MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

hwiezdinka
29. okt 2013

@eliska3 My sme tiež skúšali Jonášovu metódu, ale vôbec som neotehotnela vtedy, kedy som mala podľa jeho výpočtu...takže ja som voči nej skeptická.

alchemilkazltozelena
31. okt 2013

@hwiezdinka ja takisto

katka2402
31. okt 2013

Ahojte,my sme si u dr jonasa objednali velky vypocet.Otehotnela som podla jeho vypoctu na prvu supu a aj pohlavie nam vyslo ako naplanoval dr jonas🙂 .Takze nam to zafungovalo 🙂

evita9212
2. nov 2013

Jonasovu metodu som vyskusala aj ja. Neotehotnela som sice v prvy mesiac snazenia, az na 3., vyslo to prave na tie mesiace, ktore mi nevie vypocitat pohlavie 🙂 Beriem to tak 50:50. Velku vahu tejto metode neprikladam, aj ked viaceri v mojom okoli maju pozitivnu skusenost.

moskva
8. nov 2013

neviete nahodou po kolkych rokoch sa skartuju informacie na matrike o presnom case narodeni? snazim sa tiez zistit presny cas narodenia a matrika mi tvrdi, ze to nemaju a v porodnici, ze to skartuju po 20 rokoch.

blackcat8885
10. nov 2013

@moskva Ja som čas narodenia zistila v pôrodnici ale pochybujem,že je presný na minutu kedže mi povedala že 10.00 kamoška má 19.30 takže asi presne na minutu to nie je ale skus si tam zavolať.Ja mám 25r a zisťovala som to v lete

cipolina88
10. nov 2013

Ahojte baby, ja som si tiež objednala s manželom výpočet od dr. Jonáša, stál ma 16,50 EUR, poslal mi ho hneď na druhý deň mailom. Mám však problém, zistili mi endometriozu tento rok ma aj laparoskopicky operovali, chodím každý mesiac na kontrolu, zatial je všetko ok, žiadna cysta. Dr. Jonáš nám vypočítal, že teraz v decembri mame dobru zivotnosť, ale podla pokynov sa mi kryjú zelené dni s červenými..... 😔 máte prosím Vás niektorá s týmto skúsenosti? môžeme to aj tak vyskúšať? mne na pohlaví nezáleží, jediné, čo chcem je zdravé babetko....

moskva
10. nov 2013

@blackcat8885 dakujem za info, ale tam som uz skusala. najprv to sli hladat a potom mi povedali, ze vysiel novy zakon a ze po 20 rokoch to skartuju a poslali ma na matriku. tam mi zase povedali, ze to posielaju na statisticky urad do Trnavy ale trnava zase tvrdi, ze taketo informacie nemaju a odkazali ma zase na matriku.
(mam 37 rokov)

sjuzi818
13. nov 2013

ahojky, ja mam tiez ten isty problem, cakala som rok na vhodny termin pre pocatie zivotaschopneho dietata, vysiel mi az teraz v novembri a teraz som zistila, ze sa mi krizuju zelene dni s cervenymi, hoci cely rok sa mi nekrizovali... termin zivotaschopneho dietata som si dala vypocitat, lebo som jedenkrat potratila.. tak teraz nozaj neviem...

hradnapani
13. nov 2013

@moskva ahoj, ja som tiez najprv bezvysledne patrala po datume a napokon som ho objavila nahodou, ze mi to skor nenapadlo 😠 Bol napisany v mojej zdravotnej karte, ktoru som mala zalozenu od narodenia u pediatra a ked som si ju prenasala k dospelackej obvodnej, tak som si to tam vsimla.
ak si tam este nepozerala, skus, mozno sa tie papiere este nerozpadli a najdes to.

balumi
15. nov 2013

@sunshine5 ahojte baby, mne to tiez tak vychadza,ze je to to iste co jonas.......len tam tam dobra zivotnost nie je uvedena.........ale.....ako je mozne, ze mi to vychadza tesne po menzese.....? a je tam uvedeny aj cas ...v tej tabulke pod mesiacom....to akoze mam vstavat o 3,30 v noci 😀 ? 😀

moskva
17. nov 2013

@hradnapani dakujem, ale to uz ma uz tiez napadlo ale zdravotnu kartu ja uz nedohladam, lebo 17 rokov zijem mimo republiku a karty sa po 5 alebo 10 rokoch skartuju..

milacik3
19. nov 2013

My mame kalendar uz od augusta doma ale vzdy to vychadzali cervene dni na MS tak sme to ani neskusali teraz v novembri to vyslo bez MS tak sme skusali a uvidime za mesiac vysledok 🙂

isabella22
20. nov 2013

ja som mala zas plne cerveny 13.novembra co mi vychadzalo 7DC po mrche. Neviem zda sa mi to dost skoro,sice sa mi to nekrizuje so zelenymi ale tak snad motyka vystreli a dam manzelovi krasny darcek na vianoce 🙂

milacik3
22. nov 2013

Takze neviem ci to bola vdaka Jonasovi alebo ako ale mala som MS 14.10.2013, bolest som citila 30.10.2013 a cerveny stvorcek som mala stanovený 8.11 skusali sme (7.11 a 8.11) tak neviem kedy bola ovulacia ale dnes som 39 dc a MS nikde ale ja mam dlhe cykly tak som dnes skusala test a vysiel pozit. ale to je len jeden este budem neskor testovat. Tak neviem ci sa to podarilo 8.11 alebo skor...ale v poctate to je asi jedno :D

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 gratulujem 🙂 ja som tiez skusala tento mesiac 13.som plne cerveny stvorcek a je to 8 den odvtedy. Asi je este zavcasu robit si test nie? 🙂

ivaana2
22. nov 2013

milacik3 ak si naozaj tehotna ..tak v tom case si urcite musela mat bud pred ovu ..ovu..alebo po ...ak mavas dlhe cykly tak ovu byva neskor ...nie v strede cyklu ...kazdopadne ked vidim tie tvoje datumy tak uz muselo byt po ovu ....ale to je zase nemozne otehotniet bez ovu aj ked jonas tvrdi nieco ine ...a nesexovali ste aj pred tym ???

milacik3
22. nov 2013

@isabella22 no asi je to zavcasu skus este vydržat 🙂

milacik3
22. nov 2013

@ivaana2 no toho 30.10 co som mala bolesti som bola 16 dc tak mozno vtedy bola ovulka netusim...len zase to uz asi by boli riadne kolajnice a ja mam tu druhu o nieco slabsiu tak neviem...ale to je len 1 test takze este skusim dalsie 🙂 A vsak sa hovori ze sa vajicko uhniezdy po tyzdni tak keby to tak bolo tak cca okolo toho 8.11 mohlo byt uhniezdenie...a vlastne by to mozno sedelo na ten Jonasov datum no neviem

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 tiez si myslim ale tak predsa radsej ako by som mala byt sklamana ale taky pocit na nevydrzanie.... 🙂

milacik3
22. nov 2013

@isabella22 ano presne tak ja som kedysi stale testovala potom som uz prestala aj v juni som testovala lebo mi meskali a to som mala slabulinku druhu ciarku a za 2 dni som dostala MS :( ale teraz je o dost tmavska ako vtedy tak uvidim co bude len mam strach aby neprisla MS :(

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 ved prave nechcem sa tesit predcasne a zda sa mi byt cudne aj tka ze by som otehotnela 3 mesiace po vysadeni HAK...ty si kolky den po ked mas pozitivny?

milacik3
22. nov 2013

@isabella22 ja som dnes 39 DC len ja som kapitola sama o sebe :D lebo mam dlhe cykly musim uzivat utrogestan lebo nemavam MS, vzdy ked lieky doberiem mam MS. teraz som nemala a uz vyse tyzdna ma strasne boli prsia a chce sa mi spat stale ale to moze byt aj z prechladnutia to si myslim... No mozne je vsetko to nic neznamena ze si brala HAK a teraz nemozes hned otehotniet tusim som citala aj zeny ktore hned mesiac po dobraní otehotneli...

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 to poznam ja som prve dva cykly nemala ovulaciu a ani mrchu...chodila som na vyvolavacky a toto je prvy cyklus ked mam vobec ovulaciu...no len ked sme sa snazilkovali toho 13.kedy som mala plne cerveny stvorcek ovulka nebola to nevadi?

milacik3
22. nov 2013

@isabella22 nevadi hm..no podla mna sa bez ovulacie otehotniet neda...to asi aj doktori povedia. A kedy si mala ovulaciu ako ives ze bola mas to folikumetriuo potvrdene? lebo ja kazdy mesiac musim chodit doktorovi aby mi povedal kedy je ovulacia... no v oktobri som teda nebola :D Ak ste s manzelom stale spolu tak podla mna je pravdepodobne ze sa do tej ovulky trafite... my sme boli spolu tento mesiac skoro kazdy druhy den....

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 nie robila som si testiky...a ty ked si mala plne cerveny den vtedy si mala aj ovulku??

milacik3
22. nov 2013

@isabella22 no ovulaciu neviem kedy som mala ale ja si myslim ze asi toho 30.10.2013 lebo ma velmi vajecnik bolel a potom to prestalo...a cerveny stvrcek som mala 8.11 to jep o tyzdny neskor...tak ja neviem

isabella22
22. nov 2013

@milacik3 uff no vsak uvidis...kazdopadne drzim prsteky snad sa to aj mne do konca roka podari 🙂

maryah
22. nov 2013

ahojte baby, prosím vás, ako to funguje? ako ho mám požiadať resp. mám mu napísať? platí sa za tie výpočty?

milacik3
22. nov 2013

@maryah plati sa precotaj si toto www.centrumjonas.com

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre