MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

dermakova
27. sep 2011

@cristi
jooj, ja dnes asi ani spat nebudem.. 😀
asi 8 DC, hned po MS to bolo.

cristi
27. sep 2011

@dermakova to vam verim,ja by som nespavala asi cele tehotenstvo od stastia 😵 ..pytam sa len preto ,lebo ja mam teraz termin na 17 DC podla vypoctou,co sa mi zda uz neskoro na ovulku,ale ako to tu bolo uz viackrat spominane,ovulacia moze prebiehat teoreticky ktorykolvek den MC...a ktorom tt ste teraz?

dermakova
27. sep 2011

@cristi
som v 20tt podla sona...
u mna to bolo zase moc skoro pred ovu a predsa to vyslo. 😉
sice to nebolo na prvy sup, ale vyslo to. takze hpo sa do toho!

lenny181
27. sep 2011

@ni_pe
No mi nic lekar ma odoslal na laparoskopiu ci tam nieco nezistia a tiez na prefuk vajecnikov tak uvidim vraj to pomohlo vela zenam tak dufam ze aj mne a to som rada ze sa to podarilo tak nech to uz len dobre vsetko dopadne a potom stastny porod a zdrave dietatko .

sbear
27. sep 2011

@halienka na rizikovom faktore mi vobec nezalezi, ide mi len o to, aby som nepotratila a narodilo sa mi zdrave babo. Asi citam priliz vela negativnych clankov... Tiez mam problemy s hormonami, asi to skusime s partnerom tento mesiac podla normalnej fyziologickej ovulacie.

kemonka
27. sep 2011

@katka2011 a ktorý deň sa ti podarilo vtedy otehotnieť? Ten najsilnejši vyznačený, či ste skúšali aj tie 3 dni pred ním ? No ktovie ako to je s tou životnosťou. 😒 Ale je mi to luto, že si prišla o bábätko ☹

@dermakova jejo, tak to gratulujem a super že to vyšlo podla Jonáša, takže asi sa ešte nevzdávam a ide ešte ďalej podla tých výpočtov 😀

kemonka
27. sep 2011

@dermakova jaj ja si na teba už spomínam, neviem či aj ty na mňa, ja som tu už raz bola - tuším v tom čase, keď si aj tu napísala, že sa podarili // 😉

dermakova
27. sep 2011

@kemonka
dakujem 😉
vy sa tiez snazite o babu, ci? nejak si uz nespominam... 😉

kemonka
27. sep 2011

@dermakova hej hej, babu chcem 😀 zase máme teraz v oktobri, tak zase, a potom prídu testy a stále sklamanie zatial 😒

halienka
27. sep 2011

@sbear no v reále ti asi nik nezaručí na 100%, že sa ti to nestane - myslím potrat alebo tak - podľa mňa ani jonášova metóda úplne nie, ale ak už by si chcela touto cestou ísť, tak viem o jednom dobrom astrológovi, ktorý by sa ti na tie termíny pozrel o dosť podrobnejšie, aspoň myslím, hlavne ak by si mu vysvetlila o čo ti hlavne ide, tak si myslím, že by sa snažil nájsť tie úplne najvhodnejšie termíny, najmenej rizikové z pohľadu astrológie. Je z Blavy a viem, že je ochotný sa aj osobne stretnúť a povysvetľovať veci dopodrobna, to sa mi na ňom páčilo, berie to ozaj osobne, nie len nejaká žiadosť vyplnená a príde ti graf s termínmi...Ale asi by to nestálo len tých 20 Eur ako u Jonáša...Tak neviem, moja skúsenosť je, keď to má byť naprd tak bude nech robíš čokoľvek, a ak to má byť v poriadku tak tiež bude, nech robíš čokoľvek 🙂 asi najlepšie fakt nepremýšľať nejako moc nad tým, nestresovať sa, jednoducho sa do toho vrhnúť a basta 😉 🙂 Tak držím palčeky nech to výnde na prvý šup 😉 🙂

katka2011
28. sep 2011

@kemonka sme skusali dva dni predtym a ten den pred tym najsilnejsim som mala ovu...

dermakova
28. sep 2011

@kemonka
ale sklamania...
supom do toho, aby si sa aj ty pridala este do konca roka.. 😉

kemonka
28. sep 2011

@dermakova to by bolo super 😀 😉

ni_pe
28. sep 2011

@lenny181 o tej laparoskopii som pocula od mnohych, vraj sa da zistit nejaka endometrioza a aj ten prefuk a hned nato sa babam podarilo otehotniet .-) tak drzim palce, nech sa podari. Ja dakujem a mudrejsia budem v stredu buducu

lenny181
28. sep 2011

@ni_pe

No dufam ze to dopadne dobre a potom daj vediet

barbora21
2. okt 2011

Ahojte, mozete mi poradit - na nete podla vypoctov mi vysli plodne dni na 30.9.-4.10. Podla ovu testov a bazalnej to bolo 30.9.-1.10. Podla Jonasa by to malo byt od 4.10.-6.10. - pricom 6.10. ma byt ten najplodnejsi. Tak som z toho uplne jelen - s muzom sme sa rozhodli teda tento mesiac pracovat na tom od dnes ale neviem ci uz nie je neskoro alebo zasa prilis skoro....Prosim poradte.Dakujem 🙂

halienka
3. okt 2011

@barbora21 No podľa toho čo píšeš si mala fiziologickú ovuláciu toho 30.9.-1.10. takže vtedy podľa mňa bolo najvhodnejšie sexíkovať, ja myslím, že teraz je už neskoro...ale za pokus to stojí 😉 🙂

barbora21
3. okt 2011

@halienka Dakujem za pomoc, no skusime teraz do toho 6.teho a uvidime a ked tak pojdeme na druhe kolo buduci mesiac 🙂

halienka
3. okt 2011

@barbora21 držím moc palčeky nech to výjde 🙂 😵

slasima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuchi
5. okt 2011

@dermakova 8 DC? na str. 119 sa písalo, že 24 DC pred Ms??

halienka
5. okt 2011

@majuchi tak toto teraz aj mňa zaujíma 😅

xixi7
6. okt 2011

Ahojte slubila som, ze napisem, ci sa nam podarilo podla Jonasa aj pohlavie, otehotnenie som popisala podrobnejsie pred niekolkymi mesiacmi. Uz mame potvrdene ultrazvukom, bude chlapcek. Takze u nas to s velkou pravdepodobnostou vsetko vyslo.

xixi7
6. okt 2011

@barbora21
Posnazte sa aj mimo ovulacnych dni v Jonasove dni, nam to pravdepodobne takto zafungovalo. Po ovulacnych dnoch 2 tehu testy negativne, par dni pred menstr. sme mali Jonasove dni a menstr. uz neprisla.

halienka
6. okt 2011

@xixi7 robila si si tehu testy ešte pred predpokladaným príchodom menštruácie? Inak gratulujem k chlapčekovi 😵

xixi7
7. okt 2011

@halienka
Dakujem. Ano prvy tehu test po 7mich dnoch od ovulacie a potom este jeden pred Jonasovymi dnami a pred menstr.

moonlightka
7. okt 2011

ahojte, chcem sa spytat, mam jonasov vypocet ale hned po tzych dnoch kedy sa mame snazit mam dostat mrchu, teda prvy den mrchy je tam zapocitany ako najpravdepodobnejsi a dni pred nou su tiez vhodne. Chcem sa spytat, nemoze to pripadne oplodnenie mrcha pokazit, pravdepodobne asi pride, alebo...neviem. Ani ovulaciu v tieto dni co su vypocitane nemam. Myslite ze je to mozne? dakujem za odpovede.

halienka
7. okt 2011

@moonlightka tu to riešime stále, či je to možné alebo nie, niekto tomu verí niekto nie. Ja osobne nie. Bez skutočnej ovulácie, tzn. vyplaveného vajíčka z vaječníka sa podľa mňa otehotnieť nedá, ak potom nie je dostatočne dlhá fáza na uhniezdenie oplodneného vajíčka v maternici, tak je jednoducho vyplavené s menštruačnou krvou von, aspoň skutočne vo väčšine prípadov to takto je. Zázraky sa sem-tam samozrejme stávajú, takže je to len na tebe, či na ne veríš alebo nie 😉 🙂

moonlightka
7. okt 2011

@halienka chcem verit...nuz ale to vies clovek mysli a furt mi do tej logiky z toho nieco chyba 😉

halienka
7. okt 2011

@moonlightka veď to je správne, človek veriť má, ale zas tiež odtiaľ potiaľ, nie totálnym somarinám, takže dobre robíš, že premýšľaš, selektuješ a podľa toho sa snažíš konať 😉 🙂 to značí, že nie si naivka ani fanatik 🙂 Pozri, za pokus nič nedáš, ale určite by som sa sústredila na tvoje skutočne plodné dni a isto by som sexovala aj vtedy 😉 🙂 veď by to bola škoda keby si premrhala svoju skutočnú ovuláciu, no nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre