MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

poleva
2. feb 2009

ahojte aj ja som mala vypocet od jonasa
po 1 missede co som mala v januari som si az v oktobri poziadala o vypocet, hned november som mala - životaschopnosť plodu dobra, otehotnela som a zas som mala missed
tak som mu napisala list a poslala spet vypocet
vraj som nedodrzala jeho pokyny, tie boli milovať sa v červenych dnoch a nie v zelenych, ale ja som otehotnela na zelené
kto mi to vysvetli ?? ja mam ovulku v zelenych dnoch, červene mi vychadzaju den pred mrchou
poslal mi vypocet spet s 3 mesiacmi kde to moze byt uspesne
uz neviem co si mam o tom mysliet

na ta3 bol jonas, skoda ze som nevidela

lauritka
2. feb 2009

🙄 poleva skoda ze si nemerala bazalku, hned by sme videli kto ma pravdu. k Jonasovi sa uz radsej nevyjadrujem. 🙄

ixi
2. feb 2009

ahoj lauri

poleva
2. feb 2009

ahoj lauri beriem antikoncepciu preto nemeram
ale vzdy som merala aj ked ku koncu nie a ovu som mala od 13- 18 dc

uz neviem ci mu verit ci nie

stani08
2. feb 2009

poleva ale na ta3 si to najdes v archive 😉, ja som to tam tiez pozerala

poleva
2. feb 2009

ale na internete ?? posli stranku
dik

stani08
2. feb 2009

poleva (esteze mam dobru pamat, som si pamatala, ze to bolo zaciatkom januara a bola nedela 😀 😀 )

http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portret/6091_e...

poleva
2. feb 2009

neda sa mi to spustit

stani08
2. feb 2009

jak to???? mne to islo........ 😕

skus ist na ta3 - archiv - a tam si daj podla datumu vyhladat 11.1.2009

stani08
2. feb 2009

inak trva to okol 45 minut tusim

poleva
2. feb 2009

asi musim ist na iny pocitac ale dakujem

stani08
2. feb 2009

nie je zaco, rado sa stalo 🙂

didi35
3. feb 2009

Rada by som prispela k teme. Podla mna tie zeny, ktore este nemali problem s donosenim (missed abort a pod.), si vypocty mozu pozriet na http://lunarium.co.uk/jonas.php alebo http://lunarconception.com/Calculator.aspx lebo vypocet je presne ten isty, co posle Dr. Jonas. Ale tym, co mali v minulosti problem, odporucam skusit kontaktovat Jonasa. "Dobra zivotaschopnost plodu" podla Jonasa sa totiz odlisuje od rizikoveho faktoru, ktory najdete na tychto strankach. Studovala som to z astrologickeho hladiska 🙂 - on si podla mna vsima, ci je Luna/Mesiac v dobrom aspekte na Jupiter (planeta stastia, rastu, expanzie). Ak je to tak, je vysoka sanca, ze tehotenstvo bude prebiehat ok. Na vsetkych www strankach, kde je mozne zistit kalendar plodnych dni podla jeho metody, vam vyjdu rovnake datumy, lebo oni vlastne povedia, kedy je Luna od Slnka v rovnakej vzdialenosti ako v okamihu Vasho narodenia - to je ten jeho objav, ze vtedy ma zena najvacsiu sancu otehotniet. Jonas tvrdi, ze v tomto okamihu dochadza akoby k "druhej" ovulacii. V jeho brozurke sa pise, ze je 15% sanca, ze otehotniete pocas "normalnej" ovulacie a 85%, ze sa tak stane pri "lunarnej".

poleva
5. feb 2009

no poslal mi este 3 terminy na rok 2009 tak skusim podla neho
prvý máme v máji 😵

stani08
5. feb 2009

poleva dala si si od Jonasa vypocitat terminy? to az o tri mesiace podla neho 😕

poleva
6. feb 2009

ano, ale som otehotnela a zas potratila, tak mi vybral 3 mesiace kedy to mame skusit
aj tak beriem teraz antikoncepciu - do aprila

jaanulienka
8. feb 2009

Ahoj Dicinka, mozem sa opytat kde si bola na IVF. Ako dlho to trva od schvalenia az po samotny zakrok. Aj nas caka IVF. V pondelok sa chystam na zdravotnu poistovnu.

akpat
9. feb 2009

ahojte
mam asi taky podobny problem ako vy. Nemozem uz styri roky otehotniet a s manzelom sma obaja v poriadku,nemozete mi niektora poslat ten dotaznik od dr. Jonasa??Alebo aspon nieco viac o tom ,ci musi ist clovek osobne alebo staci len postou alebo ako to vlastne riesit. Dakujem velmi pekne

zajacik...
9. feb 2009

Akpat klikni na tu prvu stranku co napisala didi35 a vypln tu tabulku vpravo podla tvojho narodenia a vyhodi ti to tie iste datumy ako by ti napisal Dr. Jonas, a tu za to nemusis platit... a milovat sa treba 12-24 hodin pred tym datumom a hodinou, co ti vyjde v tabulke. My tiez ideme vyskusat tuto metodu, tak som zvedava ci sa podari... My sa snazilkujeme 3,5 roka, u nas je problem endometrioza, ani IVF nam nevyslo, zatial nemam chut podstupovat IVF znovu, tak vyskusame toto...

bleelka
9. feb 2009

zajacik, vyjde to az ked sa ovulka trafi do toho datumu co on vypocita... vtedy je najvacsia sanca... ten Jonasov datum ako taky samotny nezaruci otehotnenie... musi sadnut ovulka s jeho datumom 😉

zajacik...
9. feb 2009

Bleelka nemusi 🙂 Su zeny co otehotnel iaj pocas kramov... no ale u mna to vyzera, ze jeho datumy sa zhoduju s mojou ovulkou, tak uvidime, zaciname piatok 13-teho 🙂

halienka
9. feb 2009

Zajačik, ale tie ženy museli mať tým pádom ovulku počas krámov, inak by neotehotneli 😉 a viem že také ženy sú 🙂 držím palčeky všetkým 🙂

bleelka
9. feb 2009

zajacik, presne ako hovori halienka, museli mat skoru ovulku.. bez nej k otehotneniu nedojde...
drzim palce 13-teho, ja mam jeho termin 15-teho (a to je aj 15-ty den cyklu, kedze ms som dostala 1.2), takze mozno sa trafime aj do ovulky, ale asi bude skor...no teraz neviem ako bude ten moj cyklus po tom udajnom mikro aborte... takze skusame a uvidime...
ozi, aku mate skusenost, je lepsie pauzovat pred ovulkou alebo sa snazit priebezne?

zajacik...
9. feb 2009

Bleelka ked mas jeho termin 15-teho, tak snazilkovat treba 14-teho 🙂 A podla ma treba snazilkovat priebezne, ked uz pauzovat pred ovulkou, tak len take 3-5 dni, viac nie 😉

Halienka, no ovulka pocas kramov, no neviem, neviem... Panu Bohu nieje nic nemozne, takze aj otehulkovat bez ovuacie sa podla mna da, znie to mozno nelogicky, ale je to na tom hore v nebicku...

bleelka
9. feb 2009

zajacik, myslim, ze ovulka bude skor, ale ako hovoris, je to v Jeho rukach ;) snazime, uvidime, nevyjde, ideme dalej....beriem to tak, ze ked ma prist, pride, ked nie teraz, tak je dane, ze to ak byt nema... bru nocku

lula03
16. feb 2009

Ahojte,dlho som tu nebola. A ubehol už rok,čo som dostala výpočet. A hádajte čo??? Nič..
Ja som v poriadku,manžel je v poriadku,len bábätku sa akosi nechce... A výpočet? 😀 😀 😀
Bleelka,smiem sa spýtať,ako dlho skúšate? Ja som to brala tak isto,že ked to má prísť,tak to príde... Ale kedy bude ten správny čas? Vtedy,ked podržím v náruči všetky bábätká mojich priateliek a mne praskne srdce??? Alebo ako sa hovorí,že ked prestanem dúfať??? A je to správne...prestať veriť? Ja neviem...

martinka211
18. feb 2009

ahojtee,rada by som sa spytala ci sa tu najde niekto kto si spätne robil vypocet na lunarium.co.uk a aj napriek vysiemu rizikovemu faktoru sa mu narodilo zdrave babetko???dakujeem 🙂

kukucka26
18. feb 2009

caute viem ze niesom v tej teme v ktorej by som mala byt ale neviet mi poradit uz dva dni sa mi strasne toci hlava nikdy som to predtym nemala ani som nic take nerobila zeby som to mohla od niecoho mat mozem byt tehulka moze to byt priznak dakujem

martinka211
18. feb 2009

kukucka neviem ci to moze byt priznak tehotenstva,ale nemoze to byt aj tym ze si menej pila vody?mna zvykne vtedy boliet a aj tocit sa mi hlava ked malo pijem.

katatko
22. feb 2009

Ahojte snazilky a buduce tehulky,
pridavam sa do vasich radov. Zajtra sa ozyvam Dr. Jonasovi, a taktiez som zaslala dotaz na www. antear.com. Som zvedava, co z toho vyklici 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre