MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

soni1
16. sep 2010

Baby, mne sa práveže križujú červené dni so zelenými, ale rozhodla som sa, že to aj tak vyskúšame. Mne tie moje dni vychádzajú týždeň pred menzesom.

iplusr
16. sep 2010

my sme tiez skusali aj podla jonasa, ale vacsinou sa mi trafil do ms. a vtedy sme moc nesnazilkovali, lebo so mnou vtedy nie je rec. 😖
no a na jeden z jonasovych terminov som si robila test a vysli krasne //. a podla utz som otehotnela medzi jeho vypoctami 😵
ale sesternici to vraj podla neho vyslo...

lucka74
19. sep 2010

ahojte ja by som sa chcela trosku popytat na p.jonasa ja som mu volala a povedal mi ze mi posle papiere aby som ich vyplnila a ze on mi posle ten vypocet ale ja som mu vravela ze nemavam menstruaciu ani ovulaciu ze ci to nevadi on povedal ze nie mate s tym nejaku skusenost podla dokt.to mam pco syndrom a oni mi povedali ze prirodzenou cestou tazko otehotniem ze jedine umele oplodnenie tak co si o tom myslite ma niekdo taketo skusenosti prosim vas dajte mi vediet ci by mi mohol pomoct a tak dakujem ahojte🙂🙂🙂

soni1
20. sep 2010

@lucka74 Ahojky, ja mám tiež od neho výpočet. Ja som mu položila tiež podobnú otázku a on mi odpovedal, že tieto termíny sú nezávislé od menštruačného cyklu. Ale keby mal ešte niekto podobné informácie, tak by som bola rada, keby ste na vyššie uvedenú otázku odpovedali.

kvietocek55
20. sep 2010

mh.. ja tiež rozmýšľam, že si dám urobiť ten výpočet.. ale aj tak nerozumiem ako tie jeho termíny nemôžu byť závislé od menštruačného cyklu.. neviem no, nejako tomu prestávam veriť.

soni1
20. sep 2010

@kvietocek55 Ja som po neúspešnom IVF a KET a rozhodla som sa vyskúšať Jonáša. Práveže ja tomu verím, hlavne keď aj baby píšu pozitívne správičky. 🙂

katrin21
20. sep 2010

ahojte, dostala som mailom prihlasku,ale som z toho magor 🙂 poradite ??
viem ze som sa narodila bud 19.20, alebo 19.30.. poznam teda hodinu,ale nie minutu s presnostou na 4min......
mozem ziadat o vypocet ako je B, bod II. teda chlapec a dievca??
lebo o specialnom vypocte sa hovori az v bode C,, aj o tych 4 min, presnosti...a na konci zase vo vysvetlivkach , ze ak neviem, hodinu, nemozem ziadat pohlavie dietata.... myslia hodinu, nie minutu? cize mozem ziadat ked viem to co viem????? alebo???

dobre som to pochopila, ze specialny vypocet je C?? a teda ked chce B, bod II. je to maly vypocet:?

maco83
20. sep 2010

@katrin21 ušetrím ti čas a peniaze ja mám tiež ten výpočet a vôbec nám to nepomohlo zaberie to len tým ktorým plodné dni vyráta presne na dni kedy majú byť mne vyrátal že mám plodné dni cez menzes a teraz mi to vychádza pred menzesom asi dva dni čo je podla mňa hlúposť

katrin21
20. sep 2010

@maco83

maco, no sklamem ta.ale moj ex manzel je takto vyratany, dnes ma 35 rokov 😀 a moja sestra ma syna tiez takto vyrataneho 🙂 takze ja veriiiiim!

katrin21
20. sep 2010

som tam inak volala a priamo pan Jonas mi zvihol!!!! tak som sa ho pytala a povedal., ze mi staci vypocet II. a len moj datum narodenia 🙂 takze maly vypocet 🙂

katrin21
20. sep 2010

@maco83 inak, a zabudla som ti este napisat, ze aj moja sestra otehotnela dva dni pred menzesom 🙂

palesandra
20. sep 2010

@katrin21 ahoj, mne to vychadza tiez tak ze som otehotnela 1-2 dni pred menst, kedy som mala podla vypoctu najplodnejsie dni. Co sa tyka teba karin, mala som pri vypocte tiez taketo dilemy. Ja som tiez vedela cas mojho narodenia tiez len v rozmedzi 10min a tak som to dala na polovicu ;) my sme to chceli mat presnejsie, lebo vo velkom dostanes to iste co v malom, len este budes mat vyznacene pohlavie, teda ved o nic neprides ;) teda my sme si dali specialny vypocet a hoci tie poznamky pri vypocte su pisane myslim dost nezrozumitelne,ja som volala a pisala im tam dokopy asi 3x a aj tak som bola coraz viac zmatena 🙂 ale inak vypocet dosiel a pohlavie uvidime (dufam tento vikend) ci bude take ako na papieri ;)

katrin21
20. sep 2010

no, palesandra, ale ja som s nim hovorila a povedal mi, ze na pohlavie nemusim mat velky vypocet, ze to je asi aj na dlasie tehu....kto chce...
takze ja naviem, ako to je,ale ked to sam Dr. Jonas povedal, ze na pohlavie mi staci II, vypocet MALY, tak zaplatim maly a uvidime🙂 co mi pride 🙂 my by sme chceli chlapca 🙂ale nech je to uz co chce´,len nech je 🙂

maco83
20. sep 2010

@katrin21 tak ako je potom možné že keď mi Jonáš vyrátal plodné dni cez menzes a po menzesi som bola na preventívnke u lekára tak mi povedal že mám práve dozreté vajíčka a mám ovuláciu a vychádzalo to asi na 17 den po menzese to mám akože ovu 2x do mesiaca?

katrin21
20. sep 2010

no, mozne je vsetko 😀 naozaj.. nasi maju doma knizku este zo 70tych rokov.. a tam Jonas pise v tej svojej knihe, ze pomohol veela neplodnym parom prave tym, ze zena mavala ovu cez menzes... nepytaj sa ma , ako je to mozne..ale je to tak... vazne je dost takch pripadov...

palesandra
20. sep 2010

@maco83 pri ovulacii dozrieva len jedno vajicko, teda nie...ale teda aj pri tehotenstve sa ti zvacsi sliznica ale zato nie som odbornik..;)

maco83
20. sep 2010

@palesandra myslela som vajíčko jedno ale ostatne som nepochopila čo si myslela

soni1
20. sep 2010

baby, ale mne Jonáš povedal, že tie termíny sú nezávislé od menštruačného cyklu.

bila
20. sep 2010

ja som otehotnela podľa výpočtu Dr.Jonáša cez MS. Pohlavie taktiež sedí, bude to chlapček, v októbri mám termín. 😎
celá jeho metóda vychádza z poznatku, že u ženy sú dva cykly. Jeden závislý od MS a druhý, ktorý závisí od biorytmov a nie je závislý od MS.
švagriná bez vyvolávačky MS ani nedostala, takže u nej neprebiehala ani ovulácia. Podľa výpočtu otehotnela hneď na prvý šup. 😀

lilly2711
20. sep 2010

Ahojky, chcem len napisat, ze ja som posledny krat otehotnela tiez Jonasovym sposobom, lebo som mala v strede cyklu ovulaciu ( poznam to podla bolesti, lekari mi potvrdili, ze prave pocas tychto bolesti mam ovulaciu ) a v tom case som nemohla byt s manzelom,lebo bol cca 2000km daleko , stretli sme sa az 5 dni pre ocakavanou mrchou 😉 , ktora uz nedorazila. Bola som presvedcena, ze nemozem byt tehu, testy v 28 DC az 35 DC boli negativne. A na 36 DC som mala na 2 testoch krasne //. Dala som si spätne vypocitat datum otehotnenia E.Jonasovi a presne sa zhodoval s dnom, kedy sme mali s manzelom sex. A v 12 TT mi robili UZV a podla lekarky som bola v 10TT, cize potvrdila otehotnenie pred MS.
Dufam, ze som to napisala zrozumitelne 🙂

petra53
20. sep 2010

Ahojte, no kočky, tak dúfam, že aj my budeme takí úspešní ako vy 😀 Doma mám takmer dvojročného chlapčeka a chceli by sme druhé dieťatko - ideál dievčatko, ale na pohlaví nám až tak nezáleží, hlavne nech sa to podarí 😉 a práve na dnes mám vypočítané dievčatko, tak sme sa ráno troška posnažili - lebo moja polovička musela ísť do práce a vráti sa neskoro 😀 No tak uvidíme... Držte nám palce... 😵 😵 😵 Ale testík budem robiť až keď bude meškať mrcha... Skôr to podľa mňa aj tak nemá význam... 🙂

zoe2009
20. sep 2010

Ahojte. Ja mám od doktora Jonáša maly výpočet III. Dala som si ho urobiť preto ze sme sa snažili uz celý rok a stale to nevychádzalo. V nedelu bol prvý červený plodný deň. Takže Dufam ze to vyšlo. Ja tomu verím. A deň ked sme sa snažili, to bolo v sobotu bol predposledný deň MS.

kvietocek55
20. sep 2010

@petra53 @zoe2009 ahojte babule, dajte potom vedieť ako Vám to podľa neho vyšlo.. dík

bestmolly
21. sep 2010

ahojte 😝
ja mam vypocet prave pred sebou....a cerveny den mam oznaceny 24.9....cize den pred 23.9 mame mat sex.... 😉
Som strasne zvedava,ci sa podari....verim tomu,bo poznam par ludi,co maju dietatko prave vdaka p.Jonasa a jeho vypoctu 😉
Po roku snazenia sme sa dali nato touto cestou....moc Vam vsetkym drzim palce
Mate tu neaku statistiku,kolkym to vyslo? 😕

deb
21. sep 2010

No konečne som si už aj ja objednala výpočet malý. Kočky, aj ja mám PCO, tak uvidíme, či to vyjde. Mám krámy raz za dva až tri mesiace a snažíme sa už viac ako 2 roky, tak verím, že to vyjde. Dám vedieť 🙂

lucka74
21. sep 2010

@deb ahoj mame podobny problem aj ja mam pco a tiez sa snazime a nic tiez som mu volala a ze mi posle tie papiere taka som zvedava a nedockava kedy to pride ja tomu verim hadam nam to vynde prajem to vsetkym z celeho srdiecka a ty aj beres nejake tabletky alebo nic neodporucil ti nejake tabl.alebo bylinky p.jonas

lucka74
21. sep 2010

@bila s tou svagrinou to myslis vazne tak si ma potesila dala si mi taky no mam s toho dobry pocit lebo ja tiez nedostavam menstruaciu a nedochadza mi ani k ovolacii bez tabl.tak som strasne zvedava

zoe2009
21. sep 2010

@bestmolly Ahoj aj ja som strašne zvedavá. Potom môžeme urobiť aj štatistiku. Dúfam že to vyjde všetkým.
@kvietocek55 Jasné že dám vedieť. Už sa neviem dočkať.

iplusr
21. sep 2010

babulky, tie, co mate vypocet priamo od jonasa - vysli vam na tejto stranke rovnake datumy?
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

nalada
22. sep 2010

Ahojte, ja sa uz rok snazim podla odporucani MUDr. Jonasa a nic.... aj posledne IUI bolo v "Jonasovom termine"... nechcem Vam brat nadej, ale mne to nevychadza. Dufam budete mat viac stastia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre