MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

gerdanova
25. okt 2010

@sonrep
stranka Dr.Jonasa je www.centrumjonas.com
s tou druhou nema nic spolocne, uz sa to tu rozoberalo.

gerdanova
25. okt 2010

@katrin21
nemas teraz veru pravdu...ale ak stale nie si ista, tak staci ak sa pozres do vypoctu a najdes si pokyny pre II.skupinu, cize pre vyber pohlavia a zistis, ze je to tam a este je pri tom UPOZORNUJEME....

sonrep
25. okt 2010

dakujem za odpoved 🙂

katrin21
25. okt 2010

@gerdanova aha, ano, mas pravdu, ospravedlnujem sa 🙂

marekpeter
25. okt 2010

@katrin21 píšem sem takéto veci presne preto, aby som sa dozvedel takéto odpovede - že to niekomu aj vyšlo a presne vedel, kedy sa to stalo, alebo niekomu to nevyšlo. Nemyslíš, že je dôležité, že napíšu aj tý ľudia ktorým to nevyšlo? Možnože, tým čo to nevyšlo je omnoho viac ako tým čo to vyšlo, len sem nepíšu lebo sú sklamaní a napíšu iba tý čo sú LUCKY. Jonáš píše, že jeho metóda je spoľahlivá na 98%, tak potom prečo je tu toľko takých ktorým to nevyšlo vôbec, alebo im to vyšlo po 2 rokoch? Divných 98% - alebo iba náhoda? Ja nehovorím, že to nemôže byť pravda. Snažím sa ju ale nájsť na základe podložených faktov (lebo asi vieš, že Jonášová metóda nie je ničím podložená) a nie moja kamarátka povedala, že jej susede to vyšlo... Prečítal som toho strašne veľa aj o Jonášovej metóde a viem dokonca aj dosť veľa na akom princípe funguje. A prečítal som dosť veľa aj o ceste cez ovuláciu... Takže neviem čomu viac veriť 😉

gerdanova
25. okt 2010

@katrin21 😉

marekpeter
25. okt 2010

@katrin21 píšem sem takéto veci presne preto, aby som sa dozvedel takéto odpovede - že to niekomu aj vyšlo a presne vedel, kedy sa to stalo, alebo niekomu to nevyšlo. Nemyslíš, že je dôležité, že napíšu aj tý ľudia ktorým to nevyšlo? Možnože, tým čo to nevyšlo je omnoho viac ako tým čo to vyšlo, len sem nepíšu lebo sú sklamaní a napíšu iba tý čo sú LUCKY. Jonáš píše, že jeho metóda je spoľahlivá na 98%, tak potom prečo je tu toľko takých ktorým to nevyšlo vôbec, alebo im to vyšlo po 2 rokoch? Divných 98% - alebo iba náhoda? Ja nehovorím, že to nemôže byť pravda. Snažím sa ju ale nájsť na základe podložených faktov (lebo asi vieš, že Jonášová metóda nie je ničím podložená) a nie moja kamarátka povedala, že jej susede to vyšlo... Prečítal som toho strašne veľa aj o Jonášovej metóde a viem dokonca aj dosť veľa na akom princípe funguje. A prečítal som dosť veľa aj o ceste cez ovuláciu... Takže neviem čomu viac veriť

katrin21
25. okt 2010

a nie je to aj tak uspech, aj ked to vyjde az po 2 rokoch? a potom Jonas pise, ze to je pre zdravych.... nie kazdy , co to skusa, si je isty, ze ma dobry SPG muz, alebo ze zena nema napr. endometriozu.. ze?
ani ovulacia nie je vzdy vtedy ,kedy si myslime... niekedy sa nepochopitelne posunie, takze... 🙂

gerdanova
25. okt 2010

@marekpeter
dr.Jonas netvrdi, ze to musi vzjst na prvykrat...
do tych 2% by ste patrili az po 3rokoch skusania podla vypoctu a k tomu ako pises mate este daleko...ono ani jonas nerobi zazraky..
a teda, co ja poznam ludi v mojom okolo, tak im to vyslo a veru to nikde nepisali, by som povedala, ze praveze skor napise ten, komu to nevyslo..

marekpeter
25. okt 2010

@katrin21 úspech to je, ale nemusí sa to už pripisovať Jonášovi, ale možno aj náhode a možno sa práve Jonášov deň prekryl z OVU. Takých za rok môže byť viac. O SPG máš pravdu. to je jasné. A aj ovu sa môže posunúť, ale tento mesiac DR. videla vajíčko, takže potvrdené na 100% a okrem toho, mojej priateľke chodi návšteva ako hodinky a ovu tiež. Existujú OVU testy a mikroskop. Nič nenehávame na náhodu a samozrejme nevynechávame ani Jonášové dni. Jeden nikdy nevie. Ja ho nezavrhujem.

marekpeter
25. okt 2010

@gerdanova bodaj by si mala pravdu. Budem sa tešiť až sa to podarí. A určite sa aj pochválim.

pifina
25. okt 2010

@marekpeter ono jedna vec je, co pisu na teste a druha vec je realita 🙂 niektorym zenam stupa hcg pomalsie a niektorym rychlejsie ... fakt je zbytocne sa stresovat dopredu ... este aj den pred ms ak test nic neukaze, tak to neznamena, ze to nevyslo ... to by tvojej priatelke museli robit krvny rozbor, aby ste si mohli byt isty tak skoro, ci to vyslo alebo nie, takze hlavu hore 🙂

palesandra
25. okt 2010

@pifina mas pravdu, mne neukazal test nic po 2tyz, ani po 3 a az po mesiaci ;)

katrin21
25. okt 2010

@marekpeter ja viem, ze existuju ovu testy 😀 ja som aj BT merala rok 🙂

ituka37
25. okt 2010

@palesandra to vážne az tak neskoro? ale bola si u gynča na krvy medzi tým nie?

palesandra
25. okt 2010

@ituka37 no vlastne po tych 4 tyz. som bola u gyn na preventivnu prehliadku a povedala som mu nejake symptomy a ze sa snazime o mimi a ze ma bolia prsia. tak ma poslal na usg s prsnikmi ;) ale cez usg este nic nevidel, a neviem preco mi nedal urobit krvny test.(ja som este ani nevedela ze ako vsetko sa zistuje, som myslela ze usg je rpsnejsie..preto som sa ani nedozadovala..)...teda bola som na usg a nic mi nezistili, tak na 5 tyz som si robila zase test a bol pozit.TAk som volala do amb. a az tak mi robili tie krvne testy.. no v 6tyz uz videl ;)

ituka37
25. okt 2010

@palesandra teda zaujímave, ale aj to sa stáva :D takže moc sa asi na testy nespoliehat 😀

palesandra
25. okt 2010

@ituka37 tak tak...teda tymi 4dnovym testom by som teraz az tak neverila ;) Ale to uz kazdy podla vlastnych skusenosti..🙂

ituka37
25. okt 2010

@palesandra určite, jednej znamej test ukazal poz. až po 2 tyždnoch a druhej už po 4 dnoch od meškania, je to individualne, segre tiež hned ukazal, uvidim ako to bude ked si ho vudem robit ja 😀 prvý sa chystám cez víkend, na 10.11 som objednaná ku doktorovi. Tak uvidim, či do vtedy dostanem.. 🙂

abebydes
25. okt 2010

@marekpeter
suhlasim s tym, ze skor sa asi ozvu zeny, ktorým to nevyslo...tym, ktorým to vyslo nezostava cas vysedavat na nete a oboznamovat stym, ze to vyslo.. 😀 (btw.mimo ovu)
a uz som to tu spominala, ale ja som takisto vypocitana, kamoske sa taktiez narodilo babatko podla jeho vypoctu a dalsie 2 kamosky teraz vypocet maju...
nemozes brat forum za smerodajne....len sa pozri stranky dozadu - ako tu baby pisu, ze sa im krizuju dni (cervene so zelenymi - co sa napr. vo vypocte s dobrou zivotnostou a pri pohlavi nemozu) a aj tak pisu, ze to skusia - sam jonas pise, ze bez pouzivania a a DODRZIAVANIA pokynov je vypocet NEPLATNY , tak ako mozes povedat, ze cital si toho vela negativneho aj pozitivneho = to ano, ale ked zeny nedodrziavaju pokyny, tak jonas predsa zato enmoze 😎
ta jedna kamoska, co sa teraz riadi podla vypoctu - uz mala potraty a boja sa aby nedoslo k dalsiemu, takze ma dobru zivotaschopnost - pisala k jonasovi asi 100krat aby sa ubezpecila, ze co a aako a takisto tam aj volala a pytala sa nato ake je percento uspesnosti, lebo ona takisto citala aj negativne reakcie a tam jej povedali, ze ked bude dodrziavat pokyny , tak sa nema coho bat - lebo , aj ked dojde k nejakym komplikaciam a zena posle vypocet spat na kontrolu aj so zaznacenymi dnami , kedy bol pohlavny styk , tak je jasne vidiet ako sa cervene -zeleni dni krizovali, ci sviatok, ci piatok 😎 ono mozno ho dost obhajujem (a to som sama jeho sluzby este nevyuzila), ale vela ludom v mojom okoli pomohol, ci uz ich poznam osobne alebo z mamininho rozpravania 😀

soni1
26. okt 2010

Ahojte baby, tak my sme mali tento mesiac DŽ, využili sme všetky plne červené dni, tak uvidíme, či sa niečo podarilo zamiešať. 🙂 Tie termíny od Jonáša mi vychádzali 5 dní pred menzesom, takže predpokladám, že úplne mimo ovulácie.

gerdanova
26. okt 2010

@soni1
velmi drzim palce...
raz to predsa musi vyjst. 😉

fialko
26. okt 2010

Ahojte

Chcel som len napisat Marekpetrovi, ze je velmi sympaticke, ked niekto hlada pravdu do hlbky. Citat uvedeny vysie: "Ja nehovorím, že to nemôže byť pravda. Snažím sa ju ale nájsť na základe podložených faktov (lebo asi vieš, že Jonášová metóda nie je ničím podložená)"
Odporucam precitat si megaknihu Emil Pales: Angeologia dejin (viac info na www.sophia.sk). kde je pisane aj o tom, ze deti prichadzaju na Zem cez znamenie Raka (Mesacne znamenie) a ako zasahuje archanjel Raka (Gabriel) do nasich zivotov. Kniha je zalozena na faktoch, statistike, ma vedecky charakter. Mozno tip na citanie pri Vianocnom stromceku, kedy bude cas aj na nevsedne aktivity🙂
Prajem vsetko dobre.

evapavla
28. okt 2010

@fialko , veľmi ma recenzie na tú knihu zaujali, nevieš či sa to dá ešte kúpiť? Na stránke nie je kontakt kde 😒 sa dá zavolať

fialko
29. okt 2010

@evapavla V pripade zaujmu je asi najlepsie si tu knihu objednat postou ako je pisane na http://www.sophia.sk/start_kniha.html, je to 100% seriozne. Slovenske vydanie (ja mam take) je uz vypredane, kupit sa da len ceske, v porovnani s tym slovenskym rozsirene. Kniha je uzasna, uzasna a moze cloveku mnohe veci vysvetlit, no nie kazdy ma vztah k takymto veciam (niektori sa dokonca ani nezaujimaju o zmysel zivota, nevedia, preco existuju...). Ak mi napises svoj e-mailovy kontakt na vladkomir@azet.sk, mozem Ti o knihe poslat niekolkostranove info, ktore som spisal z tych veci, ktore ma tam najviac zaujali...
(Predtym som zle napisal, ze Gabriel je archanjel Raka, je to archanjel Mesiaca (aj ked s Rakom priamo suvisi) a Gabriel je uvadzany aj v Biblii ze zvestoval narodenie Jezisa a Jana Krstitela).

evapavla
29. okt 2010

@fialko , diky za info 😉 , poslem ti mail

licha
1. nov 2010

Ahojte,
dala som si vypočítať Jonášovi Dž koli nejakým zdravotným problémom, ale my sme to skušali len mesiac a ked čítam vaše odkazy tak som smutná z toho, aké je strašne nespravodlivé to... že kto nechce bábatko tak sa to podarí hned a kto naozaj chce tak má problém 😢 čítala som toto forum dávno pred tým ako sme sa s manželom začali snažiť o babatko, veľmi som sa bála že nebude zdravé, ale predsa som dúfala, že práve nám sa to podarí hned a figa.. na tehotenske testy som chodila ako na chleba 😀 Skúšali ste niekedy nejakého liečitela, alebo dokonca vešticu?

cerler
1. nov 2010

@licha neviem ako si to myslela s tou poznamkou: "že kto nechce bábatko tak sa to podarí hned a kto naozaj chce tak má problém"... myslim, ze sem ani take baby nechodia, kt. nechcu babatko a zadari sa im hned... prave naopak, nie?!

a to ze mas vypocet od Jonasa na DŽ... a skusate to len mesiac, podla mna je to kratky cas na to aby si to "zavesila na kliniec" a snad mala z toho pocit, ze to nefunguje a pod.... treba byt hlavne trpezliva!

neviem aky si mala zdrav.problem... ale Jonas vo vysvetlivkach pise aj toto: "Výpočtový kalendár ukazuje len optimálne plodné dni, nedáva však nádej na
úspech u žien, ktoré nemôžu otehotnieť z chorobných príčin. Preto chorobu tak u ženy, ako aj jej manžela
majú liečiť odborní lekári."

tak zelam vela trpezlivosti 😉 a ostatným snažilkam s vypoctom od Jonasa uspesne snažilkovanie 😉

licha
2. nov 2010

@cerler viem že baby ktore neplanovane a nechcene otehotneli tu nechodia, ale poznam ich kopec, po pár mesiacoch chodenia s chalanom otehotneli a boli z toho velmi nešťastné a prave na tie som myslela, ked som pisala - kto nechce bábatko tak sa to podarí hned. 🙂 a rozhodne nič nevešiam na kinec, je to len mesiac, vy sa ako dlho pokušate o babatko?
Všetkým vám prajem hodne šťastia, nech sa vám to podarí 🙂

jankaku
4. nov 2010

Ahojte neviete mi poradiť na ako dopredu robi dr. Jonáš tie predpovede? Dakujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre