MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

nat28
14. feb 2011

@alexandra1998 znasilni draheho, on sa isto potesi 😀 Ked ti to tak Jonas napisal, neries a uz nech ta tu dnes nevidime. Mas ine povinnosti 😉

gabriellka
14. feb 2011

@sunday1 aj mne rapiclear ukázal zatial vždy správny výsledok, ale ja tam už nechcem /, ale // 😀 , tak preto odporúčam nejaký iný 😀

klba
15. feb 2011

ohladne tych testov, ja som skusala snad vsetky na trhu, s roznou citlivostou, mala som anovulacne cykly, mamatest a ine testy mi ukazali falosne vysledky, dokonca // ciarky, tehu som nebola - bola som si to overit u dr,
jedine Rapidclear s citlivostou 10mlU mi dal spravny vysledok, ale musela som si par dni pockat, kedze vsetko zavisi od ovulacie a uhniezdenia a nie vzdy sa ukaze spravny vysledok do cca 7 dni ako slubuju tehu testy, kuk tu je ohladne toho dobry clanok. 😉
http://primar.sme.sk/c/4116796/priznaky-tehotno...

klba
15. feb 2011

@alexandra1998 tak sup do snazenia, drzim palce nech to vyjde, 😵 kasli na ovulku a skus, za pokus to stoji. 😉

sunday1
15. feb 2011

@gabriellka Mne to došlo až keď som text odoslala 😵 😵 😵 Tak dúfajme, že tam čo najskôr budeme mať obe kolajničky. Ja by som najradšej už túto sobotu 😀 😀 😀

alexandra1998
15. feb 2011

@nat28 stalo sa 🙂

alexandra1998
15. feb 2011

@klba uvidime ako to dopadne, mame tu 41. DC a tale nic 🙂

nat28
15. feb 2011

Dievcata, ja mam dnes depku. Som strasne smutna a neviem prestat mysliet na svojich 2 malinkych. Normalne mi zviera srdce a ta bolest je fyzicka. Ja neviem co mam robit a ako mam dalej zit ☹ Strasne to boli

gabriellka
15. feb 2011

@nat28 zlatko nemysli na to, choď sa radšej prejsť, alebo si chod zacvičiť, alebo čokolvek iné, aby si na to nemyslela. Alebo si poplač a ulaví sa ti... Hlavu hore, za chvíľu budeš znova tehu 😉
Ja viem že sa mi to ľahko hovorí keď som si to neprežila, ber to ako povzbudenie...

nat28
15. feb 2011

@gabriellka Dakujem moja, si zlata. Ja asi viem preco sa tak citim. Vcera vecer som sa pytala manzela ze preco sa v poslednej dobe zrazu tak vela mazna s nasim psom, co dovtedy nerobieval. Sa zamyslel a potom mi povedal ze si tym asi nahradza tuzbu po babatku. Tak to na mna nejak dolahlo. On ani chudak nevie ako ma to zronilo. Ale bude lepsie, tieto fazy po potrate kedy sa nalada meni ako aprilove pocasie su vraj normalne, tak budem dufat ze ako prislo, tak aj odide. A ty sa ako mas?

alexandra1998
15. feb 2011

@nat28 jooj. to mi je luto, ze si musi clovek prezit taketo veci. hlavu hore a skus mysliet pozitivne. aspon trosicku. vsetko bude. len treba este trosku vyckat.. strasne ti drzim palce a dufam, ze uz ti bude len lepsie.

nat28
15. feb 2011

Dakujem kocky, vy ste take zlate! Uz mi je zase trosku lepsie. 🙂 Sa niekedy citim ako zdvojena osobnost, ta jedna je optimista a ta druha depkuje 🙄 A co ty, Alexandra, ako vyzera ten rozpis od Jonasa? Aky typ vypoctu si si dala poslat?

alexandra1998
15. feb 2011

@nat28 neboj, bude lepsie... urcite bude. nemoze byt stale na prd. jonasov rozpis. hm. ja som z toho zmatena, lebo som mala ovulaciu 6.2. a on mi ju vyratal na 13.2 - 15.2. tak neviem. ale teda mam to z chlapecdievca. co je trochu kritizovana stranka, ale to som sa ja dozvedela neskoro :( a tiez tu pisala jedna baba, ze na zaklade toho splodila tri deti. tak ti neviem.

nat28
15. feb 2011

@alexandra1998 Aha. A oni tiez robia aj vypocet co sa tyka zivotaschopnosti plodu? Alebo tam proste mas napisane plodne dni na kazdy mesiac? Lebo ja si idem dat robit typ vypoctu cislo IV, teda mi vypocita nielen kedy mam plodne dni, ale ktore plodne dni su pre mna vhodne co sa tyka donosenia babatka. Kedze som mala potrat, odporucala mi Jonasova dcera tento typ. Akurat sa trochu bojim, lebo kamoske pri tomto type vypoctu vysiel takyto idealny den len 1 za celucky rok 😝

gabriellka
15. feb 2011

@nat28 stačí aj jeden deň, ak to určite vyjde... a okrem toho ty tam možeš mať omnoho viac tých dní...ty čakáš na MS, že? kedy má prísť?

nat28
15. feb 2011

@gabriellka no ta kamoska mi hovorila, ze len 1 den v roku mala taky, ze sa jej kryla ovulacia s Jonasovym vypoctom. A vtedy otehotnela, dnes ma jej syn uz vyse roka. Takze vraj preto len raz za rok mala ten den. Ja absolutne netusim kedy mi pride ms, vraj po kyrete chodi od 3-6 tyzdnov, ale je to individualne. U mna duplom s tymi mojimi cyklami - necyklami. Ale ak mi nepride do 6 tyzdnov, nabehnem dr nech mi pichne agulotin, lebo sa neviem dockat ked mi skonci 2. menzes aby sme sa mohli zacat snazit 😉

gerdanova
15. feb 2011

@nat28
verim, ze uz ti je aspon o nieco lepsie.
Viem presne, co prezivas. ☹
Ja sice uz dve deticky mam(taktiez podla vypoctu Dr.Jonasa), ale nikdy by ma nenapadlo, ze aj ja pridem o mimi. A uz vobec som si nemyslela, ze ma to tak odrovna po psychickej stranke, ale stalo sa a neostava mi nic ine, len sa pozbierat a ist dalej.
Uz mam doplnenu dobru zivotnost na vypocte a cakame na termin a ideme opat do toho. 😀 To je jedina vec, ktora ma drzi nad vodou, ze ked sa to podarilo 3x, tak sa podari isto aj 4.
takze nezufaj, treba sa trosku odreagovat a neprepadat panike. Jednoducho mas hore dvoch anjelikov a este je priskoro, aby si otehotnela. Ale neboj, akonahle prejde tych par mesiacov, tak sa na to vrhnete a urcite sa budete tesit z mimi... 😎

gabriellka
15. feb 2011

@nat28 a to budeš mať prvý menzes po kyrete? alebo už si mala? a kedy ti robili kyret?

nat28
16. feb 2011

@gabriellka no kyret mi robili len teraz, 4.2, takze menzes prvy dostanem predpokladam niekedy v marci. A dufam, ze pride sam od seba

nat28
16. feb 2011

@gerdanova Ono to je hrozna vec ked sa ti to stane a je asi jedno ci uz deti mas, alebo este nie. Vzdy to boli. Som rada ze ti Jonas pomohol k detickam, viem, ze sa vela ludi z toho smeje, ale treba niecomu verit a navyse nic clovek nemusi navyse robit, iba sa par krat milovat podla jeho vypoctu 😵 Ak sa mozem opytat, kolko dni v roku mas dobru zivotnost?

alexandra1998
16. feb 2011

@nat28 hej oni robia myslim vsetko, ja som si dala ale urobit len vypocet ovulacnych dni... a netreba sa toho bat. ja som si povedala, ze si to vezmem ako doplnok... budeme pokracovat tak ako doteraz a plus sa zameriame na tie dni.. takze tak.

alexandra1998
16. feb 2011

@nat28 a myslis, ze mozes otehotniet aj ked sa ti nestretaju jeho vypocty s tvojou ovulaciou?

nat28
16. feb 2011

@alexandra1998 no toto by aj mna zaujimalo...vraj ano, ale aj tak nechapem jednej veci - ked zena presne vie kedy mala ovulaciu (cu uz podla meranie BT alebo ovulacnych testov) a podla vypoctu sa ma snazit v uplne inych dnoch, tak mi nie je jasne ako by to mohlo fungovat. Podla mna to funguje len ked sa tieto dni nejak aspon priblizne stretaju

hadassah
16. feb 2011

@nat28 absolútny súhlas.

hadassah
16. feb 2011

na stránke www.chlapecdievca.sk v časti otázky a odpovede je uvedené, že fyziologická a lunárna (Jonášova) ovulácia by mali mať rovnaký dátum. Vtedy je vysoká pravdepodobnosť počatia. Čo je aj logické. Ak ovulujem a ešte k tomu je aj v tom čase správna konštelácia hviezd, je vysoká šanca na tehotenstvo. Zbytočne sú hviezdy nakonené, keď mám dlho pred alebo ďaleko po mojej ovulácii 😀

nat28
16. feb 2011

@hadassah no ved to. Presne toto mi povedala kamaratka ked sa sa jej podarilo otehotniet, ze mala len 1 den v roku, kedy sa jej kryl vypocet od Jonasa s ovulaciou. Ostava mi len dufat, ze aj ja budem mat aspon 1 takyto den v roku 😅

hadassah
16. feb 2011

@nat28 mne sa tiež kryl iba 1x. Ale neotehotnela som. Osobne sa viac spolieham na meranie bazálnej teploty a zisťovanie skutočnej ovulácie a snažíme sa okolo toho dňa. Mala som výpočet aj od Jonáša aj zo stránky chlapec-dievča, výpočty boli rovnaké. Po roku som im poslala svoj malý súkromný výskum, kde som im ukázala, ako a prečo nebolo možné otehotnieť cez ich vypočítané dátumy, pretože ovulácia bola niekedy úplne inokedy. Zhodovala sa z celého sledovaného roku (teda od januára do decembra) iba v októbri. Vzhľadom na to, že oni na tom zarábajú, nikdy ti nepovedia, že otehotnieť nemôžeš, keď neprebieha ovulácia. Povedia, že môžeš, ale ťažšie 😀
Odpísali mi, že mi ďakujú za pomoc pri zisťovaní a sledovaní a že mi dajú zľavu 3 Eur na ďalší výpočet. 😀

nat28
16. feb 2011

@hadassah no pekne 😒 Tak to si ma nepotesila. Ale aj tak to skusim, za to nic nedam. Idem zacat brat fytosoju na podporu ovulacie, proste skusim hocico, urcite to nechcem nechat na nahodu. Aj predtym som mala vsetko pod kontrolou, ono sa hovori ze prilis sa snazit je na skodu veci, ale ja som aj tak otehotnela. Aj ked sme sa pocas ovulacie nemilovali, ale vyrabali dieta. Ved milovat sa clovek moze cely zvysny mesiac. Nuz, prirode treba niekedy pomoct 😉

hadassah
16. feb 2011

@nat28 v tejto téme je veľa zástancov aj odporcov tejto kontroverznej metódy počatia. Ja som človek, ktorý má potrebu zistiť nielen, či veci fungujú, ale hlavne AKO.
Chodila som na folikulometriu k doktorke a povedala som jej o Jonášovej metóde. Zhodou okolností, práve v deň (alebo deň pred, už neviem) kedy som mala šancu otehotnieť podľa Jonáša som ležala u nej na koze. Zasunula do mňa vaginálnu sondu, či čo to je a hovorí: Tak sa pozri sama. Teraz máš 8. deň cyklu. Sliznica je nízka, vo vaječníkoch je vidno vajíčka, ale dominantný folikul je veľmi malý, určite dnes nepraskne, potrebuje ešte cca 5-6 dní, nakoľko rastie cca 2 mm za deň a musí mať cca 20 - 22 mm na to, aby bol zrelý a praskol a aby sa z neho vytvorilo kvalitné žlté teliesko, ktoré je zodpovedné za to, že sliznica bude držať pokope. Kľudne majte dnes sex, ale spermie tak dlho vo vajcovodoch nevydržia. Reálne tak 2 dni.
Takže asi tak.

hadassah
16. feb 2011

@nat28 fytosója je super. Aj ja na tom fičím.
tento koktail plodnosti namiešaný z alchemilky, izoflavónov a bromelainu má skvelé výsledky.
Ale kľudne sa snažte aj cez vypočítané dátumy, keď to už máš zaplatené. Veď sa z toho nestrieľa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre