MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

renikar
17. mar 2014

@sono2 no vtedy som mala presne ešte 7 dní do mrchy...práve preto som bola aj ja z toho prekvapená, nakoľko mam 28 dňový cyklus podľa hodiniek, vždy v daný dátum ráno o 5 hod... 🙂 naozaj. Aj som čakala, že mi zasa menštruácia dorazí, mala som tie isté bolesti, tak isto som sa cítila, a keď že som sa nechcela zasa sklamať, ani som nepripustila, že môžem byť tehotná....ale keď mrcha neprišla ani po 6 dňoch, ráno som si spravila test a...2 čiarky, plač, smiech, strach, radosť, plač, radosť, smiech....nakoniec slzy šťastia spolu s manželom 🙂

snehulienka82
18. mar 2014

@sono2 tak sa ozyvam ;) auto sa bude dat opravit, a bude to stat menej, ako sme povodne cakali... no lacne to tak isto nebude, ale nejak na to zoskrabeme peniaze... byt bez auta uz je ako byt bez ruky ci nohy.... som si velmi zvykla, aj ked dlhe roky som cestovala busom a vlakom... no, ale casy sa menia... dospeli sme 😉 ako sa ti dari?

eliska3
18. mar 2014

@renikar Blahoželám 🙂 A vyšlo ti aj pohlavie?

eliska3
18. mar 2014

@ivaana2 fúha, to fakt? A druhý či tretí? Ja som sa tiež vykašlala na jonášov kalendár, keďže som vedela presne kedy je ovu a otehotnela som 4 dni pre ovuláciou, tak som strááášne zvedavá, čo to bude 😉

sono2
18. mar 2014

@snehulienka82 dá sa. Robota a tak. Teším sa už na pekné dni., v sobotu trocha práca na balkóne a sme hlavne v očakávaní. Cez víkend má prísť mrcha. Kamarátka ma utešovala, že ani ona pred kramami nič necítila. Ja mám len takú majú nádej kvôli tomu testu., čo tá ovulka ukázala sa. Ináč moc nedúfam. A čo ste nedali tie dva dni pred aspoň., keď sme sa o tom bavili.? A ako ste skončili autom, keď vás nechalo, že ste neprišli do cieľa .

sono2
18. mar 2014

@eliska3 ahoj., ako si na to prišla., že vieš na deň kedy si otehotnela? Vieš, že spermie dokážu prežiť aj niekoľko dní v tele ženy. A aj trvá určitú dobu., kým tam dorazia. Ináč gratulujem. Podľa mňa., je ten jonaš tiež blbosť

eliska3
18. mar 2014

@sono2 áno viem, u mňa jedna prežila 4 dni 😵 Ovu som mala odsledovanú za niekoľko mesiacov, robila som aj ovu testy aj merala BT 😉

snehulienka82
18. mar 2014

@sono2 no nejak sa nam neziadalo... starame sa o mamu a sexualny apetit je tym padom niekde pod zemou... 😒 sme unaveny z toho vsetkeho... a hlavne vystresovany a napati... mozno aj preto sa nam nedari... no, auto sa da opravit nastastie, ono to este po tom naraze islo nastastie, aj funguje dalej, ale plechy su dost pokryvene... ale da sa to snad vyklepat, hlavne ze zijeme! takto je sanca, ze este nejaka ovulka bude v buducnosti :D

renikar
18. mar 2014

@eliska3 jeden mesiac v roku nevedel odhadnúť pohlavie, ani deň či noc pôrodu, no....a tento bol ten ;)
Vlastne mi to ani tak nevadí, nakoľko som túžila po dieťati, pohlavie nehralo rolu, no s určitosťou viem, že ak by som sa rozhodla pre súrodenca, postupovala by som tak isto, dala by som si vypočítať počatie. Stačilo mi toľko sklamaní pred otehotnením 🙂

sono2
18. mar 2014

@snehulienka82 tak to ti verím, že chuť žiadna a obdivujem ťa. Veď keď ti bude smutno napíš., alebo ak nejaká novinka. Pekný deň. Soňa

snehulienka82
18. mar 2014

@sono2 si mila 🙂 no mam taku novinku, prave som sa vratila z jendeho CAR, isli sme iba na taku uvodnu konzultaciu a doktorka ma hned vysetrila. 😀 manzel ma ist na spermiogram, a ze do 2 dni bude mat vysledky, aby sme isli aj na geneticke vysetrenia, a dalsie vysetrenia po MS. Teraz mi pozerala vajecniky, a ze ovulacia bola, a ze cysty nemam. 🙂 tak sa velmi tesim, lebo ma sem tam tak pobolieva v brusku, tak pichne, a este nemala byt vtedy ovu... a mozno ze aj bola... najlepsia otazka, kolko sa snazime 😀 to je take... ked my sme sa nikdy nebranili... ale snazenim by som to nenazvala, ze 6 rokov... 😎 uvidime... aj na infekciu urobia testy a hormonalny profil. Tak som zvedava ako to vsetko dopadne 😉

sono2
18. mar 2014

@renikar tak si si istá., že ste nemali sex cez tie dni od 10 do 14 ale až ten 21? Si si istá., že si ten 21 otehotnela. Neverím! Ale prajem z celého srdca keby to bolo aj kto vie kedy. Ja som mala krásnu ovulku na jedenásty deň podľa testu. Potom som už mala čiarky slabšie. Mám 5 dní do mrchy, takže som riadne napnutá, manžel ani nehovorím. Bude to obrovské sklamanie ak príde.

sono2
18. mar 2014

@snehulienka82 tak držím palce. Mne toto všetko doktor už robil bolo to ok. Ale hovorím, že keď príde o.spôjdem opäť na to k doktorovi. Tak to si už mohla byť tehotná to je dosť. My sme si vždy dávali pozor až od januára. 2013 nie. No a čakáme každý mesiac. Ešte som si myslela., že tie hormóny že tam niečo nebude v poriadku. A že všetko v totálnom poriadku, len menej železa. To bolo všetko. Tak napíš potom isto skoro budete v tom 🙂

snehulienka82
18. mar 2014

@sono2 pozri postu 😉

renikar
18. mar 2014

@sono2 určite ano, nakoľko som naschvál ani pred, ani po tomto udanom dni v mesiaci nesexovala s manželom /ani s iným 🙂 / chcela som sa ubezpečiť, či to funguje...možno zázrak, možno náhoda...je to v brušku a sme šťastný, bodaj by sa to každej podarilo 🙂

snehulienka82
19. mar 2014

@renikar no tak to je ozaj zazrak!!! ale su tu viacere, ktore tvrdia, ze sa im podarilo otehotniet prave na dany den od dr. Jonasa... nam sa urcite nepodarilo. 😒

renikar
19. mar 2014

@snehulienka82 je mi to ľúto, pripúšťam aj psychiku, že som si povedala...podarilo sa to aj iným žienkam podľa výpočtu, teraz sa to podarí aj mne...sama ti na to neodpoviem, ale určite ako jedno z alternatív odporúčam snažilkám... 😉

snehulienka82
19. mar 2014

@renikar si super! 🙂 a drzim palce, nech je vsetko ok!

rybkaa
20. mar 2014

@renikar keď to dobre chápem, sex ste nemali vôbec cely cyklus, jedine počas červených dní? tak to je potom super 🙂

renikar
20. mar 2014

@rybkaa sex sme mali presne 7 dni pred zacatim menstruacie, ktora potom vlastne nazacala...cize ak ratam poslednu menstruaciu, tak od prveho dna menstruacie rataj 21 dni, vtedy sme boli spolu...to znamena, ze som "mala" byt davno po ovulacii...no a ...ja neviem...aj teraz mi tam vnutri bruška niekto kope 🙂

rybkaa
20. mar 2014

@renikar hej hej, presne sa na to pýtam, že či ste skúšali aj počas bio plodných aj podľa jonášových, no už chápem, že len na ten 21 deň. Tak to je potom super, ja mám tiež výpočet od tohto mesiaca, som po MA, tak mám ten na dobrú životnosť. Prvý červený deň sme mali 1.3., čo mi vyšlo 3 dni pred MS a trochu som na neho aj pozabudla 😀 Skúsili sme ale v červený ohraničený deň, tak aj to by mohlo byť nádejné 🙂 ďalší červený deň mám 30.3., čo vychádza zase na 2 dni pred MS 😀 tak som zvedavá, čo z toho vyplynie.... skúšame to podľa výpočtu, ale 100% sa na neho nespolieham, takže skúšame aj iné dni, skôr mi ide o zistenie, či to ozaj môže fungovať aj keď jeho dni vychádzajú mimo bio plodných dní 🙂

sono2
21. mar 2014

@snehulienka82 čau., tak vôbec ti nedokážem napísať do správy.skúsim večer z počítača. Nevinne nejde mi tam písať. Tak. Večer, Jaj ale ty nenapíšeš potom. Nevadí. Pekný deň

snehulienka82
21. mar 2014

v pravo hore je ze napis novu spravu, ani tak ti neide?
@sono2

sono2
21. mar 2014

@snehulienka82 to som neskúšala.

mylove321
23. mar 2014

ano! som ,,jeho'' dieta totiz, takze mi o tom povedala mama. splodili ma podla tejto metody cez mrchu. dobre co?

ivaana2
24. mar 2014

@mylove321 to este neznamena ze si ,,jeho´´ dieta.. nahoda ???..alebo za to moze skor matka priroda nez jonas...stava sa ze zena otehotnie na mrchu ..zvlast ked ma problem otehotniet je dobre to skusit...u jonasa to mas 50 na 50..a to hovori za vsetko ...

ansi
2. apr 2014

Ahojte, môj manžel je chorý a je riziko, že bábo zdedí jeho chorobu, navyše lieky, ktoré berie spomaľujú spermie....snažíme sa síce len od januára 2014, ale stále nič. Dala som si preto urobiť špeciálny výpočet od Stelly jonášovej-dcéry dr. Jonáša najmä kvôli dobrej životnosti bábätka...no po celý rok sa mi prelínajú červené dni so zelenými. Neviem či to má vplyv aj na životnosť alebo nie keďže normálnej odpovede som sa od slečny Jonášovej nedočkala...som veľmi nespokojná s jej komunikáciou..je odmeraná a nevrlá akoby som ju obťažovala. Štve ma aj to, že si tým pádom nemôžem vybrať pohlavie pretože sa mi červené dni posúvajú presne s červenými a presne s menzesom. Bojím sa teda či dieťatko bude zdravé ak sa zadarí a či mal ten výpočet vôbec nejaký zmysel.

ajkapajka1
10. apr 2014

@ansi
Mne tiez taka pripadala, akasi oduta, jak stara dievka 🙂

ansi
10. apr 2014

presne, nechcela som to až tak napísať,ale presne taká bola jej komunikácia, ako stará dievka.....a ešte ma aj urazila, že to že sa mi dni budú prelínať celý rok je hypotetická prognóza a že taký prípad ešte nemali..lebo ja som debil a neviem si to vyrátať...som jej napísala, že v tom prípade budem ich prvý prípad a že by sa mi musel menštruačný cyklus veľmi narušiť, aby sa mi červené dni so zelenými neprelínali. že si budem poctivo kalendár vypĺňať a potom im ho podľa pokynov zašlem späť a sama uvidí...už neodpísala...nahnevala a urazila ma...........som zvedavá či nám ten výpočet pomôže..ďalší plne červený deň mám 13.4.

bony441
10. apr 2014

ahojte🙂ako si znacite tie zelene dni prosím?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre