat28 ja som bola u svojej doktorky asi len 2x. Prvý krát mi dala Duphaston na to špinenie, to som brala 3 mesiace, potom som sa tam ukázala o pol roka, to mi spravila HP, dala ten clostil+ folikulometriu a odvtedy som tam nebola.To už prešiel ďalší pol rok. Mne sa tam proste nechce chodiť ako na klavír. Mne je fuk, kedy otehotniem, kľudne aj o 2 roky.

gerdanova
16. feb 2011

@nat28
praveze sa mi nemozu krizit. Ty asi vypocet teda este nemas..
ja som mala problem vobec otehotniet a moje deti by som bez vypoctu asi nemala, pretoze sme sa snazili 2roky a nic.
Nepouzivam ziadne sledovanie metody mojej ovu, petoze 2roky to bolo k nicomu, takze v tom nevidim vyznam ani teraz.
No hlavne by som privitala uz teplejsie pocaie, nech sa vyhrabem z tych sivych dni... 😒

nat28
16. feb 2011

@gerdanova A preco sa nemoze krizit ovulka a jonasov vypocet? ja vypocet este nemam, cakam na ms

hadassah
16. feb 2011

moja kamoška vysadila HK pred 3,5 rokom, celý čas sa snažili a nič. Na doktorku kašľala zvysoka, no a teraz mi volala, že je v 8. týždni. Príde to vtedy, kedy bude chcieť samo. Aj moja spolužiačka 4 roky chodila po doktoroch, hormóny, vyšetrenia... a potom zrazu otehotnela. Manželka môjho kolegu 5 rokov vyšetrenia, 3x umelé oplodnenie - neúspešne a teraz otehotnela normálne. už je v 7. mesiaci. Proste to chce čas.

nat28
16. feb 2011

@hadassah ono je to asi hodne individualne, lebo ja zase poznam zo svojho okolia pripady, kedy zeny chodili lekarovi ako na klavir a relativne rychlo otehotneli. Takze indi vindi 🙂

hadassah
16. feb 2011

@nat28 jasné. Ak niekomu hrabe z toho, že nemôže rýchlo otehotnieť, tak treba konať. Takej žene čakanie na psychike nepridá 😀 Ja som ten opačný prípad 😉

nat28
16. feb 2011

@hadassah presne o tom hovorim, kazdy ma ine pocity a ine ocakavania. Ja som baran, takze sa na to mozem vyhovorit, ze hviezdy tak zariadili 😉

hadassah
16. feb 2011

@nat28 baran? no to poznám, s takým bývam 😀 😀 😀 Ten môj čo si zmyslí, to už aj v tú ranu ide zrealizovať, alebo to musí mať okamžite. Nemá trpezlivosť na nič a nenávidí čakanie.

nat28
16. feb 2011

@hadassah to opisujes akoze mna? 😀 heh, ja som taka ista. Preto sa tak do toho hrniem. A mozno je to aj v mojom pripade dobre, lebo som otehotnela hned ako som si zmyslela. Ale trosku trpezlivosti by mi rozhodne nezaskodilo. Obdivujem ludi s anjelskou trpezlivostou 😵

hadassah
16. feb 2011

@nat28 no nech je ako chce, dôležité je, aby každý dosiahol svoje vlastnou cestou, no nie?

nat28
16. feb 2011

@hadassah tak tak. Ja uz teraz padlim domov z prace, pride ma kuknut kamoska, tak sa tesim. Maj sa krasne a pekny zvysok dna. Pa 😉

gerdanova
16. feb 2011

@nat28
ono kazdy typ vypoctu ma specificke pokyny.
No a nakolko mne ide o DZ, tak tam sa prave cervene dni nemozu kryt so zelenymi. No a zatial som mala len jednu MS a to este myslim nebude smerodajne, kedze cyklus je este "rozbity"..

gabriellka
16. feb 2011

@nat28 a tá fytosoja sa dá kúpiť normálne v lekárni? koľko to asi stojí a ako sa to má užívať? či tam je to napísané na tom príbalovom letáku?
a clostyl mám vysadiť ak by som to chcela začať brať?

nat28
17. feb 2011

@gabriellka ty beries clostil? Ako dlho? Ak ho beries, tak ho podla mna nevysadzaj, ak teda po nom normalne ovulujes aj mas ms. Ano, fytosoja sa bezne da kupit v lekarni, ale nie je tam napisane o davkovani pre nas ktore to chceme na ovulku. Je tu tema na MK Sojove isoflavonoidy ako nahrada clostilbegytu, v teme snazilky. Pozri tam, je tam kopec info aj o davkovani 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre