MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

perlycka
7. júl 2016

@lebonka Ved ani ja som nic nenasla

miska2017
7. júl 2016

Baby zomrel pred nedavnom- cca max 3 tyzdne dozadu. Je od nas tak viem. On uz dlhsie bol na tom zdravotne zle

miska2017
7. júl 2016

@perlycka
@lebonka
@gabi1234 tie vypocty vraj robi najstarsi syn Eugen. Sak on uz mal 87 rokov - takze to bol uz starsi pan

gabi1234
7. júl 2016

@miska2017 Prekvapilo ma to, nikde som o tom nečítala.

lebonka
7. júl 2016

@miska2017 jak mal? Mne stale vychadza ze zije a ma 87 rokov. Mne vypocet robila jeho dcera Stela.

miska2017
7. júl 2016

@lebonka zomrel mal 87r. Moze byt ze aj dcera robi.

perlycka
7. júl 2016

No dufam,ze my to vypocitaju dobre ;)

hopko
8. júl 2016

Mne už pred 2 rokmi robila výpočet dcéra na ňu som mala kontakt a mailom mi poslala taký list že to robí ona popravde neviem si predstaviť 85 rocneho dedka ako sedí pri počítači a nahadzuje nejaké údaje....

stephanie14
8. júl 2016

Zdravim, my sme si dali vypocet na dievcatko. Som v 21tt a vraj cakame dievcatko 🙂 tak neviem ci nahoda alebo pravda 🙂 Jeden pan mi poslal aj jeho stranku kde sa to da vypocitat len je tam len pohlavie tie rizikove faktory tam nie http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

margotka112
8. júl 2016

Viete čo by ma zaujímalo? Či sa dvom babám narodeným v ten istý deň a približnú hodinu zhodujú dni podla výpočtu alebo nie.

angela5
13. júl 2016

@margotka112 ano zhoduju. Ten princip je veeelmi jednoduchy, v rok, den a hodinu kedy si sa narodila, bol mesiac v urcitom bode zatmenia (v %). No a podla Jonasa sme plodne prave v tom dni v mesiaci, kedy je mesiac rovnako na % osvetleny ako v den a hodinu, ked sme sa narodili. Kludne si to mozes overit aj tu, ked sa pozries na svoj datum a hodinu - osvetlenie mesiaca a porovnas s jeho datum vidis ze mesiac je rovnako osvetleny:

http://www.zverokruh.sk/lunarny-kalendar/

no a pohlavie zavisi podla neho na tom, ze v akom znameni sa nachadza mesiac v den oplodnenia (ovulacie) u zeny. T.j. ked si dnes bola oplodnena, a mesiac je v znameni skorpiona (zenske znamenia) bude dievca...

lebonka
13. júl 2016

@angela5 otehu som v zenskom znameni a cakame chlapca.

perlycka
14. júl 2016

Baby potrebujem radu....Dnes mi prisiel vypocet.Tie datumy co su oramovane zelenou farbou a cervenou farbou znamena,ze sa prekryvaju cervene a zelene dni?

veronnikaaa
14. júl 2016

ja mam tiez ten vypocet na tento rok ale nevyznam sa v nom..... zaujmam ked august je v znameni panny tak ak nahodou otehotiem zaciatkom mesiaca budeme cakat dievca?

perlycka
14. júl 2016
perlycka
14. júl 2016

@perlycka Kto mi stym poradi?

bielavila
14. júl 2016

baby ja si chcem dat vyratat pohlavie babatka, mame chlapceka a chceme teraz dievcatko, mozem mat iba dve deticky, tak by ma baba potesila 🙂 , ale moc sa bojim, ze sa v tom rozpise nebudem vyznat, pride mi to hrozne komplikovane, pozerala som tie vase tabulky, ale nicomu tam nechapem 🙂

veronnikaaa
14. júl 2016

@perlycka aj ja mam taku tabulku no nevyznam sa v nej. ako postupovat???

tani03
15. júl 2016

Baby na strane 206 mate nafotenu celu brozuru co napisal Mudr. Jonas aj s presnym postupom...

erickatt
15. júl 2016

A mne ale uplne vsade opacne vychadza. Dcera mala byt chlapec a Patrik mal byt baba. Vsade kde to skusam..

lebonka
15. júl 2016

Baby, staci si porozne precitat pokyny co ste dostatali k vypoctu, da sa to lahko pochopit.

veronnikaaa
15. júl 2016

v january 2016 som si dala robit vypocet u dr Jonasa . a nato ako mi ho poslal mi menzes meskal cca 14dni -potom prisiel. tak som pisala mail ze ci sa to nejak posunie tie dni podla jeho vypoctou ked mi meskal. odpisal mi ze nie a teraz mi to vobec nevychadza mam zelene dni a zaroven aj cervene . tak neviem ako tomu chapat - kedy budem moct otehotniet? dakuje za kazdu radu

margotka112
15. júl 2016

@veronnikaaa No ak sa ti prekrývajú červený so zeleným tak je najväčšia pravdepodobnosť. Červené ti vyrátal on. Zelené si značíš ty podla MS k prvému dňu MS napr. 30.06 2016 si prirátaš 15 dní. Zelený ti výjde na 15.07.2016.

veronnikaaa
15. júl 2016

ano? najvacsia? no tak to si musim veru precitat... mne sa zda ze tam pisal ze sa nesmu prekryvat. ten priklad 15.7.2016 tak oznacit 6dni hore a 6dni dole ...

veronnikaaa
15. júl 2016

@margotka112 nesmu... tak teraz tomu nerozumiem 🙂

margotka112
15. júl 2016

@veronnikaaa No ja mám napísané v prílohe čo mi došla do mailu. Možnosť počatia sa zvyšuje ,ak sa oba cykly plodných dní prekrývajú. Teda ak sa plne " červený " deň stretáva alebo je blízko "zeleného " dňa.

margotka112
15. júl 2016

To je ale výpočet na pohlavie dieťaťa, ja mám výpočet na plodné dni. tak asi preto. A nám je jedno či chlapec alebo baba..

@veronnikaaa

veronnikaaa
15. júl 2016

@margotka112 🙂 nejde mi otvorit ich stranka dr jonasa

lebonka
15. júl 2016

@veronnikaaa nesmu sa prekryvat ked chces dane pohlavie. ked chces otehu, tak je najlepsie ked sa prekryvaju.

veronnikaaa
15. júl 2016

@lebonka a ked mi ms meskala cca14dni neposunie sa to nejako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre