MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

dadula1985
29. mar 2012

@sbear za 65 euro od jonáša???povedala by som, že to bol výpočet zo stránky chlapecdievča, oni nemajú s jonášom nič spoločné, aj výpočty sú odlišné.u jonáša stojí výpočet 16 eur a špeciálny 20.

osicka36
29. mar 2012

@sepi Ahoj 🙂 ..veľmi pekne ďakujem za prianie 🙂 ... u lekára som ešte nebola, zdá sa mi to stále zavčasu, dnes mi len týždeň mešká 😉 ....bábinko má asi len 3 týždne, takže na sone by aj tak nič nebolo vidieť. Nemám žiadne problémy takže to beriem, že je všetko ok a počkám a pôjdem po veľkej noci 😉
a ty ako? kedy máte termín na snažilkovanie 😵

sepi
30. mar 2012

@osicka36 Ahoj, tak to Ťa obdivujem, ja by som tak dlho čakať asi nevydržala 😉 No a čo sa týka mojich Jonášových termínov...zatiaľ sa mi stále križujú so zelenými dňami...aj marec bol komplet skrížený 😖 My sme teraz prvýkrát skúsili tú metódu 2-3 dni pre ovulkou. Výsledok ešte neviem, v pondelok má prísť MS, tak uvidíme 😉 Mala si aj nejaké pocity pred tým, než si si urobila testík? Pekný deň 😉

osicka36
30. mar 2012

@sepi tak možno je to aj tým, že do práce chodím do iného mesta ako mám dokiho 😉 ...a nechce sa mi chodiť najprv na krv a potom na sono...keď pôjdem neskôr urobí mi hneď sono 😉
...no ja som mala príznaky dneď asi na 4 deň po ovu, taká bolesti ako pred ovu či mrškou.... som si robila aj ovu test, čo som si myslela, že mám zase ovu 😀 .... a tie tlaky a pichanie v podbrušku trvali asi 2 týždne, teraz sa trošku zmenšili ale sem tam ma stále pichne, no a tiež som cítila dosť prsia
.... cez víkend by si mohla skúsiť ovu testy...aj oni zachytia tehotenstvo.... ja som si ich robila od 10DPO a druhá čiarka bola dosť silná 😉
tak držím palčeky nech sa zadarilo....a nech je to ružovučké 😀

sepi
30. mar 2012

@osicka36 vážne? To som fakt nevedela, že aj ovu test dokáže zachytiť tehotenstvo...stále sa tu dozviem niečo nové 🙂 Ale myslím, že radšej počkám do pondelka, veď je to o chvíľočku. Ale nejaká som pesimistická, nezdá sa mi, že by to vyšlo hneď na prvýkrát 😒 Celé moje okolie mi tvrdí, že o druhé sa snažili dosť dlho, aj moje dve kamošky už na druhom pracujú viac než polrok...tak som nejak tak nainfikovaná 😖
Ale veľmi sa s Tebou tešííím, že Ti to vyšlo...musí to byť úžasný pocit, júúúj super 🙂 ...a keďže už máš aj dcérku aj synčeka, tak je to úplne jedno, čo to bude...len nech ste obaja s drobčekom v poriadku 🙂

osicka36
30. mar 2012

@sepi ja som sa to dočítala tiež tu na koníkovi 🙂 tak som to skúsila, že či to platí aj na mňa 🙂
...asi hej budeme sa rovnako tešiť z dievčatka alebo chlapčeka 🙂 ...hlavne nech je zdravučké 😀
asi je to trošku aj v zmýšľaní...ja som si povedala, že teraz je ten správny čas a určite sa zadarí...a bolo 😵
...a t y daj potom vedieť, či sa zadarilo 😵

sepi
30. mar 2012

@osicka36 Ahoj, no jasné, že som po Tvojich slovách už aj vyskúšala ovu test a to že vraj počkám do pondelka 😀 Vieš, keby som ho nemala doma, tak do mesta by som kvôli tomu nešla...ale ja som mala doma ešte štyri 😉 Ja len, že mám tam aj ja druhú čiarku, len neviem posúdiť akú silnú 😖 Vieš mi poradiť?

osicka36
30. mar 2012

@sepi no povedala by som že veľmi peknú 😀 ...skúsim pozrieť na téme BT stránku, kde som ich dávala ja 🙂
a ty necítiš žiadne príznaky 😉 .... no som veľmi zvedavá ale myslím, že to vyzerá nádejne 😵

osicka36
30. mar 2012

@sepi skús pozrieť na téme BT stránku 4734 tam som ich zverejnila a baby vraveli, že je to jasné 😀 ...a bolo 😵

bobi3
30. mar 2012

ja som Jonáša skúšala, podľa neho sme mali čakať chlapčeka a čakáme dievčatko 😉

sepi
30. mar 2012

@osicka36 Idem kuk, zatiaľ Ti ďakujem 🙂

sepi
30. mar 2012

@osicka36 No ja fakt neviem...mne sa zdá Tvoja silnejšia. Čo sa týka tých mojich príznakov...akurát ma bolia cici a chrbát, ale to je možno aj tým, že mám dostať MS 😉 Júúúj nezostáva mi nič iné len čakať ☹

osicka36
30. mar 2012

@sepi oni postupne silneli 😉 ....robila som tri dni za sebou 😉 ....jasne, že zostáva už len počkať 🙂 ....ale dúfam a verím, že v pondelok aj na teho teste budú také ako na ovu 😀 😉

sbear
30. mar 2012

@dadula1985 ano mam to od chlapecdievca. Ja sa venujem astrologii uz 10 rokov, takze viem o co ide, neviem to ale uplne presne sama vyrat. Je to jedno od akeho astrologa to je vypocitane, stary Jonas to len vymyslel. Nasla som este dalsie 2 teorie: 1. teoria ze okolo splnu maju byt kramy a okolo novu ma byt ovulacia 2. teoria biorytmu. Moja teoria po vsetkych Jonasoch a rytmoch je, ze si treba kontolovat ovulaciu podla testu al. merat teplotu. Sledovat si svoje cykly. Mozes si ich potom porovnavat s Jonasom a s novom mesiaca.

erika26277
30. mar 2012

@sepi jéééj Sepi , čo to tu čítam..... bude bábenko? moc, moc ti držím palčeky, aby to vyšlo...... tá čiarka na tom testíku je pekná...... pekne výrazná..... aj ja som mala takú......a čítala som že ste skúšali 2-3 dni pred ovulkou, mne to tiež s Jonášom nevyšlo, tiež sa mi všetko križovalo, jedine v tom januári sa nekrižovalo, ale okrem tých 4 dní sme skúšali aj 2-3 ni pred ovulkou........ a vyšlo to, ale nevyšlo to na Jonáša, ale na tie 2-3 dni pred ovu...... poslednú MS som mala 31.1. a doki mi povedal že som určite otehotnela 7-10 dní neskôr, teda mi to vychádza práve na tie 2-3 dni pred ovu, keďže sme sa snažili 7,8,9.februára a ovu bola 11.2..... čiže podarilo sa akurát v tých dňoch 7 až 11.2., už som len zvedavá či to bude dievčatko..... ako vravia že 2-3 dni pred ovu bude dievčatko......tak to ti dám určite potom vedieť...... keď už to budem vedieť.... ale moc, moc ti držím palčeky, aby sa to podarilo a hlavne aby to bolo to dievčatko...... moc sa s tebou teším...... aj s Osičkou sa teším...... 😵 😵

sepi
30. mar 2012

@erika26277 Ahoooj, či bude bábenko to fakt neviem...keby to bol tehu test, tak zrejme áno. Keby som bola tehu, tak by som tiež určite otehotnela tie 2-3 dni pred ovu, pretože sme odvtedy ani neskúšali. Len žiaľ toto bol len ovu test 😒 V pondelok mám dostať MS a najhoršie na tom je, že ma akosi začalo pobolievať v podbrušku 😖
A Ty ako? Ako sa cítiš? Nebýva Ti zle? Musí to byť úžasné, keď už stopercentne vieš, že ten malý zázrak je pod Tvojim srdiečkom 😉 Pekný večer, papa

sepi
31. mar 2012

@erika26277
@osicka36 Ahojte babeky moje, čo si o tom myslíte? Ja som z toho trochu zmagorená, pretože mám z času na čas v podbrušku pocit ako na MS. Je normálne mať tesne pred MS takú hladinu LH hormónu?

erika26277
31. mar 2012

@sepi no, neviem..... podľa mňa si tehu...... počkaj či tá MS príde...... a tie bolesti v podbrušku som mala aj ja a to som už bola tehotná........ a dosť dlho som tie bolesti mala.....hádam ja celé dva týždne v tých prvých týždňoch tehotenstva...... nebolievajú ťa prsia?? ja som ich mávala hrozne citlivé.....hlavne na začiatku , zle mi už nebýva...... práveže teraz sa začínam cítiť veľmi dobre...... až na to že niekedy sa cítim veľmi unavená......moc ti držím palčeky nech to je tehu a nech je to ružovučké tehu...... daj vedieť ako to dopadlo..... 😵 😵 😵

simcatko11
31. mar 2012

@erika26277 ahoj, gratulujem k fazulke, chcem sa spytat,mam uz vypocet a cervene dni mi vychadzaju cca 7 dni pred mrchou, ak sa nam podari na jonasove dni tak myslis ze mrcha pride alebo nie? neviem ci mam cakat za jonasovimi dnami alebo mam skusit aj teraz na bio ovu? uz som z toho hotova, neviem co robit a trochu sa aj bojim lebo som potratila pred 2 mes. a vypocet som si dala spravit na dobru zivotaschopnost a mam len 1 termin a to teraz 10,11 april a moja ovu by mala zacat zajtra do utorka... tak neviem ci skusit teraz alebo pockat na jonasa? a ci ta mrcha dorazi ak pockam na jonasa?

sepi
31. mar 2012

@erika26277 No uvidime...prsia ma bolia, teda nie je to taka ze bolest, skor napatost a aj bradavky mam akesi citlive...ak to nepride do pondelka, po praci si kupim tehu test a vyskusam 😉 juuuj drzkaj prsty 🙂 pekny vecer, papa

sepi
1. apr 2012

@erika26277
@osicka36 Ahojte babenky, tak dnes som vyskusala do tretice testnut 😉 Zajtra uz skusim tehu test...uz aj tak trosku dufam a modlim sa, ze snaaaad 😉 Peknu nedelu, papa

raa2
1. apr 2012

@simcatko11 skusaj aj cez bio ovulaciu, necakaj a pre pokoj duse vyskusaj aj cez jonasove plodne dni, my keby sme sa snazili podla jonasa, tak neotehotniem, ale pohlavie sedi 🙂

lauritka
1. apr 2012

@sepi tak ak to nebude ovulacia, je to tehu ;)

sepi
1. apr 2012

@lauritka ...tak ovulacia by to byt nemala, ved zajtra mam dostat MS. Tak uvidime...ak je to to druhe, co sa v podstate este bojim nahlas vyslovit, tak si mala svatu pravdu, ze Tvoje ovu testy nosia stastie 😉

anjelik0907
1. apr 2012

@sepi jej moja tak dúfam ,že to bude tehu 😉 siiiilno držím palčeky 🙂

simcatko11
1. apr 2012

@raa2 no ved ja ani neviem ci tomu mam verit na 100% tak zacinam snazilkovat uz zajtra, ak ukazu ovu testy //

simcatko11
1. apr 2012

@sepi drzim palce,aby ti to vyslo...

raa2
1. apr 2012

@simcatko11 ja by som tomu az tak neverila a nic nepokazis ked vyskusas aj normalne aj cez jeho vypocty. a ak sa to podari, tak prve sono doporujcujem az v 10 tt.

sepi
1. apr 2012

@simcatko11 Dakujem pekne, presne to iste zelam aj ja Tebe 😉 Citala som Tvoj pribeh a ak mozem aspon trosku poradit, neupinala by som sa nejako extra na ten Jonasov vypocet. Aj ja ho mam doma a akosi mi to s nim vobec nevychadzalo. Radsej vsad na svoje vlastne pocity, trosku posleduj ovulku a pride to skor ako mozno ocakavas 😉 Ja som stale trosku pokukovala aj do toho vypoctu, ale posledny cyklus som sa riadila len ovulkou. Ak by som cakala na vhodny termin od Jonasa, tak neviem, neviem...vlastne este ani teraz neviem, len tajne dufam 😉

lauritka
1. apr 2012

@sepi 😵 😵 😵 😵 dufaam a verim. drzim palce na zajtra.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre