MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

pudlik
12. júl 2011

@saranata aha tak nja som nič neznačila, po pravde si nespomínam, že by mi niečo kázal, len som dodržala dni, kedy sa máme milovať... Ale mrknem ten výpočet, mám ho uložený v pc iste.

cucu2
12. júl 2011

@saranata @dermakova mam jednu otazocku, Jonas posle vypocet a vyznaci tam cervenou farbou dni, kedy je najvhodnejsi cas otehotniet, tak je? A potom do Jonasovho vypoctu si sama znacis ovulaciu zelenou farbou(znacis tam len ten jeden den alebo viac dni)? A ked sa ti tie dni prekryvaju, tak ti nemusi vyjst pohlavie a zivotnost? Cize, ked chcem aby som mala dobru zivotnost a aby mi vyslo pohlavie, tak by som sa nemala milovat cez zelene dni, ale len cez cervene, kt.su mimo ovulacie? Neviem, ci som to spravne pochopila, uz v tom mam misung.
😉 🙂

dermakova
12. júl 2011

@cucu2
kazdy typ vypoctu ma svoje pokyny. Ale presne ako si napisala. Ak sa zelene dni prekryvaju s cervenymi moze dojst jak k zmene pohlavia, tak tusim aj k dobrej zivotnosti. Tu som ja nastastie nepotrebovala.
Ono je zbytocne takto polemizovat, lebo v tom ma clovek iba chaos. Som bola na tom podobne, ked mi kamosky vykladali nieco o takych zelenych, cervenych ci modrzych dnoch... 😅
Potom, ked mi prisiel vypocet, tak som si to precitala, pozrela na kalendar a hned to bolo jasne. 😀

saranata
13. júl 2011

@cucu2 ja som s ním volala a vyslovene som sa ho na to pýtala, pretože mám teraz pravidelný cyklus a podla toho čo mi poslal on sa moja ovulácia prekrýva so všetkými plodnymi dnami ktoré vyznačil on, povedal mi že ak sa prekrývaju je to najvačšia šanca otehotniet, ALE tam nie je zaručene pohlavie-životnost nespochybnoval.
on vyznačí červeným plodne dni, ty si označíš den ovulácie + 6 dní pred nou a 6 dní po nej zelenou farbou a tieto dni sa nesmu prekrývat s červenými, áno počula som že baby otehotneli ale niektorým nevyšlo pohlavie ak nedodrzali pokyny
inak pokyny su pre všetkých rovnake , líšia sa iba tým že je tam niečo navyše ak si ráta niektorá životnost, ale podstata a základ je rovnaký...
ale pochopila si to správne, tiež som sa divila ked mala sesternica termín plodneho dna od Jonáša den pred mns čiže uplne mimo ovulácie ale otehotnela a mala dievčatko ako si priala
ja tuto jeho metodu idem vlastne len odskušat 🙂 🙂 my máme dve detičky , takže svet sa nezruti ak to nevyjde , ale uvidíme na sebe ako Jonáš funguje 🙂 🙂 🙂

lauritka
13. júl 2011

@saranata no ovulaciu musela mat, inac by neotehotnela. bez vajicka to nejde 😉 prave ten cyklus mohla mat posnutu ovulaciu, tak si myslela, ze je pred MS- 🙂

saranata
13. júl 2011

@lauritka nič také ako že nemala ovuláciu som ani nenapísala, neviem ako funguje jeho metoda ale je nezávislá na cykle ženy, tvoje názory som tu už čítala v každom zdoraznuješ potrebu ovulácie a vajíčka....ja mám dve deti a viem čo je potrebne, takisto viem že existuje tzv. indikovaná ovulácia vyvolana pohlavným stykom-nie je ovládaná vôlou , takže tu nebudem polemizovat o tom ako otehotnela ale v den otehotnenia mala 12 dní po ovulácii, pretože ovuláciu si sledovala každý mesiac, bolo to jej druhé dieta a to v 43 rokoch a mala riadny problem otehotniet ...

lauritka
13. júl 2011

@saranata no prave tym co si napisala, si to sama potvrdila, ze otehotnela 12 dni po ovulacii 🙂

indikovana ovulacia ? wow. cize mi rychlo dorastie vajicko, ked budem vela sexovat. dakujem za navod,

ale ok, nechajme to tak, len som sa vyjadrila k tomu. paci sa mi, ze niekto napise vetu typu " jedna babka povedala", ale obhajit to nevie. 🙂

peace

saranata
13. júl 2011

@lauritka neviem kolko máš rokov (neviem to odhadnut vzhladom na tvoj arogantný prejav)ale, mala by si si nastudovat pár vecí , kým sa ozveš takýmito sposobmi, a máš internet tak si tam hod pár udajov a čítaj!
išlo o moju sesternicu a nie žeby som to počula na ulici, jej muž je renomovaný gynekolog v Bratislave, takže má značne viac skuseností ako niekto kto sem na koník dal 17258 komentárov-neviem aký maš život ale poviem to takto ked niekomu niečo nevychádza tak podla neho nefunguje nič! a život nefunguje podla toho čo práve tebe dáva logiku a čo nie...
napr, počas jedneho mesiaca ti može folikul prasknut aj dva krát a každý v iný den-a to je fakt...indukovaná ovulácia je tiež fakt a nie moj vymysel
tak rozširuj obzory aj mimo modreho koníka, kde ta za tvoje názory žere pár osobok , ktorým tiež niečo v živote nevyšlo a nech sa darí 🙂

lauritka
13. júl 2011

🙂 ja toho mam nastudovane dost. prave preto sa ozvem, ked niekto tvrdi nelogicke veci. ale budiz.

a mimochodom vela lekarov tvrdilo zenam, ze ide o anovulacny cyklus a nakoniec bolo z tohotehotenstvo, asi mali spinavy ultrazvuk. ale to je uz o inom. 😉 aj lekari su len ludia... a nie su neomylni...

folikul nepraska dvakrat, nas trosku mylne informacie. jeden folikul praskne raz a je tam jedno vajicko.

ale asi toho malo viem prepac. 🙂

saranata
13. júl 2011

@lauritka už mám predstavu o tvojich informáciách...žena má dva vaječníky a teda aj DVA folikuly takže ....nebudem diskutovat s niekym kto má obmedzene informácie , nikde som netvrdila že ide o jeden folikul ....a potom dvojvaječne dvojčatá považuješ asi za zázrak....
nemám rad ked niekto zo seba robí najmudrejšieho a pritom .....
ako som povedala to čo je pre teba nelogicke okolo toho sa asi točí náš svet...tak ta nebudem z toho vyvádzat ..ži si v tom 🙂

lauritka
13. júl 2011

citujem " napr, počas jedneho mesiaca ti može folikul prasknut aj dva krát " 🙂

ale nechajme to tak. pekny den. 🙂

a co sy tyka cyklu, ovulacie a veci okolo toho, ano sebecky si myslim, ze viem toho dost. 😅

saranata
13. júl 2011

@lauritka panebože áno folikul na lavej strane a aj folikul na pravej strane ti može prasknut aj v jeden mesiac, chytaj sa slovíčka, to jedine ti ostáva už ked nemáš argumenty

ale prajem ti nech sa ti darí, ked maš tolko infomácii, ja sa idem venovat svojím detom a tiež ti prajem pekný den

najlepší su ludia ktorí nepripustia za správny názor nijaký iný len ten svoj...

lauritka
13. júl 2011

ok 😀 😅

zelmirka1
13. júl 2011

@saranata je tazke pre niekoho kto uznava len medicinu ako vedu pochopit ze su aj ine veci medzi nebom a zemou 😉 proste niekto da len na logiku a exaktne vedy a niekto po vlastnych skusenstiach uznava aj ine metody. Ja som tiez otehotnela podla astrologickeho vypoctu, sice ho nerobil Jonas ale trosku sa tomu venujem lebo ma to zaujimalo a viem ze to funguje. Ale napr. lekarov chapem ze sa drzia svojho, niekedy je to sice na skodu lebo by sa dalo pomoct viac ludom ale tak to je. Dolezite je nech sa kazdy slobodne rozhodne co vsetko chce vyskusat a komu bude doverovat. 😉

riana12
13. júl 2011

@saranata a ked zena ovuluje teda z oboch vajecnikov, preco sa az na vynimky rodia deti len po jednom... mne logicky vyplyva, ze ak by ovulovovali vsetky zeny z obcoh, tak by dvojciat malo byt na svete omnoho viac...

saranata
13. júl 2011

@riana12 ja som nepísala že žena stále ovuluje z dvoch vaječníkov, len že sa to stáva , uviedla som to ako príklad 🙂 konkretne som písala že MOŽE prasknut naraz aj na jednej a aj na druhej strane,

riana12
13. júl 2011

@saranata hej, stava sa to... preto su dvojvajecne... ale to, ako si to napisala, som predtym pochopila, ze sa to ma stavat kazdy mesiac...

saranata
13. júl 2011

@riana12 nie nie, prečítaj si celu diskusiu a budeš vediet o čo tam išlo, určite nie, to by som mala doma dva krát dvojčatá 😀 😀 😀

riana12
13. júl 2011

@saranata ja som si precitala este predtym nez som prispela... 😉
co ste tu mali tu burlivu debatu...
ja by som to zhrnula tak - vsetko existuje a funguje na urcitom principe a podla urcitych pravidiel... obist sa nedaju... a ze sa potom nieco udeje, co sa tomu vymyka.... hold, poviem to tak blbo "chybicka se vloudila"... ci si to nazveme zazrak alebo hocijak inak...
tiez som citala clanok, ako bola zena tehotna - dva plody, rozdiel 3 tyzdne... kludne zazrak, ako kto chce... otehotnela s prvym a o 3 tyzdne mala druhu ovulku a bum, zacal sa vyvijat druhe embryjko... lenze aby sa to stalo, musela sa niekde stat chyba, ze telo nezareagovalo pri prvom uhniezdujucom sa embryju, ze ma zastavit cinnosti vajecnikov... ale dalej sa tvarilo, ze cyklus je normalny a preto prislo k druhej ovulke... proste pre nic za nic sa zrazu take nestane... ze si niekto zmysli a ono sa to stane...

a tvoja kamaratka, podla coho vedela, ze otehotnela 12dni po ovulke? podla coho urcila ovulku?

saranata
13. júl 2011

@riana12 je to moja sesternica a po prvom dietati sa dost dlho snažila mat dieta, ovuláciu si sledovala ako OVU testami tak aj meraním BT, hlienu a podobne , všetkým dostupnymi prostriedkami , ovulácia jej prebehla a kedže chcela dodržat plodne dni od Jonáša aby mali dievčatko , neskušali počas ovulácie ale len počas dní ktoré odporučal on , a otehotnela a navyše má vytužene dievčatko🙂, navyše sa pokušali len v tých styroch dnoch ktoré určil takže vie že určite vtedy otehotnela
okrem nej 5 mojich známych a kamarátok na základe Jonášovho vypočtu otehotneli a mali aj želane pohlavie a životaschopnost, náhoda? neviem ale niečo na tom bude, a či tomu verím alebo nie to nie je podstatne
ja som si dala vypočítat životaschopnost a tam sa automaticky uvádza aj pohlavie, tak uvidíme, teraz sa zmenil cyklus (mám zníženu funkciu stítnej zlazy) tak uvidím ako tie dni budu vychádzat

neviem ja som otehotnela dva krát -prvý raz sa podarilo takmer hned, a teraz po 11 rokoch sme skušali dlhšie a otehotnela som tak že som si upravila a sledovala cyklus a ovulu..mne nakoniec pomohol pri druhom dietati prípravok SARAPIS SOJA -dokonale mi upravil cyklus , brala som to dva mesiace a ostala som tehotná 🙂
teraz uvidím ako pomože Jonáš 😀

hadassah
13. júl 2011

o tej indukovanej ovulácii som už viac krát čítala. Vraj môže byť vyvolaná akýmkoľvek podnetom (napríklad tým orgazmom ženy) kedykoľvek počas cyklu. Hmm... len ktovie ako to funguje, keďže vieme, že na to, aby vajíčko dozrelo, je potrebný určitý čas a vzájomná interakcia konkrétnych hormónov. Orgazmus trvá pár sekúnd a žeby niečo také dokázalo "vypľuť" dozreté vajíčko ako čáry-máry fuk? Všetko vždy musí byť v správnom čase na správnom mieste. To je ako keby zo ženy vypadlo 3 kilové dieťa bez toho, aby bola 9 mesiacov tehotná.
Najlepším receptom však je a vždy bude pravidelný sex počas cyklu, min. raz za 3 dni a raz sa to stretnúť musí 😉

riana12
13. júl 2011

@saranata znami maju problem otehu, skusali vselico, 2x IVF bez uspechu, dali si spravit od Jonasa, no uplne vypocet odveci... ona na to nadava... zatial...

halienka
13. júl 2011

@hadassah no ja som to čítala iba na stránkach mamatata.sk že ovulka môže byť indukovaná sexom a mám tušáka , že tam niekto šíri takúto hlášku ako pravdu svätú a ani to poriadne nevysvetlí ako to myslí - neviem ani kto tam vlastne odpovedá na tie otázky, lebo nie je podpísaný, takže odpovedať vôbec nemusí doktor ale niekto z adminov stránky 😅 jediné ako som schopná to zobrať iba v tom zmysle, že žena už má možno deň pred ovulkou, vajíčko dozreté, folikul dostatočne veľký a má dosť divoký sex 😀 a vďaka tomu divokému sexu proste folikul praskol 😅 ale aby sa takéto niečo stalo dajmetomu týždeň alebo 2 po jej skutočnej ovulácii, tak tomu by muselo nahrávať naozaj strááášne veľa iných faktorov a určite by to bolo veľmi veľmi výnimočné 😉 inak pokiaľ viem tak indukovaná ovulácia je vlastne indukovaná nejakou liečbou. Ako zázraky sa sem-tam dejú. ale určite nie tak často, aby každému kto chce mať dieťa s určitým pohlavím pomohlo sexovať mimo ovulky tak ako to podáva Jonáš - a ešte píše že má akú veľkú úspešnosť - to by to už nebol zriedkavý jav ale vcelku bežný a tomu sa mi proste veriť nechce, aj keď vcelku Jonášovu metódu beriem 😉

dermakova
13. júl 2011

@riana12
co tak prestat nadavat a zacat pouzivat...? 😀 😀 teda pokial nemaju nejake zdravotne problemy, ked im je vypocet
zbytocny...
asi sa nam, ktorym vypocet pomohol velmi lahko hovori, ale musi byt na tom nieco, ked to zafungovalo. 😉

riana12
13. júl 2011

@dermakova asi by nenadavala, keby sa riadila a vyslo im to... ale ona sa riadi a nevychadza...

riana12
13. júl 2011

a prave, chvalia tie, ktorym sa podari... 😉

hadassah
13. júl 2011

@halienka presne tak. Aj medicínsky indukovaná ovulácia napr. Clostilom trvá tak isto dlho, ako aj prirodzene. Akurát sa musí 5 dní užívať liek a potom to už len sledovať sonom.
Indukovaná ovulácia orgazmom je bežná len v zvieracej ríši. Teda samička nejakého zvieratka má práve ruju, ktorá trvá napr. mesiac, ale ovulácia, čiže vypudenie vajíčka prebehne až po spárení. Je vyvolaná párením.
Keby to tak fungovalo aj u ľudí, to by bolo normálne fasa. 😀 Ale nefunguje.

hadassah
13. júl 2011

Človek je jediný tvor, u ktorého je ovulácia skrytá. Tým sa myslí to, že partner ju nevyňuchá ako napr. psík, ktorý sa ide zblázniť, lebo sučka na konci ulice sa hára a ani žena sama o nej nemusí vedieť. A tak isto si ovuláciu nevie "podržať" až do vhodného okamihu, ako zvieratká do okamihu spárenia.

halienka
13. júl 2011

@hadassah možno je to z dôvodu, že zvieratá majú ovuláciu 1 alebo 2x ročne, pre ne je veľmi dôležité počkať na ten správny moment, kdežto my máme takpovediac šancu každý mesiac, čiže 12x ročne 😅 😀 ale to len polemizujem 🙂

saranata
13. júl 2011

@riana12 ja nie som expert na Jonášovu metodu a netvrdím že je 100% ná vychádzam len z toho čo viem jednak od sesternici, ktorá naozaj skusila predtým všetko, ako aj od kamarátok ktoré Jonáša mali okrem jednej len kvoli pohlaviu babatka a vyšlo im to...kiežby to vyšlo všetkým 🙂 , ale tak to tu nefunguje bohužial,
ja som sa pokušala s mužom o druhe dieta necelý rok a aj preto ako som potom zistila to bolo kvoli nefunkčnosti stítnej zlazy a tým pádom som mala cyklus tak 40 dnový a viac anovulačných v roku, nasadila som si na radu jednej lekárky Sarapis soja upravila som si cyklus a bolo 🙂
preto neviem ako sa cíti žena ktorej sa naozaj dlho nedarí , musí to byt dost frustrujuce to verím ,aj ja som už tiež mala mierne depky nez sa mi podarilo otehotniet a poviem ti mat Jonášov vypočet a tam uvedený ako plodný den daleko od mojej ovulácie tak sa pokynmi neriadim a určtie skusam aj počas svojej ovulácie ak chápeš ako to myslím 🙂 proste žena tužiaca po dietati nenechá vedome prejst ovulu bez toho aby sa snažila,
lenže sesternica nechala jeden mesiac ovulu tak a skušala len podla jeho dní ktoré mala určene, a otehotnela ...ja viem ako je ovulácia doležitá pre otehotnenie, ked tu zase niekto začne písat -mám dve deti a viem ako je to s vajíčkom a podobne, ale proste to vychádza u toho Jonáša, aj ked všetci vieme že zrejme nie u všetkých , alebo by som povedala skor nie u všetkých tak rýchlo, niektoré si to dávaju ratat aj dva krát a podarí sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre