MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

riana12
13. júl 2011

@saranata tito moji znami sa vseho vsudy snazia 5 rokov a nic... necele 3 roky sami a potom uz zacali chodit po lekaroch... a problemy maju obaja... no a vidno, ze Jonas resp. ta jeho metoda a vypocty nie su vsemohuce... co som si ja postudovala o tom, je to len pre zdrave pary... takze ked si tym chce niekto "vybavit" konkretne pohlavie, nech skusa...
vidis, aj ty si si musela dat upravit cyklus, az potom to slo... 🙂

saranata
13. júl 2011

@riana12 ja som ale neotehotnela podla Jonáša 🙂 ja som si merala BT a sledovala ovulu .., vtedy som Jonáša vobec neriešila.....upravila som si cyklus a normálne som počas ovule otehotnela
až teraz mám Jonášov vypočet aj aj to len preto že jednak chceme tretie dieta a je mi jedno aké to bude pohlavie, dala som si ratat životaschopnost a tam je automaticky uvedené aj pohlavie ...tak uvidím aspon budem moct z vlastnej skusenosti povedat či to je alebo nie je platne, v každom prípade som zvedavá , aj to bol dovod prečo som si to dala vyrátat 🙂
ak maju problem obaja tak Jonáš neni podla mna vychodisko, a on ani netvrdí že je všemohuci a pre páry ktoré maju naozaj zdravotne problemy odporuča sám skor lekársku starostlivost ako len jeho vypočty

inak sesternica sa tiež snažila a to 7 rokov, podstupila všetko , nevedeli nájst príčinu proste to len nešlo, a podla Jonáša sa im podarilo hned, tak niečo na tom musí byt...

lauritka
13. júl 2011

vdaka za nazory, takze nie som uplny magor 😎 😀

saranata
13. júl 2011

@lauritka to nikto netvrdil , rovnako ako to že Jonáš je všemohuci

lauritka
13. júl 2011

🙂 no jasne, ja verim, ze su vynimky, ale naozaj zriedka, ked sa posalia hormony a nastane tzv" druha ovulacia o 2 tyzdne neskor. ale s tym som sa tu este nestretla, teda u tych , ktori si sleduju cyklus. som tu od roku 2007, skoro kazdy den a teda grafy neklamali doteraz. 🙂

a to by som zase velmi rada videla ako dokaz graf bazalnej teploty. hlavne tym, ktorym to vyslo " mimo plodnych dni" teda, ze sa naozaj nesnazii okolo svojej ovulky, ale snazili sa uplne iny den a vyslo to.

halienka
13. júl 2011

Mne je teda kapánek ľúto, že Jonáš si stále tak tvrdošijne stojí na niektorých tých veciach, ktoré už vo svetle terajších poznatkov vyznievajú veľmi pofidérne, v podstate sám tak trochu zhadzuje dôveryhodnosť svojej metódy. Potom vznikajú rôzne dohady, nedorozumenia, špekulácie... a tiež ma trochu štve, že na základe rady nesexovať počas ovulky sa môžu úplne zbytočne niektoré páry pripraviť o šancu v tom ktorom cykle otehotnieť a zbytočne stratiť čas. A všetci vieme aké je to na kečku, keď sa dlho nedarí, teda aspoň ja viem, ja som sa snažila viac ako 10 rokov 😝

saranata
13. júl 2011

@halienka on v živote nepovedal že nemožeš sexovat počas ovulky, dokonca mne osobne v telefone povedal že ak sa prekrývaju červene a zelene dni tak ide o najvačšiu šancu otehotniet, takže to je hlupost čo si napísala, on to nikdy nepovedal, to odporuča len vtedy ak niekto chce požadovane pohlavie a ak to robí kvoli tomu tak nech si to dodržiava ak chce...
podla jeho pokynov si možeš sexovat počas červených a zelených dnoch kolko len chceš len nezaručuje pohlavie, a ak niekto chce velmi otehotniet tak mu je jedno aké pohlavie má jeho dieta 🙂

lauritka
13. júl 2011

tak ale potom ako vedia ludia, ze otehotneli podla Jonasa, ked v podstate sexuju furt? 😕 🙂

saranata
13. júl 2011

@lauritka keby sa ti po 7 rokoch robenia aj nemožneho podarilo práve az s jeho vypočtom možno by si tu inak písala...možno preto tie ženy tomu veria
a ak vychádza pohlavie tak vedia tie baby presne kedy otehotneli , ak im išlo práve o želane pohlavie a maju ho

a inak divím sa na to ako tomu neveríš že si si to vobec dávala niekedy počítat, lebo je tu vela báb ktoré len spochybnuju jeho metodu a dávaju si tieto vypočty, ja by som neplatila za niečo čomu neverím , a navyše je to pre zdrave páry , takže dávat vinu Jonášovi je trochu z cesty

halienka
13. júl 2011

@saranata ty v jednej vete dokážeš povedať že to "nikdy nepovedal" a vzápätí že "to odporúča" 😀 😀 čiže to povedať musel, nie? Či? Ja netvrdím, že to káže všetkým, ale aj ak to aj odporúča len párom ktoré chcú určité pohlavie, tak je to blbé, žene, ktorá čo to o plodných dňoch vie, to ihneď príde podozrivé 😖

lauritka
13. júl 2011

@saranata ja som jeho vypocet mala, na cely rok . 🙂 este pred par rokmi. tiez som tomu verila, ale to som este nevedela nic o cykle a ako funguje zenske telo, stastne su zeny, ktore toto riesit nemusia.
a nevedia ani co to je ovulacia, alebo nejaka lutealna faza. 🙂 vidim to na mojej svagrinej, ktora o plodnych dnoch nema ani sajnu, uz ma dve deti.

ja verim, ze JOnas vyjde, ak sa stretne so zeninou ovulkou, ale to by zena otehotnela aj bez neho.. cize tak.

a mozno je to trochu aj o viere..tzv. autosugescia, pozitivne myslenie, viera v to, ze je to jedine co pomoze...
nieco podobne ako placebo efekt.

saranata
13. júl 2011

@halienka takže ešte raz, nikdy nepovedal že sa nesmie sexovat počas ovulácie, ženám ktoré nemožu otehotniet to aj odporuča...ALE ak chcu žiadane pohlavie tak by mali dodrzat tie dni ktoré on vyznačí...neviem čomu si nerozumela ....
ale ako píše aj lauritka pozitívne myslenie, viera alebo nech je to už čokolvek urobí zazraky, ak sa to stane vtedy ak žena ide podla nejakého jeho kalenára tak budiž,ved o to ide každej ktorá tu píše nie?

halienka
13. júl 2011

@saranata ja som niečomu nerozumela? Veď píšem to isté, neodporúča to všetkým, iba párom, ktoré chcú určité pohlavie. A môj názor je, že aj keď to odporúča iba tým párom čo chcú určité pohlavie, tak je to nedôveryhodné.
Ja si tiež myslím, že sila psychiky, viery atď. je obrovská, to nikomu neupieram 🙂

saranata
13. júl 2011

@halienka ja nechápem ludí ako si ty...čo robíš potom v tejto diskusii??? na každý príspevok odpovedaš len tým že je to nedoveryhodne, že to nefunguje, že to nie je možne a podobne...
ked tomu neveríš tak si to nedávaj počítat a ked tomu neveríš tak stačí povedat svoj názor a dost nie?
tak ak chce niekto nejaké pohlavie a chce to po Jonášovi tak tomu verí a ide podla toho čo mu Jonáš povie, a jemu je jedno čo si o tom myslí nejaká halienka z diskusie na koníku, nemyslíš
ja ti nevnucujem svoj názor na neho ale ty sa to snažíš robit a ak to vyšlo siestim mojim známym tak na tom niečo bude a mimochodom dost si protirečíš , ak mám nejaký nazor tak si za ním aj stojím , Jonášová metoda je celá postavená inak ako na ovulačnom cykle ženy, tak ked v jednom príspevku napíšeš že jeho metodu vcelku berieš a potom ju celkovo niekomu vyvraciaš tak tomu nerozumiem ja
aj ked čítam spätne tvoje príspevky a nejaký ten obraz už mám.......

halienka
13. júl 2011

@saranata ja tu robím to isté čo ty, diskutujem, o tom je celý koník, ľudia tu diskutujú, majú rôzne názory, to je normálne 😉 táto téma nemá názov: Vstup povolený len 100% veriacim Jonášovi 😀 tak si myslím, že tu môže vyjadriť názor ktokoľvek, aj ten čo vôbec neverí. Veď keby tu boli len tie čo veria, tak by to tu bolo ako na nejakom samite sektárov, len by si všetci tlieskali a gratulovali 😀 A mne sa zase zdá, že ty by si tu najradšej len takých mala, ale holt život nie je len o tom 😉 Vieš, ja nie som z tých, čo zhltnú komplet všetko, preto nemám rada akékoľvek spolky, či už náboženské alebo iné, pretože v podstate istým spôsobom nútia veriť všetkému na 100%, neexistuje výnimka 😒 , lenže ako človeku, ktorý len nezhltne všetko aj s navijákom čo niekto iný napíše/povie, ale snaží sa rozmýšľať vlastným rozumom, mi niektoré veci jednoducho nesedia a nebudem na ne prikyvovať. Áno asi som taký vyvrheľ, verím aj neverím, selektujem vlastným rozumom, to isté je u mňa aj s náboženstvom, verím, že Boh existuje, ale neverím v kopec iných vecí, ktoré cirkev predkladá ako pravdu svätú. A tak to je i s Jonášom, verím v silu hviezd a v dobre urobenú a interpretovanú astrológiu, no bohužiaľ neverím každému Jonášovmu slovu ako pravde svätej, je to tiež len človek so všetkými možnými ľudskými vlastnosťami 😉 Tak sorry Saranta, ak ťa to rozrušuje, že nie som "veriaci" podľa tvojho gusta 😉 s tým sa holt musíš vysporiadať sama 😉 ja s tebou problém nemám, ja to stále beriem že tu len diskutujeme, ani o tebe si žiadny obrázok nerobím, veď spoznať niekoho len s príspevkov na jednu tému sa hádam ani nedá, to by som ťa musela spoznať trochu viac aby som si o tebe mohla urobiť názor 😉 podľa mňa môžeš byť celkom fajn baba, len na niektoré veci máme proste odlišný názor 🙂

gega
13. júl 2011

ahojte, mozete mi poradit kde a ako sa k jonasovym metodam dostanem? Budem vdacna za kazdu radu.

yoyo123
13. júl 2011

Ahojte kočky,možete mi poradit ako sa objednava ten vypočet od Jonáša?A aký konkretne mám od neho žiadat 😉 Prekonala som 2 spontanne potraty v 6tt a jedno mimomaternicové 😒 To všetko bolo po IVF ☹ Nejde mi o pohlavie,len aby bolo miminko zdravé 😉 a vypočet ovulačnych dni,dakujem

lauritka
13. júl 2011

@yoyo123 a vy mate zdravotny problem, kedze ste isli na umelko ?? lebo tu vseobecne prevlada nazor, ze Jonas je len pre zdrave pary 😨

ja som mala tiez dva missedy po IVF a po KET.

ale Jonas ti nevyrata "tvoje " plodne dni, ale plodne dni podla datumu narodenia a hviezd.

adresu neporadim, ja som objednavala velmi davno..ale urcite ti tu kocky napisu.

yoyo123
13. júl 2011

@lauritka Ja mám PCO a manžel má trošku zhoršeny spermiogram,ale nie je to žiadna katastrofa,vieš ja už sa chytam aj poslednej slamky,snažime sa 7 rokov 😠 Ked som už mohla vyhodit vyše 2000euračov za IVF tak nejakych 100eur ma nezabije 😠 Všetky vyšetrenia ako gen.,hemato mam o.k

yoyo123
13. júl 2011

@lauritka vlastne ked to všetko zrátam takto to je:1-IUI-zrušené,lebo som nereagovala na lieky,2-ET-mimomater.,3-KET-potrat v 6tt,4-KET-negativne,5-KET-potrat v 6tt 😠 Takže je toho habakuk 😉 Smola jak hrom 🤐

lauritka
13. júl 2011

@yoyo123 no tolko to nestoji, ja som vtedy platila za vypocet 500 sk. a ty ovulujes aj normalne bez liekov ??

my mae tiez zhoresny spg. pomalsie spermose a niekedy zhorsena morfologia.

lauritka
13. júl 2011

@yoyo123 do prcic, clovek by si myslel, ze sa to dvakrat po sebe nemoze stat, ale stane sa 🙄

yoyo123
13. júl 2011

@lauritka praveže neovulujem,mám anovulačné cykly,nepravidel.mrchu,4roky picham agolutin na vyvolanie mrchy 😠 Ale asi si kupim tie ovulačne testy a budem sledovat 😉 šak za 7 rokov aby sa nepodarilo?????

lauritka
13. júl 2011

@yoyo123 hmm a nesnazili sa ta ani nejak liecit ??

no neviem ci ti Jonas v tomto pomoze, ale ved skusit mozes.. a skusala si nejake bylinne kvapky na harmonizaciu cyklu ?? gynex, femi kvapky.
pripadne soju, po ktorej by mohla nastat ovulacia, je to ako prirodny clostylbegyt. 🙂 😉

cucu2
14. júl 2011

@saranata
@dermakova
dakujem za odpoved 🙂

saranata
14. júl 2011

@yoyo123 ahoj , napíšeš sem info@centrumjonas.com , v tvojom prípade si daj vyrátat životnost, čiže IV skupinu, obratom ti pošlu prihlášku, ktoru vypíšeš a na uvedene číslo učtu pošleš 21,50€ (alebo 16,50), podla toho či chceš malý výpočet alebo velký. Životnost sa ráta len pri velkom výpočte tak predpokladám že velký,pri tomto výpočte je potrebne vediet presnu hodinu svojho narodenia.
držím palčeky 🙂

saranata
14. júl 2011

@halienka no pekne si sa vypísalaa........vieš čo , ja mám dve deti a nemám čas tu sediet a vkuse dookola písat to isté, asi si pozri v slovníku definíciu slova diskusia, lebo ja ti nevnucujem svoj názor , ale ako pozerám tvoje komentáre na každý pozitívny názor na Jonáša reaguješ tým svojím sposobom a pritom píšeš že v podstate jeho metodu berieš , tak čo vlastne????
podla počtu tvojich komentárov si asi nemáš v reale s kým pokecat, ja nie som Jonášová zastankyna ani naboženský fanatik .....a v podstate tomu uverím až ked sa mi to potvrdí na sebe samej(doteraz som čerpala so skusenosti mojich známych ktorým to jednoznačne vyšlo), ja som tu len diskutovala o možnostiach otehotniet podla jeho metody ktorá je uznávaná a to nie len babymi na koníku , takže ak sa ti nepáči a neveríš mu tak to sem napíš ale potom to nepíš na každý komentár ktorý tu ohladom Jonáša bude že je to nedoveryhodne.
Nech si to posudia ženy ktoré to skusili.
Pekný den 🙂

hadassah
14. júl 2011

Keď dochádzajú argumenty, tam sa začína útočiť. Ja som zase názoru, že čím viac je nejaká metóda obhájiteľná, tým viac stúpa na kvalite. To, že niekto tu vie logicky a medicínsky vyvrátiť niektoré Jonášove tvrdenia, neznamená, že tu len provokuje. Vytáčať to môže akurát tie, čo nemajú odpovede. A ak to niekomu vadí, na MK je možnosť si založiť súkromnú skupinu v štýle "nerušte naše kruhy", tam sa treba zavrieť a debatovať si bez narušiteľov 😀

elise
14. júl 2011

treba diskutovať vecne, ja som skúsila viaceré metody a už som tu písala aj jonášovu, presne na chlp sme dodržiavali jeho pokyny, a poslala som mu po roku výpočet späť ako bolo uvedené a dostala som na další rok ale absolutne do nevyšlo ani pohlavie ani životaschopnosť-nám sa cezjonáša nepodarilo otehotnieť. dokonca som si porovnávala výpočet aj s viacerými známimi ktoré mali výpočet a mali sme uplne identické dni vyznačené. náhoda? možno. každý verí v niečo iné. ak by sa dala otázka veríte alebo neveríte v jonášovú metódu a ak veríte napíšte či vám to vyšlo potom by sme videli úspešnosť. ja sa k jonášovej metode staviam negatívne lebo nám to nevyšlo.

lauritka
14. júl 2011

....jeden moj znamy povedal, ze dnes bude zarucene prsat... 😅 😀 ved prsalo aj vcera... 😕 tak musi aj dnes 😕 😅 😝 pardon, ze si neodpustim provokaciu...:D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre