MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

jk77
30. apr 2011

@sz.zuzana niet za co, aj ja Vam, vsak napis, ze ci sa postastilo... 🙂 😉

mariettka27
3. máj 2011

ahojte kočky 🙂
tak mi prišiel výpočet na mail,už ho mám vytlačený,zbežne preštudovaný a teda mi vychádzajú najvhodnejšie dni počas menzesu 😒 ...teda ak nepočítam,že aj ten sa môže posunúť,pretože som ho mala rozhádzaný...hm,tak uvidíme čo s tým...

sasena033
3. máj 2011

@mariettka27 ahoj nam teraz v maji vychafza bab a taktiez mi mrcha dojde pocas tych cervenych dni ale tak co uz treda hlavne nech sa podari 🙂 drzim palec

voskovka
3. máj 2011

ahojte maminky.Mam na vas otazku,hlavne na tie ktore už tuto metodu vyskušali,či sa im naozaj narodilo to dane pohlavie ktore chceli. lebo rozmyslam nad touto metodou,kedže mame 2 chlapcov a ešte by som sa dala nahovorit na to dievčatko....ale muselo by to byt tutovo dievča....

sasena033
3. máj 2011

@voskovka no tutovka na babu neviem 100% asi istota nebude ja mam chlapca atiez ideme teraz v maji skusat na babu... uz keby sa mi podarilo otehu tak by to bolo prekvapko bo ovu mam teraz na zaciatku mesiaca a skusat podla vypoctu mame az okol 22 maja takze keby sa zadrilo viem ze je to cez vypocet a potom neskor okolo 12tt pojdem na testy z krvi do BA co to bude ale keby bol dalsi vajacak nevadi hlavne nech je zdrave

voskovka
3. máj 2011

@sasena033 ja som mala 2 sekcie a vraj sa može tri....tak by som to riskla....ale bude to zniet zvlastne chlapca nechcem.....mam už dvoch a ak by som ešte chcela jedno,tak dievčatko....ale ak to tak nema byt tak neva.... 😉
uvidime či ma to presvedči nejak sa ozvat ohladom toho vypočtu alebo nie....verim v osud a nie nahodu,takže čo ma byt bude....

sasena033
3. máj 2011

@voskovka jasne rozumiem urcit e3 chlapv dom ato staci..ja by som tiez asi nechcela..ja mam prveho tiez sekcoiu tak mi tam oznacili aj dobru zivotnost plodu a to mam teraz v maji a potom az v marci 2012 takze by som rada keby sa nam teraz postastilo 🙂

mariettka27
3. máj 2011

@sasena033 ahoj,mne teraz v máji vychádza chlapec,potom sa to strieda -vlastne každý druhý mesiac je chlapec...tebe sa to tiež tak strieda?nám je to v podstate jedno čo bude,hlavne nech to je zdravé.. 😉
čo sa týka tých červených dní presne počas menzesu,moc tomu nedávam,ja mám aj tak dosť veľké bolesti a ešte k tomu sa aj snažilkovať... 😖 inak držím ti palčeky,až naplníme štatistiky 😀

@voskovka ahoj,ja myslím,že dosť váhu na spoľahlivosti pridávajú informácie čo Jonášovi poskytneš-mám na mysli presnosť 🙂 ,presnú minútu narodenia synov,ich hmotnosť a dĺžku pri narodení,atď...počula som,že viacerým babám to takto vyšlo,budem držať palce 😉

sasena033
3. máj 2011

@mariettka27 no mne sa to tiez strieda teraz baba a kazdy druhy mesiac... 🙂 ako tebe no ved ja nie za kazdu cenu dievca staci ked sa podari hocico...teda este ze su len 2 npohlavia 😀 len keby vyslo dievca bola by som stastna 🙂 no ved t ze cez mrchu to bude zlozitejsie ale pisal tam ze cez mrchu je est evyssia pravdepodobnost otehu tak uvidime 😉 aj to je pravda musis vsetko napisat spravne aj casoveho hladisko ja som teda vedela an minutu ked som sa narodila aj info o syncekovi do detailu este som pisala ze porod bol ukonceny sekciou tak mam aj dobru zivotnost a zrovna teraz v maji tak si drzme pelec az nam to vyjde na prvy sup 😀

mariettka27
3. máj 2011

@sasena033 určite sa to podarí,treba byť pozitívne naladený 🙂 ...na tú životnosť si potrebovala už byť niekedy tehotná,ak som to správne pochopila,však?...a synček sa vám podaril prirodzenou cestou?ako dlho sa vlastne snažíte o druhé? 🙂

sasena033
3. máj 2011

@mariettka27 ked potrebujes zivotnost tak robi aked sa ti nedari otehu alebo otratila si niekedy..ja som len napisala ze porod skoncil sekciou...maly sa nam zadaril na prvy sup (ne)cakane 🙂 a teraz este sa nesnazime pred 2 emsiacmi som HAK vysadila a cakame na koniec maja na to dievca takze my ked sme sa rozhodli ze chcem druhe babo tak som rovno zaslala vypocet 🙂 a yv s asnazite o prve babo??

mariettka27
3. máj 2011

@sasena033 my sa snažíme už vyše 4 roky a o prvé stále,akosi sa nám nie a nie podariť 🙂 ...a to chceme mať futbalovú 11 alebo aspoň teda hokejovú 6 (vzhľadom na náš vek) 😀 😀 😀 ..všeličo sme už skúsili,tak snáď tento výpočet nám pomôže...jaj,ticho ti závidím(v dobrom samozrejme),že si tak ľahko otehotnela,určite sa vám podarí aj druhé rýchlo 😉 ..ja by som aj dvojičky brala,ty by si nechcela?

sasena033
3. máj 2011

@mariettka27 prve sa nam podarilo po vysadeni HAK...a chodili st euz aj po lekaroch a tak...umele si neskusala?? aj viete kde je chyba?? 4 roky su predsa dlha doba ☹ no uvidime s tym druhym ako pojde po cisaraku s ami ztiahla maternica akosi do krizov tak snad problem nebude ..a dvjickypo pravde asi nie viem ekby boli musela by som to zvladnut ale Risko mi dava zabrat teraz uz nie ale este celu noc mi neprespi sice cez dens a hra sam ale dvojicky su zaberak hlavne ked ybvas sama s mm ane ti kto pomoct..este keby to noli prve tak ano

mariettka27
3. máj 2011

@sasena033 nejaké vyšetrenia máme za sebou,určili nám ale len primárnu sterilitu (tj bez zjavnej príčiny),takže sa nevzdávame 😉 ..chyba je,že nie sme spolu často a okrem toho,manžel odmieta ísť na spermiogram....takže skúsime ešte toto,a keď sa nepodarí,tak ho k tomu urológovi pritiahnem za uši 😀 pravda je,že keď už jedno malé šidlo máš,to by sa ti tie dvojičky zvládali horšie...ale ja by som to brala hlavne z toho pohľadu,že by boli naraz dve,už by sme si hádam nejako poradili 🙂 ...umelé som neskúšala,dávam to ako poslednú možnosť...kamoška mi totižto bola na umelom (povedali im,že majú nulovú šancu otehotnieť prirodzene) a čuduj sa svete,keď mala ich malá niečo vyše roka,tak otehotneli prirodzene...takže tak nejako 🙂

sasena033
3. máj 2011

@mariettka27 je to individualne...skoda ze muz nechce ist na ten spermiogram by ste vedeli co aa ako..kamoska skuasali 8 rokov 3 umele a nic tak sa nato vykaslali a hned otehotnela este jej robili vysetrenia ci z umeleho a nie prirodzene teraz ma maly 4 mesiace 🙂 takze hlavu hore myslim ze psychika robi zazraky asi s a mi to lahko hovori ked mam som uz drobca ale je to tak ked sa nato nesustredis ono to pride ..sesterka je vydata 2 roky sa pokusali...tiez ze nato nechcela mysliet chodila na tanec vysoku skolu zacala a drb je v 4 mesiaci dobtre ze??

katka666
4. máj 2011

Ahojte baby, ja mam tiez vypocet od Dr. Jonasa...chceli by sme dievcatko a tiez mi to vychadza kazdy druhy mesiac. V juni mi vychadza cez menzes. No neviem myslite, ze je to realne aby som otehotnela cez menzes? Jedno dieta- chlapceka uz doma mame. Pred porodom som mala 28 dnovy cyklus a teraz mam 34-35 dnovy. Nejde mi to do hlavy, ze mi to vychadza cez menzes ...hmmm...

gerdanova
6. máj 2011

ahojte, nejak ste sa tu rozpisali 😉
@mariettka27
@katka666
ja som taktiez otehotnela cez MS, a ak by ste tuto temu trochu popozerali, tak nie som jediny pripad. 😎

@sasena033
@voskovka
s tym pohlavim, prve nam nevyslo- nedodrzali sme pokyny. Pri druhom nam pohlavie vyslo presne podla vypoctu. 😀
no a teraz ideme opat do toho, tak snad v blizkej buducnosti pridam dalsie vypocitane dieta... 😀 😀

sasena033
6. máj 2011

@gerdanova ahoj jaj mam teraz tak yproblem opisem ti ho anapis ci mozem pokuset ce vypocty dakujem TI

.pred 2 mesiacmi som vysadila HAK min mesiac bol 32DC teraz som 15DC ale problem je v tom ze som bola 12DC a zacalo ma boliet brucho na menzes a zacala ssom spinit tmavy hnedy vytok ked to pretrvavalo na 3 den som isla k lekarovi robil mi sono a ze pri 32DC uz mala prebiehat ovu alebo naznaky z esliznica by mala byt vyssie okolo10mm a ja mam 5mm a na lavom vajicku je folikul ale ze nepraskol bral mi ster ci nie je nejaka infekcia...dal mi ATB a polygynax len som zmatena este ani nema vysledky a uz mi dal ATB nevie ci je to hormonalna porucha alebo len nejaky faktor.nikdy som take spinenie nemala tak neviem.

sasena033
6. máj 2011

@katka666 nevasi z eti to vyslo na mrchu aj mne teraz v maji 🙂 vo vypocte je pisane z eto moze vyjst aj pocas mrchy a dokonca je vyssia pravdepodobnost na tehu takzedrzim palec 🙂

katka666
6. máj 2011

dakujem pekne za odpovede. Takze mne to vychadza na 9.juna, vravite, ze to moze vyjst? Ja som sa chcela uz na to vykaslat 😉

gerdanova
6. máj 2011

@sasena033
kedze ja som HAK nebrala, tak neviem povedat skusenosti po jej vysadeni..iste je, ze kazdy organizmus na nu reaguje inak a tento tvoj problem nemusi suvisiet s nou. Ale kamoska po vysadeni HAK sa davala "do kopy" asi rok..zacala na cykloch vyse 60dni a po roku sa upravoval.. 😒
myslim, ze lekar asi tusi, co to moze byt, ked tie ATB predpisal. 😉
a ak budu vysledky neg., tak si myslim, ze organizmus bude potrebovat viac casu na regeneraciu..
No a nakolko vypocet nie je zavisly od MS, tak sa snazit a snad sa skoro stretneme v teme tehuliek... 😀

sasena033
6. máj 2011

@gerdanova ako po vysadeni somm cykklami problem nemala mavam ta 30-32 DC to je est eok uz som pekne zacala lieciky papat tak myslim ze to pomoze aj ma boli maternica tak konstatoval ze to moze byt nejaky zapal skor ako z vysadenia kedze som s tym predytm problem nemala..ja som striedala 5 mes HAK a 5 bez tak kadeako 🙂 takz emas 2 deticky obe cez vypocet ale 1 si nedodrzala pokyny?? a druhe si ista ze vyslo podla toho strasne sa toho 22 maja neviem dockat belmi by som chcela to dievcatko 🙂 a verim ze sa stretneme ty kedy mas na plane ??

gerdanova
9. máj 2011

@sasena033
no tak aby si sa cim skor preliecila a mohli ste snazilkovat.
obe deti mam podla vypoctu, len pri prvom nam nevyslo pohlavie no a pri druhom som otehotnela pocas MS a bolo to dost vtipne u lekara..podla poslednej MS mi tvrdil, ze som napr. 8tt, ale ja som uz bola v 10tt... aj som porodila 2tt pred terminom, co mi vypocitali podla MS.. 😀 😀 😀

sasena033
9. máj 2011

@gerdanova no ved toto..... z eked otehu tak to bude divne ked sa ma bude pytat na poslednu mrchu a nebude to sedies aj si mu to vysvetlovala??? no ja uz nespinim ale brucho boli stale ja uz neviem som z toho nestastna ak to neprejde mam mu voalt a ist na krv no neviem teda

kemonka
9. máj 2011

ahojte baby, ja sa hlásim po dlhej dobe 😀 my sme mali v apríli dievčatko podla jonáša, prvýkrát sme sa začali snažiť, no nevyšlo 😢 😢 😢 ale nerobím si z toho ešte ťažkú hlavu, mám na to ešte rok

a tiež mi vychádza každý druhý mesiac dievča - chlapec tak na striedačku, len ste ma trochu pomotali, ako sa pretínajú červené zo zelenými, ale už to opäť chápem 😀 teda aspoň si myslím, ja som mala čisto červené iba, to by sa malo podariť nie? No a nepodarilo.
Inak ja mám menzes každé 3 mesiace, vy čo ste si dali výpočet, tak všetky máte pravidelný cyklus? (len pre info, aby som si porovnala, či je tu podobný prípad ako ja 😀 )

lucka_0906
9. máj 2011

@kemonka cauko..jasne, ze vela z nas ma nepravidelnu MS 🙂 Urcite nie si jedina..drzim paste 🙂

sasena033
9. máj 2011

@kemonka nevyslo teraz vyjde nadruhy sup...mm maame teraz divce koncom maja tak sa neviem dockat ano nesmu s aprelinat zelene z cervenymi aby bolo pohlavie ktore ma byt..ja som teraz po vysadeni HAK a zatial bola len jedna mrcha druha vyxhadza teraz na smazilkovanie ale kedze tento mesiac neprebhla ovu asi zapal tak ci dojde vobec mrch je otazne ale tak skusime aj tak..ak nie potom v juli 🙂 drzi palec

kemonka
10. máj 2011

@lucka_0906 ďakujem, aj tebe držím päste 🙂

@sasena033 my sa snažíme o dievčatko, takže v júni zase 😀 teda vlastne ja sa snažím, partner nevie, že som si dala vypočítať niečo 😀 😝

annavi
10. máj 2011

ahojte baby...ja som vcera napísala Dr. Jonášovi e-mail a požiadala ho o zaslanie objednávky...neviete mi povedať kolko to cca bude asi trvať???e-mail so mu poslala na 'centrum@jonas.com'...inak na nete som nasla aj web stránku www.chlapecdievca.sk , to ale není Jonášová oficiálna stranka že???

sasena033
10. máj 2011

@annavi on ti ju spatne zasle mozno este dnes..a ta stranka chlapec dievca nema nic s jonasom prajem vela stastia a drim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre