MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

mimi1111
25. nov 2010

@cerler dakujem ty moc 😉

skrecok
26. nov 2010

Baby,
dnes mi prisla prihlaska....Stale sa neviem rozhodnut, ktory druh si mam vybrat: vypocet pre chlapca alebo dievca (chceli by sme dievcatko) a optimalne plodne dni kedze sa uz nejake mesiace snazime a nic. Co si myslite, ktory druh je lepsi? Skoda, ze sa neda aspon 2 druhy vybrat.

cerler
26. nov 2010

@skrecok tak si vyber vypcet - nerozhoduje pohlavie - a na vypocte budes mat aj chlapec aj dievca - a podla mesiacov sa zariadite kedy snazilkovat 🙂

skrecok
26. nov 2010

@cerler dakujem velmi pekne. 🙂

prettybaby
27. nov 2010

baby, ako to vyplnit? je to v PDF-ku, ako to mam urobit , aby som mohla do nej pisat.(dakujem

hadassah
29. nov 2010

ahojte baby. Tu je odkaz na stránku, kde si ten výpočet od Jonáša môžete zadať sami.

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

Pre tie, ktoré nevedia po nemecky, dávam do pozornosti odkaz pod výpočtom, ktorý hovorí o tom, že je potrebné brať do úvahy aj váš menštruačný cyklus a len keď sa váš cyklus kryje s Jonášovým vypočítaným cyklom, je možnosť otehotnieť vysoká. No a v tom je práve ten fígeľ. Keď viem, kedy mám ovuláciu, nepotrebujem Jonášov výpočet. A naopak. Jonáš môže vyrátať čo len chce, keď sa jeho plodné dni nekryjú s mojimi skutočnými plodnými dňami, nemôžem predsa otehotnieť. Bez vajíčka to jednoducho nepôjde.

hadassah
29. nov 2010

Uvediem príklad. Môj posledný cyklus začal 22. 11. 2010. Podľa merania bazálnej teploty, ovulačných testov a folikulometrie viem, že ovulácia v mojom prípade nastane o 14 dní, teda 5. decembra.
Podľa Jonášovho výpočtu sa máme snažiť v dňoch od 11. do 13. decembra. Keďže vajíčko je schopné prežiť cca 12 - 24 hod. znamená, že 11. decembra by bolo definitívne neskoro otehotnieť, nakoľko by sa už vajíčko dávno nachádzalo neoplodnené v maternici.

marekpeter
29. nov 2010

@hadassah Ale o to tu ide... Jonáš sa neriadi Ovuláciou. On tvrdí, že žena otehotnie v jeho termím podľa postavenia hviezd k dátumu narodeniu ženy... aj keď nemáš OVU. A je tu veľa dievčat, ktoré mu veria a myslia si, že je to možné. Pravdu povediac ani sa nečudujem. Ako sa hovorí topiaci sa aj slamky chytá a keď sa dlho nedarí, človek chce veriť. Boli sme toho príkladom a na chvíľu sme verili aj ja s priateľkou. Potom ale zvíťazil zdravý rozum a vieme, že bez vajíčka to nepôjde.

hadassah
29. nov 2010

@marekpeter áno, je to tak. Myslím, že sledovanie bazálnej teploty, hlienu, polohy krčku, potvrdenie ovulácie ovulačným testom sú predsa len relevantnejšie metódy zisťovania plodnosti, ako nejaké astro-výpočty.

verinka100
29. nov 2010

@prettybaby musis si to vytlacit, vyplnit a poslat im to spat na ich postovu adresu 🙂 a hlavne teda zaplatit 😀

prettybaby
29. nov 2010

@verinka100 hej hej dakujem, myslela som ci sa to teda nejako inako, lebo tlaciaren nemame doma,. ale vdaka, poriesime .)

cerler
29. nov 2010

@hadassah
@marekpeter
ale zeny, kt. mali problemy s predch. tehotensvom by sa mali vyhybat dnom, ked sa plodne dni od Jonasa (tj. cervene dni) a plodne dni zeny (podla menstr. kalendara) prekryvaju! Tj. ak cce zena otehotniet - musi sa snazilkovat pocas plodných dni od Jonaa (tj. pocas cervených dnov) a tam je jasne, ze nema plodne dni podla svojho menstr. kalendara 😉
takze nieco na tom Jonasovom vypocte je.
@hadassah precitaj si par sran spat - pisu sem zeny, kt. prave otehotneli mimo vojch plodných dni (tj. mimo plod. dni podla menstr. kalendara).

marekpeter
30. nov 2010

@cerler jedno je teoria, druhe je prax. Este nikdy som nepočul výrok tehotnej ženy Jonášovým výpočtom - že si prezistila OVU-testom, alebo hlienom, že určite ovuláciu v ten Jonášov termín nemala. Lebo ako som spomínal ovulácia sa môže posunúť a sú ženy, ktoré majú taký nepravideľný cyklus, že ani netušia, kedy ovu príde. Veľa žien má OVU počas menzesu, alebo 2 dni pred nim, alebo po ňom. Pre to sa ani neodporúča používať neplodné dni ako antikoncepciu...

rasss
30. nov 2010

Mne sa tento mesiac prekryvali plodne dni (meriam BT) s Jonasovymi (ale nie original vypocet). Tak dam potom vediet ci to vyslo. Lebo z toho co som citala, by vtedy mala byt pravdepodobnost pocatia najvacsia. Alebo nie? 😉

rasss
30. nov 2010

A este - meriam prvy mesiac a keby som nemerala, myslela by som si, ze ovu bola 2-3 dni skor ako bola v skutocnosti.

hadassah
30. nov 2010

@cerler 🙂 bez vajíčka NEOTEHOTNIEŠ !!!! Ak žena údajne nemala ovuláciu a podľa Jonášovho výpočtu otehotnela, čo potom tie chuderky spermie oplodnili? Ovulácia musí byť, preboha veď z vajíčka je dieťa !!!! 😀
Ovulácia = zdravé vajíčko, ktoré sa uvoľní z folikulu.

hadassah
30. nov 2010

@marekpeter presne tak. Ovulácia môže lietať. Ja mám vždy 28 dňový cyklus, ale ovulácia mi lieta hore dole aj o 5 dní a to znamená jedine to, že moja luteálna fáza je buď dlhšia alebo kratšia teda 11 - 14 dní.

hadassah
30. nov 2010

Ak chcete aj iný platený výpočet podľa Jonáša, je tu ešte stránka www.chlapecdievca.sk a môžete si tam prečítať viacero informácií. Tiež som si tam tento výpočet zakúpila (stál viac ako u Jonáša), ale bohužiaľ ani jeden z 12 mesiacov vypočítanej ovulácie sa nezhodoval s mojou skutočnou ovuláciou.
Táto firma vám garantuje, že ovuláciu budete mať na 100% v dňoch, ktoré vypočítajú podľa dátumu vášho narodenia. Ja som si ovuláciu sledovala aj sama, aj u gynekologičky folikulometriou, kde som na vlastné oči mohla vidieť, ako je narastený folikul a aj kedy praskol, takže vypočítaný termín ovulácie, ktorá mala prebehnúť asi týždeň po mojej skutočnej ovulácii bol nezmysel. A ešte som nepočula o žene, ktorá má viacero ovulácií za mesiac.
Ja viem, čo je to chytať sa aj slamky, tiež som z "neinvazívnych" metód vyskúšala asi všetko čo sa dalo a o čom som počula, mám za sebou neúspešných 23 cyklov, podľa lekárky sme zdraví, ale.... treba aj trochu rozmýšľať, aj medicínsky a aj logicky a neveriť slepo všetkému, čo sa vám núka. Hlavne to čo je platené.

soni1
30. nov 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Ak žena otehotnie , tak si to vie nahmatať podľa krčka? Ale nechápem ako.
Ja som bola na vyšetrení a vtedy mi dr. povedal, že mám dobre viditeľný krčok. Neviete poradiť?

abebydes
2. dec 2010

@marekpeter prosim ta netrep 😀 uz sa tu niekolko bab vyjadrovalo, ze ovuôlaciu nemalo a na jonasov vypocet otehotnelo ale vidim, ze si odbornik. ty si mal byt zenska 😀 😀 😀

@hadassah ta stranka nie je original jonasov vypocet.to tu uz tiez bolo spominane original jonas je www.centrumjonas.com

hadassah
2. dec 2010

@abebydes mne sa stále natíska otázka, čo spermie oplodnia, keď žená nemá ovuláciu? Ak žena otehotnela na Jonášov výpočet, znamená jto jedine to, že presne v tom termíne sa uvoľnilo vajíčko a spermia ho oplodnila. Akurát si mohla myslieť, že ovuláciu mala inokedy. Keď žena dokáže otehotnieť bez vajíčka, to už kľudne môžem počať aj z ducha svätého. Koniec koncov jednej sa to podarilo, ale to bolo už veľmi dávno, kdesi v Izraeli. Dodnes o tom rozprávajú. 😀 😀 😀

dali4
2. dec 2010

Ahojte 🙂 , tak ja som si tiež nechala poslať výpočet, chcela som iba to že kedy možem otehotniet, a aby to dietatko bolo v poriadku a zdravé sa narodilo. Prekvapilo ma ked mi došiel kompletný rozpis, bolo tam aj pohlavie dietatka ... čo som v podstate neriešila. No ked som vytahovala obálku zo schránky, tak som už bola tehotná 😅 ale ešte som to nevedela, dozvedela som sa to o tri dni. Podla výpočtu som teda otehotnela mimo plodných dní čiže vtedy bolo pohlavie neisté, inak cez plodné dni to malo byt dievčatko. Ale sa nám aj dievčatko narodilo. Pri dátume kedy som otehotnela nebolo napísané že životaschopné... a .... máme zdravú dcérku 😵 ... tehotenstvo bez komplikácií. 🙂

marekpeter
2. dec 2010

@abebydes Áno vyjadrovalo, ale asi na takej inteligenčnej úrovni ako si Ty,alebo nepovedali celú pravdu. Sú to iba vierohodné údaje ako: Jedna kamarátka mi povedala, že nemala OVU. Ja som OVU nemohla mať, lebo som 2 dni pred menzesom. Ja som OVU nemala, lebo mám menzes. Ani jedna odpoveď tu nebola v znení. 14-ty deň som mala OVU, lebo som sa testla a 27 deň som otehotnela. Tak netrep TY 😖. Odborník nie som. Som iba muž, ktorý prežíva otehotnenie spolu so svojou partnerkou a záleží mi na tom, tak, že mám toho dosť preštudovaného. A odborník na ženské veci snáď nemusí byť ženská, alebo sú všetky gynekologický doktori iba ženy?? Si veľkým príkladom ako ľahko sa fámy štýlu jednababkapovedala presúvajú do hladiny FAKTOV. A myslím, že keď máš trošku zdravého rozumu, tak pochopíš, čo Ti tu napísala hadassah o tom, že bez OVU, teda bez vajíčka oplodnenie nenastane...

elienka
2. dec 2010

@rasss mne to tak vyšlo, tak držím palce.

marekpeter
2. dec 2010

@elienka tak nám povedz prosím, či vieš presne že vtedy nemala ovuláciu, alebo si si v ten mesiac ovuláciu nejako testovala a mala si ju inokedy ako v ten termín. Ďakujem a pevne verím, že poďakujú aj tie, ktoré sa dozvedia zase raz niečo viac. možno

elienka
2. dec 2010

@marekpeter Práve preto som odpovedala rasss, lebo tvrdila, že sa jej tento mesiac kryjú plodné dni s tými jonášovými a už na minulej stránke som písala, že aj mne sa kryli plodné dni s Jonášovými. Takže som si istá že ovu bola - merala som BT viac ako pol roka vedela som presne kedy bude ovu, teda aby som bola úplne presná, ten mesiac prišla skôr o 3 dni a toto vychádzalo na posledný deň podľa Jonáša. Mne sa nikdy nekryli plodné dni s Jonášovými, lebo po vysadení tabletiek sa mi cyklus predlžil na 35 dní s ovuláciou na 21 deň. Takže vždy som sa s Jonášovými výpočtami minula, lebo tie sú presne na 28 dňový cyklus. Ja tiež nie som presvedčená o Jonášových výpočtoch, len mi prijde vtipné, že sa 8 mesiacov snažím s kalendárom v ruke a s teplomerom každé ráno a zrovna v mesiac kedy sa mi plodné dni prekryli s Jonáš. výpočtom, tak to vyšlo. Ja tiež nie som taký blázon, aby som verila, že k oplodneniu dôjde podľa Jonáša aj keď nie je ovu - toto môže byť spôsobené tým, že aj spermie dokážu pomerne dlho prežiť, takže ak sú jonášove dni pred ovulkou, tak potom je to možné aj keď oplodnenie nastane až pár dní po snažení. Marekpeter, vám držím palce, aby vám miminko vyšlo, aby ste sa mohli čo najskôr tešiť. Dúfam že moja odpoveď bola dostatočne vyčerpávajúca
P.S. Urobila som si aj ovu test, ale mala som len 2 ks a keď som si ho urobila, jedna čiarka bola slabšia ako druhá, druhý test som si urobila a čiarka ešte slabšia, takže som ten peak prešivhla - tzn, že ovulka mohla byť, lebo udávajú že ovulácia nastane do 24-48 hod od peaku. Takže všetko tomu nasvedčovalo, že je ovu - dokonca aj moja chuť znásilniť manžela bez jeho možnosti náznaku nechuti alebo únavy🙂
Ten Jonáš to bol skôr bonus

marekpeter
2. dec 2010

@elienka Veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a iste Ti poďakujú aj tie, čo sa snažia. Čím ďalej o Jonášovej metóde študujem a dávam si dokopy súvislosti, dostávam sa k záveru, že Jonáš vypočíta termíny podľa hviezd, ale oplodnenie nastane iba vtedy, keď sa stretne s OVU - teda vajíčkom. Nezavrhujem ale týmto Jonášovú metódu. Myslím si, že toto je cesta k úspechu. Každá žena podľa mňa môže otehotnieť iba pár krát v roku a to je presne vtedy, keď sa stretne termín z Jonášovho kalendára - teda postavenie hviezd v narodení ženy z termínom OVU. K tomu ma vedie aj moja vlastná skúsenosť - spermie sa stretávajú každý mesiac s vajíčkom a nič sa neudeje. Presne tak ako u Teba 8 mesiacov a keď sa ti konečne stretli tieto dva dôležité termíny, nastalo oplodnenie. My sa snažíme už nejakých 6 mes. a nič. Faktom je, že ešte ani raz sa termíny nestretli. Ešte raz ďakujem a gratulujem k otehotneniu.

elienka
2. dec 2010

@marekpeter Nemáš za čo ďakovať, dúfam že moja odpoveď pomôže aj ostatným. Ja som to tiež pochopila, že tieto dva termíny sa musia stretnúť a potom to možno vyjde. Len neviem čo robia tie, ktoré majú 28 dňový cyklus a ten sa im nestretá s jonášovými výpočtami. Ja som si môj cyklus hodila do tabuľky a vedela som že sa s Jonáš. stretne s mojím cyklom tuším až 2x za rok. Samozrejme sme sa snažili stále.

hadassah
2. dec 2010

@marekpeter súhlas. Aj ja som presvedčená, že otehotniem keď sa tieto dva termíny skrížia.

marekpeter
2. dec 2010

http://jozefkamensky.blog.sme.sk/c/166327/Priro...
zaujímavý článok a tu sa hovorí, že "Výpočet vychádza z poznania že vajíčko bude najlepšie pripravené k oplodnení v okamžiku, keď bude Mesiac v rovnakej fáze ako bol v momente zrodenia ženy" - čiže vajíčko tam byť musí. To podľa tohto článku teda tvrdí aj sám Jonáš. ďalej ale "píše pričom je nepodstatné, v akej fáze sa práve nachádza menštruačný cyklus." hmmm teda podľa tohto sa jednoznačne musí stretnúť OVU s Jonášovým výpočtom. A že tam napísal Jonáš nezávisle od menštruačného cyklu? - to vie Jonáš, prečo to tam napísal...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre