MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

katrin21
9. nov 2010

@ituka37 co nechapes? otehotnela 10dni po ovulacii, cize mimo teoreticky plodnych dni podla cyklu MS 🙂

klba
10. nov 2010

@cerler DŽ by sa mala zena drzat ked mala problemy pocas tehu resp. s donosenim a pod..., pri prvom tehotenstve ani po porode som nemala ziadne problemy, tak som nemusela vyuzivat len terminy s dobrou zivotnostou, povodne sme totiz teraz chceli len vypocet pohlavia, tak sme sa skor drzali toho.
Teraz zatial nemam ziadne problemy, mna aj nevolnosti obchadzali, obavy mam tak ako som mala aj pocas prveho tehu a to sme sa snazili bez vypoctu, ale kym nebude babo na svete dovtedy sa budem trochu bat, este ma cakaju odbery tak snad bude vsetko ok.
@ituka37 ja som mala od juna nepravidelny cyklus, nikdy som nemala problem s cyklom, vo februari som vysadila HAK, nech sa telo ocisti, ale snazit sme sa zacali az od juna, dovtedy som mala cyklus presne 28 den.
A prave ked sme sa zacali snazit cez vsetky plodne dni podla mojho cyklu,(boli sme prave na dovolenke tak sme to vyuzili) akurat v ten mesiac mi meskala MS, uz som myslela ze som tehu, testy boli negativne a po navsteve u dr mi zistili ze mam nizko sliznicu a nemala som v ten mesiac vobec ovulaciu, mala som anovulacny cyklus.
MS mi potom meskala prvy krat v zivote 12 dni a od jula sme sa zacali snazit uz len podla Jonasovho vypoctu, v ine dni sme sa chranili, okrem toho kedze som nemala pravidelny cyklus tazko by som si urcila ovulaciu tak sme sa spolahli len na Jonasa.
A preto viem, kedy nam to presne vyslo, aj ked sa spociatku dr cudoval, lebo ked som bola u neho kvoli potvrdeniu tehotenstva podla poslednej MS som bola v 5 tt ale mne to vychadzalo ze som len v 3 tt a nasledne mi to potvrdil na sone u neho v ordinacii.
Ale moj dr ma slabe sono, preto ma objednal o 3 tt na kvalitnejsie sono do medicinskeho centra a aj druhy gynekolog potvrdil velkost plodu podla mojho vypoctu, teda vtedy som bola len v 6 tt a nie v 8 tt ako vychadzalo podla poslednej MS.
Inak dovtedy som nemala ziadne problemy, az od toho juna, ale vypocet sme chceli hlavne kvoli pohlaviu, aj ked ani to pohlavie nemam zarucene, kedze sme sa snazili prvy a treti cerveny den podla Jonasovho vypoctu a ten prvy cerveny den sa mi krizoval s poslednym zelenym.
Ale v podstate nam to uz bolo jedno ci nam pohlavie vyjde, kedze muz mal dost casto v poslednom case pracovne povinnosti mimo SK a chceli sme to skusit uz o par mesiacov skor, ale vacsinou nam to vyslo tak ze musel vtedy ist na sluzobku alebo nejaku vystavu mimo nasho mesta na viac dni.
A mne uz konci v maji 2011 materska a mam info z prace ze sa prepusta, takze som vedela ze ak to nevyjde prepustia par mesiacov po nastupe aj mna a kedze uz mam 32 rokov nemali sme na co dlhsie cakat, sam doktor hovoril ze uz po 30-tke mavaju zeny problemy s cyklom a otehotnenim a jedinacika sme mat nechceli, v podstate sme uz po drobcovom narodeni vedeli ze do 3 rokov budeme mat druhe babo a ja uz teraz rozmyslam o tretom miminku, aj ked muz o tom este nevie 😅
a Jonasovu metodu by som vyuzila opat, aj ked netvrdim ze to vyjde kazdemu, niekedy tomu treba pomoct aj inak ak zena tuzi po miminku a nedari sa, v tom suhlasim s dicinka1, 😉
ale napr. aj ja som Jonasovo dieta, mojej mamine sa nedarilo otehotniet po prvom tehotenste 8 rokov a az ked sa riadila vypoctom od Jonasa otehotnela 9 rokov po segrinom narodeni , vlastne preto som to skusila aj ja. 😉

cerler
10. nov 2010

@klba ja som predpokladala, ze Jonas robi vypocet terminov na DŽ v pripade predch. problemov v tehotenstve, pri porode a podobne... tak potom nechapem, ked si problemy nemala, preco mas vo svojom vypocte tieto info...

klba
10. nov 2010

@cerler o vypocet s DZ som ziadala preto lebo mi s vyplnanim dotaznika pomahala kamoska ktorej sa tak uz narodila prva dcerka, (ona mala pred narodenim dcerky mimomaternicove tehu) a obe sme chceli vypocet zaslat naraz, (aj sa nam takmer naraz zadarilo a teraz tehulkujeme spolu, 😵 len mame rozdiel v tehotnosti necely mesiac), tak som zadala co aj ona.
a okrem toho som z dvojiciek mamina mala pocas tehu so mnou zdrav.problemy a donosila len jedno - mna,cele tehu lezala v nemocnici a az pri porode zistili ze cakala dve babatka, vtedy este nebolo sono.
a po druhe sama som prvy krat cakala dvojicky, hned na prvom sone mi zistili dva zltkove vaky ale jeden bol prazdny a samovolne sa vak vstrebal, na dalsom sone uz nebol, tak preto som si udala aj dobru zivotnost a do dotaznika som to uviedla.
Nasledne po obdrzani vypoctu som volala s Jonasovou dcerou ktora mi povedala ze pokial mala moja mami problemy nemusim sa drzat dobrej zivotnosti, ale pokial som mala ja mat dvojicky a zostal len jeden plod mam sa tej zivotnosti drzat.
Ale moj dr mi povedal ze to ze zena caka dvojicky a druhy plod odumrie hned na zaciatku tehotensta je to dost bezne a ze je vela zien ktore ani nevedia ze cakaju dvojicky,
napr. mne to na sone moj dr ani nevidel, az ked ma poslal do specializovanej ambulancie kde mi presne merali plod a az vtedy na to prisli, ale to uz bol vak prazdny a preto si myslim ze to nebol napr. potrat, kedze som ani nekrvacala, nemala som bolesti len sa skratka ten druhy plod nevyvinul.

ituka37
10. nov 2010

@katrin21 no to som potrebovala vediet 😉 aj som si myslela ale som to potrebovala potvrdit 😀

katrin21
10. nov 2010

@klba ano, kedze jedno babo sa prestalo vyvyjat, uz sa to povazuje u JOnasa, akoby si potratila,alebo mala UPT, a to uz je vypocet IV 🙂

ituka37
10. nov 2010

@klba aj ja mam doma papier od Jonaša, ale stale som ho neposlala lebo teraz som začala brať clostilbegyt pretože mi doktor povedal, že mi nedozrievajú ...podla krvi som nemala plodne dni, tak teraz uvidím či pomôžu. Mám ich predpísané na 3 cykli a potom skúsim výpočet od Jonáša a uvidíme. Ale teším sa že poznám niekoho ďalšieho ktorému to vyšlo podla jeho výpočtov 😀

zubrienocka
15. nov 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti so strankou http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... Co znamenaju tie "napätove astro aspekty"? Bez tychto aspektov mam temin az o pol roka :(((((.

cerler
15. nov 2010

@zubrienocka ale to nie je original stranka jonasova - pozor...

pifina
16. nov 2010

@zubrienocka ja som si tam porovnavala datumy s tym, co mi poslal dr. Jonas - terminy sedia, ale podla tych spektov neviem, kedy je dobra zivotnost - podla Jonasa mam dobru zivotnost aj v taky den, ked tam tie aspekty boli ... to by asi astrolog musel vidiet, ja sa radsej na Jonasa spolahnem, toto som len zo zvedavosti pozrela 🙂

ladybirds
16. nov 2010

uz mam aj ja Jonašovu prihlasku, ale je tam potrebny aj datum poslednej MS ☹ takze musim cakat, lebo som po kyretazi...

zubrienocka
16. nov 2010

@pifina Ahoj, iba zacinas snazilkovat podla Jonasa, alebo sa o to uz nejaky cas pokusas? 🙂

zubrienocka
16. nov 2010

@ladybirds Tiez nad nou rozmyslam, ale na forach zeny pisu, ze volne dostupne stranky na vypocet sa zhoduju s jeho vypoctami...ktovie...

lejlas
16. nov 2010

Tak to je pravda, ja som tiež písala Jonášovi, aj mi odpísal presne ktoré dni sa snažiť, aké bude pohlavie, a bohužiaľ vôbec to nevyšlo, už neverím takým veciam a liečiteľom, prešla som ich už dosť.................................

mimi1111
16. nov 2010

@lejlas ahoj nie wom tu dlho chcela by som sa ta spitat ako a kam si pisala Jonasovi?

fialko
16. nov 2010

Tu citam v jednom casopise:
"Juhokorejsky gynekolog Kwang Cha a americky profesor Roger Lobo sa rozhodli preverit spolahlivost "skolskej nauky". Obaja chceli zistit, ci zeny po umelom oplodneni otehotneju lahsie, ak sa za ne budu ini modlit. Na tomto experimente sa zucastnilo 219 zien vo veku od 26 do 46 rokov. Boli rozdelene do dvoch skupin, pricom ani pacientky ani lekari nevedeli, ako boli zadelene. Fotografie zien jednej skupiny boli rozoslane veriacim z roznych casti zeme s prosbou, aby sa za ne pocas troch tyzdnov modlili. Vysledok bol obdivuhodny: zo skupiny zien, za ktore sa ini modlili, otehotnelo 50 % zien, z druhej skupiny otehotnelo naproti tomu len 26% zien."

lejlas
16. nov 2010

Eugen Jonáš, Zakostolská 7, 94145 Maňa- to je jeho adresa, mala som aj t.č. ale musela by som ho pohľadať. ja som mu zavolala a on mi poslal dotazník, vyplnila som ho a on mi potom poslal výpočet, ale veľmi veľké nádej tomu nedávaj....

t1nulka
16. nov 2010

@zubrienocka ahoj, ja ti len tolko chcem napisat, ze mne sa ten vypocet so strankou nezhoduje, mam tam rozdiel dvoch dni, a to v kazdom mesiaci, takze radsej by som verila Jonasovi 😉 drzim palce, my sme teraz mali termin nedavno 😵

skrecok
16. nov 2010

My sa snazime uz 3. mesiac a dufam, ze zas to nebude take ako pri prvom... Chodili sme 3 mesiace na folikulometriu a nepomohlo nam to, az ked sme na to prestali mysliet kedze sme sa snazili 8 mesiacov a bolo to uz unavne sledovat vsetko - plodne dni, bazalnu teplotu, ovulaciu, chodievat na folikulometriu.. Proste nemysliet na to a vychutnat sex naplno, lahko sa to pise a hovori... 😅
A kolko stoji vypocet od Jonasa?

abebydes
17. nov 2010

ono to tu uz bolo viackrat, ale oficialnu stranku ma jonas https://www.centrumjonas.com/slovak.html, tuto adresu posiela aj v emaily (teda kamoska si ziadala vypocet elektronicky, tak jej aj prihlasku tak poslali na email). v emaily upozornuju aj nato, ze na slovensku je len jedno centrum jonas a to tam, kde byva jonas. 2 vypocty sme porovnavali aj s tou strankou najdise.cz, ale podla jedneho sa zhotovali len 3 terminy a v tom druhom takmer vsetky, ale pohlavia boli uplne inak takmer vsade 😀 a vypocet stal 16,5 a specialny 21,5, do zahranicia je to tusim drahsie ci co 😀 😀 na tej stranke by tam mal byt aj ten email kontakt 😎

ladybirds
17. nov 2010

@zubrienocka no aj ja som to pocula, ale mne ide hlavne o zivotaschopnost, kedze som uz potratila, tak sa chcem uz tomu vyhnut...

lucka74
17. nov 2010

ahojte ja by som prosila o radu co mam spravit ja mam vypocet od jonasa -plodne dni a nedostala som menstruaciu dneska je nejaky43den este som ani nemala menstr a mala som dalsi jeho den d mali sme pohlavny styk a menstruacia nikde spravili by ste si test ja rozmyslam ze pockam do konca mesiaca ale kazdy mi vravi aby som necakala ze co ked som a....ale ja mam ten problem a tomu to ja pripisujem ja nemavam prav menstr ja som vzdy brala nejake tie tabl a injekcie na vyvolanie menstr a tento mesiac som nebrala nic len som pila alchemilku co mi poradil jonas alebo mu mam zavolat co by spravil na mojom mieste alebo co mam spravit uz sa aj trosku bojim ze tam nemam nieco v poriadku lebo bola som aj v iscare a tam mi odpor umele oplodnenie ze mam chore vajecniky ja vlastne nedostavam menstruaciu nemavam ovulaciu a zacali sa mi tvorit cysty skusali sme aj tu folikometriu a nic

lucka1987
17. nov 2010

@lucka74 no tak za ten test nic nedas.... 43 den.. cize ti meska ako 2 tyzdne? to nie je vela a ak mas take problemy ako si napisala..... ale aj tak si urob radsej test.... za to nic nedas(len 3 eura) 😉
inak ked nemas ovulaciu tak nemas ani krami nie? tak mozno aj preto ti meskaju...a cysty? no neviem mas toho dost ale aj tak zazraky sa deju skus si urobit testik
drzim palce nech ti to vyjde 😉

klba
17. nov 2010

@ladybirds pokial mas doma uz dotaznik mozes ho odoslat aj bez uvedenia poslednej ms, Jonasov vypocet nie je zavisly na tvojom mesacnom cykle, menzes si znacis po obdrzani vypoctu sama.
Ja som napr. zabudla do dotaznika uviest poslednu ms, tolko som cakala ze ms dorazi az som to tam zabudla pred odoslanim dopisat, 😅 a Jonasova dcera mi povedala ze to nevadi, lebo si to znaci kazda zena zvlast, oni uvedu len priklad aby zena vedela ako si to maju do kalendara znacit. 😉

jankaku
17. nov 2010

ahojte myslite ze ma vyznam ziadat vypocet od dr. Jonasa uz teraz ak sa chceme pokusat o babo od maja. Dakujem za odpoved.

pifina
17. nov 2010

@zubrienocka podla Jonasa len zaciname ...

lucka74
17. nov 2010

@lucka1987 dobre dakujem za odpoved🙂no s tou menstruaciou to je tazko ja som vlastne vzdy brala tabl alebo injekcie a to mi vzdy vyvolalo ale uz v tom moc nechcem pokracovat nie je to dobre zazraky sa deju to mas pravdu ale nechce sa mi verit ze by nam to vyslo na prvy krat ja take stastie nemam aj ja drzim palceky vsetkym zenam a zavolala by si jonasovi ze co by on spravil poradil

ladybirds
17. nov 2010

@klba tak to je super, mozem to zajtra poslat.. 😉

cerler
17. nov 2010

@jankaku ak zaziadas o vypocet uz teraz - mala by si ho informovat, aby ti ten vypocet urobil od maja... vypocet je na rok.
Bezne ho robi od datumu poslednej menstruacie, alebo od toho datumu, kedy mu poslel vyplnenu prihlasku... 😉
tak vela stastia.

a preco az od maja?

cerler
17. nov 2010

@lucka74 osobne by som si kupila test - aspon uvidis na com si 😉
vela stastia, aj keby to tento krat nevyslo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre