MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

katka444
24. mar 2008

ahojte, chcem sa opytat na ten rizikovy faktor zdravia dietatko pri vypocte podla jonasa na lunariu. 1 je dobre ci zle?

dankakk
24. mar 2008

katka ... 0 - by mala byt super.... 6-zle..

katka444
25. mar 2008

danka dakujem, a ide tam o nejake zavazne choroby, napr. geneticke? alebo take len ze bude mat alergie atd. mozno je to tam aj napisane ale ja neviem dobre po anglicky.

halienka
25. mar 2008

Katka, nie je to tam konkrétne napísané, oni to tam píšu len ako rizikový faktor nejakého zdravotného poškodenia, ale nepíšu konkrétne. To sa asi ani nedá podľa tých hviezd určiť. No čím vyššie číslo, tým väčšie riziko, že nejaké to ochorenie tam bude. Vraj. Aj keď niektoré ženy píšu, že majú detičky čo sa im narodili zdravé a pritom rizikový faktor bol napr. 5, no Jonáš pred tým varuje, že niektoré ochorenia sa môžu prejaviť aj až za niekoľko rokov. Ale jednotka je dobrá, myslím, že sa nemusíš báť. 😉

dankakk
25. mar 2008

ahoj halienka... ja mam podla jonasa teraz B2... snazime sa aj tak.... dufam, ze ked to vyjde (velmi tomu neverim), tak bude vsetko ok .... a narodi sa zdravy chlapcek, alebo dievcatko 🙂

halienka
25. mar 2008

Ahoj Dani 🙂 dvojka je tiež podľa mňa v pohode. A pravdupovediac, za skutočne presné by som to považovala až keby to robil priamo Jonáš alebo nejaký kvalitný astrológ presne na mňa. Tuto je to na tej stránke predsa len také neosobné a boh vie či presné. A tiež mi tento cyklus vychádza riziko 2, no isto sa budem snažilkovať. Držím ti palečky Dani, bolo by super, keby nám to vyšlo 😉 Mne vyšiel dátum 2.4. uvidím, či sa aj ovulka v tom čase dostaví. To by som mala byť už 18 DC.

dankakk
25. mar 2008

halienka... mne datum 26.3. .... tak dufam ze sa nam to podari... ja zas na tom vypocte velmi nelipnem, ale vies... topiaci sa aj slamky chyti! 🙂

halienka
25. mar 2008

Dani, tak to už máš zajtra 😅 tak to sa musím pripraviť, že bude riadne zemetrasenie zajtra😀 😀 idem pobaliť pohárky do novín 😀 moc moc držím palčeky, neboj tohto roku to už vynde 😉

dankakk
25. mar 2008

😀 zemetrasenie.... 😀 my tak potichucky kazdy druhy den 😉 teda dnes rano,keby nahodou a zajtra vecer este skusime... aby sa stihli spermijky - pasaci, poriadne zregenerovat 😀

halienka
25. mar 2008

No správne, Dani, ja idem akurát mužíkovi kúpiť Profertil - liek s karnitínom, vitamínmi, proste všetkým tým čo treba na zdravé spermie, som sa dočítala, že velmi dobrý je na spermiogram. Ale je vraj aj drahý 😒 no ale ak má pomôcť, tak to si radšej dovolenku odpustím 😝 😉

dankakk
25. mar 2008

ja som teraz kupovala zinok a magnezium... vraj je to tiez dobre... idem kuknut na net... co to profertil 😀 co sa tyka otehotnenia, akosi nepozeram na peniaze... len aby to ucinkovalo 😠

janulla35
25. mar 2008

ahojte možte mi poradiť ako sa dostanem k nejakemu tlačivu ked chcem vypočty podľa dr.Jonaša,a v tej nemeckej tabuľke ked som nezadala čas narodenia, može to byť spravny vypočet

halienka
25. mar 2008

Janulka, skús anglickú stránku na výpočet www.lunarium.co.uk/jonas.php tam sa zadáva aj čas narodenia, takže by to malo byť presnejšie. Ak nevieš po anglicky, návod je na strane 14. Ak by si chcela výpočet priamo z Jonášovho centra, tak napíš na adresu Dr. Eugen Jonáš, Zakostolská 7, 941 45 Maňa, alebo im zavolaj na tel: 035/6595 127 nech ti pošlú prihlášku na výpočet vhodných dní na otehotnenie. U neho ale musíš platiť cca 400-600 Sk.

janulla35
25. mar 2008

halienka ale prave ja neviem čas narodenia tak neviem či to bude presne,a po anglicky viem malo.nevieš kde by sa dal zistiť čas narodenia

halienka
25. mar 2008

Janulka, že vraj by to mali mať v nemocnici kde si sa narodila v archíve, no minule tu písala mylsím Krajcoanka že jej to nepovedali, tak neviem. Za pokus to možno stojí.

lenuska74
25. mar 2008

no neviem dievčatá, ja som si to skúšala a viem aj presny datum aj hodinu narodenia a vyšli mi úplne bludy. Jedine čo mi vychádzalo presne boli dni kedy sú najlepšie na oplodnenie a kedže aj ten som vedela kedy bol pri mojej dcére presne na deň tak ten sadol akurát mi podľa jonáša vašlo že to mal byť chlapec a riziko 3 a je to zdravé dievčatko, a termín kedy sme počali dieťatko pred našou dcerou vyšiel ako najideálnejši riziko 0 a dievčatko a ja som bohužial potratila. Takže to asi nebude také presné.

lenuska74
25. mar 2008

hej a ešte som si vypočítala že podľa toho výpočtu by mal byť môj syn vlastne dcéra 😀 😀

halienka
25. mar 2008

Lenuška, to máš ako s horoskopmi, môžeš tomu veriť ale nemusíš. Málokto vie, že Jonášova metóda je vlastne astrologický výpočet. No a každý ozaj dobrý astrológ ti povie že nie je jasnovidec, on môže iba povedať, v ktorý deň v mesiaci sú tomu hviezdy najviac naklonené, no či sa to naozaj stane - to záleží aj na kopec iných veciach. Zdravá žena môže otehotnieť pri každej ovulácii, nepotrebuje mať k tomu ani Jonášove dátumy najvhodnejších dní. No žene, ktorá má nejaké problémy môže pomôcť aj takáto maličkosť. A niekedy pomôže už len to, že tomu verí. Veď viera robí zázraky. Ja som si pred pár rokmi dala urobiť osobný horoskop vynikajúcemu astrológovi, a bola som prekvapená, aký podrobný popis mi prišiel, asi 20 strán presných výpočtov a dopodrobna vysvetlených pôsobení, veľa vecí som na základe toho pochopila, prečo sa mi dejú, prečo sa v určitých situáciách správam tak ako sa správam. Vtedy v mojich očiach astrológia veľmi stúpla. No dôležitá je v astrológii presnosť. Tie horoskopy, čo bývajú po časopisoch sú väčšinou totálne výmysly a nemajú s osobným horoskopom nič spoločné. A preto má veľa ľudí na to taký negatívny názor.

dankakk
25. mar 2008

halienka... ako si si dala urobit ten osobny horoskop, co potreboval vediet on,na ako dlho dopredu ti predpovedal a ako si sa k nemu dostala? dost ma to zaujima... vdaka 😉

halienka
25. mar 2008

Dani, napísala som ti IP 🙂

dankakk
25. mar 2008

dakujem halienka... velmi ... 😉

halienka
25. mar 2008

Dani, písal hlavne o základných vlastnostiach a vplyvoch, čo ma asi v živote čaká. Nebolo to na nejaké konkrétne obdobie. Oni robia viaceré horoskopy, napr. partnerský, zdravotný, duchovný, pracovný, alebo ti vypočítajú či je pre teba vhodné podnikanie a kedy s tým začať atď. Potreboval vedieť to čo každý, dátum, čas a miesto narodenia.

dankakk
25. mar 2008

ja by som potrebovala asi ten zdravotny... vies, nikdy som nemala nejake hrozne problemy (aspon som to tak nevnimala- aj ked mi v 15 vyoperovali 1 lalok stitnej zlazy... pred 3 rokmi som mala caste zapaly moc.ciest...)... ale teraz kazdu chvilu, uz som zo seba nestastna...od septembra beriem priebezne stale nejake antibiotika...

halienka
25. mar 2008

Dani, máš časté zápaly mechúra? Ja som si tiež tým prešla, pred niekolkými rokmi som mala jeden taký rok, že 5 x do roka som mala zapálený mechúr. Už som bola zúfalá vtedy. Ja si myslím, že už máš takú oslabenú imunitu, že sa ti stále nejaký ten zápal vracia a antibiotiká síce nachvíľu pomôžu, no v konečnom dôsledku tiež oslabujú. Asi by ti pomohla nejaká detoxikácia a potom úprava stravy + doplnky výživy typu Biopron Valosun (9 probiotických kultúr) a nejaká rozpustná vláknina. Detoxikácia sa dá urobiť rôznymi spôsobmi, takmer všetci liečitelia ti ako prvé urobia nejakú detoxikáciu, minimálne ti doporučia užívať vlákninu - dá sa kúpiť v lekárňach. Prečistí tráviaci trakt. No sú aj detoxikačné čajíky, treba ich piť aspoň 3 týždne. Tiež by ti možno pomohla sauna ak zvládneš a banková masáž je vynikajúca, vyťahuje tiež z tela toxíny a naštartuje nervové zakončenia - pekne sa prekrví celý chrbát( aj panva čo môže mať pozitívny účinok na otehotnenie 😉 ). No a po takomto detoxikačnom období je dobré nasadiť tie doplnky výživy - probiotické kultúry, nejaký vitamínový komplex a trošku upraviť stravu za takú zdravšiu ako viac zeleninky, ovocia, celozrných výrobkov, vysadiť vyprážané, korenené a mastné. No a čo sa mechúrika týka ti ešte napíšem do IP, lebo to sú také trochu intímne rady, ale mne pomohli. 😎

dankakk
25. mar 2008

halienka, vdaka... aj za IP... aj som si myslela, ze to moje telo caka, kym budem ok a potom sa to podari... vies, moj otec dost studuje zdravu vyzivu (ale fakt len studuje a radi 😀 ) .... doma to mame tak, ze kazde rano (uz 10 rokov ) mame mrkvovu stavu (aj jablkovu, pomaranc...), jeme dost zeleniny... ale ked to na mna pride, nemam zabrany (zjem aj slona... 😀 ) ale tu detoxikaciu asi vyskusam (len ja nemam pevnu volu... ale pre babo vsetko! ) nemas nejaky link na web o tom.... alebo, kedy je ten najvhodnejsi cas?
halienka, ty si si uz asi toho dost preskakala - nazbierala vela skusenosti... 😉

dankakk
25. mar 2008

akurat som nasla na nete, ze je zakazane detoxikovat pocas tehotenstva (aj zacinajuceho...) tak pockam do mrchy (keby nahodou 🙂 ) a potom sa do toho pustim....

halienka
25. mar 2008

Dani, veru, ja som taký kripel 😀 veru všeličím už som prešla. Mám trochu smolu že ja nesmiem vlákninu a ani laktobacily, preto môžem detoxikovať len velmi opatrne, najlepšie čajíkmi. Trvá to dlhšie ale je to miernejšie. Niekto si urobí detoxikáciu za týždeň, čo môže znamenať hnačky, bolesti hlavy, slabosť...To by mňa odrovnalo úplne. Už som totiž skúsila aj pár liečiteľov a viem, že na mňa všetko príliš silno účinkuje. Takže ja najradšej čajíky, masáže, opatrne so stravou, práca s psychikou si myslím že je tiež dôležitá. No a tým antibiotikám sa radšej vyhnúť pokiaľ sa dá, lebo to je taký začarovaný kruh potom. No a na detoxikáciu je teraz práve na jar najlepší čas. Ale nemám veru pre teba nejaký konkrétny link. No skús aspon pre začiatok tie čajíky. 😉 Inak s tou vôlou sme na tom rovnako 😝 vždy ma prikvačia iba zdravotné problémy 😀 aby som konečne čosi robila. Mudruje sa ľahko 😎 😀 😀

halienka
25. mar 2008

No veru, to by som nerada, aby si si nejaké problémy narobila. To bude najlepšie po mrške, aspoň budeš mať istotu 😉

vodnari
5. apr 2008

Prišiel mi výpočet od Mudr. Jonáša a vyšiel mi zelený aj červený deň uplne na ten istý deň. A nepodarilo sa nám to chcela by som sa spýtať nemôže to ovplyvniť že beriem hormony. A tie beriem už vyše roka.

halienka
5. apr 2008

Ahoj Vodnárik 🙂 , tak to veru neviem, či to môže ovplyvniť. Aké sú to hormóny, na čo by mali účinkovať? A sleduješ si aj nejak inak, kedy máš ovulku? Napr. meraním BT alebo sledovaním hlienu alebo takým niečím? Pretože ten spôsob, akým doporučuje Jonáš vypočítavať zelený deň, tj. ovuláciu, je podla mňa len veľmi veľmi približný tomu, kedy tá ovulácia môže naozaj byť. Napríklad ti určí, že od 1. dňa menštruácie si máš prirátať 15 dní a ten deň označiť zelenou. To znamená, že presne vtedy by si mala mať ovuláciu. No ktorá žena môže povedať, že má každý cyklus ovulku presne 15. deň cyklu? Ja si meriavam BT a zisťujem, že každý cyklus mi ovulácia vychádza na iný deň, dokonca mám sem-tam aj cyklus bez ovulácie. To, keby si mala ovulku zakaždým presne 15. deň cyklu by bol ideálny stav, lenže takých žien, ktoré to tak majú vždy je podla mňa strašne málo. Ja by som ti doporučovala ovulku radšej sledovať iným spôsobom, napr. tým meraním teploty, alebo ovu testami, aby si mala istotu kedy ovulku máš. To považovať za zelený deň. A to potom zrovnávať s tým červeným dňom. Sú dokonca aj ženy, ktoré majú ovulku len počas menzesu, tie sa chuderky môžu snažiť na 15. deň cyklu kolko chcú, nepomôže im to. 😖 Jonáš je astrológ a túto metódu objavil ešte v roku 1956, vtedy nejak inak nevedeli ešte ani gynekológovia určovať kedy presne prichádza k ovulácii, tak ako to vieme už dnes, preto to len odhadovali na ten 15. deň cyklu, lebo väčšina žien má zhruba v polke cyklu tú ovulku. 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre