MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cathy79
11. apr 2014

Zdravím dievčatá, nechce sami čítať všetky stránky tak sa pýtam. Má táto stránka niečo spoločné s výpočtami, ktoré Jonáš posiela za poplatok?
http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...

rory
11. apr 2014

Ahojte, pridam aj ja svoju skusenost s Jonasovym vypoctom. Nakolko sme 2 roky nemohli otehotniet, skusali sme vsetko mozne a teda objednali sme si aj vypocet. Uz podla prvych vypocitanych plodnych dni som vedela, ze je to blbost, nakolko mi tie dni vychadzali niekedy az tesne pred menstr. Nakoniec sa nam to podarilo, ale absolutne mimo oznacenych plodnych dni...takze asi tak. Davala si to robit aj kamoska a dopadla rovnako.

modryiris
11. apr 2014

sem-tam sa vraciam na tuto stranku, aby som si precitala skusenosti zien s jonasovou metodou a zistila, ci naozaj ma nieco do seba - a to podla konkretnych vysledkov zien, ktore na jeho termin otehotneli alebo naopak, ktore aj na jeho viacere "idealne" terminy neotehotneli. preto nerozumiem celkom prispevkom typu - jeho vypocet bola hlupost (lebo tesne pred menstruaciou, po nej ci cez - noa? ved ak nemozem dlhe mesiace otehotniet pocas akoze "presnej" ovulacie v strede cyklu, tak je moja realna ovulacia zrejme posunuta, co nie je vobec nezvycajne). to je vlastne aj jonasova teoria. ak teda, baby, pisete, ze sa vam to zdalo ako blbost, znamena to, ze ste to ani neskusali, alebo skusali a nevyslo to? samozrejme, kazda z nas si o jeho metode moze mysliet svoje (ci pozitivne, ci negativne), ale hladam skusenosti zien, ktore jeho vypocty realne dodrzali a vyslo to, alebo vobec nie. su tu take? dik ;)

milacik3
16. apr 2014

@modryiris no my sme skusali hned v novembri 2013 na jeho termin podla vypoctu...potom som nedoslala a dokt. povedal ze som tehotna (ale nie vdaka jeho vypoctom) potom sme prisli o neho :( a aj ked skusame nadalej sme spolu pocas toho vypoctu nedari sa...Nehovorim ze je to hlupost...ale ja uz tomu neverim..i ked to skusame nadalej podla toho..

gesypa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ziarive_ocka
5. máj 2014

modryiris Ahoj, toto bude pre Teba informácia z druhej ruky, ale moja kamarátka má vďaka Jonášovmu kalendáru krásne dievčatko. Ona bola po ťažkej autonehode a asi 3 potratoch. Viem, že otehotnela podľa kalendára a nechcem si vymýšľať - ale buď na začiatku alebo konci menštrulácie. Pre ňu to bol po rokoch zázrak. Musela síce ležať celých 9 mesiacov, ale dievčatko je zdravé a hlavne, podarilo sa jej to. Takže u nej to napr. určite fungovalo.

jaja9891
11. máj 2014

Moj nazor je,ze zeny,ktore otehotneli pred ms,alebo tesne po ms,po dlhorocnom snazeni,len skratka nevedeli,kedy u nich prebieha ovulacia a nie je nic nezvycajne,ze zeny maju ovulaciu aj v ine dni ako v strede cyklu a ak sa snzaili len v strede cyklu,tak jasne,ze sa im nedarilo otehotniet aj roky... treba sledovat svoje telo...

blackcat8885
1. jún 2014

Ahojte.Zajtra pišem Jonašovi ale podla internetu mi vychadza termin na dievča cez mrchu.Neviete či Jonaš platí aj ked vezmem tabletky na posun mrchy?Asi nie však?Lebo cez mrchu si to neviem predstaviť 😒

lalalagirl1
2. jún 2014

@cathy79 tiež by som chcela vedieť, či je to to isté ako zasiela Jonáš, no aj tak tomu nechápem. nevieš čo znamená tá hodina čo je tam napísaná? to akože o tej hodine máš skúsiť, či? :D

cathy79
4. jún 2014

@lalalagirl1 dievčatá tu pišu, že je to to isté. Tá hodina asi znamená, kedy by malo dôjsť k styku. Mňa však viac zaujímajú tie zelené vety "Bez napěťových aspektů". Kedy je najlepšie počať dieťa z hľadiska zdravia a životnosti? Znie to čudne, ked píšem životnosť, no bojím sa otehotnieť, pretože na 25% bábätku hrozí vážna choroba. Neviem, či mám Jonášovi veriť, pretože z racionálneho hľadiska sa mi to vidí totálna hlúposť. Ale potrebujem veriť, že ak budem tehotná, dieťa bude ok.

littleoneno2
5. jún 2014

Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate niektora skusenost s vypoctom neplodnych dni podla dr.Jonasa? Da sa to povazovat za spolahlivu antikoncepciu? Dakujem

blackcat8885
9. jún 2014

@lalalagirl1 ja mam vypocet od jonasa a nesedi to uplne presne s internetom ale su tam male zmeny ale ja teda internetu neverim preto som dala vypocitat Jonasa

lalalagirl1
9. jún 2014

@cathy79 no ja tiež nechápem tým napěťovým aspektum, vôbec neviem čo sa tým myslí. a ja sa na jonáša zatiaľ vykašlem, iba ak by to už fakt trvalo dlho, tak to začnem riešiť. ale ozaj tomu nerozumiem.

lulecko2311
16. júl 2014

@cathy79 Ahojky, zistila Si nieco o tento stranke? Mne podla Toho vyslo ze teraz 24.7. Sa mame snazit o dievcatko. Ako je to s tym casom? Manzela budem mat v praci, tak preto Sa pytam na tel vas chichi
Dakujem

cathy79
18. júl 2014

@lulecko2311 Ahoj, ďalej som to neskúmala ani neskúšala, aj ked som mala tiky tam napísať a požiadať Jonáša o plán. No zatiaľ neviem.

jarka87
18. júl 2014

No, takze my sme mali mat podla toho chlapca a podla plodnych dni a vobec to nevyslo.. mame krasne dvojrocne dievca, navyse mimo tych dni, co nam uvadzali 🙂 a takisto aj to cinske ratanie a neviem, co. podla vsetkeho to mal byt chlapec.. 🙂 takze moja skusenost, neverit 🙂

ivanuli
18. júl 2014

Ahojte, tiez mam vypocet od Jonasa a nesedi s ani jednou web strankou kde da vypocet spravit zdarma. Vsade su odchylky +/- 1 den.
V Jonasovych instrukciach sa pise, ze dolezity je datum a k skusaniu moze prist kedykolvek pocas dna. Je jedno ci rano, ci vecer.

krasneleto
23. júl 2014

@ivanuli @gesypa mne vysiel vypocet od jonasa rovnako ako na tejto stranke :D

cukrik580
25. aug 2014

@modryiris my sme dodrzali,krizil sa mi jeden cerveny a zeleny den,nevyslo nam sice dievcatko ale nas Samko je krasny,zdravy a uz ma pol rocka 🙂

cukrik580
25. aug 2014

@jaja9891 ja som mala ovulaciu odsledovanu a aj tak som otehotnela 24DC uuuuuplne mimo nej 🙂

jaja9891
25. aug 2014

@cukrik580 a ako si ju mala odsledovanu?ono ani teplota,ani testy a ani doktor s ultrazvukom nie su 100% ... telo a priroda si spravi svoje a ked si otehu,tak si mala 100% plodne dni,a to ze sa vypocet nahodou trafil je tiez indi vindi... mne jeho vypocet nepomohol zatial

cukrik580
25. aug 2014

@jaja9891 tak ja ovu testom doverujem ...

mentolka12
25. aug 2014

Ahojte baby, vypocitala som si termin pocatia a som kusok mimo toho podla ceskeho linku mi vyslo ze ho mame splodit 16.9. o 00:13 a podla memeckeho linku 15.9. o 20:30 viem ze je to rozdiel len par hodin ale teraz neviem kedy to skusit hm poradite?? Alebo si mam zaplatit jeho vypocty? Dakujem 🙂

silvuska47
25. aug 2014

tak nám nepomohol..sa netrafil..podla neho sme mali čakať dievča a opak je pravdou 🙂

mentolka12
25. aug 2014

@silvuska47 mojim dvom kamoskam zase vychadza aj termin pocatia aj pohlavie mozno nahoda, mozno niekomu to vychadza a niekomu nie ale urcite nechcem tuto moznost zavrhnut 🙂

jaja9891
25. aug 2014

@cukrik580 tak ovu testy signalizuju len vzostup LH hormonu,ale to este neznamena,ze ovu aj prebehne... a tiez kazde telo moze na dany hormon reagovat ovulaciou inak... aj testy su len lacne vyrobky ludi...tym ich nezavrhujem...ani jonasovu metodu...len toto su fakty a pocatie dietatka je nieco co uz nie je v nadich rukach

cukrik580
25. aug 2014

@silvuska47 aj my mame Samka miesto Misky 🙂 ale nam to nevadi 🙂

sono2
1. sep 2014

Veď najlepšie overenie pl.dní tých podľa hviezd., sa zobrať k doktorovi a zaplatiť si sono. Len to by si zobralo veľa žien ilúzie... Ale na druhej strane možno by to ušetrilo čas a ďalšie peniaze za výpočet nejakej firmy a nie nejakého Jonáša. Veď by ten pán spať nemohol., keby to mal osobne všetko robiť. Či to už nevadí, hlavne je že žena dostane blúdne dátumy. Moja kamarátka chce na silu dievča a už je z toho taká zmagorená, že pochybujem či je už normálna... Pritom prvé dieťa mali relativne rychlo lenže chce dievča a to malo byť minulý mesiac po ms alebo až potom za pol roka.... Tak uvidíme kedy vôbec otehotnie.

adventmision
2. sep 2014

tak mozem povedat ze som rok zabyla, dodrziavanim jeho pokynov kresleni grafov, poznamok o sexe atd. ked som nastvala isli sme na hallo spermiogram a zistili sme ze spermie su len 2%zdrave,a moja ovarialna rezerva je skoro na konci. tak on mi moze pocitat co chce ako chce bez ivf-ics nebude nic! su to len vymamene peniaze za nic!keby do toho tak super videl tak mi napise ze prirodzene s toho nic nebude, ale kazdy si to musi skusit sam

cristi
2. sep 2014

@adventmision tato metoda je len pre zdrave pary.Takze treba si najprv vysetrit svoj zdravotny stav ,samozrejme ze aj u muza, potom sa riadit podla jeho pokynov...nikto nic negarantuje na 100%
My sme mali tiez doporucene ivf-icsi z centra, nakoniec sa nam podarilo obe deticky pocat prirodzene a ja mam vraj ovarialnu rezervu pomaly nulovu a po mesiaci som otehotnela... 🙂 😝
tak kde je pravda???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre