MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cucuska
autor
16. feb 2007

ale skúsi´t to môžme

ajena
16. feb 2007

Ahoj cucuska, moja kmotra mala dvoch synov vo veku 12 a 10 rokov a veľmi túžila po dievčatku. Tá túžba bola taká silná, že si dala Mudr. Jonášovi vypočítať kalendár, bol na jeden rok. Neviem koľko termínov tam presne bolo ale neboli ich veľa, rok plynul a stále nič. Nakoniec sa im to podarilo, presne na posledný termín ročného výpočtu. Mala 31 rokov keď otehotnela a bolo to 4 dni pred MS. Narodilo sa jej zdravé dievčatko, ale podstatná je tiež pri tom všetkom viera. A tú mala, aj keď malými výkyvmi. Takže všetko je možné. Tiež som o tom rozmýšlala, ale ešte trošku posnažilkujeme a potom uvidím. Veľa šťastia 🙂

cucuska
autor
18. feb 2007

ajena. Aj ja mám teraz termín presne 4 dni pred MS. Ani nam sa to zatial nepodarilo a už tých termínov pár padlo. ☹
Hádam sa to podarí
ajena držím ti palce aby sa ti to čoskoro podarilo 😀

lasenka
18. feb 2007

cucska
takze ma vypocty od Jonasa?

lasenka
18. feb 2007

mas nie ma 🙂

bzuco
18. feb 2007

aj mne vychádzaja termín 4 dni pred MS, tie dni ešte len prídu, tak sa od manžela neodlepím 😀 😀 😀 😀 😀
uvidíme, či to vyjde 😉

lasenka, mne to vyšlo podľa tej nemeckej stránky, ktorá tu bola niekde uvedená, ale vraj je totožná s Jonášom, tak uvidíme

lasenka
18. feb 2007

ahoj moja 😉
snazilkovat zaciname az buduci rok, ale od Jonasa si to treba vypytat vraj rok dopredu... a co pohlavie? da sa tam zistit?

evelyin
18. feb 2007

Ja tie výpočty mám tiež a mne to vždy vychádza tak 14 - 19 DC.
Tak uvidíme .. 🙂

Inak tá nemecká stránka je totožná s Jonášovými termínami ale v uvedených pohlaviach sa líši takmer vždy, tak neviem 😖

bzuco
18. feb 2007

lasenka, je tam síce pod dátumom, že w- dievča, alebo m - chlapec,. ale mne je to v podstate jedno
malá by chcela sestričku, nám by sa páčil do páriku chlapček...takže, jedno alebo druhé 🙂

lasenka
18. feb 2007

bzuco
skusila som si to, je to uz na nasledujuce mesiace, takze mam este cas...
drzim ti palce 😉
kolko deticiek este chces? uz len jedno?

bzuco
18. feb 2007

lasenka, asi jedno
ale ak motyka vystrelí, tak aj dve 😀 😀 😀 😀

lasenka
18. feb 2007

bzuco
ja taky 😉

bzuco
18. feb 2007

lasenka
už máš navarené?
mne sa mužík chopil varenia, skúša nejakú čínu, tak uvidíme, čo to bude 😀
takže ja mám veget môžem klábosiť 😀 😀 😀 😀

lasenka
18. feb 2007

ja varim, odbiehavam od hrncov cely cas, moj muzik lezi s malym v spalni a pocuvaju Podhradsku

bzuco
18. feb 2007

ak by som mala mať 2 deti, tak po sebe, aby sme nemali v podstate 3 jedináčov s veľkým vekovým rodielom, no a to by som bola na materskej aj tých 5-6 rokov. no neviem, ako by sa šéfka zatvárila. mám síce zmluvu na dobu neurčitú, ale rátajú so mnou, že budem učiť angličtinu.

lasenka
18. feb 2007

tak to nieeeee 😀 😀 😀
mam ten isty problem so sefkou 🙂 hoci vie, ze ked skoncim skolu, chystam sa na MD, stale dufa, ze sa skoro vratim do prace a bude mat konecne kvalifikovaneho ucitela pre AJ... s manzelom sme rozpravali, ze ak chceme tri, tak tiez hned dve po sebe tiez kvoli tomu vekovemu rozdielu...
je nam luto Matuska, ze sa stale hra sam, nemame stale cas a manzel aj niekedy nervy stale stavat ten isty hrad alebo citat tu istu rozpravku aj sto-krat 😉

bzuco
18. feb 2007

u mňa rátajú s tým, že ešte budem mať bábo
dokonca ma sami posielajú na materskú 😲 😲 😲 😲 , vraj čo je to jedno dieťa 😀 , že som si ešte svoje neodžila
ale zasa som podpísala zmluvu, že po skončení angličtiny sa zaviažem na 5 rokov učiť u nich na škole, pretože, tie dni, ked idem na skúšku alebo mám školu nemusím si brať dovolenku, ale mám to zaplatené, akoby som učila. a v tých 5 rokoch nie je zahrnutá MD, preto chceme bábo teraz, že kým skončím AJ, to sú ešte 2 roky, takže nemusela by som to naťahovať

lasenka
18. feb 2007

rozumiem 😉 mas teda narok na studium, ja si vsetko musim nahradzat, ale sefka je velmi ustretova a tak mi dovolila niektore dni vymenit si s kolegynou z druziny a ja jej to potom vratim, tak nemusim nahanat LV... inokedy mi zase pomoze dobra kamoska, ktora je zubarka, takze mam peciatky od nej...

bzuco
18. feb 2007

lasenka, čo je LV? 😅
ja poznám len skratku NV - náhradné voľno
tiež si musíš pomáhať, ako sa dá
ja ak by som zmluvu porušila a odišla by som skôr ako o 5 rokov, musela by som zaplatiť to, čo som ich za tých 5 rokov stála

lasenka
18. feb 2007

LV - lekarske vysetrenie... mne to chcela navrhnut sefka tiez s tym studiom tak, ako to mas ty, ale ja sa chystam na MD az po skonceni studia, takze nakoniec sme sa dohodli, ze to potiahnem takto, ale je sefka je super baba, velmi mi pomaha a stale sa snazi ulahcit mi kazdu situaciu 😉

bzuco
18. feb 2007

ale zasa mám istotu v tom, že sa nemusím báť o prácu, aj keby som ostala na MD plné 3 roky
ja mám tiež šéfku dobrú, ale viem si predstaviť, čo je to, zháňať niekoho len na zastupovanie 😒

lasenka
18. feb 2007

moja, ked skoncime tu skolu, myslim vlastne som presvedcena, ze dvere sa nam otvoria takmer vsade, aspon u nas na vychode je s kvalifikovanymi ucitelmi problem

bzuco
18. feb 2007

nielen na východe, aj tu
ale poviem pravdu, nebola som na vážkach podpísať - nepodpísať, lebo máme perfektný kolektív, rada chodím do práce 😉

bzuco
18. feb 2007

nekazme tu tému, podme do študujúcich maminiek 😉
čakáááááám

lasenka
18. feb 2007

ja planujem v buducnosti zmenit posobisko, hoci sme tiez dobry kolektiv, hlavne mlady... ale ucim na dedine - ani to nie je az taky problem, lebo chodim autom... chcela by som ist na strednu skolu alebo na 8-rocne gymko

bzuco
18. feb 2007

lasenka
ja tiež učím na dedine a chodím do práce autom (vozí nás 4 učiteľov, čo tam učia, z mesta) 😲 😀 😀 😀 😀
ja chcem zasa ostať učiť maličké deti, s tým, že budem učiť AJ na obidvoch stupňoch, zo začiatku asi 1x do týždňa v každej triede

pepu
18. feb 2007

ahojte,tak co myslite o tej tabulke?ake s tym mate skusenosti?vyplnit ju ci nie...

cucuska
autor
19. feb 2007

ahojte. no mám to doma, a dnes je ten deň D. Takže budeme na tom precovat a pilne

lasenka
19. feb 2007

cucuska
co mas doma? riadis sa podla tej nemeckej tabulky alebo podla Jonasa???

cucuska
autor
20. feb 2007

mala som doma Jon´ˇsov kalendár ale od zúyurivosti, źe to nevyšlo som ho vyhodila, ale tie termíny mám zapísané a tá nemecká stránka hovorí to isté. niekedy si búcham hlavu, že som z to vyhodila 600 sk a je to to istá 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre