MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

jarus1
5. apr 2008

ahojte....ja mám s výpočtom Dr.Jonáša takúto skúsenosť...pozrela som si na celý rok predbežné dni na otehotnenie. Všetky mi však vychádzali presne na dni, ked mám menzes. Vravela som si, to snád nie je možné,ved viem, že ovuláciu mávam v str.rede cyklu. Otehotnela som...a potratila. Zmenili sa mi termíny menzesu a najbližšie vhodné dni na počatie, mi vychádzajú presne v strede cyklu ako to predpovedá aj Dr. jonáš. Čo si o tom myslíte?

cukruska1920
5. apr 2008

Ahoj jarus...ja som si to pozerala tiez podla toho a teraz den na otehotnenie mam 9.4 ale 11.4 mam dostat mrchu tak neviem ci 2 dni pred by som mohla otehotniet

jarus1
5. apr 2008

raz mi jedna kočka napísala toto: vraj je dobré ked sa jeho výpočet zhodne s tvojou ovuláciou, čo môže byť napr. len raz za rok...je to smutné, nie?

cukruska1920
5. apr 2008

no tak to teda je.....

jarus1
5. apr 2008

pozerala si si aj dalšie mesiace?

cukruska1920
5. apr 2008

to este nie....ale mam to napisane niekde

jarus1
5. apr 2008

mne to tiež nevychádzalo, ale teraz uvidím, hoci si mám dať aspon mesiac pauzu...takže to detailne neriešim

cukruska1920
5. apr 2008

kolko sa snazite ?

jarus1
5. apr 2008

snažili sme sa rok a dopadlo to ako to dopadlo

cukruska1920
5. apr 2008

prepac ale neviem

jarus1
5. apr 2008

potratila som....a vy ako dlho?

cukruska1920
5. apr 2008

to ma mrzi...ale na druhej strane zasa vies ze ste v poriadku....mi sa snazime 7 mesiacov a ani neviem ako sme natom zdravotne

jarus1
5. apr 2008

mysllíš, že je nejaký zdravotný problém?

cukruska1920
5. apr 2008

tak ja uz rozmyslam nad vselicim

jarus1
5. apr 2008

ešte by si nemala...radšej by si mala navštíviť lekára a porozpávať sa s ním o tvojich obavách

cukruska1920
5. apr 2008

som bola v piatok ale povedala mi ze do roka ak neotehotniem tak potom budeme riesit dalej..

jarus1
5. apr 2008

aha...no tak sa neboj...ak sa smiem spýtať, koľko máš rokov?

cukruska1920
5. apr 2008

23 a muz 25

jarus1
5. apr 2008

ste mladučkí....neboj sa, všetko bude ok

cukruska1920
5. apr 2008

vies ale fajci a vsade sa pise ze cigarety nicia spermie

jarus1
5. apr 2008

keby nemal mať každý kto fajčí deti....bolo by nájsť tu tak málo...manžel sa nechce dať vyšetriť, pre istotu?

dankakk
5. apr 2008

ahoj halienka.... tak asi zacinam od pondelka detoxikovat ☹ jonas sa mi kryl s ovu podla teploty a nic 😠 ☹ a mam velmi kratku LF (viem podla teploty, ani nie 10 dni....) asi zavolam na gyndu... nech mi spravi aspon hormonalny profil....

cukruska1920
5. apr 2008

ale chce....len doktorka povedala ze este nemame spekulovat

halienka
5. apr 2008

Ahojte babenky 🙂 Dani, držím palce pri detoxikácii, verím že pomôže. Veru dobre by bolo, keby ťa trochu lepšie na gynde skontrolovali, môže byť, že sa nestíha vajíčko uhniezdiť a možno by sa to dalo najakými tabletkami poriešiť. Ja mám LF dobrú, až 17 dňovú, no problém je že každá ovulka je inokedy. Minulý mesiac už na 10. deň a pritom siedmy som ešte špinila čo mi končila mrcha. To som sa ešte ani nestihla spamätať. Preto mávam aj nepravidelný cyklus. Ani Jonášova metóda neni 100%-ná, on myslím píše že 90%, ale ja myslím že tých 60-70% je takých reálnejších. Je tam kopu vecí, ktoré to môžu ovplyvniť. No ja myslím, že pomáhať si treba všetkým čo sa dá, každá pomoc zvyšuje možnosť, že sa to podarí. 🙂 A ja verím, že nám všetkým sa to podarí 😉 😵
Jaruš, môže byť, že teraz ti to sadne na ovulku a zadarí sa 😉
Cukruška, záleží od toho kedy mávaš ovulku, ak budeš mať v tom termíne ovulku, tak môžeš otehotnieť. 😉 No málokto má 2 dne pred mrchou ovulku 😔 tak nevím. Ale aj tak držím palec 😉

vodnari
6. apr 2008

Halienka tak užívam vyše roka Clostilbegyt . Mám málo hormonov a nedozrievajú mi folikuly neviem či som to správne napísala. Za tú dobu čo sa liečim mi narástli len raz. A prosím ťa ako je to s tou teplotou ako viem že mám ovulku. Ďakujem za radu. 😉

halienka
6. apr 2008

Vodnárik 🙂 , len tak v skratke teplotu si treba merať vždy ráno skôr než vylezieš z postele, najlepšie vždy v tom istom čase ak sa dá, trebars o šiestej. Ja začnem vždy keď mi skončí mrška a meriam každý deň až dokým nezačne ďalšia.Toto si môžeš zaznačovať do grafu (doložím ti aj link odkial si môžeš taký graf stiahnuť a vytlačiť). Do ovulácie by tie teploty mali byť nižšie, tesne pred ovulkou dokonca prudko teplota klesne. Po ovulke zas začne prudko stúpať a klesne až nejaký ten deň či dva pred mrškou. Posielam ti skvelý link na informácie o meraní BT, tam sa dozvieš všetko podrobne a sú tam aj ukážky takých grafov, aby si videla ako vizerá taký typický ovulačný graf, alebo tehotenský, alebo anovulačný... www.merenibt.xf.cz , klikni na Vstúpte a tam sa dozvieš všetko. Ak chceš teplotu si môžeš zaznačovať do grafu na anglickej alebo nemeckej webstránke, alebo ti ešte pohladám ten link na graf, ktorý si vytlačíš doma a môžeš zazanačovať ručne. 😉 Inak ak ti nedozrievajú dobre folikuly, tak tam môže byť pes zakopaný, že zrejme mávaš aj neovulačné cykly. A tým pádom keď neni ovu nepomôžu ani červené dni ☹ Doktor ti nenavrhuje ešte nejakú účinnejšiu liečbu?

vodnari
6. apr 2008

Halienka veľmi moc, moc ti ďakujem. Teraz čakám mršku. A hneď ako mi skončí začnem merať.

halienka
6. apr 2008

Držím palčeky, Vodnárik 🙂 Ten link na ten graf na vytlačenie ti hodím do IP, tu mi ukazuje že by som porušila nejaké pravidlá či čo. 😝

vodnari
6. apr 2008

Ďakujem už som si to aj vytlačila.

tanya1
5. máj 2008

Ahoj všetkým. Navštevujem túto stránku už vyše pol roka. Je to obdobie, odkedy sa s manželom snažíme o dieťa. Čítala som väčšinu vašich názorov o tom, ako na to, čo robiť a nerobiť, kedy sa milovať, kedy nie. Doma mi visí kalendár od Jonáša, menštruačný kalendár na meranie BT, kalendár s krížikmi o tom kedy a o koľkej sme sa milovali...(Je to normálne? ☹ ) Pred mesiacom som vystrasovaná z toho, že matkou asi nikdy nebudem, navštívila svojho lekára. Neviem aký zázrak som od neho očakávala. Vstúpila som do ordinácia a jeho pohľad ... bol veľavravný. Vraj pod takýmto stresom sa nám to dieťa nikdy nepodarí. Jediná jeho rada pred tým, než sme začali akékoľvek vyšetrenia bola nasledovná: Choďte domov, kúpte si fľašu červeného vína, sviečky a manžela večer prekvapte. Nemyslite na milovanie z povinnosti. Milujte sa len tak... Nie preto, že chcete dieťa.
To je rada!-pomyslela som si. Presne si pamätám ten večer! Mňa v tú noc myšlienka na dieťa ani na sekundu nenapadla. Spomenula som si na to, že aký môže byť sex fajn, keď nieje len o plánovaní a presnom načasovaní. Dnes som v druhom mesiaci!!!
Psychika robí zázraky!(V živote som sa o tom už presvedčila nespočetne veľakrát). Zabudnite na dieťa, myslite na vás dvoch. Mne sa to podarilo. Prajem všetkým zo srdiečka, aby ste zažili ten pocit, keď sa vám objavia dve čiarky na tehotenskom teste. Všetkým SILNO držím palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre