MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

klba
23. júl 2010

@ catty, teoreticky to chcem risknut 😉 ,
pri prvom tehu som nemala ziadne problemy, mala som ukazkove tehu, vsetky vysledky ok, dokonca som mala vraj take hodnoty ktore dr malokedy vidi. 😕
Aj ked som vtedy cakala dvojicky ale jeden zltkovy vak bol prazdny, vraj samovolne zanikol a kedze to bolo okolo 8 tt tehu aj skor, tak sa aj sam postupne vstrebaval do tela.
A podla dr na sone sa nejednalo o potrat, vraj je uplne bezne ze sa to casto stava a ze zena vobec nevie ze cakala dvojicky, kedze ja som bola na sone dost skoro a na dalsom uz bol vidiet len jeden zltkovy vak.

A ja sama som z dvojiciek, (preto som myslela ze je potrebny vypocet zivotaschopnosti, 😉 )moja mami vobec nevedela cele tehu ze caka dve deti, vtedy nebolo sono, 😉 po 3 mesiaci mala zdrav. problemy, pol tehu prelezala v nemocke a az pri porode jej zistili ze cakala dvojicky a moje dvojca bolo mrtve 😔 co mam aj v rodnom liste, som prve dvojca.
To vsetko som napisala aj Jonasovi, aj som s jeho dcerou o tom volala a vraj porod mojej maminy neovplyvnuje zivotaschopnost na mojom vypocte, ale ked som jej spomenula to ze mi zanikol druhy plod (aj ked v ranom stadiu tehu) vravela mi ze vtedy treba prihliadat na tu zivotaschopnost, aj ked podla gynekologa na sone sa to za potrat nepovazuje. 😅 😕

Takze preto skusim ci sa vydari aj mimo zivotaschopnosti, kazdopadne sa budeme snazit aby to vyslo v niektorom termine, oktober sa blizi a koniec materskej tiez. 😉
No som sa rozpisala, sorry, toto len moja skusenost. 😅

klba
23. júl 2010

@ catty, test si si robila prilis skoro, 😉 , este par dni pockaj a skus sa testnut znova, najlepsie je robit az po vymeskani MS, aj ked to dlhe cakanie je na nervy, 😅 😝 sice na pribal. letakoch pisu ze uz 5-7 dni po ovulacii, ale tomu moc never, 😉 takze sanca stale je. 😵
A ako vidim aj tebe vysiel vypocet tak, ze ked ti prisiel mala si dobru zivotaschopnost a ani si o tom nevedela, 😅 len s tym rozdielom ze my sme sa vtedy este nesnazili, este som dobrala posledne balenie HAK a chcela som nech si trochu organizmus oddychne a teraz ked mozme tak mi mrcha strajkuje. 😠

malicka158
23. júl 2010

@klba
tak to mame este jednoduchsie, ze nemusime znacit zelene dni.. 😀
ja mam teraz termin na dievcatko v septembri a poslednu menstruaciu som mala v maji, tak uvidim, kedy pride dalsia.
no verim, ze to v septembri vyjde. 😎
no vy to mate o to tazsie, ze cakate aj na dobru zivotnost, ale ked ma clovek za sebou nevydarene tehotenstvo, tak radsej pocka, aspon to poznam ako to prezivala kamoska..
tak snad nam to vsetkym vyjde 😀 😀

catty2010
23. júl 2010

@klba dakujem za komplet zaujimave informacie. Verim, ze vsetko vyjde, ako si prajete. Potom nas informuj, co a ako.

catty2010
23. júl 2010

@malicka158 ja tiez verim, ze nam to vsetkym vyjde. ja nastastie nemam za sebou nevydarene tehotenstvo, cakam na svoje prve. ale v rodine mame nejake deticky......tak pre istotu som si dala aj dobru zivotaschopnost. Aj ked si myslim, ze aj babo, ktore nie je celkom v poriadku, moze priniest rodicom vela novych skusenosti a aj vela radosti. vsetky deti su krasne bez ohladu na to, ake su. a treba ich vzdy prijat.

malicka158
23. júl 2010

@catty2010
mas pravdu, toto je pristup, aky by sme si mali zachovat. 😀
aj ja sice radsej by som chcela dievcatko, ale vo vysledku aj keby to bol opat maly futbalista, tak sa nic nedeje.Ked sa clovek potom pozrie na to stvorenie, tak je uplne jedno, ci budeme kupovat satocky alebo nohavice. 😀
hlavu hore, vsetky sa dopracujeme k malym uzlickom... 😀

klba
23. júl 2010

jej baby, s vami sa tak super keca 😵 😵 😵 , uplne ste mi zdvihli naladu a to je co povedat, 😉 uz som dnes zrusila jedno stretko, posledne dva tyzdne nemam na nic a nikoho chut a vy ste mi svojimi prispevkami zdvihli opat naladu, dakujeeeeeeeeem, cmuuuuuk. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@catty ja tiez pre istotu aj zivotaschopnost aj pohlavie, ked sa nevydari snaha bola a tych par euracov navyse ma nezabije. 😉

@malicka158 tiez to beriem tak, 😉 inak teraz som mala vypocet na chlapa, aj chut bola, ale muz skonstatoval ze radsej sa budeme chranit, (mysleli sme ze som uz tehu) a keby to tehu nevyslo tak sa bal ze mu budem vycitat ze je zase chlapec, ale popravde tuzim po dievcatku (ja som bola cele prve tehu v tom ze je baba - ale to som si doslova vsugerovala) ale ked vidim ako si drobec rozumie s chalanmi doprajem mu braceka. 😉

No dnes nasadim "terapiu" 😅 😉 dam si cervene vinko a len tajne dufam ze aspon MS pride a potom snad aj ovulacia, nech sa mozme nadalej snazilkovat. 😉

a moc si prajem nech sa stretneme v teme o tehulkovani, kocky vsetkym drzim moc palce, nech to konecne vyjde a tehu brusko vykukne. 😉 😵

malicka158
23. júl 2010

@klba
presne tak, relax. Vsak mame pekne pocasie vonku ./mozno az moc 😎 /, tak si treba uzivat pohodicky a nestresovat sa.Ked sme sa snazili o prve a uz nejaky cas to nevychadzalo, tak MM bol z toho viac ''na nervy'' jak ja. 😀
len pozitivne vsetko brat.ja vzdy hovorim, ze vsetko ma svoj zmysel...

klba
23. júl 2010

@malicka158 vdaka 🙂 , skusim, 🙂 inak moje heslo je co ma nezabije to ma posilni a toho sa drzim. 😉 🙂
a prve babo ma kolko? nemas to v pase. 😉

malicka158
23. júl 2010

@klba
maly ma 3 roky.takze uz velky mladenec a mne zacina chybat baby.. 😀
heslo mas vyborne 😎

lottys
23. júl 2010

@catty2010 catty, tiež si myslím, že si testovala priskoro. Skús neskôr. Ale najlepšie sa nestresuj, keď to má prísť, tak to bude.
Mne vyšla dobrá životaschopnosť na okt., nov. a potom febr. až febr. a jún. My by sme chceli teraz dievčatko, chlapca už máme. A keďže som drahému sľúbila, že druhé bude baba, tak počkám na ten nov. termín, lebo v okt. vychádza chlapec. Prvé bábo sme si nedali počítať, ale nejako intuitívne som cítila, že je práve správny čas (skúsim si to prepočítať, či to približne vyšlo podľa výpočtov, čo robí Jonáš). Teraz pri druhom stále rozmýšľam, kedy by bolo vhodné mať ďalšie bábo, tak som si radšej dala vypočítať (neviem, niečo mi hovorí, že nech si to dám. Ségra je teraz tehu a zažila na začiatku poriadne stresy a my celá rodina s ňou, tak som si radšej dala urobiť výpočet). Dúfam tiež, že to vyjde, aby som nemusela ísť po rodičovskej do práce.

lottys
23. júl 2010

@klba naozaj sa tu super kecá a ako to tak pozerám, tak nám približne vychádzajú aj vhodné obdobia na tehu podľa výpočtov, tak to vidím, že budúci rok bude zase plodný.
@malicka158 menzes máš naozaj nepravidelný, zaujímavé, že máš cyklus až taký dlhý. Ale podľa Jonáša na tom nezáleží, tak prajem, nech to v septembri vyjde a odštartuješ bábätkovskú vlnu.

lottys
23. júl 2010

@malicka158 počasie je naozaj hrozné, teraz vôbec nemám myšlienky na tehu. Už nech je jeseň a chladnejšie počasie, možno sa aj chuť vráti.

marrad
26. júl 2010

dievcata pisala som tu minule, ze som bola na ultz... a mala som 21 mm folik a ze aj podla jonasa sme mali den D....
snazilkovali sme ale bohuzial tuto sobotu prisla mrcha.... takze nevyslo.... v auguste mame opat zivotaschone..... tak uvidime....

catty2010
26. júl 2010

@marrad Ahoj, ale ved v Jonasovych vypoctoch je v komentaroch uvedene, ze MS sa moze aj 2-3 x dostavit, co je uz zena tehotna......takze by som nerobila unahlene zavery.......mozno si v tom.......

rikuska21
26. júl 2010

ahojte, v tejto teme som nova a chcem sa opytat, ci vapocty podla Jonasa su len pre zdrave zeny, ktore maju pravidelnu ms a ovulaciu.
Je to ten jonas, z Mace, co ma 11 deti a vyse 80 rokov???

vdaka za info

malicka158
26. júl 2010

Ahojte babuse,
dnes mi volala kamoska z Nemecka, ze je tehotna a to podla vypoctu Dr.Jonasa...sice to trvalo 10mesiacov, ale uz to ma potvrdene na utz a je v 10tyzdni. 😀
tak toto musi vyjst aj nam, ked sa to okolo len tak hemzi s tymi tehu... 😉
@rikuska21
Dr.Jonas je z Mane a ma 11deti.
tie vypocty su pre zeny, ktore su zdrave, len z nejakeho dovodu nemozu otehotniet, tzn. primarna sterilita.
A od menzes to zavisle nie je.Ani ja nemam pravidelny cyklus.

rikuska21
26. júl 2010

dakujem ti velmi pekne, takze to skusim aj ja, dali by ste mi na neho kontakt, prosim pekne??
vdaka

catty2010
26. júl 2010

@rikuska21 Ahoj, ja som pisala na tuto adresu: https://centrumjonas.com/slovak.kontakt.html
Je to Centrum Jonas, vedia ti poslat na mail dotaznik, ktory je potrebne poslat postou a vypocet ti vedia naspat poslat tiez mailom.
@malicko158 tesim sa, ze to tvojej kamaratke vyslo, to urcite vsetky rady pocujeme. oplati sa pockat, ked sme uz doteraz cakali, tak vydrzime.
@ VSETKY: Baby, rada tu prichadzam s Vami pokecat, ste skvele.

rikuska21
26. júl 2010

Cathy, dakujem ides sa tam mrknut dik

catty2010
27. júl 2010

Babenky, dnes to tu zíva prázdnotou......máte niektorá z Vás niečo nové? Ja zatiaľ nič.

malicka158
27. júl 2010

@catty2010
asi vsetky cakame na tie svoje super dni. 😎

zuzusteiner
27. júl 2010

Ahojte babeny,no ja tiez nemam nic nove,v kazdom pripade ten prvy termin ktory sme skusali podla pana jonasa,nevysiel,dostala som kramy:(((((((( a manzel je tiez z toho nestastny,ach jaj.

maji1
28. júl 2010

kočky aku ma Jonaš vlastne úspešnosť? Poznám pripad ked dvojica mala 2 dievčatka a chceli strasne chlapca - zaplatili si ten vypocet spravili kedy trebalo a narodili sa im dvojicky - dievcata!!!!!! Tak ako to teda je - ale nechcem vas s tymto zneistovat len je to zaujimave...Aj ja chcem strasne dievcatko a tento mesiac sme prvy krat skusili - ak som neni tehotna tak uvazujem tiez o Jonasovi 🙂 🙂 🙂

malicka158
28. júl 2010

@maji1
ja mam tiez vypocet a dala som si ho robit, pretoze kamosky maju velmi dobre skusenosti.Im to presne vyslo. 😉
Tak verim, ze aj ja sa zaradim do tejto skupiny. Isto sa najdu aj pripady, kde to nevyslo, sak co je 100%? 😎
len dufam, ze nebudem patrit k nim. 😀

klba
28. júl 2010

ahojte kocky. 🙂
ja nic nove, vypocet na babu mam az po 20.8, cakam na ten termin a vyzera ze dnes sa mi konecne aj mrcha MS umudrila, 🙂 aspon to ma tesi. 😉

@maji1 neviem aku vysoku ma uspesnost, ale jasne ze to nie je na 100 %, ja to beriem tak ze to nie je az tak vela penazi za vypocet a skusit to dievcatko mozme, za to nic nedame a ked nevyjde aspon snaha bola. 😅 😉
a co sa tyka tych dvojiciek pytala som sa Jonasovej dcery a vraj dvojicky vypocty ovplyvnit nevedia, to je proste dane. 😉

@malicka158 to su super spravy 😵 , uz len nech sa tehu nalepi aj na nas, drzim vsetkym palce. 😉 😵

@marrad nezufaj, august je tu co nevidiet, snad sa zadari. 😉

@zuzusteiner neboj vyjde to, verim tomu. 🙂

maji1
28. júl 2010

ja sa tiez pridavam klbi - držím palceky-pozeram, ze mame skoro rovnako starych chlapčekov- "poslucha" tak ako ten nas 😀 😀 Ale to by bolo do inej temy, vsak?

klba
28. júl 2010

@maji1 dakujem, 😵 no a maly poslucha asi tak ako tvoj, 😉 ze napr. vysype 3 boxy s hrackami a hra sa potom s toaletakom, 😅 😝 ale zvykam si, co mi ostava. 😝
baby, ved dajme nejaku temicku do volnej, ked sa tu uz tak pekne pozname, ze by sme aj mimo temy pokecali. 😉
a este jedna vec, baby hodte si foto do profilu, nech vas rozlisim. 😉

lottys
29. júl 2010

Ahojte kočky, tak vidím, že už niektoré snažilkujete podľa Jonáša. U nás pripadá vhodný termín až na koniec roka. V podstate to je aj tak, ako som plánovala pred tým, než som poslala prihlášku na výpočet. Tak verím, že to tak aj vyjde a budúcu jeseň budeme mať doma dievčatko.
Ja viem tiež o prípadoch, kedy to vyšlo, jednej známej to síce nevyšlo hneď na prvý termín, ale nakoniec má zdravé dievčatko. Tak treba možno trošku počkať a hlavne sa na to neupínať, lebo veľa urobí aj psychická pohoda.
Verím tomu, že nám to každej vyjde, ako sme si naplánovali 😉
@klba čo to znamená "temicka do volnej"?

soni1
30. júl 2010

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť. Chcela by som si dať urobiť výpočet k MuDr. Jonášovi, ale neviem adresu a ešte by som chcela vedieť, čo by sme mu všetko mali poslať. Ďakujem za odpovede.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre