MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

cukruska1920
7. mar 2008

mmh....tak teraz to bude urcite viac ...a bola si spokojna ?

halienka
7. mar 2008

No on vyrobí ten výpočet na rok dopredu a mne sa na smolu ani raz za ten rok nestretla ovulka s tými vypočítanými dňami. Tak som potom už na to kašlala. Keď sa mi potom (asi po 3 rokoch) podarilo otehotnieť spontánne, tak som si urobila výpočet tu na tej anglickej internetovej stránke spätne a vyšlo to presne na chlp, zrovna vtedy som mala ovulku ako mi vyšlie tie vypočítané dni, zrovna sme sexíkovali. Sedelo aj pohlavie a na nešťastie aj rizikový faktor 😔

cukruska1920
7. mar 2008

no tak to rok cakat nebudem.....

krajcoanka
9. mar 2008

halienka, na akej anglickej internet. adr.?Dá sa tam vypočítať aj či dievča, alebo chalan? Ja mam dvoch chalanov a chcela by som mať ešte dievča 😅dik, Krajcoanka

halienka
9. mar 2008

Ahoj Krajcoanka 🙂 www.lunarium.co.uk/jonas.php toto je tá stránka, kde si zadáš vpravo všetko potrebné, dátum čas a miesto narodenia, či bol letný čas, aj na ktorý rok dopredu chceš výpočet. Na konci si to radšej skontroluj, lebo stačí jeden údaj chybne zadaný a vypočíta to úplne iné termíny 😉 Potom už len stačí stlačiť Calculate a vyhodí ti tabulku s termínmi 🙂 Prajem ti vela šťastíčka 😵

krajcoanka
9. mar 2008

Ďakujem ti halienka.Ty máš chlapčeka? Ja som počula že sa teraz rodia samý chalani.Dúfam, že to klapne.Niekde v rakúskej tv som zas počula, že baby sú 3 dni pred plod.dňami.Neviem to však posúdiť a štvrté už nechcem!

halienka
9. mar 2008

A ozaj, zabudla som, áno pri každom termíne je udané či to bude dievča alebo chlapec, aj rizikový faktor zdravia bábätka. Dobré je ale vedieť čo najpresnejšie čas svojho narodenia, potom ten výpočet bude sedieť presne. 😉

krajcoanka
9. mar 2008

Ja neviem čas. Pýtala som sa mojej mamy už viackrát a ona ho nevie. Kedysi sa o to tak nezaujímalo ☹

lavrika7777
9. mar 2008

mohol by mi niekto pomoct prosim vas??potrebujem zistit nieaky kontakt na doktora edvarda jonaša ,dakujem vam
je to dost surne

halienka
9. mar 2008

No to je škoda, dá sa to vraj dohladať aj v nemocnici v archíve kde si sa narodila, ale to neviem, či sa ti bude chcieť. Bez času aspoň na hodinu hore dole približného tie výsledky sú nie moc presné. Viem že kedysi sa to vôbec nebralo do úvahy, mne tiež mama povedala že okolo deviatej som sa narodila ale presne nevie. Tak ja zadávam 9,00 ale tiež to beriem s rezervou. Jonáš dokonca tvrdí, že keď žena vie čas svojho narodenia na 4 minúty presne, tak vie určiť aj presne termín pôrodu toho bábetka.

vodnari
9. mar 2008

Ja som mu zavolala a za tri dni mi prišiel dotazník bol v ňom priložený aj šek.Dotazní som v pondelok vyplnila a spolu so zaplateným šekom poslala a hneď v piatok mi prišiel výpočet. Platila som 500 sk.

cukruska1920
9. mar 2008

vodnari...a myslis ze je to spolahlive...

petruci6
9. mar 2008

ahojte,spravila som si ten vypocet na tej anglickej stranke,ale nerozumiem tym rizikovym faktorom, 3 je napr zle,alebo dobre?

halienka
9. mar 2008

Petruci 🙂 , rizikový faktor sa pohybuje od 0 - 6. 0 - je žiadne riziko, 6 - je už vysoké riziko. 3- je zrovna v strede. Lepšie je asi snažilkovať v tých čo najnižších číslach, aby to riziko nejakého zdravotného problému bolo čo najmenšie. 😉

dicinka1
9. mar 2008

a ako je oznacene dievca ci chlapec...

giovannajana
9. mar 2008

G = girl = dievča
B = boy = chlapec

yonanevi
9. mar 2008

ja si teraz zhanam moj cas narodenia nie je to ani v specialnej martike, atak som poprosila jednu pani o robi v porodnici neh mi to tam v archive pozrie tak cakam 😀 😀 ze vraj sa niekedy zazneme o case nerobili a zacali sa tak presnejsie pisat az okolo rokku 85 , 😉

dicinka1
9. mar 2008

mam tam udat datum nar.,ci bol letny cas...a o jakej som sa narodila?a dnesny datum?alebo kedy som mala kramy...

halienka
9. mar 2008

Tu je návod na použitei tej anglickej stránky 😉

Do kolonky Birth date: zadáte dátum narodenia pod seba, Day - deň Month - mesiac Year - rok,

ďalej kolonka Birth time: je čas narodenia, čím presnejšie viete, tým presnejší výpočet,Hour - hodina Minut - minúta (pozor, angličania nepoužívajú napr. 22,00 ale napíšu 10,00 a v kolónke am / pm označia pm - poobede, am - doobeda (od polnoci do 12,00 naobed je: am , po 12,00 naobed do polnoci je: pm)

Daylait saving Time at Birth: znamená či bol letný čas vtedy keď ste sa narodili, ak áno treba kliknúť do štvorčeka

Time zone of birth - časové pásmo v ktorom sme narodené, treba z možností ktoré sa vybalia vybrať Amsterdam, Paris, Roma

Calkulation Start Date: treba zadať na aké časové obdobie chcete aby vám to urobilo výpočet: prvé políčko od ktorého dňa, druhé mesiaca, tretie ktorý rok, napr.1. 2. 2007, urobí to výpočet na rok dopredu

Current time zone - časové pásmo v ktorom sa momentálne nachádzaš - treba znovu zadať Amsterdam, Paris, Roma ak sa momentálne nachádzate na Slovensku, ak v Írsku ako Sonička, tak Dublin, Lisbon, London

Potom už len stlačiť Calculate

Pozor!!! vždy si pred stlačením skontrolujte všetky zadané údaje, lebo ten systém vybalovania možností a rolovania je taký oničom, ani neviete a prerolujete si už zadaný údaj na nejaký iný.

Ukáže tabuľku s najvhodnejšími dátumami a časmi na rok do predu (sexovať treba cca 6 hodín pred udaným časom),
pri každom dátume je udané v kolónke Gente G-dievča alebo B - chlapec,
kolónka Risk- znamená životaschopnosť a zdravie dieťaťa 0 - úplne zdravé až po 6 - vysoké riziko nejakého poškodenia.

lauritka
9. mar 2008

hali krasne si to vysvetlila..mne vysli uplne debilne terminy 😀 ale mozno sa na nejaky trafime... 😝

halienka
9. mar 2008

Lauri, moc ti držím palčeky či už to výnde s výpočtomalebo bez. 🙂 Tiež už máš za sebou všeličo, už by sa mohol ten tam hore zľutovať, pravda 😉 Mne tohto roku povychádzali čo sa rizikového faktoru týka 6x nula, 4x jednotka, a 3x dvojka. Proste skvelý rok 😀 Len aby sa mi ovulka trafila a aby vôbec bola, lebo tento mesiac zdá sa mi vôbec nebola 😖

lauritka
9. mar 2008

hali mne vysiel len jedne mesiac faktor 3 a potom len nulky a jednotky. nemerias BT?? uz som zabudla 🙂

halienka
9. mar 2008

Meriam Lauri, ale tento mesiac je akýsi uhnutý. Mne zblbol FF keď som sa chcela zaevidovať, tak ti nemám ani ako ukázať graf, kreslím si ho len ručne doma. Ale zajtra idem skúsiť sa zaevidovať s iného počítača, tak snáď sa mi to podarí 😉

halienka
9. mar 2008

Inak tie nulky a jednotky - tak to máš pred sebou tiež super rok 🙂 Ideme snažilkovať do bezvedomia 😀

lauritka
9. mar 2008

🙂 halienka drzim palce..ono tie stranky su niekedy ako mulice..nie a nie 🙂 dufajme, ze ten
to rok bude uspesnejsi a hlavne stastnejsi ako minuly 🙂

halienka
9. mar 2008

Dúfam aj ja Lauri, zaslúžime si to 😵

dicinka1
9. mar 2008

dakujem za vysvetlenie 😉

halienka
9. mar 2008

Neni zač, Dicinka, bodaj by pomohlo 😉 🙂

vodnari
10. mar 2008

Verím tomu že sa to podarí. Za pokus to stojí.

pralinka25
10. mar 2008

baby a nemate to v zdravotnych kartach napisane ten cas narodenia? Ja to tam mam presne napisane datum aj cas, vysku vahu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre