MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

mili1
16. sep 2007

Ahojte baby.Práve som objavila túto stránku.
Patrím tiež medzi Vás, ktoré túžia po babatku a neprichádza to.
Prosím poradte podla čoho sa mám riadiť?Podľa nem.stránky alebo
výpočtu jonáša alebo ovulácie?

ajena
16. sep 2007

ahoj mili1, no je nás tu viac takých ako ty...ja by som ti radila ovuláciu...čiže merať bazálnu teplotu, aby si zistila kedy ju máš...k tomu tomu ti dopomôže ale popritom všetkom sledovať nemeckú stránku ktorú máš zadarmo, lebo tá stránka sa zhoduje s jonášovými výpočtami a za tie platíš.

adka1977
21. sep 2007

ahoj, ako na potvoru sme sa dnes ráno rozprávali s kolegyňou, ktorá otehotnela po 13 rokoch a to len vďaka metóde dr.Jonáša. Boli na všeliakých vyšetreniach, obom povedali že sú v poriadku, len majú čakať. V januári dostala plán plodných dní podľa dr. Jonáša a v marci už bola tehotná. A teraz je šťastná mamička 14 ročnej dcéry. No za tých 400,- Sk sa to podľa mňa oplatí.

karamelinka
21. sep 2007

ja som si tiez dala robit vypocet podla pana cizmu...uz ho aj mam ale este cakam na den... 😉

koni.klec
6. okt 2007

V tyto tabulce mate zcela zadarmo podle Jonase i znazorneny zdravotni rizika 0-6:
Tabulka nepocita vrchol ovulace, ale stejnou fazi mesice, jak kdyz jste se narodily

http://lunarium.co.uk/jonas.php

daniela1111
16. okt 2007

Ahoj baby,tiez sa pokusame o babo niekolko rokov,a stale nic.Uz som si dala poslat od Jonasa aj prihlasku,potom som bola u doktorky,a ta mi povedala ze mam na vajecnikoch 3cysty, tak som zo zufalstva niekde tu prihlasku hodila.Teraz som bola zase u doktorky obzriet,ako sa maju tie cysty,no a jedna mi zmizla.No ale ako tu citam vase prispevky,tak sa obcas udeje aj nejaky ten zazrak,tak som bola mrknut na tej nem.jonas.stranke,a pekne som si opisala tie svoje datumiky.Mozno sa stane zazrak aj mne,zmiznu mi dalsie dve cysty a objavi sa tam nieco ine...

kersty
16. okt 2007

Ahojte,ten kalendár na nemeckej stránke-ze ten sa platí?

lauritka
16. okt 2007

kersty mas to zadarmo. netreba vyhadzovta ziadne peniaze pre Jonasa. mas to to iste a free. 🙂

kaboca
16. okt 2007

baby aj ja som mrkla na tu nemecku stranku...ale nejak mi veci nesedia...zevraj plodny den 4.10. mrcha dosla 6.10. To akoze dva dni pred mrchou ??? no, mne sa to dajak nechce verit...a ziadny udaj o dlzke cyklu atd. no, haaat... 😨

lauritka
16. okt 2007

🙂 kaboca ahoj, je to blbost. ak nahodou niekto otehotnel podla toho , to bola skor nahoda, ze mu plodne dni vysli akurat na tie dni. 😀 velmi by som tomu neverila. logicky , zena ovuluje len raz za cyklus a nie podla hviesd ale podla dozrievania vajicok ;)

kaboca
16. okt 2007

ved jasne...furt sa snazimm rozmyslat s raciom...ved na co ho nosim tolke roky v hlave? Lauri mne uz z toho fakt zacina hrabat, ja sa chytam kazdej slamky 🙄 podla vsetkeho aj mne vychadza, ze to bude blbost, lebo na ten 12den citim uvolnovanie vajicka...take bolesti ako pri mrche, aj hlien, aj teplota...no, viacej faktorov hovori za ovu v strede cyklu. A tie dni, ktore su podla dr.J su pocas mrchy 😖 a to je prave uvolnovanie neoplodneneho vajicka, zeby mi v ten cas aj dozrievali aj sa vyplavovali...?? 😨 😅 😕 🙄 😒 😠

lauritka
16. okt 2007

🙂 kaboca ver len svojmu telu. a nie enjakym vypoctom,.. a ak sa nebude dlhsie darit, treba ist na vysetrenia. 😉

kaboca
16. okt 2007

mas pravdu 🙂

danka.kalka
8. nov 2007

mne Jonáš vypočítal dievča, a vyšlo to!!! verte tomu, len tam musíte napísať pravdu a treba mať pravidelný cyklus.

b884
19. nov 2007

baby mohli by ste mi prosim poslat inter.adresu Jonása? pre istotu do mailu, lebo nie vzdy som k dispozicii na nete.Dakujem 😉

lienus
23. nov 2007

Slavomira, ako si si objednala ten kalendar?

mirceko
24. nov 2007

ahojte baby,ja som na tejto stranke prvy krat ale rada by som tiez potrebovala poradit.pocula alebo skusila daktora z vas uz eva test.tento maly pristroj ti presne ukaze kedy mas plodne a neplodne dni.staci ked tam vlozis svoje sliny a su tam dve svetielka podla toho kt. z nich sa rozsvieti mozes vediet ake mas dni.dokonca sa da podla toho urcit aj pohlavie.predava to jedna firma v dub.n.v pocul alebo skusil to uz dakto.dakujem

maryloou77
1. dec 2007

ahoj mirceko
pozri temu eva test alebo temu ovulacny test tam je to opisane 🙂

barborka17
2. dec 2007

moja kamaratka otehotnela presne podla jeho "sexualneho"kalendara na druhy cyklus.podla mna to funguje🙂
a poznam aj z pocutia zienky,ze im to vyslo,takze podla mna to funguje🙂

wladka
2. dec 2007

jaj baby.. kukala som si to spatne.. a presne mi to vychadza.. viem ze sme sa milovali na zaciatku mesiaca, a jonas to tam tiez uvadza, a aj pohlavie dievca.. a veru, mam malu nezbednicku 😉

ci tomu verit, alebo nie.. ja neviem.. mozno by nebolo od veci to dat dokopy, vsetky materialy.. myslim tu nemecku stranku, tu anglicku, cinsky kalendar pohlavia.. a spolu to dako preskumat.. 😉

asmk
29. dec 2007

ahojte kocky mne vsetky tie datumy na tych strankach vychadzaju cez menstuaciu.....tak neviem, myslite ze to moze byt

asmk
31. dec 2007

naozaj to nikomu nevychadzalo na ten cas? este som na stranke http://lunarium.co.uk/jonas.php
nasla tiez taky vypocet a vychadza tak ako ta nemecka aj ceska stranka ktora tu uz bola spominana a tu pisu ze:

The period of maximal probability of conception begins 24 hours before the moment specified in the table.
The probability of conception will be high despite the phase of your hormonal cycle on which such a moment falls. In fact, research shows that if such a moment falls on the days of menstruation, the probability of conception will be very high.
In the 'Gender' column, 'B' means 'boy, 'G' - 'girl'. If there is a question mark, the indications are somewhat ambiguous. For example, 'B?' means that probably a boy, but it isn't that certain.
Risk Factor ('Risk' column) is the least researched. Sometimes people say that they gave birth to a healthy child when Risk Factor was as high as 5. But there are cases when an abnormal child was born with RF 3 or 4. It would be reasonable to have it as low as possible and to use the periods with high RF only for contraception.

co v preklade znamena asi:

Obdobie s najvyssou pravdepodobnostou pocatia zacina 24 hodin pred okamihom uvedenym v tabulke.
Pravdepodobnost pocatia je vysoka napriek faze vasho hormonalneho cyklu, na ktory tento okamih vychadza. V podstate vyskum ukazuje, ze ak takyto okamih vychadza na obdobie menstruacie, pravdepodobnost pocatia bude velmi vysoka.
V stlpci "Pohlavie" znamena "B" - chlapec, "G" - dievca. Ak je tam otaznik, udaje su nejednoznacne. Napriklad "B?" znamena, ze pravdepodobne je to chlapec, ale nieje to uplne iste.
Rizikovy faktor (slpec "Riziko") je najmenej prebadany. Niekedy ludia uvadzaju, ze sa im narodilo zdrave dieta, ked rizikovy faktor dosahoval hodnotu 5. Su vsak aj pripady, ked sa narodilo abnormalne dieta pri rizikovom faktore 3 alebo 4. Bolo by vsak rozumne udrzat ho tak nizky ako sa len da a pocas obdobie s vysokym rizikovym faktorom pouzit antikoncepciu.

co si o tom myslite?

asmk
8. jan 2008

naozaj nikto nema skusenost? ☹ 😨

vejinka
8. jan 2008

asmk..no ja som si tie pocitala na tej stranke..a mne vyslo aby sme sa snazilkovali 24.12.2007 o 4.15 rano. tak som urobila kratky proces a povedala manzelovi ze by sme mali 23.12 lebo 24.12 o tej hodine budeme urcite spat. takze sme sa snazilkovali 23.12 okolo 21.00. ale neverim ze prave vtedy som mohla otehotniet..to je uplna blbost..ale kludne tomu ver.. ked chces 😉 mne sa zda ze som otehotnela..7.12. lebo po sexe mi bolo velmi horuco..a bezne mi byva zima..to teplo bolo vo mne..uplne mi bolo horuco..taky divny pocit som nidky nemala...takze si myslim ze vtedy sme zamiesili..ale podla dokiho to bolo okolo 15.12. takze ver comu chces 😉

gabika24
8. jan 2008

ahojte.
ja som si tiez nechala kedysi vypocitat plodne dni od Dr. Jonasa, ale nevyslo to. ale mam polycysticke vajecniky a velmi nepravidelny menzes. A on sam uvadza, ze musi ist o uplne zdravy par, aby to vyslo - aspon ja som to tam mala pred niekolkymi rokmi napisane.
ale mam kamaratku, ktorej to vyslo - teda asi, vraj to potom uz neskumali ci to presne sedi, dolezite pre nich bolo, ze otehotnela a dnes maju zdraveho chlapceka. mozno je z hladiska psychiky dobre si ten vypocet dat urobit, ak to zaberie fajn - ale asi sa neda spoliehat iba na to. no je urcite dolezite verit v to, ze sa to raz podari 🙂

marulka
9. jan 2008

caute baby.niektora z vas tu pytala internetovu adresu na mudr.Jonasa ale som ju tu potom uz nenasla.mohli by ste mi ju poslat??velmi tuzim po dievcatku-malej princeznicke.bolo by to moje prve babatko

vodnari
18. feb 2008

My sa snažíme už tri roky. Z toho sa liečim rok. Ako sa mám skontaktovať Mudr. Jonášom? Ďakujem.

zuzankaro
18. feb 2008

Ahojte, pozerala som sa na tu tabulku na stranke http://lunarium.co.uk/jonas.php, no musim povedat ze to ani nejde okolo mojich ovulacnych dni. Tiez sa snazime uz vyse roka a radsej sa ideme zverit do ruk odbornikom do ISCARe centra, uz sme objednani na tento stvrtok. Tak sme zvedavi co nam povedia.
Podla informacii od ludi, ktori tam boli - nazvyme to "lieceni" tak vysledok bol pozitivny a tesia sa rodicovskym starostiam. Tak uvidime 🙂 po stvrtku budeme mudrejsi ... 🙂

dudulienka
18. feb 2008

ahojte.my sa uz snazime 2 roky a nic.dnes som volala jonasovi aby mi poslal prihlasku tak u vidime.uz sme s toho naozaj na nervy.zacali sme brat pred mesiacom ja calibrum byby plan a manzel profertil tak uvidime. a este to spojime s jonasovou tak uvidime.ja tomu dost verim lebo moja mamina ma troch surodencov a moja babka nemohla 5 rokov otehotniet.ku lekarovi nesli,ze bola ina doba 😎 .a uz v tedy mlady pan jonas robil vypocty.vsetky 4 im vysli.dokonca moja mamina mala 3 nechcene potraty a 4te v 6tom mesiaci potratila.no tak sa dali na vypocet a som tu ja a moj brat.ak ma este iekto podobne skusenosti nech napise.dakujem.vela stastia a nech vam to uz vsetkym vyde,ked vydim ake ste obetave spravit za mimi co kolvek boli ma srdiecko .babenky drzim palceky ci s jonasom ci bez neho.pa 😉

google
18. feb 2008

Dnes bude o Jonasovi tusim reflex na markize - ak som dobre videla uputavku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre