MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

alex81
7. feb 2011

@rivatha nemas za co 😉

sisa0001
10. feb 2011

Ahojte...nam sa podarilo prostrenictvom vypoctu Jonasovej metody 😉 ,dlho som nevedela otehotniet a ked som presne dodrziavala jeho vypocet 😀 tak na druhy mesiac sa to podarilo 😎 ,dala som si vypracovat podrobny vypocet.Urcite by som si to dala spravit aj druhy krat lebo planujeme aj druhe babatko 🙂 Drzim vsetkym palce,treba tomu verit. 😵

lucka_0906
10. feb 2011

@sisa0001 cau sisa.. to je prijemna sprava. Ako ti vysli dni? Uplne mimo tvojich ovulacnych, alebo tesne pri nich?

sisa0001
10. feb 2011

dni boli tesne pri ovulacnych,je to paradox lebo predtym ked sme sa snazili bez vypoctu,tak sme presne v tie ovulacne dni boli spolu a nic.Teraz si mozno poviete no ved pravdaze otehotnela ked boli spolu v priebehu ovulacie...je to doteraz nepochopitelne aj pre mna,asi sa stal nejaky zazrak alebo co,ale stale tvrdim a aj budem toho nazoru,ze mi dr.Jonas v tom nejak pomohol.Ja poznam aj dievcata,ktore otehotneli mimo ovulacnych dni,alebo cez menzes prostrednictvom vypoctu.Neviem mozno to bola len velka nahoda,ale chcem verit,ze to bolo naozaj tym vypoctom,ak si precitate diskusie na jeho stranke,tak vysledky su prekvapujuco uspesne vo velmi vela pripadoch. 🙂

dujanka
10. feb 2011

ahojte baby, som tu nová a skúšame od októbra zamiesiť chlapčeka podla Jonáša, zatiaľ bez úspechu, pred týždňom, 3.3.bol náš den D a vyšlo mi to presne na deň mojej ovulácie, tak som veľmi zvedavá ...bola by som veľmi rada...20 teho mám dostať menzes, tak netrpezlivo čakám 😅

nat28
10. feb 2011

Ahojte. Neviete mi poradit ohladom Jonasa, ci si mozem dat vypocitat, ked som tyzden po potrate (MA dvojicky v 11tt). Otehotnela som vsak pocas velmi nepravidelnych cyklov cca 60 dni. Nikto nevie ake budem mat cykly teraz po potrate, ci zas take dlhe, alebo sa mi to upravi. Snazit sa mozme zacat nejak v maji. Neviete poradit?

pininka
10. feb 2011

Ja som to dala vypočítať sestre aj sebe, obe už deti máme a chceli sme to hlavne kvôli pohlaviu, lebo obe máme chalanov. Sestre to nevypočítali presne, otehotnela asi desať dní predtým ako to mala vypočítané, ale bude mať dievča, ako jej vyšlo. Je pravda, že stačí, že jeden údaj nesedí, napr. u nej presne nevie v ktorú hodinu sa narodila a už to nieje presné. Mne výpočer sedel presne a otehotnela som na prvý šup, ale aj vďaka tomu, že sa zaoberám dosť dlho bilingsovou metódou, t. z. že viem presne odhadnúť, kedy mám ovuláciu a to si myslím, žeje dobré aj pre baby, ktoré majú nepravidelný cyklus. Aj prvýkrát som otehotnela na prvýkrát ale je pravda, že som si ovuláciu sledovala asi pol roka predtým a zo začiatku do dá zabrať. Teraz som si kúpila aj oluvačný test, ale ten bol zázračne negatívny, takže nato by som sa vôbec nespoliehala.

gerdanova
10. feb 2011

@nat28
metoda Dr.Jonasa nie je yavisla na menstruacnom cykle.
Ak si po MA, tak pre teba bude dolezita dobra zivotnost. Skus pockat na MS a potom ziadaj o vzpocet, kedze aj tak sa chcete zacat snazit az v maji a v prihlaske sa uvadza aj posledna MS, od ktorej vypocet bude vyhotoveny. 😉

nat28
10. feb 2011

@gerdanova dakujem za info, tak si pockam na prvu ms a potom si tam zavolam. Inak jedna moja znama nemohla viac ako 2 roky otehotniet, potom si dala vyratat od Jonasa a otehotnela presne v ten den ked jej vypocital, aj pohlavie vyslo. Ale spominala mi, ze v tabulke mala len 1 den v roku kedy ma 98% sancu na otehotnenie aj uspesne donosenie. Vraj sanca je kazdy mesiac, ae len raz do roka je to na istotu. Je to pravda? lebo co ak mne vypocita az nejak koncom roka?

gerdanova
10. feb 2011

@nat28
ak mala IV. skupinu, cize uz mala nejake problemy v tehotensvte a potrebovala aj dobru zivotaschopnost, tak takzch terminov v roku je velmi malo. Ja ich mam 3. Ale poznam baby, co mali 1dobry termin za cely rok, ale aj take su, co maju aj 6...je to individualne.

nat28
10. feb 2011

@gerdanova tak ona viem ze mala iba jeden. Uf, to je strasne malo. Hlavne ak ti vyjde ze odteraz skoro o rok. To ta moze aj porazit. No co uz. Inak uz som tam pisala mail s celym vysvetlenim mojej situacie takze som velmi zvedava co mi odpisu. Inak ty si si to kedy davala vyratat? Teda ci sa snazis uz dlho...

gerdanova
10. feb 2011

@nat28
ja som mala vypocet na konci leta. Aj sa mi podarilo otehotniet (po 3x podla vypoctu), ale bohuzial kvoli urazu sme o mimi prisli. Takze som si dala doplnit dobru zivotnost a ideme dalej..

nat28
10. feb 2011

@gerdanova to je mi luto, ale aspon vieme ze otehotniet dokazeme. Nuz, treba skusat dalej. Snad nam aspon ten Jonas pomoze. Drzim place

ahava
10. feb 2011

ahoj aj ja uz mam vypocet, dufam ze to funguje 🙂 A skor nez mi prisiel sme sa pokusali o mimi a vychadza to na spravny termin podla toho vypoctu tak uvidime ci sa podarilo 😅
Inak je zaujimave testovala som ovu testom (papierik) aj mikroskopom - na ovu teste uz nebola znamka ovulacie, mikroskop potvrdil ovulaciu a teda aj tie vypocty sedia...uz len dockat par dni a spravit tehu test.
Drzte palce !

dujanka
10. feb 2011

@nat28 ahoj, dokáže ti to vypočítať, v dotazníku na veľký výpočet chce vedieť všetky tehotnosti a poslednú MS, vo výpočte Ti označí dni,kedy môžeš počať životaschopný plod(to hlavne pre mamičky, čo potratili),držím palce 😉

nat28
10. feb 2011

@dujanka uz mi aj odpisali, ale nejak neberu do uvahy to ze som tesne po potrate, vraj mam zaslat formular, ale ja si radsej pockam na ten 1.menzes, lebo inak neviem ako mi to chcu vyratat s tym, ze budu kalkulovat s menzesom ktory som mala naposledy koncom oktobra. A pritom som im vysvetlila celu svoju situaciu, tak mi to pride ako keby silou mocou chceli aby som uz zaplatila....

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 a kam si písala, lebo na SK sú ževraj už aj podvodníci, ktorí sa za jonáša vydávajú. majú aj web stránky, normálne tam figuruje jeho meno. jeho oficiálna stránka je centrumjonas. mailovala si tam?

nat28
10. feb 2011

@gabriellka praveze som pisala na centrumjonas. Odpisali mi akurat, ze si mam poziadat o typ IV. kvoli tomu potratu, ale mi pridu netrpezlivy, ze nemam cakat ani do prveho ms. Ja som tam vlastne pisala s tym, ze chcem pockat s vypoctom do prvej mrchy, ale len som chcela od nich vediet, ci v mojom pripade nekonecne dlhych cyklov ma zmysel ten vypocet si dat robit. No ved si pockam a ziadost zaslem az po mrche. Ale myslim pozitivne, verim ze to moze pomoct, precoby aj nie? Ved za tych smiesnych cca 20 eur to rozhodne stoji

klba
10. feb 2011

@nat28 prihlasku nemusis odosielat az po MS, ja som tiez cakala kym mi MS pride a nakoniec som to zabudla do dotaznika doplnit. 😅 😝
Potom som volala Jonasovi, nebol problem, oni sa neriadia podla tvojho mesacneho cyklu kedy mas MS, to pre nich vobec nie je smerodajny udaj,
to si len zena znaci aby si vedela vypocitat zelene ovulacne dni, on ti vyznaci len cervene dni a uz len zavisi od typu vypoctu, ci sa ti maju alebo nesmu krizovat. 😉

my sme chceli napr. vypocet pohlavia a akurat ked mi dorazil vypocet mala som DZ na dievca, ale to sme prepasli, chcela som mat par mesiacov bez HAK, az potom snazilkovat, najblizsi termin s DZ na dievca som mala od februara az v oktobri, ale skusili sme v auguste bez DZ kedze som nemala zdrav. komplikacie v prvom tehu.

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 klba má pravdu, ale ja by som aj tak počkala na mrchu. Nech už príde kedykolvek... Držím palčeky 😉 potom daj vedieť, ja si chcem tiež požiadať o výpočet, ale tiež ešte čakám.

nat28
10. feb 2011

@klba ahaaa, tak konecne to chapem. Ja som myslela ze oni tu ms nepotrebuju az tak velmi, teda ze ano, ale nie je to smerodatne, netusila som ze ten udaj nepotrebuju vobec a rataju to uplne nezavisle. Myslela som ze to spolu aspon trosku suvisi 😕

nat28
10. feb 2011

@gabriellka ale aj tak pockam na prvu ms, ved mam zakaz sa snazit az do maja, tak sa nemam zial kam ponahlat ☹

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 nesúvisí to spolu, ale ak im pošleš termín MS, tak ti to vyrátajú aj spätne akože na ukážku ako to treba značiť a budeš tomu podľa mňa lepšie rozumieť... 😉

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 zlatko takýchto ☹ tu nechcem vidieť. mysli pozitívne. v máji keď ostaneš tehu, termín máš vo februári. plusy:
- do vianoc budeš ako tak mobilná aj s bruchom
- nemusíš sa v tých horúčavách pariť (keby si mala termín napr.v auguste)
- vyjde prvé slniečko a mimi bude mať mesiac môžeš rovno začať kočíkovať po slniečku
- v lete bude mať pol roka (môžeš krpulka zobrať na kupalisko, bude sedieť, loziť, vnímať a bude sa mu to mooooc páčiť) a mohla by som donekonečna pokračovať 😀 😀 😀

nat28
10. feb 2011

@gabriellka jasne, dik baby za info. Inak ked som si tak listovala par stran tejto temy, natrafila som na info, ze ked sa krizuju Jonasove cervene dni so zelenymi ovulacnymi, nie je to dobre. A to uz preco? Logicky ma napada, ze prave vtedy je najvyssia sanca otehotniet. A ked si dobre spominam, aj ta kamoska ktora otehotnela vdaka Jonasovi hovorila, ze najlepsie ked sa ti kryju tieto dni.

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 vtedy myslím že nezaručuje vypočítané pohlavie. Čo nám je úplne jedno, že? Ty sa snažíš o prvé mimi?

nat28
10. feb 2011

@gabriellka jasne, uz ziadne nestastne tvare, slubujem 🙂 Ja viem, mala som mat termin porodu 29.8 a uvedomovala som si, ze to leto s bruchom, este k tomu dvojicky bude tazke, ale brala som to ze co by som neurobila a nepretrpela pre malickych. Snazim sa mysliet pozitivne, len som este len par dni po kyrete, tak je to trosku tazke. Ale snazim sa.

nat28
10. feb 2011

@gabriellka tak pohlavie mi je absolutne jedno. To neriesim. Ano snazime sa o nase prve, aj toto tehotenstvo bolo prve

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 ja viem...a čo sa porobilo ak sa smiem spýtať? či spontánny potrat? vieš čo? my sa snažíme už vyše roka, ale v tvojej koži by som nechcela byť. musí to byť veľmi ťažké sa s s takým niečim zmieriť. No držím palčeky, na budúce to vyjde určite 🙂

nat28
10. feb 2011

@gabriellka nikto nevie co sa stalo. Jedno zomrelo v 10tt a to druhe az v 11tt. Nemala som ziadne priznaky, len som to citila, vedela som ze sa nieco stalo...asi instinkt. Bohuzial, spravny. Snazili sme sa velmi kratko, 2. cyklus po vysadeni HAK som uz aj bola tehotna. Snad aj teraz to pojde lahko. A tebe robili predpokladam aj nejake vysetrenia, nie? Brala si, alebo beries aj lieky na podporu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre