MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

stastnunka
2. feb 2012

@alikaa chodím k lekárovi na folikulometriu od októbra minulého roka, bolo to takmer rok od MA, odvtedy mi lekár robí sono každý mesiac, takže presne viem, mám aktívny len pravý vaječník, ľavý mám zmenšený ako ľavú obličku, žial ani raz mi folikuly nepraskli,v decembri som mala folikul 20mm, tak mi lekár pichol pregynl, ale folikul nepraskol, takže v januári bola pauza a teraz mi nasadil od 3DC clostybegyt, 10DC mám sono a zase by mal byť pregnyl, dnes som začala užívať tabletky, tak uvidím ako to bude, vravel mi, že ak mi nepomôžu, tak je zhrubnutá kôra na vaječníku a bude treba laparku na odstránenie hrubej kôry 😒

alikaa
3. feb 2012

@stastnunka tak drzim palce 😉

danjelca
3. feb 2012

Pohlavie si vyberá dušička pred narodením🙂
Žiadna výpočet toto rozhodnutie neovplyvní , je to iba náhoda.

stastnunka
3. feb 2012

@alikaa ďakujem 😉

erika26277
3. feb 2012

@stastnunka ja mám doma výpočet od novembra ale až teraz od 28.1. do 31.1. mi vyšli na dievčatko červené dni, ktoré sa neprekrývali so zelenými..... tak sme pracovali a uvidíme..... prečo to riešite s lekárom? femibion som začala brať nedávno,odporučil mi to gynekológ.....vraj je to dobré pre plánované tehotenstvo..... tak uvidíme, či to vyšlo alebo nie.... 😨

stastnunka
3. feb 2012

@erika26277 ja som prvý krát otehotnela po viac ako 2 rokoch, skončilo to MA v 10tt, minulý rok v novembri to bolo rok a tak som šla v októbri k doktorovi nech zistí príčinu, tak mi urobil hormonálny profil, ten bol v poriadku a potom som vždy 10DC šla prvý krát na sono a potom podľa veľkosti folikulu mi určil vždy ešte kontrolné soná, ale jeden mesiac mi folikul nedorástol,ďalší mesiac zase nepraskol a tak v decembri som mala dobrý, tak mi pichol pregnyl, ale ani po ňom nepraskol, takže teraz už beriem clostybegyt, aby som mala viac väčších folikulov, potom mi pichne pregynl a uvidí sa, takže budúci piatok ma čaká prvé sono, som zvedavá koľko folikulov tam bude a akých veľkých. Femibion je dobrý, ja ho beriem už dlho a okrem toho beriem aj acidum folikum, to je čistá kyselina listová v neštiepenej forme, ale je jej podstatne viac ako vo femibione. Tak držím palce aby ti to vyšlo 🙂 Koľký DC si? Ja som mala vždy dni od Jonáša na začiatku mesiaca a podľa gynekológa a sona, to je najspoľahlivejší spôsob som mala až v polovici alebo ku koncu mesiaca. Ale kedže nemám ovu, tak bez toho nemôžem otehotnieť, tak dúfam, že lieky pomôžu. Koľko sa vy snažíte? 🙂

erika26277
5. feb 2012

@stastnunka ahoj, mi sa snažíme tak od novembra. vtedy sme sa totiž rozhodli pre druhé dieťatko, mám 8 ročného syna a vždy som chcela dve detičky, ale teraz to tak nejak na mňa prišlo, že teraz je ten správny čas mať druhé.....tak som to začala cítiť, preto mi odporučil aj gynekológ femibion, a tak som ho začala užívať....keďže by sme veľmi chceli dievčatko, tak sme si dali vypočítať od Jónáša, kedy na to dievčatko..... tak uvidíme. ale ako vidím podľa toho výpočtu to nie je také jednoduché, keďže sa tam nesmú križovať červené a zelené dni, je to ťažké, mne už dva krát vyšli tak že sa mi križovali, až teraz od 28-31 mi vyšli a to som 31.1. dostala aj MS..... tak som zvedavá, horšie je že ako som si to rátala, zas mi tie zelené a červené dni nevyjdu.... tak neviem, mám pravidelný 25 dňový cyklus , tak si to križovanie červených a zelených dní viem priebežne vyrátať.... veď uvidíme, či nám to vyjde.....držím ti palčeky..... už máš dieťatko, ale bude prvé?

alikaa
5. feb 2012

@erika26277 a sledujes si aj realne plodne dni?

stastnunka
5. feb 2012

@erika26277 Vieš čo, ja som si dávala Jonášov výpočet robiť, keď už som bola z toho zúfalá, že možno to pomôže, ale už to nesledujeme, kedže mi ovu sleduje lekár 🙂 Dieťatko zatiaľ nemáme, o jedno sme prišli v 10tt. Ale dúfam, že tento rok sa už podarí otehotnieť, uvidíme, manžel jazdil s kamiónom a teraz už robieva väčšinou doma, takže len počkať na správnu chvíľu. V marci budem mať len 25, takže vek v pohode, takže sa teraz nad tým nejako nezamýšlam, máme kopec roboty vo firme, takže nie je čas na to myslieť. 🙂

erika26277
5. feb 2012

@alikaa hej sledujem, veď práve to, že tie červené dni 28-31 mi vychádzali, keď nemám ovulku..... tak nechápem ako to vypočítal..... ovulku budem mať teraz 10.2., tak sa chceme snažiť aj 5( dnes, už sme po), 6 a 7.2.. že vraj sa majú dievčatá robiť 2-3 dni pred ovulkou.....tak uvidíme.....viacerým babám to tak vyšlo.....

erika26277
5. feb 2012

@stastnunka to mi je ľúto, že ti bábätko takto odišlo..... ale si mladučká, času máš dosť, nebol vyjde ti to.... ja som mala malého v 26-tich , a to som snáď otehotnela na prvý krát, ani sme neplánovali a neľutujem, skôr ľutujem, že som to s druhým bábätkom nezačala skôr..... odkladala som to..... vždy som vravela, keď pôjde do školy..... a teraz je druhák.... už by bolo načase, tak sa snažíme....skôr ma trápi že mám 34, aj keď mi lekár povedal, že vek na druhé dieťatko v pohode..... veď sa nechám prekvapiť..... dnes som si robila test a nič, ale ešte skúsim cez týždeň, asi som ho spravila príliš skoro, bola som nejak nedočkavá... skúšali sme 28,29,30,31 každý deň a test dnes vyšiel negatívny..... ale skúšali sme aj dnes, a chceme ešte aj 6,7.2, že vraj dievčatká sa robia 2-3 dni pred ovulkou, a tú mám mať 10.2.....taka som zvedavá.....

alikaa
5. feb 2012

@erika26277 ano aj ja som citala, ze dievcata sa robia pred ovulkou, ale myslim, ze 6 a 7. je este skoro, spermie vydrzia tusim len 2 dni, takze na dievcatko by som sa snazila 8 a 9ho, na chlapca 10 a 11ho 😉

erika26277
5. feb 2012

@alikaa díky, vieš že som nad tým rozmýšlala? len by som to nerada prešvihla..... ja som zas čítala, že spermie prežijú 3 dni, tak neviem..... toho 10,11 už nemôžeme to viem, asi riskneme aj toho 8.2..... 😅 😅

osicka36
5. feb 2012

@erika26277 ahoj erika, už pár dní čítam túto stránku a zaujalo ma, že máš asi rovnaký výpočet od Jonáša ako ja...tiež sme sa snažili od 28-31.1...ale veľkú nádej tomu nedávam, pretože to bolo z polovice cez mrchu ☹ ...a tiež nechápem ako by som mala otehotnieť bez ovulky...tú mám ale až okolo 13.2...mám trochu dlhší cyklus 31 dní

stastnunka
5. feb 2012

@erika26277 No my sme sa zobrali asi po 5tich rokoch čo sme boli spolu, najskôr sme dieťa nechceli, tak som brala asi 3 mesiace antikoncepciu, potom som ju vysadila, teraz už je to takmer 4 roky čo sa snažíme, dúfam, že pomôžu tabletky, ak nie, tak bude nasledovať laparka, z tej mám celkom strach. Držím palce aby vám to vyšlo, ja pôjdem vo štvrtok na sono, zajtra doberám clost, tak som zvedavá koľko budem mať folikulov a či aspoň nejaký praskne....

erika26277
6. feb 2012

@osicka36 ahoj, vidím že ten výpočet máš veru taký ako ja..... aj ty chceš dievčatko? vidím že máš už dve detičky, ja mám jedného 8ročného chlapčeka a chceli by sme dievčatko..... ja som menzes dostala 31.1., čiže v posledný deň červených dní, ja som si robila 5.2. aj test, a vyšiel negatívny, len neviem, či som si ho nerobila skoro..... včera som sa totiž dočítala že z moču sa dá tehotenstvo zistiť od 9 dňa po oplodnení..... tak si tak myslím, že to bolo možno skoro....uvidíme .... ale skúšame to aj podľa biologických ovulačných dní, ja mám mať ovulku 10.2. a už skúšame.... že babenka sa robí 3 dni pred ovulkou.....tak skúšame.... nechcem sa držať len na výpočet, nevychádzajú mi červené dni tak, aby sa mi neprekrývali so zelenými až tuším niekedy v lete, a to už toľko čakať veľmi nechcem, budem mať 35 rokov a na rok ma čakajú štátnice, tak bábenko by som chcela stihnúť do konca roka.....držím ti palce

erika26277
6. feb 2012

@stastnunka držím ti palce...

alikaa
6. feb 2012

@erika26277 nechcem sa opakovat, ale aj tak si myslim, ze sa snazite na dievcatko prilis skoro. My ked sme sa s muzom snazili o prve babatko, velmi som si o plodnych dnoch necitala, iba som vedela, ze sa vyznacuju vytokom, co som ja vzdy v strede cyklu mavala. Ale ja som si myslela, ze najprv je ovulacia a potom idu tie plodne dni, takze sme sa vzdy snazili este pred plodnymi dnami, pripadne este ten prvy plodny den (vzdy ich mam 3 za sebou) a neotehotneli sme. Proste tie spermie nemaju sancu tak dlho vydrzat. Ked som sa docitala, ze ovulacia je vlastne v den ked skoncia plodne dni, tak sme to dalsi krat skusili az den po ovulacii (skor sme akosi nemali na seba cas) a mame chlapca 🙂 Proste ak vies, ze mas ovulaciu 10.2. tak pred 8.2. sa ani snazit nemusite, podla mojho nazoru. Ani toho 8.2. nie je iste ze spermie do ovulky vydrzia, to dost zavisi aj od kvality spermii tvojho muza. A dalsia otazka je, ci tak strasne nechcete chlapceka? Ked vravis, ze uz mas vela rokov, tak ja osobne by som riskla aj chlapceka. Resp. v lete ked som na prvy sup otehotnela a potom potratila, tak my sme sa snazili vsetky 3 moje plodne dni a vyslo to hned. Neviem sice co to bolo, ale mne to bolo jedno, ja chcem proste babatko a je jedno akeho bude pohlavia.

stastnunka
6. feb 2012

@erika26277 ďakujem 🙂 aj ja ti držím palce aby to vyšlo 🙂

osicka36
6. feb 2012

@erika26277 ahoj erika 🙂 ... no mne je to v podstate jedno či bude dievčatko alebo chlapček, len nech je zdravé...ale drahý by radšej dievčatko 🙂 .... ja som totiž rozvedená aj on ...a ešte by sme veľmi chceli to spoločné "naše"...... len mi máme trošku problém v tom, že robí v nemecku a dva týždne robí a jeden je doma....je ťažké to nejak nastaviť, tak som si začala sledovať cyklus a ovulku...no a skúsila som aj Jonáša.....len dnes mám také divné pocity ako pred mrchou a to ovulku by som mala mať až okolo 13....aj som robila test na ovulku, ale je negatívny (čo ma momentálne teší lebo som sama)...ale tiež rozmýšlam aj koncom týždňa urobiť tehotenský test 😉

alexaba
6. feb 2012

Ahojte, prosila by som o radu. Rozhodujem sa ktorý výpočet od Dr. Jonáša si mám dať spraviť. Rozhodne chcem výpočet životaschopnosti dieťaťa. neviete či sa dajú vybrať si dva druhy výpočtov, lebo chcela by som som aj výpočet plodných dní alebo pohlavie ešte k tomu. Neviete či to už neobsahuje výpočet životaschopnosti dieťatka, či so už náhodou nie je v tom zahrnuté? Vďaka

cucu2
6. feb 2012

@alexaba ahoj, ja sice vypocet od Jonasa nemam, ale chcem si dat spravit. Tiez chcem zivotaschopnost dietatka a pochopila som, ze v tom vypocte je vsetko zahrnute, cize aj pohlavie a samozrejme aj plodne dni.

erika26277
7. feb 2012

@alexaba ahoj, dajú sa vybrať dva výpočty, malý a veľký.... pri malom ti vypočíta plodné a neplodné dni a myslím že aj životaschopnosť dieťatka a pri veľkom aj pohlavie navyše..... tie plodné a neplodné dni sú samozrejmosťou každého aj malého aj veľkého......a potom sa dá urobiť pri veľkom ešte taký rozšírený , ale len v prípade že vieš presne na 4 minúty hodinu a minútu svojho narodenia a v tomto prípade ti vyráta aj hodinu ( teda približný čas, či poobede, doobeda alebo vo večerných hodinách ) predpokladaného pôrodu.....

erika26277
7. feb 2012

@alikaa hej máš pravdu, teoreticky jasné že budem rada, či to bude dievčatko alebo chlapček, len keď som si ten výpočet už dala spraviť...... ale risknem to s tými plodnými dňami a ovulkou, a uvidíme...... určite nebudem sklamaná keď to bude chlapček, hlavne len nech sa to podarí..... 😵

erika26277
7. feb 2012

@osicka36 ja so si ho robila 5.2., neviem či som spomínala, a bol negatívny.... ale čítala som že tehotenstvo z moču sa dá zistiť od 9 dňa po oplodnení...... tak skúsim ešte koncom týždňa.....sobotu alebo nedeľu..... som na to zvedavá..... minule som dokonca čítala na nete, písal to tam jeden lekár, že tehotenstvo sa môže prejaviť aj bolesťami v podbrušku / ako pred MS /, lebo že sa vtedy uhniezďuje vajíčko v maternici, čo sprevádzajú bolesti..... tak ktovie ak máš také nepríjemné pocity pred MS, môže to byť aj tehotenstvo.... 😉 😉

erika26277
7. feb 2012

@cucu2 plodné a neplodné dni sú aj pri malom výpočte aj pri veľkom, pričom pri veľkom je plus pohlavie dieťatka.....ale len v prípade že vieš čas svojho narodenia....

osicka36
7. feb 2012

@erika26277 ahoj, tiež som niekde čítala o tých bolestiach pri zahniezďovaní bábätka...ale asi by to bol malý zázrak otehotnieť cez mrchu, aj keď v červených dňoch 🙂 ....koncom týždňa budem múdrejšia 😉
zatiaľ si chcem aspoň odsledovať ovulku, aby som vedela kedy presne musí byť drahý doma 😀

erika26277
7. feb 2012

@osicka36 ktovie, možno to vyšlo..... ti poviem, čítam tu rôzne fóra, a síce mi vyšiel negatívny test, ale začínam mať také tehotenské príznaky...... nejak ma trápi žalúdok, únava, ráno mávam bolesti v brušku.....dokonca som čítala že viac slín v ústach, a to bolo prvé čo som si všimla...... no neviem, ten test určite zopakujem, bolo to skoro čo som si ho robila.....a nejak nie som vo svojej koži..... a to tiež som cez tie červené nemala ovulku...... mám ju mať teraz 10.2., ale zázraky sa možno dejú, poznám babenky ktorým to vyšlo podľa Jónáša a nemali v tých dňoch biologickú ovulku...... švagrinej kolegyňka tak má dve babenky doma, od Jónáša... jednu dokonca splodili cez MS..... tak neviem..... skúsim ešte testovať...... 😨 😨

osicka36
7. feb 2012

@erika26277 tak to je super, že máš blízko seba taký dôkaz 🙂 ... teší ma, že to niekomu vyšlo...najprv som sa veľmi tešila na výpočet a moc dúfala, že to s ním bude hračka 😉 ... ale keď som zistila, že pri mojom cykle 31 dní sa len veľmi ťažko červené dni priblížia k zeleným....skoro všetky červené dni mi vychádzajú mimo ovulky ...som už prestávala veriť, že to funguje..... som veľmi zvedavá ...aj nám v tie dni vychádza dievčatko 😀 .... a ten techotest si robila skutočne zavčasu....ale okolo 12 dní "po" by mal už vyjsť ak sa vám zadarilo...a možno aj nám 😀 ...bolo by to super...tak držím palčeky

julianka99
8. feb 2012

Ahojte, tak som slubila že Vám dám vedieť ako pokračujem s výpočtom od Jonáša, skúšali sme ešte len prvý krát, ale nevyšlo... dnes som dostala menštruáciu :( takže uvidíme čo bude dalej.. každopádne aj ja poznám vela párov ktorým to vyšlo, tak verím že aj nám to víde 🙂 držim všetkym palčeky... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre