MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lottys
1. okt 2010

@maco83 výpočty vhodných plodných dní si vie urobiť každý sám, čo sa trošku o túto tému zaujíma. Lenže dobrú životnosť bábätka vie urobiť už len dobrý astrológ alebo človek, čo sa tomu naozaj rozumie. Astrológovia majú k tomu veľmi blízko, lebo zohľadňujú správne postavenie luny voči ostatným planétam a podľa toho určia najvhodnejšie obdobia na splodenie zdravého dieťatka. Vie to vyriešiť za nás aj príroda - preto sa nám niekedy neporadí otehotnieť, jednoducho nie je na to správne obdobie, alebo keď prídeme o bábätko, jednoducho príroda to zariadi. Samozrejme sú aj výnimky, kde sú detičky choručké - a to vníma každý inak - malo sa to takto stať, posilní ma to v niečom, atď...
Mne pri prvom dieťatku povedali, že nie je vhodné obdobie na otehotnenie, ale preto, že som sa mala sústrediť viacej na kariéru. Lenže som si povedala, čo sa má stať sa stane a na prvý šup sme splodili bábätko, takže to tak asi malo byť. A moja kariéra? Je mi to jedno, pretože mám doma krásne bábätko!

donalona
1. okt 2010

ahojte baby. my mame tiez vypocet od Dr. Jonasa.mam zle skusenosti s astrologiou, vyhybam sa takym veciam zdaleka, ale na toto sme si povedali ze skusime, ved sa neda nic pokazit..skusali sme v auguste aj septembri a nic. ked som im volala do centra, pani mi povedala, ze ak sa to nepodari do 3 rokov, tak potom je problem niekde v nas..no ale snad by sa to do 3 rokov aj bez toho podarilo, sme zdravi🙂 teraz mame termin na 5. 10., ale bez peciatky dobrej zivotnosti.ja som vypocet chcela najma vdaka dobrej zivotnosti, na ppohlavi mi nezalezi.mate niektora skusenost s tym, ze ste pocali aj bez tejto "zaruky" a tehotenstvo bolo ok? a na kolkykrat sa to podarilo? dakujem

domidomi
1. okt 2010

@bielalady fáákt si predstav. No na ten mesiac, ked más slabu života..... tak sa radšej nesnažte pre istotu. Najlepšie je to asi nechať na prírodu 😉 . Držím palce 🙂

lucka74
1. okt 2010

ahojte ja by som sa chcela popytat ci som to dobre pochopila a chcela by som poprosit aj o radu dosiel mi uz ten vypocet ja som ziadala o maly vypocet,plodne dni on mi tam zaciarkal cervenym jeden datum v mesiaci a vlastne pred tym dnom by sme mali mat styk?a potom si mam od menstruacie pripocitat15dni a ten si mam zafarbit zelenou a to je akoze ta ovulacia a ze vraj ked sa stretavaju cervene zo zelenymi tak vtedy je velka uspesnost vtedy to mame skusat dobre som to pochopila?a este jednu otazecku ja mam taky problem ze teraz som vysadila hormony mala by som normalne este dostat menstr.a potom ked nedostanem normalnou cestou co mam spravit nebude to ovplyvnovat vypocet velmi pekne dakujem za tedy ked mi niekdo odpis ahojte🙂🙂🙂

domidomi
1. okt 2010

@lottys Presne tak!! Ja som zasa počula od ezoterikov, že babätko si vyberie samo kedy ho rodičia počnú........ Tak možno to vaše sa plánuje narodiť o pár mesiacov neskôr 🙂

donalona
1. okt 2010

@lucka74 cervene a zelene sa NEMAJU zhodovat.aspon v mojom vypocte.vraj doslo k potretom vtedy..

donalona
1. okt 2010

@lucka74 ale ja som mala velky vypocet, aj som im volala a povedali mi ze v mojom sa nemaju zhodovat. v malom teda nenis om si ista

cerler
1. okt 2010

@lucka74
@donalona
zalezi aky vypocet mate... I, II, III, IV... pri II a IV - ked su upresnene aj datumy oplodnenia s dobrou zivotaschopnostou a chlapec/dievca, tak sa cervene a zelene dni NESMU prekryvat! mate to inak napisane HRUBYMI pismenkami vo vysvetlivkach, kt. vam urcite prisli s vypoctom od Jonasa... (ak by oplodnenie bolo v takom dni, kde sa prelina cerveny so zelenym dnom - moze sa narodit dieta ineho pohlavia ako bolo v kalendari planovane, alebo tehotenstvo bude prebiehat s problemami - potrat... prip. sa babatko narodi postihnute...
ak mate vypocet pre III - tak tam sa prave odporuca, aby dni cervene a zelene boli co najblizsie a pripadne sa aj prekryvali... kvoli uspesnosti otehotnenia.
😉

helenkasabinka
1. okt 2010

no ja ako som tu uz nie jeden krat pisala,ze som otehotnela jonasovou metodou a mam krasne zdrave dietatko podla jonasovho vypoctu a teraz sme chceli druhe dietatko tak som si zasa dala vypocitat plodne dni a zasa sa nam zadarilo takze si myslim,ze hlupost ten vypocet nie je a je zaujimave ze sa nam zadarilo na prvy sup,plodne dni som mala 22.9.2010 😉 pripajam aj testy aby ste mali dokazy 😉

takze nam uz 2.krat jonasova metoda pomohla a zakazdym som otehotnela hned na prvy termin 😵 😉

gerdanova
1. okt 2010

@lucka74
pokyny záležia od druhu výpočtu, presne ako píše
@cerler
ak máš teda malú III., tak tam más červené dni a zelené si budeš značiť presne ako si napísala.K pohlavnému styku má prísť deň pred červeným i deň pred zeleným dňom. Iba zelené dni sú zavislé od MS a podľa nej si ich budeš aj značiť. červené dni sú nezávisle od MS.
@donalona
skupina IV. pre DZ je pre ženy, ktoré mali problémy s tehotenstvom ( MS, extrauterinne t...) či s novorodencom, aby sa podobné problémy už nezopakovali. Ak si eśte nebola tehotná, tak sa nepredpokladá, že by si mala mať nejaké problémy, kt. som popísala vyššie. Veď žiadna žena neráta s tým, že keď otehotnie, tak to nedopadne dobre.....
ja som taktiež nemala výpočet pre DZ, lebo nebol dovod a tehotenstvá boli bezproblémové. 😎

gerdanova
1. okt 2010

@helenkasabinka
gratulácia veľká 😎
ja mám taktiež doma už dva zázraky podľa Jonáša....

zoe2009
1. okt 2010

@helenkasabinka Ahoj, blahozelam Ti.
Tak skoro ti ukázal test? Už na 9-ty deň? Ja som mala plodný 19.9. ale ešte nechcem testovať.
Máš aj nejaké príznaky? Mňa nejako bolia kríže. Myslíš že to môže byť príznak alebo len prechladnutie?

cerler
1. okt 2010

@gerdanova tomu vysvetlenie: 1 den pred zelenym dnom nerozumiem... v pokynoch je myslim spominane len 1 den pred plne cevenym dnom - nie?!

abebydes
1. okt 2010

@cerler
@gerdanova
1 den pred cervenym, tak ako napisala cerler, nie 1 den pred zelenym... 😀

gerdanova
1. okt 2010

@cerler
pri malej III. sa majú využívať jak červené, tak zelené dni...preto sa tam ani neuvádza pohlavie, pretože ide o to, aby si otehotnela a je to jedno či podla svojich ovulačných dní alebo podľa Jonášových...ide o to, aby si bola tehotná... 😀

cerler
1. okt 2010

@gerdanova
III. Výpočet rytmicity optimálnych plodných dní pre ženy, ktoré dosiaľ nemohli otehotnieť
Na počatie využívame plne „červené“ dni, a to tak, že k pohlavnému styku má prísť jeden deň pred
týmto plne červene vyznačeným dňom (vysoká pravdepodobnosť počatia). Treba však uvažovať aj
s individuálnym ovulačným cyklom, ktorý sa zisťuje z obdobia menštruácie. Od prvého dňa mesačného
krvácania sa pripočíta 15 dní dopredu a tento deň sa zafarbí plne na zeleno (možnosť počatia asi na 15%).
Možnosť úspešného počatia s vysokou mierou pravdepodobnosti je, keď sa plne „červený“ deň stretáva
alebo je blízko „zeleného“ dňa. Pripomíname, že v každom prípade vedúcim je plne „červený“ deň, a teda
deň pred ním má dôjsť k pohlavnému styku. Ak „červený“ deň spadá na čas menštruačného krvácania,
gynekológovia neodporúčajú, aby došlo k pohlavnému styku, predovšetkým z hygienických príčin (ale
mnohé ženy ďakujú za svoje dieťa, že využili takýto termín). Pri tomto druhu výpočtu však nemožno zistiť
pohlavie plodu, čo je však pri tejto kategórii druhoradé. Cieľom je, aby počatie vôbec nastalo.

nikde tu nevidim, ze by sa malo snazit 1 den pred zelenym dnom... a na to som reagovala v tvojom prispevku 😉

helenkasabinka
1. okt 2010

@gerdanova dakujem 😵
@zoe2009 aj ja som sa cudovala ze uz ukazal ,hej mam priznaky,bolia ma prsia a podbrusko trosku,tak isto ako aj v tehu s malou 😉

gerdanova
1. okt 2010

@cerler
ja mám doma brožúrku od Dr.Jonáša a tam to na príklade je ukázané...

cerler
1. okt 2010

@gerdanova
ale ten predch. prispevok odo mna je tiez od Jonasa a nepise sa tam o ziadnom 1 dni pred zelenym dnom... takze ta tvoja info pre lucka74 potom zodpoveda comu... fakt nechapem...

gerdanova
1. okt 2010

@cerler
logicky by som využila všetky možné termíny... 😎

kiwinka
1. okt 2010

@betina1984 tomu rozumiem, ale to by som sa radsej k Bohu modlila ako platila niekomu za nieco co nemoze vediet! ako sorry.
😅

donalona
1. okt 2010

@gerdanova bola som uz tehotna praveze....len neviem ci sa spoliehat aj na terminy bez peciatky zivotaschopnosti

betina1984
2. okt 2010

@kiwinka, ani to niektorým nepomohlo, ja som sa namodlila dosť, niekedy aj treba Pánu Bohu pomôcť.

kiwinka
2. okt 2010

@betina1984 asi mas pravdu, ved ja to nemyslim zle, ja len zdielam nazor, ze tomu by som neverila / jonas /.

gerdanova
2. okt 2010

@donalona
no ked mas DZ tak predpokladam, ze si asi mala nejake problemy, tak potom vyuzivaj terminy s DZ.
v tomto to mam jednoduchsie, kedze som nemala ziadne komplikacie, tak nemam som ani nemala vypocet pre DZ a ani teraz on nebudem ziadat...

kvetinka98
2. okt 2010

kiwinka ahojte peipájam sa k vašej téme lebo pred dvoma týždnami som si dala ak aj ja spravkať výpočet takže uvidíme ako to dopadne ....ale chcem povedať že ženám napr kiwinka sa to ľahko povie že neverkať ked už bábo majú....tá žena ktorá má problémy tak tá vyskúša všetko .....a či veriť alebo nie tak na to som zvedává aj ja........

kvetinka98
2. okt 2010

gerdanova @cerler
pri malej III. sa majú využívať jak červené, tak zelené dni...preto sa tam ani neuvádza pohlavie, pretože ide o to, aby si otehotnela a je to jedno či podla svojich ovulačných dní alebo podľa Jonášových...ide o to, aby si bola tehotná...

zdielam tento istý násor napísala si to fakt skvele poklona tebe..............................

lottys
2. okt 2010

@donalona my sme počali prvé bábo hneď na prvý šup a bez výpočtu 🙂 Všetko bolo ok.
Prečo máš zlú skúsenosť s astrológiou?

lottys
2. okt 2010

@kiwinka nie každý sa modlíme k Bohu!

lottys
2. okt 2010

@helenkasabinka gratuľujem a prajem pohodové tehu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre