MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

klba
10. feb 2011

@gabriellka ja som tu MS zabudla zaznacit a aj tak mi tam dali ukazku ako to znacit aj s MS, nech sa v tom viem orientovat. 😉
a my mame napr. majoveho drobca, aj druhe bude majove a je to super, mne sa to rodenie na jar paci, 😵 tehu brucho v zime nevadi, aspon sa neparim s kotlikom v lete, 😉 babo na jar mozes lahsie obliect, netreba tolko vrstit oblecenia, cele leto je babo vonku v teplucku na vzduchu az do jesene a v zime uz pekne sedka k kociku. 🙂
@nat28 to znacenie MS je udaj len pre teba, zavisi len od typu vypoctu ci sa ti dni maju krizovat alebo nie, 😉 ale chapem ze chces pockat kym MS dorazi, zelam vela stastia, nech ti to vyjde. 🙂

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 ☹ držím palčeky aby sa rýchlo zadarilo
tak klasika stery + sono, odbery krvi na chlamídie, segmentáciu a ešte nejaký bordel, našťastie všetko O.K. teraz začínam tretí cyklus s tabletkami a ešte som si naordinovala čajíky a tak. ale túto liečbu môžem brať max.6 mesiacov, ak nezaberie tak nasledujú ďalšie vyšetrenia a manžel na spermiogram. a práve preto chcem aj počkať s výpočtom od jonáša, že chcem vedieť, či on bude mať dobré výsledky a ak áno, tak verím, že už to potom dlho nepotrvá...

nat28
10. feb 2011

@klba dakujem, stastie budem potrebovat. Tebe prajem bezproblemovy zvysok tehu 😉

nat28
10. feb 2011

@gabriellka no budem drzat palce, viem si predstavit ako velmi po tom tuzis. Jedneho dna sa aj nam podari, len ten cas medzitym sa zda nekonecny. Aspon sa clovek nauci byt v zivote vdacny za to co ma. Ze nie je vsetko taka samozrejmost.

klba
10. feb 2011

@nat28 dakujem, 🙂 verim ze vam to vyjde, nam to vyslo na druhy mesiac snazenia podla Jonasa, presne mi to sedi s jeho vypoctom, aj pohlavie nam vyslo. 😵

nat28
10. feb 2011

@klba teda, to je super sprava. Ja sa v zivote riadim tym, ze comu clovek veri, to sa stane jeho skutocnostou a tento Jonas sa mi celkom pozdava, normalne sa prvy krat od kyretu tesim na buducnost, ako mi pride vypocet a vhupneme do toho. Viem ze sa na to podari, moji dvaja anjelici v nebi mi urcite coskoro poslu braceka alebo sestricku

gabriellka
10. feb 2011

@nat28 ano verím tomu, že nás to posilní a budeme o to lepšie maminy, že sme si to museli vytrpieť 😉
klba každý takýto prípad ako ty mi dáva množstvo energie a nádeje, že už to dlho nepotrvá a budem aj ja rebeku kočíkovať 🙂 držím silno palčeky, nech ti to dobre dopadne...

klba
10. feb 2011

nebojte sa kocky, musi to vyjst, 😉 ja som to brala tak ze tych 20 € mi za to stoji a ak by sa nepodarilo nie je to az taka suma co by som nemohla ozeliet, aspon snaha bola a niekedy tomu treba trochu pomoct, 😉 obom vam drzim moooooooooc palce nech sa coskoro dockate. 🙂

luci79
10. feb 2011

ahojte dievcata, chcem sa opytat vysli tu niektorej plodne dni aj ms? a otehotnela? dakujem

klba
10. feb 2011

@luci79 pisala tu davnejsie jedna kocka, im sa to podarilo cez MS s Jonasovym vypoctom a doktori jej nechceli verit, ale znacila si kedy sa snazili tak vedela kedy sa zadarilo. 😉
ja mam rozdiel vo vypocte porodu medzi poslednou MS a sonom 2 tt, presne mi to sedi s Jonasovym vypoctom kedy sme sa snazili. 😉

gerdanova
10. feb 2011

@luci79
mne taktiez vysli terminy podla Jonasa cez MS a otehotnela som.
A ak by si sla niekolko tsran dozadu, tak sa mi zda, ze tu pisala nejaka baba, ze taktiez podla vypoctu ostala tehotna cez MS na 2x im to vyslo a to sa snazili 2roky...
takze ano, plodne dni cez MS a tehotenstvo. 😉

alexandra1998
11. feb 2011

@gabriellka ahojte a myslite ze na www.chlapecdievca.sk je to ok?

gabriellka
11. feb 2011

@alexandra1998 práve tú stránku som mala na mysli, že neni O.K. 😠

alexandra1998
11. feb 2011

@gabriellka preco myslis?

gabriellka
11. feb 2011

@alexandra1998 lebo keď som písala k jonášovi a pýtala sa či si možem stiahnuť dotazník zo stránky chlapecdievca a oni od jonáša mi hovorili, že cez nich nie, lebo sa to k nim nedostane, že to s nimi nemá nič spoločné. Tak ich origoš stranka je www.centrumjonas.com. ideš si dať robiť výpočet?

alexandra1998
11. feb 2011

@gabriellka ja truba som si to uz dala urobit z tej stranky chlapecdievca :(((

alexandra1998
11. feb 2011

@gabriellka my sa snazime nejakych 5 mesiacov a stale nic. tak chcem skusit aspon nieco, neviem ci toto je ta spravna cesta, ale topiaci sa aj slamky chyta... gynekologicka mi skusala dat duphaston, ale velmi zle mi robil, tak som povedala, ze skusime este pockat bez hormonov... mysleli sme si s lekarkou, podla sono, ze mavam ovulaciu 18-19 DC a az teraz som zistila, ze som mala ovulaciu 32 DC (pichlo ma vo vajecnikoch, tak som si urobila ovulacny test a bol pozitivny) inak mavam cyklus 31-33 dni... mala som uz aj 37 a dnes je to zrovna 37 dni a stale nic, tak mozno aj motyka vystreli, ale uz nejako neverim... som si myslela, ze to bude jednoduchsie.

xixi7
11. feb 2011

@pininka
A vy ste dodrzali presne Jonasove pokyny, teda sa vam podarilo babo mimo ovulacie?

xixi7
11. feb 2011

@evkasus
Ja si myslim, ze metoda by mohla byt proti viere len vtedy, ak by jej niekto bezvyhradne prepadol. Ak to berie ako doplnok na zvysenie svojej sance otehotniet, tak v tom nemoze byt nic zle. Jeden lekar dokonca popisal ako postavenie planet a mesiaca a ich posobenie na zem ma vplyv nielen na priliv a odliv, ale aj na zataz luds.organizmu. Odsledoval napr. zvyseny pocet infarktov v urcitych fazach. Jeho vysledkami sa zacali zaoberat a je mozne, ze v tychto fazach by mohli byt zachranari vo zvysenej pohotovosti.

gabriellka
11. feb 2011

@alexandra1998 hlavu hore moja. ja sa tiež chystám napísať jonášovi ak sa nám nezadarí. skúsam všetko možné aj nemožné. Raz sa to podarí uvidíš 😉

gabriellka
11. feb 2011

@alexandra1998 a okrem toho ty by si už aj mohla testovať. možno nebudeš žiadny výpočet potrebovať...daj vedieť, budem čakať ako to s tebou dopadne. držím palčeky 🙂

nat28
11. feb 2011

Baby ja som sa na toho Jonasa normalne namotala, je to prva vec ktora ma po potrate dokazala nakopnut a prestat sa lutovat. Strasne sa tesim ked mi pride vypocet a zacneme skusat. Clovek musi niecomu verit. 😉

alexandra1998
11. feb 2011

@gabriellka nooo. nemohla. lebo som mala ovulaciu 32 DC, cize ak by som aj otehotnela... tak si este musim pockat... ale urcite nevydrzim a v nedelu urobim test... len sa zase obavam, ze pojde o nejaku poruchu skor ako o tehotenstvo, lebo nemam absolutne ziadne priznaky... ale nechcem vyzniet pesimisticky... tiez urobim mozne aj nemozne a aj ja drzim palce... urcite dam vediet 🙂

alexandra1998
11. feb 2011

@nat28 presne a o tom to je... clovek musi a potrebuje niecomu verit, niecoho sa chytit... takze si drzme palce... 🙂

nat28
11. feb 2011

@alexandra1998 inak ja ked som bola tehotna, vysiel mi pozitivny test az po 14 dnoch, robila som po 12 a bol snehobiely a to som pritom cakala dvojicky, takze hcg som mala velmi vysoke. Takze daj tomu cas, ked ti vyjde neg. test, to este nic neznamena. 😉

alexandra1998
11. feb 2011

@nat28 14 dni od kedy?

nat28
11. feb 2011

@alexandra1998 od ovulacie. na testoch sa pise ze ukazu vysledok aj skor, ale podla vlastnej skusenosti je to blbost. Mozno niekedy aj ukazu, ale netreba sa na to spoliehat. Si pamatam, ze som ostala sklamana ze zase nic, ale len tak zo zotrvacnosti som si o 2 dni urobila dalsi test a ten uz bol pozitivny do 10 sekund. Aj ked nakoniec sme sa tesli len do 11tt ☹

evkasus
11. feb 2011

@xixi7 ja mam pocit, ze si z Jonasa robia boha...a to je modlosluzba.
Ucel nesvati prostriedky.

ahava
12. feb 2011

@evkasus : Za prve co je prosim ta modlosluzba ? A za druhe, z Dr. Jonasa tu nikto boha nerobi, akurat sa tu mnohe z nas spoliehaju ze jeho metoda bude fungovat aj u nas, kedze napr. ine uz zlyhali. Myslim ze je fajn ze dava nadej a podla mnohych vyjadreni aj vysledky. Na tomto "prostriedku" nevidim nic zleho... 😉

alexandra1998
12. feb 2011

@nat28 prosim ta mne neskusenej co znamena tt? a co sa stalo ak sa mozem opytat... ak nie, tak nechaj tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre