MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

julianka99
6. mar 2012

Ahojte dievčatá, tak ja mám dnes dostať menštruaciu, tak som zvedavá... skúšame druhý mesiac podla Jonáša, tak dám vedieť či ano alebo nie... mne sa síce dni križujú, ale nám je jedno či to bude chlapček alebo dievčatko... tak držme si palce 🙂

vejvass
6. mar 2012

@julianka99 tak drzim palceky aby to co najskor vyslo a na testiku boli // ciarocky 🙂

simcatko11
6. mar 2012

@vejvass ahoooj, tu som tu, ja som este nebola u dr. ale uvazujem ze pojdem vo stvrtok nech ma omrkne, len bohu zial ja policko teraz neobrabiam, aby som si tam cosi nezaniesla 🙂 no a ved aj pre koho, ked nic zo mna 🙂 ... no ja som uz 3+2 po kyrete, takze ja uz len taky tyzden a manzel este bude utekat predo mnou 🙂... ja tiez nic necitim, aby cosi malo prist, ja som hlavne nervozna pred mrchou a take 4-5 dni ma zacinaju boliet prsia ale zatial ani zdaleka sa na to necitim, ale tak do konca marca mi vobec nebude chybat... ked ma prist tak nech pride najskor az ked 27-31.marca 🙂 skor mi chybat nebude, lebo ma bude tahat na snazenie a je to este skoro. a vy jak a vasa dovolenka? egyprt to isti? mozno si donesiete ten najkrasie suvenir...

simcatko11
6. mar 2012

@vejvass poslala som email Jonasovi, prisla mi prihlaska, ale rozmyslam, ked som este nedostala mrchu, ci to odoslat, aj ked ok on to vypocitava podla hviezd ci coho, ale aj tak vaham a zasa cakat za mrchou, meviem ci sa mi uz oplati im to poslat...

vejvass
6. mar 2012

@simcatko11 ahoj ja som im tiez pisala ze som kratko po potrate a po kyrete a ze este som nemala mrchu odpisali mi ze mam pit alchimelkovy cajik 🙂 zlaty nie?No a ze to nevadi ale ze mi teda daju vypocet nie teraz od marca ale az od aprila 😉 Ale vaham akurat som posielala mailik na matriku ci mi daju udaje o narodeni tak uvidim nechcem mu to poslat ked neviem presny cas narodenia lebo ja by som potrebopvala na tu dobru zivotaschopnost.No ten vysledok z hist.tak fakt netusim co to tam mas urcite aj ja budem mat iba nieco take napisane zajtra si idem preto tak uvidim napisem ti.Inak ja som tiez este nebola na kontrole lebo mne povedala lekarka ze mam prist az po prvej mrche tak musim cakat.Kedy si mala presne urobeny kyret?ja som bola na zakroku 16.2. ty kedy?Sexik este tiez nebol asi pockam este tyzden a uvidim asi to aj bude stacit dufam ☹
No a aj mna zviknu bolievat prsia pred mrchou ale teraz vobec ale vobec nic asi je este dost nedohladne 😠 ja mam podla jednej web stranky mat plodne dni teraz ze 7,8 april tak neviem ci to mam skusit uvidim ako pride mrcha a este uvidim ci to poslem aj dr.Jonasovi.Tak zatial pa 🙂

simcatko11
6. mar 2012

@vejvass ja som mala kyret 13.2, ja pijem alchcemilku kazdy den jednu... a to je dobre ze ti daju od aprila, lebo tam pisu ze ti to vypocitaju od poslednej mrchy a to by nebolo fer stratit 4 mesiace... ja som volala mamke ze o kolkej som sa narodila, ja si pamatak mi hovorila ze 8.15 rano ale ci to je presne, ale ani ona sama nevie ci to je presne a ak nie som v tolerancii 4 minutovej tak radsej si to zistim aj ja na matrike, tan cas... pre istotu aby nebol problem..

okata
6. mar 2012

@alexis617 ahoj,no tak po tomto všetkom ťa obdivujem,veľmi,že si to vôbec všetko vydržala,ja som minulý rok potratila 2 x,prišli mi na to ,že mám trombofiliu a tá spôsobuje potraty,tak tenprvý krat to bolo asi kvôli tomu,a druhí krát to bola genetická vada,bolo to degenerované a nezlučiteľné zo životom,no poctuplili sme s manželom genetiku a všetko.. je ok,tak teray po tej dovolenke to chceme skusiť zase s tým,že sme mali odstup 6 mes....ale cítim to v kostiach,že teraz to už víde......i ked na tej dobrej zivotnosti mam cervené pasmo a zelené pasmo na hrane ,pisala som dr.jonašovi ,že teoreticky to je správne,ale ja nenám pravidelnú mens...tak uvidím,nechcem stresovať vopred,aj ked určite to asi vyskušam aj ked sa budu križovať,bud to ma vpliv na životnosť ,alebo na pohlavie,a mne je jedno čo to bude,len aby to už vyšlo ........

okata
6. mar 2012

@simcatko11 ahoj,môžem sa spýtať,ahľadom toho výpočtu od dr.jonaša ,to ti kto povedal,že to musíš uviesť presnú minutu a hodinu narodenia,mne minulý rok posielal výpočet anepamätala som si presne ani moja mama,tak som sa ho pýtala a povedal mi,že to môže býť max 30min.tolerancia,a ja som podľa neho otehotnela na prvý krat,ale nebolo to vramci dobrej životnosti,tak som to potratila,to mi napísal,že som ten termín nedodržala......

simcatko11
6. mar 2012

@okata ja som si vyziadala prihlasku a poslali mi ju vcera a tam je napisane ak chces sirsi vypocet tak je potrebne napisat presnu hod. aj minutu tvojho narodenia s toleranciou 4min.

simcatko11
6. mar 2012
vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak mi mame rozdiel len tri dni.Inka ja stale chapem ten vypocet ze ti staci len presna hodina a minuty nepotrebujes ked chces vediet dobru zivotaschopnost plodu ved v bode B to je napisane ze ak poznas presnu hodinu tak mozes ziadat o maly vypocet v kt.je zahrnute aj zivotaschopnost plodu NIE?
Pozri si to a napis ze ako to chapes ty lebo uz som z toho jelen.A teda ti staci poslat iba 16,5e.Pisu tam ze ak neviem presne aj minuty narodenia ze teda nak si ani neziadam o velky vypocet.
Juj uz sa neviem dockat kedy pride ta prva mrcha a ideme nato ja cakat nebudem urcite lebo vravim mozno tu budem pisat este cca 1 rok ze sa stale snazilkujeme a nic ☹
inak dnes som bola aj u svojho obvodneho lekara a pytala som sa ci mi moze pozriet moj cas narodenia ale sme to tam studovali a nebolo to tam len datum,vaha,cm ale cas tam nebol uvidim ci mi odpisu z matriky ze ci to tam maju.
Tak zatial pa pa

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass no ja som kukala na ten specificky vypocet, ale tam mas len naviac datum a hodinu porodu nie? asi mas pravdu staci len ten maly vypocet... tak ja som rozmyslala ze zavolam na matriku ale neviem ci mi to povedia cez telefon a ci na nezprdnu ze im volam a nepridem si sama sa opytat, no ale letiet 30km do mesta sa mi nechce len koli mojim minutam... aj ja chcem skusat hnet... ja asi predsa len poslem tu prihlasku jonasovi co ak idealne to bude teraz v aprili a potom dlho nic? ja som uz z toho hotova...

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass a co myslis za ako dlho to pride?

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 ahoj vypocet by ti mal prist hnet na druhy den ako im pridu peniaze ja musim pockat na tie minuty alebo im napisem ze ci staci len hodina na vypocet zivotaschopneho plodu a aky si mam pytat vypocet ci maly alebo velky.Sice ty si to uz poslala nie tak ako si to odoslala?Ziadala si maly vypocet a poslala 16,5 alebo?
Napisala si im ze si mala potrat?

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass ziadala som maly vypocet, poslala som to emailom a v emaily som dopisala vsetko vlastne co sa nedalo dopisat do prihlasky, lebo napr. tam si zadavas v tych tehotenstvach ci to bol porod alebo potrat ja som tam dala potrat ale datum kyretu a do emailu som im dopisala ze kedy som zacala krvacat a kedy bol kyret, lebo tehotenstvo som mala ukoncene kyretom, vlastne... aj o tu hodinu narodenia som im napisala... aj to kedy som mala poslednu mrchu a ze doteraz som nemala aj predpokladany datum oplodnenia som im preistotu napisala.. a ak cosi tak nech ma kontaktuju emailom... no uvidime ze co poslu...

simcatko11
7. mar 2012

@simcatko11 a odpoved mi maju poslat na email, aj platbu som spravila cez net..

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass a odpoved mi maju poslat na email, aj platbu som spravila cez net.

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 no tak super ty si fakt rychla tak by ti to mali poslat mozno uz aj zajtra tento tyzden by si to uz mohla aj mat vypocitane.No ja asi nepochodim z matriky mi odpisali ze oni to neeviduju ze by som to mala mat napisane v prepustacej sprave z porodnice teda u mojej maminy a ona to mozno by mala mat u svojho gynekologa ale to uz je dost na vela to takto motatlebo to je v Krtisi a ja som teraz uz tu v BA ☹

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass aha, to je blbe a mamkyn gyn, este zije, kedze to je uz urcite davnejsie, skus vyhladat na nete a zavolaj tam ak este dr.pracuje, ale aj tak ak uz nerobi urcite musel niekto jeho pacientky prebrat. skus ist touto cestou alebo mamka nech zisti u obvodneho svojho...

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 no fakt neviem to bude asi na dlho ale ja som aka kozaaaa 😀 ved vlastne nepotrebujem vediet teda tie minuty nie?Lebo hod viem on 23 som sa narodila ale min.neviem tak teda mu to mozem poslat ci ako to je ja uz asi mam zatmenie mozgu ☹

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass joj moja ty si uz taka dopletena, aj ja som taka bola na zaciatku tiez s tou minutou a az potom ma napadlo ze vlastne staci iba hodina na ten maly vypocet ak chces vediet aj datum a hod, porodu tak vtedy ti treba vediet aj tu minutu, no ale datum nepotrebujem vediet ved ked to uz pride tak sa snad dockam a tiez nebudem cakat 9 mes, na ten den a kukat na hodinky ze a este mam hodinu a zaraz mi odide voda 🙂 mozes poslat ved chces vediet len zivotaschopnost a tam staci len tvoja hod.

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 😀 😀 😀
Uz som naozaj ze zblbnuta dnes som uplne ubehana bola som s malym na alergologii potom u svojho obvodneho zrusit PN potom pre vysledky na histolog.a este objednat maleho na logopediu tak ani neviem kde mi hlava stoji jaj a este som vybavovala mojmu muzovi noveho lekara 😝

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass no urcite mas toho dost... si pisala ze ta boli v podbrusku ja si uz 2 dni pozorujem ze mam taky husty hlien nie ciri, taky som mavala pred mrchou, tak neviem ci z toho cosi bude aj v podbrusku citim take napatie ale asi to bude z tej vsetkej nervozity, abo si to uz domyslam,ale ked to tak pocitam tak podla poslednej mrchy mi vychadzaju teraz plodne dni... uvidime ci daco z toho bude, ale aj keby prisla tak este asi nebudem skusat... pockam si navypocet a asi aj na april

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 ja tiez pockam az na april to bude akurat po prvej mrche teda ak pride musi lebo to by fakt bolo uz asi dlho ak nepride tak zbehnem na gyndu nak sa teda pozrie ze kde vazne 🙂

simcatko11
7. mar 2012
vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 aha aj tam mi vyslo to iste ze april 7,8,9 teda soro tak isto 🙂

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass aj mne to vyslo na april 10-12

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 no a to su vypocty tiez z datumu narodenia a nie podla menstruacie cize myslim ze nie podla ovu takze mozno tiue dni by som nemala mat ani bio ovulaciu ale podla mesiaca ci coho by som mala mat plodne dni zvlastne nie? inak to je akurat ze Velka noc a ja budem tu v BA asi v praci a muz bude s malym v Krtisi 😠 to budem musiet dako vymysliet 😝

simcatko11
7. mar 2012

@vejvass no hotovo...a vypocet si das spravit do Krtisa alebo do Blavi? lebo aj to tam pises...

vejvass
7. mar 2012

@simcatko11 no vypocet mi bude na dve veci teraz asi na april ak by to mal byt ten termin lebo ja budem tu v Ba ale muz bude u nasich takze tutu mutu asi nebude 😖
Ale vypocet si dam spravit tu v BA

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre