MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

epa105
6. okt 2013

ahojte baby,

čítam si vaše správy, ktoré ma na túto tému samozrejme zaujímajú. Ja som si dávala tiež vypočítať svoje Č. dni. Len neviem či je problém keďže mám nábeh ( nemám ešte určenú ) na policistickú ováriu. Či je to nejaký problém. A ešte je v jeho pokynoch napísané ( bo som si dala vypočítať aj aké chcem pohlavie ), že k styku má prísť jeden deň pred plne červeným dňom a asi aj počas plne červeného dňa. Čiže nemáme mať styk počas celých červených dní iba 2 ?

Ďakujem za Vaše názory ...

tehulka_mk
8. okt 2013

@epa105 Mate mat styk pocas vsetkych styroch,teda nic sa nestane,ak nebudete sexikovat prve dva,ale den pred cervenym sa MUSI,ten je ten najpodstatnejsi vraj,a v plne cervenom by sa tiez malo skusat 🙂 Ak mas nabeh na pco,neviem ako to je,ale Jonas tvrdi,ze len zdravym parom vyjde tato metoda.

tehulka_mk
8. okt 2013

@balinka Tiez sa pridavam k tomu nazoru,ze vraj sa da aj cez MS otehotniet.My sme to skusili prvykrat v septembri,ale nevyslo,neviem to pochopit,vsetko asi bolo aj s MS vyplavene.MM povedal,ze uz cez kramy skusat nechce,tak som si nasadila anti a posuvam kramy.

zsuzsuka
8. okt 2013

no dievcence, tak nam to nevyslo, datumy na pocatie pred menstruaciou den, a nasledne taka silna dosla ako davno nie, takze jonas sa sekol....

tehulka_mk
8. okt 2013

@zsuzsuka No a cez nu ste neskusali?

zsuzsuka
8. okt 2013

@tehulka_mk no takto 25 sme mali plne cerveny den a aj mensotruacia mala vtedy dojst, takze 24, 25 sme skusali, a menstruacia sa aj dostavila 25-26..., a test som si robila dnes rano a negativny..takze tolko k mojej skusenosti... ☹

tehulka_mk
8. okt 2013

@zsuzsuka No ale ved su take pripady,ze ak zena ma jonasove dni pred ms,ms aj normalne dostane,ale az tu dalsiu nedostane... 😎

zsuzsuka
8. okt 2013

@tehulka_mk no ale to uz odvtedy dva tyzdne a test dnes rano bol negativny...tak pochybujem, zeby sa neukazalo, ak by...a test som mala citlivost po 5-7 dnoch ☹

tehulka_mk
8. okt 2013

@zsuzsuka Aha,tak to asi nic...Ja som na tom rovnako,rovno na prvy cerveny den som dostala kramy,cize cele prekramovane,spinave,o nicom...A teraz som uz mala dalsie ☹ Ja ked som si to pozerala a cca pocitala,furt by mi to na MS vychadzalo...

balinka
8. okt 2013

@tehulka_mk mne to vychádza stále cez kramy, tak neviem,ešte počkáme pár mesiacov a pôjdeme na ďalšie ivf,lebo toto je podľa mna iba náhoda.ja antikoncepciu nemôžem,lebo mám vrodenu trombofiliu.

tehulka_mk
8. okt 2013

@balinka Aha,tak ☹ a na IVF je dlha cakacka?Ja s tym nemam vobec skusenosti...

zsuzsuka
8. okt 2013

@tehulka_mk vies co, ja som to uz cele zavrhla..a milujeme sa kedy mame chut...a bude ako ma byt..ked mame mat babatko bude...bohuzial je to v rukach vyssich....

beruska2327
8. okt 2013

@zsuzsuka @tehulka_mk presne tak babeny. je dobre poznat svoj cyklus a mozno skusit aj nestandardne terminy/sposoby, ale zaklad je uzivat si milovanie, nie snazilkovat, ako sa to tu nazyva. a nie len v "plodne dni", ale vtedy, ked mate chut 😉 bola som tehotna 3x a mozem povedat, ze vzdy som otehotnela vtedy, ked som to necakala. zakazdym iny den cyklu, podla mojich vypoctov uz mimo plodnych dni v danom mesiaci, a prave v tie mesiace, ked som s tym nepocitala, sa zadarilo. kazde telo je ine, aj kazdy cyklus moze byt iny a poposuvany ci uz stresom, chorobou, dovolenkou atd, takze nikdy to mimo ovulky/terminov nie je zbytocne (hlavne, ked je to prijemne 😀 ).

zsuzsuka
8. okt 2013

@beruska2327 no asi tak nejako...som uz po dvoch potratoch, tak som si povedala ze vyskam jonasa..aj ked mi to prislo cele na hlavu, ale clovek sa chyta aj slamky...a poucila som sa ...nic neplanuj, nesil..lebo som toho realnym dokazom...takze asi tak..ale vsetkym odhodlanym maminkam drzim palce...urcite to raz vyjde, ci uz tak alebo onak...

balinka
8. okt 2013

@tehulka_mk my pôjdeme do Brna,lebo tu na Slovensku je katastrofa.pri prvom som otehotnela za štyri mesiace,ale až na štvrtý krát,takze za relatívne krátky cas.ina možnosť niekedy a ja viem,že sa to podarí.verime😉

epa105
12. okt 2013

☹ baby už neviem čo mám robiť, tak sa obraciam na vás keďže mi je blbé ísť hneď za doktorom .... takže výpočet od dr. Jonáša všetko ako má byť 9. 10 ( čiže pred 3 ma dnami ) sme mali styk ( deň pred plne červeným dňom ) .... no lenže samozrejme moje močové cesty hnusne škaredé musia štrajkovať teraz keď sme čakali či to víde alebo nie..... samozrejme časté cikanie bolesti brucha ( mechúra ) pri cikaní žiletky 😒 .... tak neviem či si môžem nasadiť nejaké lieky ... urologický pijem aj keby sa nemal keď je žena tehu ale keď ani neviem či sa to podarilo alebo nie 😨 .... som zúfalá už dva dni ležím zabalená v deke a mechúr neustúpa ... čo mám robiť ? ☹

lauritka
12. okt 2013

@epa105 urcite k lekarovi, to sa nemusia bat, aj keby si otehotnela.. tak to este ani telo nevie.. lepsie to preliecit, ako sa ptom dostat do niecoho chronickeho, co by neskor praveze mohlo sposobit ovela vacsie problemy..

e_z
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e_z
15. okt 2013

O Jonášovej metóde nájdeš článok aj vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/jonasova-metoda/
Vyskúšala si túto metódu? S úspechom alebo bez? Napíš svoju skúsenosť do Wiki dole pod článkom.
@tehulka_mk
@zsuzsuka
@balinka
@blackcat8885
@orionka1
@eliska3
@bobocka
@halienka
@hadassah
@saranata
@gabriellka
@lauritka
@dermakova

orionka1
16. okt 2013

Ahojte , tu je nejak ticho posledne tyzdne 😕 . Chcem sa spytat , skusa niekto tu Janosovu metodu alebo sa vsetci na to vybrdli 😀 ?

eliska3
16. okt 2013

@orionka1 ahoj, ja budem skúšať o necelé 2 týždne 🙂 A ty?

orionka1
16. okt 2013

@eliska3 ja mam podla neho cervene dni na 25, 26, 27 28 ale 29 mam plne zeleny sa mi to vsetko krizuje a aj bude niekolko mesiacov , ale ja budem rada ak sa mi ovulka akurat vtedy ukase bude sa citit ze mam dvojitu sancu :D a este nam chlapcek vychadza na tento mesiac , uz len zamiesit 😀

katuskalis
16. okt 2013

Ahojte ja som to vzdala, od marca sme sa snazili.. začala som chodit teraz po vysetreniach..krv prva ok, manzel spermiogram ok.., sono ovulka ok...teraz ma caka laparoskopia na spriechodnenie vajecnikov a potom sa uvidi... kašlem na vypocty , co ma byt bude... netreba na to tak upenlivo mysliet ..zelam vela stastia ...aby sa coskoro objavili 2 čiarky 🙂
mne sa hadam po 2 rokoch uz podariiiii

bubca7
17. okt 2013

@sunshine5 ahoj neviem či som ti podakovala ale teraz zase sa snažim zaoberať tym jonašom takže idem sa na to pozrieť a dakujem velmi pekne ešte raz pekný večer 😉 😉 😉

hrkalkamata
17. okt 2013

Ahojte...rada by som sa pridala, pretože som si na radu kamošky tiež objednala ten malý výpočet,ale mám ho ešte len od pondelku,tak uvidím,ako to pôjde...len mám ešte trošku chaos v tých dňoch....poteším sa každej rade :D

domenique
17. okt 2013

@katuskalis drzim palce, aby sa to po laparoskopii podarilo, nam sa to 2 mesiace po nej podarilo 🙂

sunshine5
18. okt 2013

@bubca7 to je velmi mile, ze mi dakujes, ale ja si uz ani nespomeniem zacov;) ale tak dufam a verim, ze sa vam to cim skor podari ;)

ivaana2
18. okt 2013

baby ja som uplne zdrava ...nemam problem otehotniet a na jonasove dni nie a nie otehotniet ...takze ziadna zahadna druha ovulka cez ktoru sa da pocat dieta ako tvrdi jonas nefunguje ...je len ta jedna nasa biologicka..takze ked sa nesmu krizit nase ovu dni s jeho dnami ..sanca otehotniet je nulova...tot moj nazor

katuskalis
18. okt 2013

domenique dakujem pekne...hadam sa podariii 🙂 musim verit a ak sa mozem spytat aka bola ta operacia ?? bola si aj PN alebo si isla hned do prace.. ?? ja mam narocnu pracu tak sa asi hodim na PN ku...

katuskalis
18. okt 2013

@domenique som ti pisala len som sa pomylila..a je to bez tvojeho mena...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre