MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

meduela
5. sep 2010

ahojte, bavíte sa o doktorovi Josefovi Jonášovi z Čiech? Ak áno, napíšte

bila
5. sep 2010

@sona919
ide to aj mailom.
Stačí, keď na prihlášku dopíšeš poznámku, že to chceš mailom a pripíš mailovu adresu. 😎

@meduela
bavíme sa o MUDr. Eugenovi Jonášovi z Mane, zo Slovenska

ivica7793
6. sep 2010

pre ellit: ja som prihlášku dostala mailom, zavolala som na tel.č. 035/6595 127 a tuším som hovorila s dcérou MUDr. Jonáša. Napíš mail a pošlem Ti ju. Jedna strana sú presné inštrukcie. Inak neviem, či to budem podľa toho skúšať...dnes som bola u iného gynekológa a povedal mi pre mňa dosť šokujúcu správu...to že sa nám doteraz nedarilo mať bábo je moja vina.....vaječníky nie sú také, ako by mali byť....na pravom sú zrasty, čo súvisí údajne s operáciou slep.čreva a ľavý pre zmenu vôbec nevidel, vraj je niečím obalený, alebo čo....na 99 % nám odporučil umelé oplodnenie. Je to zlá správa....vždy som chodila na prev.prehliadky, moja gynekologička mi robila rôzne vyšetrenia (folikulometriu, hormon.profil, všelijaké odbery...) a vždy tvrdila, že je všetko v poriadku. A nie je......

mili78
6. sep 2010

@ivica7793 ....ahoj Ivi...sorry, ze sa vam do toho pletiem, ale tiež mam zrasty po slepom čreve ako aj ty....pred 26r ma lekari dobabrali a tu su nasledky...uz mi ich 2 x odstranovali a nic z toho....stale sa tvoria viac a viac...je to ako pyr....obrastaju vajecniky a brania otehotniet...mozme sa mi snazit...prd z toho 😢

t1nulka
6. sep 2010

@ivica7793 skus, mozno motyka vystreli 😉 ale na tvojom mieste by som zasla este za inym doktorom, ak ti tvoja doki tvrdila, ze je vsetko OK, tak to je zvlastne, ze tento na prvy krat vidi taketo veci, nie? 😨

meduela
6. sep 2010

ok, som ho už aj na nete našla 🙂

soni1
8. sep 2010

@sona919 ja s tým mám skúsenosti, mne to tiež tak poslal, len si na prihlášku napíš mailovú adresu alebo niekde zvlášť na papier a budeš to mať ozaj skôr, takže dá sa to.

deb
8. sep 2010

Prečo sa má písať na tú prihlášku aj posledná menštruácia a dĺžka cyklu, ked on tvrdí, že na tom vôbec nezáleží pri jeho výpočtoch? Ked som sa pýtala na PCO jeho ženy, povedala, že nezaručujú 100% spolahlivosť... ☹ 😠

bila
8. sep 2010

@deb
vypocet sa robi od poslednej MS a tu si potom aj ty budes zapisovat do vypoctu podla pokynov.
no a k tym PCO. Ono vypocet taktiez nerobi zazraky. Akurat budes mat v ruke najplodnejsie dni...
Ale myslim, ze niekto pisal, ze to vyslo aj pri PCO.
Urcite skusas vsetko dostupne a chapem to.
dufam, ze sa ti podari otehu 😉

geria
10. sep 2010

ahojte, ja mam tiez vypocet od Jonasa, kedze mam 2 synov, velmi tuzime po dievcatku a konecne sa mi podarilo mm prehovorit, aby sme skusili tuto cestu, aj ked ......na pocatie su potrebni dvaja a pohlavie dietata v skutocnosti ovplyvnuje pohl.chromozom / X al. Y / spermie nasich drahych poloviciek 😖 ............. preto nie som si ista ci verit al. nie tymto vypoctom 😒 , lebo isto viete, ze niektorym to vyslo a inym zasa nie, asi len vlastna skusenost nam da odpoved, ale za pokus to stoji..........preto ak to niektorej vyslo aj s volbou pohlavia, bola by som rada keby sa pochvalila nam cakajucim.........skoda len , ze v mojom vypocte sa mi stale zatial krizuju zelene a cervene dni, co pri vybere pohlavia dietata sa nesmie, no teraz to vyzera konecne tak, ze by sa mi nemali tento mesiac krizovat a ako naschval mi vtedy vychadza menzes ☹ , ale co uz asi skusime aj vtedy, aj mm by chcel velmi malu princeznicku, dokonca mame mat teraz aj DZ, tak budeme dufat, aby to vyslo 😉

evita28
10. sep 2010

Ahojte baby 🙂 Ja som si tiež objednala výpočet, za 3 dni som aj dostala vyplnený kalendár. Ja som chcela hlavne aby mi vypočítali dobrú životnosť, kedže som už 1x potratila v 3. mesiaci. Dobrá životnosť plodu nám vyšlo v oktobri (dievčatko) a v novembri (chlapec) tohto roku...Problém je v tom, že ak dostanem najbližšiu MS, a vypočítam si zelené dni, presne sa budú krížiť s červenými ☹ aspoň v októbri to tak vidím... takže darmo mám dobrý termín keď sa dni priečia... ☹ no a novembri by to malo byť lepšie. keď dostanem MS na 27 deň, ako doteraz, tak sa mi posledný zelený deň bude skrížiť s prvým červeným, ostatné budú už mimo zelených. Vie mi niekto poradiť, či potom tie ďaľšie červené dni, (2) ktoré sa nespletú s červenými už budú bezpečné??? Má s tým niekto skúsenosť???? Díky

evita28
10. sep 2010

myslela som tým, že z 3 červených keď sa iba 1 deň zhoduje so zelenými dňami a ostatné 2 červené úž sú mimo zelených dní....tak cez tie 2 dni môžeme skúšať???Booože to je zložité, ja to už nechápem....

klba
11. sep 2010

@evita28 ja som mala min. mesiac rovnaky problem ako ty, 😉 tiez sa mi krizil posledny zeleny s prvym cervenym, prave som mala vypocet na dievcatko po ktorom tuzime a podla testu vyzera ze nam tehu vyslo, 😵 skusali sme sice aj ten prvy cerveny a aj ten den pred plne cervenym dnom a myslim ze sa vtedy zadarilo, uvidim co mi povie v pondelok doktor, ci sa to podarilo vtedy. 😉
potom dam info, my sme skusali aj vtedy ked sa krizil ten prvy den, je vtedy mensia pravdepodobnost ze nevyjde pohlavie aj sa znizi zivotaschopnost, ale nie je to pravidlo,aspon podla toho co som sa docitala v knizke od Jonasa, len mne uz tlaci cas, tak sme to riskli. 😅 😉

malaflora
11. sep 2010

@evita28
presne ako píše klba. Oni na to upozorňujú aj v pokynoch.
Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni, ako aj tri dni, ktoré sú pred ním ( v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ súčasne vyskytovať aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť dobrej životnosti podstatne znížila.
ale však im rovno napíš alebo zavolaj, keď sa v tom nevyznáš. 😉

evita28
11. sep 2010

🙂 ja som im aj napísala, odpísala mi dcéra pána Jonáša, ona sa stým tiež zaoberá, a napísala presne to, čo bolo v pokynoch, že pravdepodobnosť pohlavia a dobrá životnosť neni zaručená. Nám o to pohlavie ani neide, ako o dobrú životnosť, ale už som sa rozhodla, že v októbri nie, ale v novembri to riskneme 🙂 keď sa nám bude skrížiť iba ten 1 deň, a uvidím ako sa dostaví menzes...veď od toho mi to závisí.
klba ! som rada, že vám to vyšlo a držím palčeky pre dievčatko !!! 🙂 potom daj vedieť ako to dopadlo u lekára !!!!

soni1
12. sep 2010

@klba A ako dlho ste sa podľa výpočtu snažili?

klba
12. sep 2010

@evita28 ja som nemala problem v predchadzajucom tehu, tak som nemusela brat do uvahy zivotaschopnost, aj ked to pohlavie som chcela ovplynit 😅 ale nevadi hlavne ze sa podarilo a snad bude vsetko ok, potom dam info. 🙂

@soni1 vypocet mam od februara, ale snazit sme sa zacali az koncom juna, to som mala zdrav. problem s cyklom, tak z toho nic nebolo ☹ a potom to vyslo v polovici augusta, 😵 to som mala opat vypocet na dievca, takze vcelku rychlo sa zadarilo a zatial to vychadza tak ze sa podarilo podla vypoctu. 🙂

bambulka101
12. sep 2010

@cucuska ahoj ako si sa k nemu dostala&? myslim nejaky kontakt

mackom
13. sep 2010

🙂 Ahojte aj ja rozmýšlam že pošlem JOnášovi tu prihlášku ale stále váham.Ja som z netu stiahla tu stranku podobnú jeho výpočtom čo je v nemčine niekde sa v tejto téme o nej písalo a chcem sa ňou riadiť.Len sa chcem spýtať keď Vám napíše Jonáš že plodné dni máte napr.14.8.2010 o 15.00 hod kedy máte styk v tú hodinu alebo pred tým.Lebo čo sa týka tej nemeckej stránky tam jedna baba písala že styk by mal byť 6-12 hod pred tou hodinou tak som chcela vedieť či Vám aj Jnoáš píše hodinu a ako to je ďakujem.

soni1
13. sep 2010

@mackom Ahojky, ja mám výpočet od Jonáša, ale tam čas nie je uvedený, iba dátum.
Baby a posiela Jonáš aj čas? Lebo mne sa zdá, že nie, aspoň o tom neviem.

bila
13. sep 2010

@bambulka101
skús si pozrieť www.centrumjonas.com
tam nájdes aj kontakt na Dr.Jonáša.

@soni1
jasné, že neposiela....vsak by ma porazilo, keby mi príde, že najvhodnejší čas je 2.40 ráno....to by so asi ani dnes nebola tehotná. 😀

mackom
13. sep 2010

baby takže on Vám tam vypíše dni zančíte si zelené a červené dni a potom už len vpriebehu toho dňa máte styk ?Takže hodinu tam nepíše? Dík

soni1
13. sep 2010

@bila tak dobre som sa zasmiala, tak to máš teda pravdu, vstávať niekedy v noci, to by teda bolo, ale ma to pobavilo 🙂

@mackom nie hodinu nepíše

klba
13. sep 2010

ahojte. 🙂
takze tehu potvrdene, zatial podla dr vsetko nasvedcuje tomu ze som zostala tehu toho 20-teho augusta kedy mi Jonas vypocital a nie 10-teho pocas ovulacie, takze som tehotna cca len nejake 3 tt a nie 6 ako vyslo podla tehu kalkulacky, takze vsetko zatial nasvedcuje tomu ze bude dalsie Jonasovo dietko. 😵

@bila a vam sa kedy podarilo? 🙂

soni1
13. sep 2010

@klba to je úžasné, gratulujem a teším sa, že tu máme ďalšiu pozitívnu správičku. A snažili ste sa cez všetky červené dni? A ešte otázočka, takže to si nebola v polovici cyklu? Myslím tým podľa Jonášovho výpočtu!

bila
13. sep 2010

@klba
kaji, hrozne moc gratulujem a drzim paste, nech je to vsetko v poriadku. 😎 si mi urobila hroznu radost 😀
len tak dalej bambule, rozsirujte rady....
ja som otehotnela v januari, za chvilu maly bude na svete... 😎
a so mnou mali lekari tiez vela starosti, pretoze som otehotnela nejak cez MS, kedze cervene dni mi spadali zrovna tam a tak ma takmer podozrievali, ze si nepamatam spravnz datum poslednej MS.... 😀 😀
no taka som natesena, ze snad ani spat nebudem, kaji 😀 😎
drzim palce

klba
14. sep 2010

@soni1 snazili sme sa cez cervene dni, tie mi zacali 18-21, snazili sme sa 20-teho, (cize den pred plne cervenym dnom) ale posledny zeleny den som mala toho 18-teho, takze sa mi posledny zeleny krizil s prvym cervenym, ale napriek tomu to vyslo mimo plodnych zelenych dni. 🙂

@bila aj sa mi nieco marilo ze ty to uz mas za par, 😉 😀 tak drzim palce nech to mas stastne za sebou. 🙂 😎
a diky za gratulku, ved ty vies, 😉 ty si ma uz odhalila aj skor ako som napisala sem. 😎
inak podla mna sa tiez neda drzat tych plodnych dni, hlavne ked nema zena pravidelny cyklus, ved je kopu bab ktore otehotneli cez MS a vtedy by vlastne zena nemala mat plodne dni, nie? 😉 😅

lottys
14. sep 2010

@klba mne to podľa výpočtu Jonáša vychádza dosť natesno, červené dni mám 17-20 a zelené začínajú od 20. Takže zostáva mi jeden deň 19 na snaženie. 😀 Dúfam, že to vtedy vyjde.
Ešte by ma zaujímalo, či ste skúšali aj iný deň potom cez zelené dni?

klba
15. sep 2010

@lottys tak drzim palce nech sa zadari toho 19-teho. 🙂
a skusali sme aj cez tie zelene, jeden-dva dni pred plne zelenym dnom a potom aj tri dni po plne zelenom dni,
ale aj podla dr co videl na utz to vyslo neskor, aj testy boli po 2 tyzdennom meskani MS este slabe, cize stale mi vychadza ze sa zadarilo az cez cervene dni, inak by mi aj na teste svietili uz davno dve silne ciarky. 😉

lottys
15. sep 2010

@klba dúfam, že to vyjde, lebo je to dosť natesno. Mne práve že vychádzajú hneď po ms červené a po nich až zelené dni. Tak dúfam, že nebudú z toho dvojičky. 😎
Ešte raz Ti gratuľujem k tehu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre