MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sepi
1. apr 2012

@raa2 Ahoj, Tebe sa to azda podarilo vdaka jeho vypoctu? Pozeram, ze mas o chvilocku termin, drzim silno palce, aby vsetko dopadlo dobre 😉

raa2
1. apr 2012

@sepi praveze nie, podla jeho vypoctov by sa podla mna nepodarilo tak skoro.vobec sa mi nezhodovala ovulacia s jeho vypoctami. podla jeho vypoctov by som mala otehu den pred menstruaciou aleboe cez nu. nam jedine co vyslo bolo pohlavie, teda iste to bude az po porode. ja by som sa na jeho vypocet vobec neupinala. a dakujem!

sepi
1. apr 2012

@raa2 ako to myslis s tym pohlavim ked si neotehotnela podla jeho vypoctu?

pacica
1. apr 2012

@sepi ahoj.ovulovat mozes hoci kedy.aj pocas menstruacie mozes ovulovat.vela zien tak otehotnelo,ale skor sa priklanam ,ze cakas fazulku 🙂 tak vela stastia,ja sa idem tiez testovat v pondelok,tak si drzime paste 🙂

sepi
1. apr 2012

@pacica ...ved prave, viem o tom a prave preto len tajne dufam 😉 ...a Ty ides testovat ovulku alebo azda tehu? Aj ja Ti samozrejme drzim palceky 🙂

raa2
1. apr 2012

@sepi v tom mesiaci cez jeho plodne dni sme mali splodit dievcatko a to mi vychadzalo aj z cinskeho horoskopu 😉

raa2
1. apr 2012

@pacica ovulovat ale nemozes viac ako jedenkrat za cyklus, pokial nie si super zena 😉 drzim palce nech su tam kolajnice 😉

pacica
1. apr 2012

@sepi idem testovat tehotenstvo 😀 neviem,necitim sa byt v tehu,tak sa snazim netesit sa zbytocne a dakujem pekne 🙂

pacica
1. apr 2012

@raa2 😀 dakujem.to je fakt,ovuluje sa len jedenkrat za cyklus

lauritka
1. apr 2012

@raa2 prave to, ze Jonas vlastne toto tvrdenie popiera tym, ze mozes otehu mimo svojej bio ovulacie. ale doteraz som neprisla na to ako je to mozne. 😉

sepi
1. apr 2012

@raa2 tak to Ti velmi prajem, aby to bolo dievcatko, ked uz chlapceka mate 🙂 ja mam napr. v jeho vypocte na marec tiez dievca, ale ak by som bola nahodou tehu, tak by som otehotnela tiez mimo tych jeho dni. a v cinskom horoskope mam chlapceka 😀 ...budem velmi vdacna ak by som vobec bola tehu a ci by to bol chlapcek alebo dievcatko by mi bolo uplne jedno 😉

raa2
1. apr 2012

@sepi drzim aj tebe palce nech su dve palicky, a tiez nam to bolo jedno, hlavne nech je zdrave!! pri malom mi vychadzal v cinskom horoskope chlapec, ale tazko povedat ci to bola nahoda, pri nom som neriesila jonasa.

alikaa
1. apr 2012

@raa2 ja mam kamosku, ktora chodievala na folikulometriu a asi tak 3x za pol roka jej zistili, ze mala v jednom cykle 2x ovulaciu. Takze existuju aj take baby 😉

lauritka
1. apr 2012

@alikaa ano mozu byt dve, ale v rozpati cca 1-2 dni. ked dozreju dva folikuly a jeden praskne skor ako druhy.

alikaa
1. apr 2012

@lauritka ona to urcite nemala v rozpati 1-2 dni, nepytala som sa na presny rozdiel, ale urcite to bolo tyzden-dva. ale ona mala aj celkovo problemy s cyklom, dlzkou cyklu a tak. Aj ja som napr. po cisteni po potrate mala 2x ovulaciu, najprv tyzden po cisteni a potom za dalsie 2 tyzdne. Podla mna to moze sposobit nejaky vykyv hormonov.

lauritka
1. apr 2012

@alikaa aha no jasne. ano aj tak to moze byt, mne sa to v podstate tiez raz stalo, ale to som bola nadopovana clostylom.. 🙂 ale to je skor vynimka ako pravidlo.. takze tym sa tiez Jonas riadit nemoze, ze kazdy ma rozhadzany cyklus.. 😖 prave sa tam spominaju zdrave pary...

lauritka
1. apr 2012

prikladam graf, dal mi v strede cyklus clostyl / ze vraj na zvysenie hrubky sliznice/ 😀 a dozrel mi dalsi folikul, cize neprisla mrcha, ale dalsia ovulka 🙂

raa2
1. apr 2012

@alikaa stavaju sa aj take pripady, ale su skor vynimocne. a ako pise
@lauritka tak ked ta nadopuju hormonami tak moze sa stat ze mas aj 2 krat za cyklus a jonas riesi zdrave pary.. @alikaa tebe sa ako dari?

erika26277
1. apr 2012

@simcatko11 ahoj ja som mala jonašov výpočet na pohlavie dieťatka, a na dievčatko mi vychádzali červené dni od 28-31.1. a presne 31.1. som mala dostať MS a aj som ju dostala....... takže neodkladaj to po MS, kľud0ne skúšajte pred, aj keď je možné že ju dostaneš...... ale keďže je to až 7 dní pred MS..... možné že ju ani nedostaneš, alebo príde len taká slabunká...... kamarátka takto otehotnela cca týždeň pred MS a mala ju ale len také špinenie 2-3- dni, ja by som to neodkladala na tvojom mieste...... a skúsila by som aj cez tú biologickú ovu..... držím moc palčeky....... 😵 😵 😵

erika26277
1. apr 2012

@sepi ja si tiež myslím že to je tehu...... skús ten tehu testík...... kedy ste sa snažili? a zajtra má prísť MS? držím moc palčeky, nech nepríde...... 😵 😵 😵 😵

alikaa
1. apr 2012

@raa2 hej, viem, ze je to vynimocne, len som dala priklad mojej kamosky, ze existuju aj taketo vynimky 😉 Dari sa mi fajn, neviem ci by som to sem mala pisat, ked este moj muz o tom nevie ani nikto iny, ale dnes som si robila tehotensky test a vysli 2 ciarky 😝 ms mam dostat zajtra. Tak snad to tento krat vyjde. Od Jonasa mi vysla dobra zivotnost od marca do jula, ale mne sa tento mesiac presne prelinala ovulacia z jeho plodnymi dnami. Dokonca den ovulacie bol presne den najplodnejsieho dna od Jonasa. Podla neho ma byt v marci dobra zivotnost a chlapec. Tak ta dobra zivotnost by mohla ostat a ak by to bolo dievca, nebudem proti 🙂
Skoda, ze k vam majovkam uz nepatrim, boli ste tam taka dobra partia. Uz sa vam to vsetkym krati, tak drzim palce, nech vsetky porody prebehnu v pohode 😉

raa2
1. apr 2012

@alikaa gratulujem a verim že to tentokrát dotiahnes do úspešného konca!!si ma potesila!! 😵 Co sa týka pohlavia,tak je jedno,hlavne nech je zdravé!podla čínskeho horoskopu ti co vychádza?inak aj mne v auguste vyšli dve// uz dva dni pred menstruaciou.

sepi
1. apr 2012

@erika26277 Ahoj, no snazili sme sa presne jeden den pred MS |to som uz spinila| a potom dva dni po skonceni MS, jeden den pauza a zase dva dni po sebe. Skoncili sme 15.3 a 17.3 som mala pozitivny ovu test, cize ovulka mala prebehnut po 24/48 hodinach. No a MS ma dorazit zajtra, tak uvidime 😉 Po praci kupim test a budem asi musiet vydrzat do dalsieho rana, ze? Najlepsi je ranny, nie? papa

sepi
1. apr 2012

@alikaa ...gratulujem k dvom palickam 🙂 Tak ak nahodou si najdem aj ja dve ciarocky , tak budeme na den rovnako 😉 ...juuuuj, tesim sa, ze to mas uz v podstate jasne, drzim palce, nech je vsetko ok.

alikaa
1. apr 2012

@raa2 podla cinskeho horoskopu mi vychadza chlapec, ale nasla som 2 rozlicne cinske horoskopy, kde v dalsom mi vychadza dievca. Mne je v podstate jedno co to bude, len by bolo fajn mat doma dievcatko a chlapca 🙂 Ale samozrejme, ze najpodstatnejsie bude, aby bolo zdrave, na nicom inom nezalezi.
Minule som potratila kvoli silnej alergii na zubnu vlozku, doktorka odmietala suvislost, takze 6 tyzdnov som nevedela dychat ako som mala upchaty nos, svrbeli a opuchali mi oci, bolelo ma hrdlo a vlastne cely clovek ma bolel a to sposobilo, ze sa mi vytvorila slaba vystelka. Teraz sa uz z dialky vyhybam mojej zubarke, najskor k nej pojdem az po porode. Vlastne akymkolvek doktorom sa planujem vyhybat aspon v prvom trimestri.

@sepi tak snad sa stretneme v decembrovkach 2012 😉

osicka36
2. apr 2012

@sepi ahoj moja 🙂 ...no dva dni som tu nebola a koľko sa tu popísalo 😀 ... moc držím plačeky k testovaniu 😵 ...ale ja som presvedčená, že si tehu 😵 .....aj ovu testíky pekne silneli...už len nabrať odvahu a testnúť teho test 😀 ....kúp mamatest 10...je veľmi citlivý, ten ti už určite pekne ukáže čiaročky 🙂 ...a ano najlepší je prvý raňajší moč na testovanie tehu 😉
tak sa moc teším na tvoju zajtrajšiu skvelú správičku 😀 ..aj som ťa popluvala pre šťastie 😀

osicka36
2. apr 2012

@alikaa moc držím palčeky tebe aj maličkej fazuľke 🙂 ...nech sa drží ako klieštik 😵 ....a nech to dotiahnete do víťazného konca 🙂
trošku som sa zľakla čo si písala o zubárke aj ja by som mala ísť 6. júna a má mi robiť dva zuby ☹ ....tak asi ešte uvidím, či vôbec pôjdem a nenechám to až po tehu 😵
tak ešte raz veľa zdravíčka prajem 😵

osicka36
2. apr 2012

@erika26277 ahoj moja 🙂 som rada, že tu čítam tvoje písmenká a že sa v poriadku 🙂 tie bolesti som mala aj ja asi dva týždne a potom to ustalo 🙂 ...už lem sem tam pichne v podbrušku a prsia sú citlivé stále len už chvalabohu nesvrbia 😵
ja som ešte ani nebola u dokiho, nechávam si to až po veľkej noci...sem tam urobím teho testík aby som videla ako čiaročka pekne silnie 😵 .....ale inak sa cítim super...akurát ten nos je spále moc citlivý na pachy 😝 a nemôžem vôbec kávu 😝
...a ty si ešte na PN, či už je to v poriadku 😉
...aj ja som podľa termínu "ff" zostala v novembri, síce celkom koncom novembra okolo 29.11, tak uvidíme pribudne nám do rodiny ďalší 6-ty strelec ...už ich máme piatich 😀

alikaa
2. apr 2012

@osicka36 dakujem 🙂
no ja po mojej skusenosti, zubarku vypustam na najblizsich 9 mesiacov. Inak uz som vela krat citala, ze zuby si treba dat do poriadku este pred tehotenstvom, lebo pri vrtani plomby (ak sa meni stara za novu) sa prakticky cela plomba rozprskne po ustach a vacsinu z toho aj prehltnes. A hlavne ak mas amalgamove plomby, ktore obsahuju 50% ortute, by som v tehotenste nechala na pokoji. Lebo ta ortut sa dostane do krvi a tym padom aj velmi lahko k babatku. Ak ti tie zuby velmi nesuria, tak radsej vydrz.
A samozrejme aj ja tebe drzim palceky, nech to tiez dotiahnete do vitazneho konca 😉

osicka36
2. apr 2012

@alikaa aj ja veľmi pekne ďakujem 🙂
no ja som začala s opravou ešte minulý rok, lenže zubárka ma objednávala s 3-mesačnými odstupmi a samozrejme to nestihla 😝 dorobiť všetko...no zatiaľ nebolia...tie moc boľavé opravila....takže teraz sa jedná skôr o tú výmenu starých amalgámových ☹.... takže si to radšej nechám až po 😉...ďakujem za radu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre