MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

gerdanova
19. feb 2011

@sasena033
Dr.Jonas robi vypocet od poslednej MS na jeden rok dopredu. A neboj, nie ze by si sa nevedela vysomarit. Ono je to na dvojharku( cize 4) strany, ale pokyny su rozdelene podla skupiny, ktoru mas, cize max. sa ta bude tykat 1strana pokynov.
Ak sa chcete zacat snazit az od maja, tak staci ked budes ziadat vypocet v aprili, maji. 😉

sasena033
19. feb 2011

@gerdanova ahoj moja tak akurat mi poslali prihlasku dala som si spec.vypocet viem vsety datumy a hodiny... hovorili z ena chlapecdievca.sk uz podali trestne oznamenie. 😉 ze ony s nimi nemaju nic spolocne..takze v maji ked vyssadimm HAK dostanem menzes ...napisem tam datum posl....len prosim ta ako sa rata kolko dnovy mam cyklus....to s arata od 1 dna menzesu do dalsie 1 dna menzesu v dalsom mesiaci?? ci ako dakujem za vysvetlenie

sasena033
19. feb 2011

@gerdanova Vies ked mam HAK mam pravidelny cyklus..len neviem ci im to bude stacit z epo vysadeni este 2 mesiace mi bude chodim pravidelne a postupne sa mi bude kazdy mesiac oddalovat po 1dni...

gerdanova
19. feb 2011

@sasena033
dlzka cyklu sa pocita presne tak, ako si opisala.
A metoda Dr.Jonasa nie je zavisla od menstruacneho cyklu.Ja som mala taktiez nepravidelne cykly pred prvym teho.Upravil sa mi az po porode na pravidelny.

sasena033
19. feb 2011

@gerdanova takze tam mam uviest taku dlzku priblizne aku mam???ked som si ratala cyklus teraz pri uzivani tak mi 287 dni vychadza od 1 dna menzesu po posledny den v dalsom mesiaci

gerdanova
19. feb 2011

@sasena033
ano, ak mas MS nepravidelny, takl len napis nepravidelny. 😎

alexandra1998
19. feb 2011

@nat28 no niekto tu pisal, ze od ovulacie dostanem do 14 - 16 dni menstruaciu, tak asi pockam do toho 16. dna a ked nic tak potom. ale cela som nejaka divna. raz ma bolia prsia, raz nie... v podbrusku ma boli, neboli... slak ma trafi... ale diik za optimizmus, nic nikam nehadzem 🙂))))))))) mozno to bolo len tym, ze to bol rapiclear 🙂 ako povedala gabi 🙂

gabriellka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandra1998
20. feb 2011

@gabriellka skusim 🙂)))) ale pobolieva ma brucho... tak neviem...

nat28
20. feb 2011

@alexandra1998 skus uz dnes, ak si tehu, mal by byt pozitivny 😉

alexandra1998
21. feb 2011

@nat28 na tom teste kotry mam doma pisu az 19. den po... takze musim pockat abo si kupim ten mamatest, len teraz nemam kde a aj tak mam pocit, ze uz kazdou hodinou dostanem..

nat28
21. feb 2011

@alexandra1998 a dnes si ktory den po ovulke? Ja som myslela, ze kazdy test ti ukaze spravny vysledok uz v den kedy mala prist ms, teda nejak 14 dni po...

katarinnak
21. feb 2011

Ahojte dievcata. Dala som si spravit vypocet od jonasa. Chcem sa opytat tych ktore s tym uz mate viac skusenosti, treba brat ohlad na dobru zivotnost ked som tehotna este nikdy nebola? Mam ale uz 32 rokov a v rodine sme par problemov sotehotnenim alebo tehotenstvom mali...moje sestry. Dakujem za kazdu radu.

cerler
21. feb 2011

@katarinnak vypocet sa tyka teba a nie sestier ci niekoho ineho v rodine...
ak si este tehotna nebola - neda sa urobit pri Jonasovom vypocte terminy dobrejzivotnosti...
o aky vypocet si ziadala? asi III. Výpočet rytmicity optimálnych plodných dní pre ženy, ktoré dosiaľ nemohli otehotnieť, vsak?!...

katarinnak
22. feb 2011

@cerler Dala som si spravit optimalne plodne dni a zivotnost II a IV. dostala som aj pohlavie. mne ide vpodstate len o tie plodne dni..pre istotu, ak budu klasicke plodne dni zlyhavat...rada by som otehotnela co najskor, hlavne kvoli veku. mne je divne ze sm dostala aj pohlavie, kedze som citala ze ak zena tehotna nebola, pohlavie sa neda presne urcit.

cerler
22. feb 2011

@katarinnak to co pises v zavere :( tak tomu nerozumiem... skor by som pochybovala o tom vypocte IV ked si este tehotna nebola - ako ti mozu vyratat DZ... ta sa rata len pri predch. tehotenstvach - ak skoncili potratom, alebo boli komplikacie... z akej str. i si dala vypocet robit?

dermakova
22. feb 2011

@katarinnak
IV.skupina sa pocita ak si uz mala nejake problemy alebo je predpoklad pre ne ( podstupenie IVF, aj neuspesneho, atd)- Pises, ze sa vyskytli komplikacie v rodine, takze sa im chces urcite vyvarovat. No a tu ide presne o to, ze tychto dobrych terminov je v roku malo, niekedy ani jeden. Ak otehotnies v termine bez DZ, tak nikde nie je napisane, ze by nejake komplikacie museli nastat. Je to tazke povedat, kedze do bodocna nevidime.... 😉

abebydes
22. feb 2011

ahojte snazilky 😎
ako tak citam , neda mi nereagovat 😀

@cerler
@katarinnak

pri dobrej zivotaschopnosti tam hned davaju pohlavie. a kamoska si dala spravit optimalne plodne dni specialny vypocet a tam tiez mala pohlavie - lebo pohlavie sa da urcit aj pri prvom dietati a takisto vedia vypocitat aj dobru zivotnost, aj ked si si este predtym nerodila, lebo kamoska chcela aj zivotnost , ze pre istotu 😀 ale tu robia len zenam po potrate a pri chorobach v rodine a neviem este com ale nerobia ju pri prvom tehotenstve ,lebo , ze moze byt niekedy len jeden dobry termin, takze jej tu IV. neodporucali , lebo, ze je to zbytocne jej povedali.
a podla mna katarinnak sa nemusis drzat tej zivotaschopnosti ved tebe vlastne nic nie je , tak je to tiez zbytocne, nie? 😀

katarinnak
22. feb 2011

Dievcata dakujem za reakcie 🙂. Vypocet som si dala robit priamo u Jonasa. Stranku mam urcite dobru. Uz mi takisto napisali ze sa nemusim drzat dobrej zivotnosti...je to len pre istotu. Tak uvidim ako to nakoniec dopadne 🙂.

alexandra1998
22. feb 2011

@nat28 ahoj, no tak len tolko, ze vcera som dostala, ale take bolesti neprajem nikomu. ze peklo. takze pokracujeme v snazeni... :(

nat28
22. feb 2011

@alexandra1998 to ma mrzi 😒 ale ber to z tej lepsej stranky, aspon mozes skusat narozdiel odo mna. Raz to ale vyjde, to je iste 😉

hasmenka
22. feb 2011

ahojte vospolok, rada by som sa spýtala aké máte skúsenosti s výpočtom a kolko stojí taký výpočet? Mám dve krásne dievčatá ale velmi by som chcela aj chlapca. vopred dakujem za odpovede 🙂

alexandra1998
22. feb 2011

@nat28 dakujem za podporu, ale nie je to iste... :( nikdy nevies :(

nat28
22. feb 2011

@alexandra1998 ale je to iste. Ja neviem o nikom komu by sa vobec nepodarilo. Ked tak niekedy to trva roky a chce to aj IVF, ale nakoniec to vyjde. Ked ma tvoj chlap spermie, ty maternicu, aspon 1 vajecnik a tiez aspon 1 vajcovod, tak nemas co riesit a skor alebo neskor sa to podari. Ina moznost nie je. 😎

dermakova
22. feb 2011

@hasmenka
ja som mala prvy vypocet hlavne kvoli tomu, ze sa mi nedarilo otehotniet a podla vypoctu to slo... 😎
teraz mam doma dalsi, pretoze by sme si taktiez chceli vybrat aj opacne pohlavie, ked uz taka moznost sa nam ponuka.
zakladne info o vypocte: robi sa na jeden rok dopredu od poslednej MS a cena zavisi od druhu vypoctu, takzvany maly stoji 16.50 (hodinu narodenia netreba presne na 4minuty) a specialny vypocet 21.50 (hodinu narodenia presne na 4min presne, je tam viac udajov)... 😉

alexandra1998
22. feb 2011

@nat28 asi len nejaka depka, dakujem, si ma pobavila 🙂 tak dobre, pokracujeme...

gabriellka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nat28
22. feb 2011

@gabriellka preto sem tak rada chodim, lebo sa necitim taka sama pri tom snazeni o babo 😉 kazdy sa obcas potrebuje vyzalovat a na to su tieto fora skvele - ze tu vzdy niekto je kto vam poda pomocnu ruku. Pekny vecer 😉

gabriellka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hasmenka
23. feb 2011

@dermakova Ďakujem za informáciu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre