MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
9. aug 2013

@mamjka ale merala si presne cely cyklus ??? stupla ti teplota a bola hore a ked si mala mat mrchu tak ste sa pri stupnutej teplote snazili??
lebo logicny ak si mala hore teplotu, tak uz tam bol pritomny zvyseny progesteron a vtedy ovulka neprebiaa, lebo su hormony FSH a LH potalcene, ttakze si ani neviem predstavit ako by praskol nejaky folikul
bez ovulacie to proste nejde.

hradnapani
9. aug 2013

@mamjka nie hviezdy, ale faza mesiaca. Cize, napriklad ked sa zena narodila tri dni pred splnom, tak vzdy treti den pred splnom (resp. 24 hodin pred tymto dnom) ma najvacsie sance na otehotnenie a podobne. Z toho vychadza aj jonasova metoda...

lauritka
9. aug 2013

a k tym planetam, zena ma vyssiu moznost otehotneit ked sa trafi presne do ovulacie a su vsetky faktory priaznice, cize dobre spermie, zrele vajicko, narastena sliznica materice. hviezdy mozu robit co chu, ak tam raz nie je nachystne vajicko.

mamjka
9. aug 2013

@lauritka ja neviem jak to funguje no mne to jednoducho vyšlo už druhý krát...🙂 a nech to bolo akokoľvek som veeeľmi vďačná.....a čudoval sa i moj dr ...🙂 grafy som jemu nosila lebo som mala lieky nasadené...u mňa PCO v takom štádiu že ak ešte raz nejaká cysta pojdu vaječníky vonku...preto aj takto "rýchlo" po sebe sme chceli druhé.....

mamjka
9. aug 2013

@manucao ja som prvýkrat posielala počítať a pri druhom som i to dala len cez net.... http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas... keď si to dáš priamo k nemu vypočítať tak ti o tom aj viac popíše kedy sa snažiť a tak.....

silvuska47
9. aug 2013

@alchemilkazltozelena ahoj obaja sme zdravý ako repa...ale netreba tlačiť na pílu čo ma prísť príde...

soniamalinik
13. aug 2013

Niektory Jonasa ospevuju a niektory tomu neveria. Citala som, ze v Afrike plodia deti, ked je spln. Tiez som citala, ze aj zena v menopauze moze otehotniet. Spermia moze v tele zeny prezit az 5 dni. Ak verite Jonasovym vypoctom a ste uplne presvedcene do hlbky svojej duse, ze pomocou neho otehotniete, tak sa to stane.

alchemilkazltozelena
13. aug 2013

@mamjka a ked vravis ze pard ni pred ms si otehu tak ta ms uz potom neprisla?

mamjka
13. aug 2013
crazybabenka
13. aug 2013

@mamjka mne sa to tam nedá vypočítať 😀 😀 😀 keďže už dávno zrušili pôrodnicu na Novej Bani....takže ju nemajú v zozname 😀 😀

mamjka
13. aug 2013

@crazybabenka tak to ak chceš skús napísať jemu...🙂

alchemilkazltozelena
13. aug 2013

@mamjka my zajtra ideme na divcatko, 4 dni po ovu tak drz palce keby to vyslo by to bola ina pecka 😉

mamjka
14. aug 2013

@alchemilkazltozelena veľmi veľmi držím palce,....🙂

nike8
14. aug 2013

@mamjka prave som si pozrela ten vypocet na nete a v septembri mi ovulavia vychadza presne na den s tym vypoctom 🙂 uz sa neviem dockat, snad sa nam to uz podarí 😀

alchemilkazltozelena
14. aug 2013

@mamjka dakujem mojka, joj keby to vyslo 🙂 prave sme dosnazilkovali hehehee 😎

zuzcek79
15. aug 2013

@manucao http://beta.centrumjonas.com/sk, skús túto stránku mne práve včera prišiel výpočet 🙂 Držím palec

blanka12
15. aug 2013

ahojte kocky mate nejaku adrezu na MUDr. Jonáš. dakujem

tehulka_mk
17. aug 2013

Baby,vam na ktore dni vychadzaju cervene dni?Mne na menstruaciu,tak je tomu tazke uverit,ze otehotniem,podarilo sa to niektorej takto?

tehulka_mk
18. aug 2013

No tak idem docitavat,ked ste uz vsetky tehotne a sem ani nezabludite 😀

tehulka_mk
20. aug 2013

@zuzcek79
@alchemilkazltozelena Baby podte klabosit 😀

manucao
20. aug 2013

@tehulka_mk ahojte babky..mne prisiel minuly tyzden od Dr.jonasa kalendar plodnych dni.Dala som si urobit specialny rozbor.No a 3.8 mam tam cerveny stvorcek..a k tomu ze dievcatko..vtedy sme sa aj snazilkovali..tak snad..ale pochybuje,lebo som tri dni potom dostala mrchu...no ale uz par dni sa teraz citim zle..zaludok mam na vode,a kazde jedlo mi ide hore...co mysliiiite

zuzcek79
20. aug 2013

@tehulka_mk no ja som to preštudovala, ale neviem je to dosť zväzujúce, keď sa môžeš snažiť len 1 - 2 dni do mesiaca, aj to nie každý mesiac, mne vypočítal do augusta tri termíny s dobrou životnosťou, tak rozmýšľa, čo vlastne urobiť, či sa spoľahnúť na prírodu, alebo na hviezdy

aurora88
20. aug 2013

caute zienky, mam jednu otazocku: preco by sa nemal plodny den podla Jonasa prekryvat s ovulaciou? mne to tento cyklus nahodou presne vyslo na ten isty den (kedze nikdy neviem dopredu kedy budem mat ovulku-mam nepravidelne cykly a jonasov vypocet mam len online robeny), ale myslite, ze by to mohlo vyjst?...dakujem pekne za odpovede 🙂

tehulka_mk
21. aug 2013

@aurora88 No ak ti ide iba o zivotaschopnost plodu, tak tieto dni su prave najspolahlivejsie na otehotnenie,ked sa prekryvaju jak tvoje biologicke ovulacne dni,tak jonasove plodne dni. Ak by si chcela urcite pohlavie,treba sa tymto dnom vyhnut,lebo sa nezarucuje pohlavie.

tehulka_mk
21. aug 2013

@zuzcek79 No neviem,tazke je to rozhodnut sa,ale za skusku nic nedas,a co som citala toto forum aj velmi spatne,velakrat vyslo prave toto otehotnenie podla jonasa.Asi najlepsie by bolo,keby sa ti pretinali jeho dni s tvojimi bio ovulacnymi 🙂

alchemilkazltozelena
21. aug 2013

@tehulka_mk ja som momentálne na dovci 🙂 Jonasa som mala podľa termínu na nete 4 dni po ovu tak momentálne čakám na výsledok,som 26dc a bt je 37,ale to by musel byt zázrak..ty si ako na tom?

tehulka_mk
21. aug 2013

@manucao No ono zas sa budem odvolavat na predchadzajuce prispevky,ale baby maju vacsinou jonasove plodne dni bud cez kramy,pred kramami,alebo tesne po kramoch,a boli tu dievcence,ktore tiez mali keksikovat pred menzesom,menzes aj dostali,ale boli v tom 🙂 Ale vy ste sexovali aj v cerveny stvrtok? Lebo v pokynoch bolo nieco take,ze ten den pred cervenym treba.Aj mne Stella Jonasova pisala v maily,ze den pred cervenym a dost.

tehulka_mk
21. aug 2013

@alchemilkazltozelena Ja som az septembrova 🙂 Tak zhanam informacie 🙂 Ale mala by som to mat na konci menstruacie,respektive 6-8DC,len neviem,kedy dostanem kramy,u mna je to teraz take mis-mas od 27-31 dni.
Aaaale silno drzim labky,mne sa tiez lahsie do toho pojde,ak uz budes tehu a budem tomu verit 🙂

milacik3
21. aug 2013

BABY aj ja to chcem vyskusat ako mam tomu dokt.jonasovi napisat kde ste boli na akej stranke, a to potom sa prevodom mu zaplati ten jeho vypocet alebo ako to funguje. Dakujem pekne...za pomoc

manucao
21. aug 2013

@milacik3
@tehulka_mk
@alchemilkazltozelena baby chcem sa spytat..mne prisiel pred tyzdnom od Jonasa kalendar..viem ze 3.8 tam je zaznaceny cerveny strvorcek a pri nom hviezdicka a ze dievcatko...vtedy sme aj s manzelom skusali..no o 4 dni som dostala mrchu..presne 7.8..a mala som ju tri dni..a to sme aj pocas nej isli...a teraz uz cca 4 den mi je zle..ako na zvracanie..zvracala som ale snazim sa to potlacit.Baby co znamena cerveny a zeleny stvorcek??Ja som v praci a k papierom sa dostanem az vecer a rozmyslam nad tym..ci sa nepodarilo a aj z coho mi je tak zle,slabo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre