MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

karkulka11
27. máj 2008

Ahojte, mam taky problemik... Meriam si BT, teraz som si to zaznacila aj do fertilityfriend. Podla Dr. Jonasa mi vychadzaju plodne dni na zaciatok mesiaca, ale podla fertilityfriend okolo 22.5. a podla mojich merani asi na 11.5. Ja som z toho jelen :( Brali sme sa v aprili a odvtedy mam zvlastny cyklus. Vie mi, prosim, niekto poradit? Dakujem.

halienka
27. máj 2008

Ahoj Karkulka 🙂 tak to máš teda dobre zamotané s tými termínmy 😝 No dôležité je aby sa tvoja ovulácia (ktorú si zisťuješ zrejme meraním BT) stretla s dátumom ktorý udáva Jonáš. Vtedy je najväčšia šanca na otehotnenie. Neviem posúdiť kedy si mala ovulku, nerozumiem tomu, že fertility ti ukazuje jeden termín, no podľa teba to je iný termín. Fertility vyhodnocuje údaje ktoré mu tam vlastne ty zadáš, tak vlastne nechápem ako to, že jemu to vyšlo ináč ako tebe. Podľa čoho máš pocit, že ovulka bola 11.5.?

karkulka11
27. máj 2008

Ahoj Halienka, pardon, mne to vychadza na 13.5., pretoze doktor mi hovoril, ze to mam vtedy, ked mam najnizsiu teplotu a potom mi stale stupa a je vysoka, tak presne tak to je, len na ff to vychadza inak. Neviem comu mam verit a som z toho zufala. Podla dr. Jonasa mi to tak vobec nevychadza, pretoze vtedy mam menzes.

halienka
28. máj 2008

Ahoj Karkulka 🙂 Tak doktor ti to dobre hovoril, presne tak to je, že ovulka je vtedy keď je teplota najnižšia. Neviem prečo ti to fertility vyhodnotil ináč. Ak môžeš hoď link na ten grafík, pozrem sa naň. Niekdy sú tie výkyvy teplôt také mierne, že možno preto to fertility vyhodnotil práve inak. Ja som mala pred 2 mesiacmi taký cyklus rozhádzaný, že som si tiež vôbec nevedela určiť ovulku, ani či vôbec bola. Ale ja si to vyhodnocujem sama, lebo fertility mi akosi nechce prijať registráciu aj keď som to skúšala už asi 10x. No aj na stránke www.merenibt.xf.cz sú dobré informácie ohľadom merania BT a vyhodnocovania, možno aj tam by si našla nejaké rady. No určite treba brať za dôležitejší termín snažilkovania ten podľa merania BT, ten Jonášov je len astrologický výpočet najvhodnejších dní počatia podľa hviezd. Škoda, že ti vychádza zrovna na menzes, ono sa ten jeho dátum trafí do ovulky niekedy len 2x ročne, ale nevešaj hlavu, otehotnieť môžeš aj tak, ak mávaš ovulku. Ako dlho meriaš BT? Už dlho snažilkuješ?

kvetka25
29. máj 2008

ahojte babenky, ja by som potrebovala radu je to taka sto krat položená otázka že ake sú priznaky tehu? može byť zvýšená teplota (mám ju 37,5) niekde som totiž čítala o teplote že ked je vysoká žena je v tom.... prosím, prosím o radu ☹ ☹ ☹ dakujem

dankakk
29. máj 2008

ahoj kvetka... ja mam bezne poovulacne teploty cca 37,4 a nie som tehu 😒 ... meska ti uz?

kvetka25
29. máj 2008

zatial nie ale cítim sa tak čudne aj mám vačšia brucho no neviem čo to je 😎

jamajka
30. máj 2008

Kvetka a to je dobre, alebo zle, že sa cítiš na tehu?

soof
30. máj 2008

ahojte chcela by som sa niekoho z Vas opytac ci neviete ako mam poslat tomu doktorovy tu prihlasku na vypocitanie dni na otehotnenie alebo ak ju niekto mate prosim Vas poslite mi ju na adr xei69@azet.sk aj s nejakimy instrukciami dakujem Vam velmi pekne

dicinka1
30. máj 2008

zavolaj mu a on ti to posle domov

soof
30. máj 2008

a kde by som nasla jeho tel cislo?

dicinka1
30. máj 2008

pocjaj..dam ti

dicinka1
30. máj 2008

takze 035 6595127 to je nanho domov..ale volaj az zajtra

soof
30. máj 2008

Teda respektive viete mi niekto poradit ako sa snim spojit?

soof
30. máj 2008

aha dakujem ti prkne

dicinka1
30. máj 2008

normalne mu zavolaj na to cislo...

dicinka1
30. máj 2008

0356595127

soof
30. máj 2008

este by som sa ta chcela spytat co tam ku tomu vsetko potrebujem vediet a do kedy asi tak odpoveda teda ak to vies hm? 🙂

dicinka1
30. máj 2008

KED MU BUDES VOLAT TAK STACI NADIKTOVAT ADRESU...ON TI TO DO TYZDNA POSLE A TAM MAS VSETKO ROZPISANE..ALE HLAVNE KDE SI SA NARODILA A PRESNY CAS NARODENIA..TO BY BOLO NAJLEPSIE...

soof
30. máj 2008

tak dakujem ja to teda skusim a uvidim

soof
30. máj 2008

ahoj

dicinka1
30. máj 2008

ajoj..nemas zac

kvetka25
30. máj 2008

soof ja doktora jonasa poznam oosbne jedna z jeho dcer je moja naj kam... ale on je pohodak sice uz ma okolo 80 ale fakt mudry clovek urcite to skus, ved za to nic nedas 😕

dicinka1
30. máj 2008

no das za to 750 sk,ale ja tomu nejak neverim..nezda sa mi to...mam to doma...

kvetka25
30. máj 2008

a preco tomu neveris ta jeho dcera moja kamoska ta mi stale hovori kolkym zenam pomohol mat baby 😨

dicinka1
30. máj 2008

su vinimky...ale je to skor o psychike...my sme skusali a nic,,tak tomu proste neverim..a ta jeho dcera s tym nic nema spolocne..prepac...

kvetka25
30. máj 2008

ale co by nie vie o tom dost 😉

dicinka1
30. máj 2008

ale ona to nijako neovplivnuje...moze vediet...

kvetka25
30. máj 2008

treba verit 🙂

dicinka1
30. máj 2008

treba,ale nie v jonasov vypocet...lebo ako velka bab tu napisalo je to somarina...vacsina babam sa to nepodari

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre