MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

alikaa
9. apr 2012

@erika26277 A ten doktor ti aj nepovedal v ktorom tyzdni sa babatko prestalo vyvijat? Ja som tu uz pred par stranami pisala o ultrazvuku, ze zohrieva a rozkmitava molekuly. Presne kvoli tomu sa ja chystam na ultrazvuk az po prvom trimestri. Podla mna je to prilis velky napor na tak malinkaty zhluk buniek a preziju len tie najodolnejsie. Kazdopadne drzim palce nech sa co najskor zregenerujes a dalsi pokus uz vyjde do uspesneho konca. Femibion su vitaminy, nie je to na regeneraciu maternice ani na podporu nicoho. Kedze je jar, vsetky femibionove vitaminy mas uz dostupne aj v beznej strave. Teraz by som sa viac zamerala na tu regeneraciu, alchemikovy caj regeneruje tkaniva v maternici, to je pre teba teraz najpodstatnejsie.

erika26277
9. apr 2012

@alikaa ďakujem a keď ho zajtra začnem piť, dokedy ho môžem piť? do nasledujúcej mršky, alebo ešte aj potom? do 4-6 týždňov mám dostať mršku....... a nepovedal mi, že kedy odumrelo...... v 7 tt som mala krásnu akciu srdiečka , v 10 tt keď som šla na kontrolu už žiadnu...... plod odumrel....zamĺknutý potrat....... neviem čo sa stalo...... v nemocke mi povedali, že to šlo na hystológiu a že do dvoch týždňov bude mať výsledok môj gynekológ. Aj som si už povedala, že keď otehotniem, nepôjdem skôr ako v 9,10 tt......mne robili celkom ultrazvuk asi 6 krát.......a to som bola v 5 tt keď mi robili prvýkrát, keď som šla k doktorovi.....keď mi nedošla mrška, ale z testu som vedela, že som tehotná.....dokonca viem aj presne kedy som otehotnela...... tak neviem, možno že to bola chyba , tie ultrazvuky......

alikaa
9. apr 2012

@erika26277 coze? to preco ti robili ultrazvuk asi 6x??? Mali na to nejaky dovod? Uff, nechcem ti tu pisat nejake negativne informacie, ale ak by babatko prezilo, tak bol by velky zazrak keby bolo zdrave. Ved ani rizikovo tehotnej nerobia viac ako 3x ultrazvuk v prvom trimestri. Nesmie sa robit skor ako po 2 tyzdnoch, to ti povie kazdy lekar.
Co sa tyka alchemikoveho caju, tak malo by sa to pit tak, ze od zaciatku cyklu do ovulacie a potom do mrchy nepit, aby si az prilis silno nekrvacala, lebo to zaroven aj velmi prekrvuje maternicu. Tak si skus sledovat plodne dni. Mne po cisteni prisli az 2x, najprv tyzden po cisteni a potom o dalsie 2 tyzdne a potom o dalsie 2 tyzdne uz prisla mrcha. Ja som ale chcela cakat 3 cykly, takze ja som s alchemikovym cajom zacala az od prvej mrchy po cisteni.

key
10. apr 2012

@lorry neskusala si hormonalnu jogu?

erika26277
10. apr 2012

@alikaa ahoj, dnes som si kúpila ten čaj, už som si aj dala, predstav si že ja som 5 dní po zákroku a dnes mi prišla mrška...... mala som včera také divné pocity, trošku bolesti ako pred menštruáciou a veru dnes aj dorazila....v nemocke mi vravel doktor že do 4 týždňov, ale takto skoro som ju nečakala..... po týždni....ani nie, ale nevadí, čítala som že aspoň som v poriadku, to znamená že vaječníky pracujú tak ako majú......to som rada....... ja by som chcela počkať dva cykly....... vo štvrtok idem gynekológovi, tak som zvedavá čo mi povie.....a ty si kedy potom po zákroku otehotnela? hneď po tých troch menštruačných cykloch? 😵 😵

alikaa
10. apr 2012

@erika26277 wow to som este nepocula, ze tyzden po zakroku niekomu prisla ms. Tak super 🙂 No ja som povodne chcela pockat 3 cykly (cize skusat od januara), ale medzitym som si dala vypocitat Jonasov vypocet a tam mi vysla prva dobra zivotnost v marci, tak som pockala do marca a vyslo to na prvy sup 😝 Tak som zvedava nakolko vysla spravne ta dobra zivotnost.

erika26277
10. apr 2012

@alikaa však aj ja som ostala prekvapená, že čo to má byť? ale vyzerá to na tú mrchu......tak uvidíme...... koľko to potrvá......ja rozmýšlam počkať také dva cykly a skúsime..... hádam sa zadarí......držím palce, ktorý si týždeň? 😵 😵

alikaa
10. apr 2012

@erika26277 a ty si si nedavala vypocitat od Jonasa dobru zivotnost? Ci ty si si dala pocitat iba chlapec/dievca?
Ja som zatial uplne na zaciatku, len tyzden mi meska ms, cize dnes zacinam 6ty tyzden.

dadula1985
10. apr 2012

@erika26277 ahojky.tak ja som na tom bola stejne. v 10 tt mi povedali MA v 7tt.a teda v tom 7 týždny mi robili 3x sono, ale to som predtým ani netušila, že sa nesmie tak veľa a netušila som ani čo je MA, bol to pre mňa strašný šok, pretože mimčo sme strašne chceli.ja s kyretom nemám dobrú skúsenosť, dr. mi to nechcela priamo povedať, ale mám už čo to naštudované a myslím, že mi vyškrabli toho asi viac, lebo mrcha mám doraziť do 6-8 týždňov a ja som po tých 8 išla na vyvolávačku, lebo nič sa nedialo, napokon konečne minulý týždeň po inekciách som dostala- v apríli a kyret mi robili v januári.už mám po, tak som rada, ale také bolesti ako pri tejto prvej mrche som v živote nemala, celý čas na liekoch od bolesti...ale ovu som mala po čistení 2 krát, lenže vraj do prvej mrchy je to vraj nejaká antiovu vačšinou.tiež sa chceme znovu snažilkovať už teraz, ale životaschopný termín od jonáša mám až na august, ten prvý bol v marci, lenže to som bola 2 týždeň po zákroku.do augusta sa mi teda nechce čakať, keď som tak rátala, všetky zelené dni sa miešajú s červenými, takže by som asi čakala zbytočne.skúsim, dúfam sa zadarí...sono tak najskôr v 10 tt. to som teda oznámila aj mojej dr. po tomto všetkom,. že nabudúce skôr neprídem, a ona stým súhlasí, vraj skôr netreba, ale ževraj my po potrate musíme byť viacej sledované.ale chcela som k tej tvojej mrche...určite to nieje mrcha, 100%...každý doktor ti to potvrdí, po čistení sa môže objavovať 4 týždne špinenie, krvácanie, prvá mrcha príde najskôr za 4 až 8 týždňoiv.pokial by bolo krvácanie silné, alebo bolestivé tereba navštíviť lekára...ale nechcem ťa strašiť pokiaľ sa cítiš v pohode, je to ok, krvácanie prestane, ale mrch to isto nieje.

sepi
11. apr 2012

Ahojte baby, tak dnes som konečne bola u toho lekára...a je tam!!! 🙂 Veľmi sa teším lebo vyzerá byť malinké v poriadku a podľa veľkosti plodu má vraj 5 týždňov. No a lekár ešte dodal taký neistý dodatok, že podľa toho vaku, čo vyživuje plod z toho môžu byť ešte aj jednovaječné dvojčatá 😀 Hneď som sa ho pýtala, že ako to myslí, ale on v podstate ešte raz zopakoval to isté a že mám prísť na ultrazvuk o 4 týždne. Asi to je len nejaký blud 😅 Pekný deň prajem 🙂

erika26277
11. apr 2012

@sepi gratulujem, a teším sa s tebou...... 😵 😵 😵 a nech je všetko v poriadku.... 😵 😵

sepi
11. apr 2012

@erika26277 Ďakujem pekne moja 🙂 Stále si tu čítam Tvoje príspevky a som rada, že to takto všetko zvládaš...veľmi, veľmi Ti držím palce 😵

erika26277
11. apr 2012

@sepi ďakujem, moc sa snažím......čo iné mi už zostáva..... 😒 😒

simcatko11
11. apr 2012

@sepi no pani,zeby dvojite stastie? gratulujem...

sepi
12. apr 2012

@simcatko11 ...ďakujem pekne 😉 ...no to fakt neviem, stále mi to teraz šrotuje v hlave 😀

simcatko11
13. apr 2012

@sepi 🙂 he he ja som si az teraz vsimla ze ti si Michalovcanka 🙂 ku komu chodis?

sepi
13. apr 2012

@simcatko11 Sranda, ani ja som si nevšimla, že si z MI 😀 Chodím ku Dr. Holdovi, má ambulanciu v mestskom parku a Ty?

simcatko11
13. apr 2012

k Balintovi

sepi
13. apr 2012

...no u neho som bola v prvom tehu na UTZ a povedal mi, že čakám určite dievčatko 😀 ...ale ináč bol veľmi zlatý

simcatko11
16. apr 2012

@sepi on je taky zlaty a prijemny, ale ked chces cosi vediet tak sa ho musis pytat, ale inak je v poho, aj ja ho navstivim na buduci tyzden, lebo som nasla // 🙂 zatial len slaby bubu ale je tam 🙂

sepi
17. apr 2012

@simcatko11 júúúj, naozaj? Tak to sa véééľmi teším a gratulujem!!! 🙂 Úžasná správička...držím silno palčeky, aby bolo všetko v poriadku. Dávaj na seba pozor 😉

simcatko11
17. apr 2012

@sepi Dakujem

vejvass
17. apr 2012

@simcatko11 ahoj tak ja zase zarezavam v praci dnes som si kupila teda aj ja tehu test mamatest 10tkovy ze si ho urobim zajtra rano po nocnej ale nevydrzala som tak som sa testla teraz uz no a nic ani len naznak druhej ciarky 😒
Pocity mam na jednej strane sa aj tesim kvoli tej chorobe na druhej strane som aj sklamana predsa zena trosku viacej tuzi byt tehu ako nie.
No nevadi uvidim kedy pride mrcha a na druhy mesiac budeme mat tu pauzu a na dovolenke snazilkujeme ze nedam ani muzovi vydychnut 😀 Maj mi urcite ubehne rychlo to budem mat pripravy na dovolenku pobehat po nakupoch a tak....Tak teda zatial ahoj a pis priznaky nezabudni 😀 😀 😀

simcatko11
17. apr 2012

@vejvass ahoj, tak to my je luto, no ale este nic neje stratene mrcha este nemeska... priznaky, bolesti v podbrusku, teraz uz menej, unava, to asi najviac, strasne som unavena, rano neviem spat, zobudem sa aj o 5... aj chute trosku su, predvcerom som si dala cibulove cipsy a za tym coko termix 😀 a dnes som uz zacala citit aj prsia, nebolia dajak hrozne, ale uz je ten naznak aj take tvrsie su( ci pevnejsie) inak nic, hlavne ze nezvracam, to je hlavne, lebo keby som vsetko vyvratila, tak to dlho neutajim.... prijemnu zabavu v praci prajem 😉

vejvass
17. apr 2012

@simcatko11 dakujem asi si idem dat slofika 😎 ale pssssssst.
No uz teraz na tom dalsom teste uz je vidno urcite druha ciarka 🙂
ja rozmyslam ze asi skocim uz na tu kontrolu teraz mam 3 dni volno po nocnej tak asi vo stvrtok sa pojdem dat prezriet teda ci som aspon OK zahojena.
Tak teda zatial pa a dobru noc a hlavne si davaj na seba poriadny pozor 🙂

dada7701
18. apr 2012

Ahojte baby, chcem sa opýtať, spomínate tú bio ovuláciu ??!! čo je to ?

simcatko11
18. apr 2012

@dada7701 tvoja normalno ovulacia, ktora je priblizne okolo 14DC

dada7701
18. apr 2012

@simcatko11 dik za odpoved, nechce sa mi čítať všetky príspevky, myslela som,že je to niečo iné čo súvisi s Dr. Jonášom...🙂)))

simcatko11
18. apr 2012

@dada7701 tak je to tak: dr.jonas ti vypocita ovu podla hviezd ale nesmie byt spolu s dnami tvojej ovu a tvoja ovu je cca 14DC a potom si vyznacis 6dni hore aj dole a v tie dni nesmies mat tie cervene jonasove...dufam ze som to napisala tak aby si pochopila

micak
18. apr 2012

@simcatko11 Simi, takze neplati, ze idealny cas na pocatie je, ak je cervenz de co najblizsie k bio ovulacii ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre