MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

halienka
31. máj 2008

Dicinka, ale viera robí zázraky (nie tá náboženská ale celkovo, veriť, že sa niečo podarí), niekto verí bylinkám, niekto len doktorom, niekto rôznym cvičeniam, niekto Jonášovi... 🙂 To je jedno čomu, hlavne že to pomôže udržať v duši nádej - vieru, že sa to podarí. To je to správne psychické nastavenie - veriť, že sa to podarí. Neber dievčatám tú nádej, aj keď je založená na Jonášovi, ktorému ty neveríš. Mne osobne sa podarilo po všetkých peripetiách otehotnieť len raz, a nebolo to ani po LPK, ani po HSG, ani po stimulovanej folikulometrii, ani po ICSI. Bolo to spontánne a čuduj sa svete, zrovna na ten dátum padol aj výpočet od Jonáša. Sedelo všetko, aj pohlavie a bohužial aj zlý rizikový faktor (kontrolovala som až spätne). Samozrejme, môže to byť náhoda. Ale ja po mojich vlastných skúsenostiach zas by som mohla povedať, že never doktorom, lebo mne nepomohli a prešla som si za tie roky už snáď všetkým čo sa klasickej medicíny týka. Ale nevravím to, lebo si stále myslím, že medicína môže pomôcť, ako aj mnohým pomohla (mimochodom, aj umelé oplodnenie má úspešnosť len 30-40%). A tak isto Jonáš mnohým pomohol, ale nie všetkým, 100% uspešnosť v tomto smere nemá ani medicína, ani bylinky, ani Jonáš. Keby existovala metóda, ktorá má 100% úspešnosť, tak nás tu tolko zúfalých snažiliek nie je 😉 🙂

lauritka
31. máj 2008

😅 no mne z toho vsetkeho vychadza len jedno, Jonas je uspesny len ked sa trafi do vasej ovulky 😀
sama som mala ten vypocet doma pred styrmi rokmi..ale ak je tam nejaky medicinsky problem, fakt to nepomoze, lebo on to nevylieci. 😉 a este pripominam babulky neplatte zato..je to aj na nete. 😉

kvetka25
31. máj 2008

halienka uplne s tebou suhlasim je t o len treba mat nadej a vieru o mozno aj tu z hora 🙂 len treba mysliet pozitivne, a vsetko ide lahsie 😀

lauritka
31. máj 2008

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php kvetka tu mas Jonasa a zadarmo 😉

kvetka25
31. máj 2008

ja jonasa nepotrebujem 😀 zatial inak poznam ho osobne 😀 ale nie kvoli vypoctom to len tak 😅

lauritka
31. máj 2008

aha..ja som si myslela, ze ty si chcela adresu..ale to asi niekto iny sorry 🙂

kvetka25
31. máj 2008

asi ano 😉 nevadi

halienka
31. máj 2008

Lauritka, jasné, bez ovulky neotehotnie nik. A sám Jonáš píše v brožúrke , ktorá mi kedysi prišla s výpočtom, že jeho mtóda je použitelná len pre zdravé páry, respektíve, kde nie je žiadna známa zdravotná prekážka. 🙂

dicinka1
31. máj 2008

jasne..je to len pre tie co este neskusali otehotniet,nie pre tie ktorym sa nedari uz par rokov..je to o psychike jasne..ale ja som dala iba svoju vlastnu skusenost...asi tak...

halienka
31. máj 2008

v pohode Dicinka 🙂 ja chápem 🙂

dicinka1
31. máj 2008

😀

bambusko
31. máj 2008

mam skusenost s vypoctami dr. jonasa. dala som si ich urobit po roku neuspesneho snazenia sa o tretie dieta. o prve sme sa snazili takmer 4 roky. neverila som tomu, ale povedala som si, ze to skusim, kedze som nechcela absolvovat vsetky tie vysetrenia a napchavanie sa liekmi ap. ale zase ak by bola moznost pomoct si, skusila som to. povedala som si, ze ak to ma byt, pride to, gynekolog o nasej snahe vedel a povedal, ze priroda je silna.

z vypoctu som sa nevedela vysomarit, je to napisane dost zlozito, kazdopadne vypocital nam, ze budeme mat chlapca a vyznacil v kalendari plodne dni, kazdy 2. mesiac 4, nezavisle na menstruacnom cykle. ja som uz toto stelovanie sa na presny den poznala z prveho snazenia a ked som videla v kalendari srdiecko, islo ma porazit a vobec som nemala chut na sex. znovu to bolo takto, vo vyznacene dni nebola ziadna snaha, manzel o nich nevedel, len som sledovala, ci sa nam podari trafit sa prirodzene. nakoniec som otehotnela nie vo vyznacene superplodne dni, ale v case, ktory je oznaceny ako plodny a zaroven sa to zhodovalo s pravdepodobnou ovulaciou. aj ked pri mojich cykloch 35-50 dni je 16. den cyklu oznaceny ako ovulacia dost velke sci-fi 😀

suma sumarum, mame naozaj chlapca a narodil sa v noci ako bolo aj oznacene vo vypocte, nasledujuce dieta, ak by sme mali, ma byt dievca. takze posudte samy, ci islo o nahodu, z viery to urcite nebolo. ja som presvedcena o tom, ze som otehotnela vdaka pribratiu, vsetky tri razy som otehotnela pri hnotnosti 60kg/172cm, normalne som mavala 55-56kg. pribrala som samozrejme po liekoch, naposledy po duphastone, brala som ho kvoli tym divnym cyklom 6 mesiacov. drzim vsetkym palce 😉

jasminka
9. jún 2008

ahojte, ja som si pozerala tu nemecku stranku, sice nase mimco sme splodili v uplne iny den ako som mala mat plodny, ale vychadza, ze bude chlapcek..tak som zvedava 🙂 vobec sme sa nesnazili, bola to nahoda, ale teraz sa nesmierne tesime a chceme, aby ten den d prisiel cim skor..a inak, co sa tyka jonasa mojej mamine vysiel chlapcek...ked budem chciet mat druhe, chcela by som jasnacka, ze zdrave, a potom opacne pohlavie ako to prve, takze urcite vyskusam aj jonasa

lula03
18. júl 2008

Ahojte,som tu prvý krát,tak Vás pekne pozdravujem všetkích...... ja mám výpočet od p.Jonáša,ale už štvrtý mesiac sa nám to nepodarilo ☹ . Tak strašne túžim po dieťatku,až mám niekedy pocit,že mi praskne srdce.

lauritka
19. júl 2008

lula "AZ" 4 mesiace ??? 😀 tu je pre teba trosku statistiky ;) mne praska srdce uz 5 rokov... 😔
inac Jonas vyjde pravdepodobne az vtedy, ak sa ti trafi do tvojich plodnych dni 😉

Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.
Můj muž jednou poznamenal, že je to, jako když si hodíte kostkou a padne Vám jednička, při šestce pak smíte házet ještě jednou 😉

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

lula03
22. júl 2008

Ahoj Lauritka,my sa pokúšame otehotnieť už dlhšie,to len ten výpočet máme 4 mesiace. Najprv som to chcela prirodzene,bez nejakých výpočtov. Lenže po roku ma to prešlo a chcela som to urýchliť ☹ .

kvetka25
22. júl 2008

ahoj lula takže si si to dala vypočítaj u jonáša? a dari sa vam?

petra2505
22. júl 2008

My mame tiez vypocet od Jonasa, teraz to skusame prvy krat podla jeho vypoctu inak sa snazime uz 2 roky.

kvetka25
22. júl 2008

tak petra potom napiš ako sa vam dari som fakt na to zvedava aj ja rozmyslam že si to dame vypočitať len tak zo srandy 😀 o baby sa začneme snažiť niekedy v oktobri ale vypočet možem mať, držim palce 😉

cukruska1920
22. júl 2008

kolko to stoji...?

kvetka25
22. júl 2008

cukrus ja neviem pocula som že asi do 1000,- zajtra to presne zistim napišem mu sms ok? chces skusit? 😉

cukruska1920
22. júl 2008

kveti....neviem...bojim sa ....ale chcela by som...

petra2505
22. júl 2008

stoji to 650 je to na rok

petra2505
22. júl 2008

ja tomu neverim a neverim, ze to vyjde, ale mam dusu na mieste, ze som skusila vsetko kym pojdeme do CAR

cukruska1920
22. júl 2008

petra...ja to chcem tiez kvoli tomu...ale este uvidim...a to sa mu ako posielaju peniaze?

petra2505
22. júl 2008

on posle prihlasku spolu so sekom a ten vypises, zaplatis a poslem mu ho aj s tou prihlaskou

kvetka25
22. júl 2008

cukrus ja to všetko tento tyzden zistim jeho dcera je moja kamoška takže mam super info o všetkom inak ja by som do toho išla
petka neboj sa a ver je to v podstate len výpočet tvojich dni teda plodnych je to bezbolestne, a tych par korun čo za to daš... umele oplodnenie je neporovnatelne drahšie no nnie? 😉

cukruska1920
22. júl 2008

petra....ja pockam este pol roka a ked nic tak mu to dam vypocitat

petra2505
22. júl 2008

cukrus ved uvidis, inak je to sranda aj sa na tom zabavam

cukruska1920
22. júl 2008

petra...ktovie co natom je?

kveti...a aky nazor ma nato jeho dcera?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre