MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

poleva
18. dec 2011

@oxanka73 koľko máte detí??? juj tak u nás také nebolo,že muž nechce,ja som mala aj 2 potraty,a mužík deti veľmi chcel a potraty ho veľmi zlomili,čiže k lekárovi chodil

oxanka73
18. dec 2011

@halienka môj muž je úplne pohodový chlap. Dokonca aj keď teraz už máme svoje dni 3 naraz 😀, našťastie najmenšia má len 6, takže ešte chvíľu je mimo PMS 😀. Uvidíme môžno to skúšime na Silvestra po šampanskom 😀

oxanka73
18. dec 2011

@poleva môj nie že nechce, ale máme 3 dievčatá, tak to u nás berieme ako osud, bude bude, nebude máme aj tak až dosť radosti.

poleva
18. dec 2011

@oxanka73 aj môj má 2 chlapcov,ale spoločné dieťatko bolo naším snom
no a máme dvojky 😵

zuzana76
18. dec 2011

@diid o nom je tu aj tema na MK, teda bola, hladala som ju a je vymazana, niekolko dievcat tu pisalo o svojich neviditelnych tehotenstvach, strasne

oxanka73
18. dec 2011

@poleva super, tak to vam gratulujem. Ja len aby som nebola skor babicka ako mamicka 😀

raa2
18. dec 2011

hlasim sa, vypada to tak ze jonas funguje, potvrdili nam dievcatko na sone, ale iste to bude az po porode. inak som nekupovala tabulku od neho, vypocet som nasla na nete, ale plodne dni mi nesedeli, len som sa zamerala ze v danom mesiaci by malo byt pocate dievcatko..tak neviem ci to bola nahoda...

oxanka73
19. dec 2011

@raa2 super, gratulujem. No ale po pravde, keď si nedodržala "jeho" plodné dni, tak si otehotnela pravdepodobne počas prirodzenej ovulácie. Takže to nepotvrdzuje, že je v niečom úspešný. Ja som už rozhodnutá vykašľať sa na jeho kalendár. Teraz sme sa prvý krát donútili využiť jeho termín na chlapčeka, ktorý bol prvý deň mojej menštruácie!!!!!! Som si istá, že si všetky viete predstaviť aké "romantické a pekné" to bolo. Radšej ideme nato prirodzene a keď bude 4. dievčatko, tak aj tak budeme strašne šťastní. Skôr budeme smutní keď sa nám nepodarí nič. Predsa len máme svoj vek.

raa2
19. dec 2011

@oxanka73 veed to by som neotehotnela, plodne dni mi vysli par dni pred menstruaciou, ale zase ja som si ich nikdy nesledovala, tak tazko povedat 😕 ale suhlasim s tebou, u mna vyslo len ze v dany mesiac ma byt dievcatko. a tiez som sa snazila podla internetovych vypoctov mat sex este pred ovulaciou, cize aby vydrzali len dievcenske spermie 😀 🙂

anjelik0907
19. dec 2011

@raa2 ahojky a kde si našla výpočet na nete podeľ sa s nami prosííím 😀 😀 😀 😀

mersy
28. dec 2011

ahoj holky , výpočet jsem na netu našla tady -http://astro.wendys.cz/plodne_dny.php

zkouším to tento měsíc poprvé.....
. Sama jsem na to byla zvědavá. datum, který mi vyšel byl hrozně brzo po MS.
kupodivu jsem skutečně měla ovulaci 26 - 27.12.....odpovídalal tomu BT, hlen i čípek.....
a při tomto výpočtu píše, že se máme snažit 3 dny před.... tak uvidíme
Dokonce jsem měla malinké špinění a trošku mě pobolíval vaječník (to jsem měla při ovulaci poprvé)
tak se musím teď nechat překvapit, jestli to vyjde
😉

halienka
28. dec 2011

@mersy držím palčeky, daj vedieť ako si dopadla 😉 🙂

mariynka
29. dec 2011

kocky, mne vychadza vypocet cez mrchu 😒 😒 😒 a urobila som si ho tu: http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

halienka
29. dec 2011

@mariynka tak kašli na to a sexíkujte normálne cez ovulku 😉 🙂

kemonka
2. jan 2012

@halienka spomínala si nepravidelný cyklus, kolko dnový asi máš, lebo ja tiež mávam a aj si meriam BT, aj ovulačné testy a zatial som na nič neprišla 😀

kemonka
2. jan 2012

@oxanka73 @mariynka
inak moja kamoška otehotnela počas MS, neplánovali už bábo, a takto sa im podarilo 😀 takže aj takéto prípadu su možné, príroda je asi nevyspytatelná

zuzana76
2. jan 2012

@mariynka ovulacia to isti 😉 , vykaslala by somsa na vypocty a spolahla na libido, teda ked mas vacsiu chut, tak je vacsia pravdepodobnost pocatia

zuzana76
2. jan 2012

@kemonka aj ja som o tom pocula, ale mne by to bolo vrcholne neprijemne pocas kramov, ba az hnusne, brrrr

halienka
2. jan 2012

@kemonka ja som pred tehu mávala také 36 až 40 dňové cykly, teraz po pôrode sa to skrátilo na 28 až 33 dňový. ale keď som sa naučila merať BT a začala si sledovať telo, kedy a aký hlien, pobolievanie v podbrušku, chuť na sex 😉 tak som časom už podľa týchto príznakov vedela určiť, že už to na mňa "ide" a treba sexovať 😉 🙂 pomohlo to aspoń mne určite. Ty si si neodpozorovala ovulku, či vieš kedy je a aj tak sa nedarí?

zuzana76
2. jan 2012

@halienka presne takto sa sledujem aj ja

kemonka
2. jan 2012

@zuzana76 no ved to mne tiež je nepríjemné, ešte som sa ani raz tak nemilovala počas MS

kemonka
2. jan 2012

@halienka no ja mávam také cykly že MS mám každé 4 mesiace ☹ to mám tak odjakživa, teda aj pred pôrodom aj po pôrode sa to neupravilo. A začala som si merať teplotu od septembra, MS som mala naposledy koncom augusta, takže čakám že sa už objaví, no neviem kedy to bude 😀 No takže si meriam od septembra, a zaroveň sa aj učim, a spoznávam too fungovanie. Namerala som si 2x za sebou ovulku, ale sme ju presne vtedy aj minuli, čiže neviem potvrdiť, že by to aj vyšlo vtedy. Ovulka bola na 12ty deň a potom o mesiac znovu a odvtedy mám teplotu nízku stále až doteraz. 😖

kemonka
2. jan 2012

a mimochodom ŠTASTNY NOVY ROK PRAJEM 🙂 🙂 🙂

halienka
2. jan 2012

@kemonka júúj, no to teda nemáš bohviečo, tak také dlhé cykly som ja nikdy nemala, iba raz alebo 2x sa mi stalo, že mi jeden menzes vynechal, bola to hormonálna porucha. A lekár ťa nejako lieči?
Tiež prajem všetkým šťastný nový rok 🙂

kemonka
2. jan 2012

@halienka nie, nelieči, a teraz by som chcela niekedy vo februári zmeniť svoju doktorku, ale nemám ešte žiadnu kam by som šla 😀 lebo táto mi nevyhovuje

halienka
2. jan 2012

No jednoznačne treba zistiť, prečo máš také dlhé cykly a možno stačí malá pomoc a bude to v poriadku. Takto zrejme neovuluješ každý mesiac a tým sa tvoja šanca otehotnieť zmenšuje. Ale to asi vieš 🙂 Tak držím palce, aby sa ti podarilo nájsť dobrú doktorku a potom sa možno ani nenazdáš a budú dve čiaročky 😉 🙂

saranata
3. jan 2012

Jonáš neJonáš podarilo sa 🙂 🙂 , tak uvidíme ako to dopadne, či už pohlavie alebo čas narodenia 🙂 🙂 🙂
Všetkým prajem nech sa im v Novom roku darí a nech sa dočkaju krásnych // 😉

halienka
3. jan 2012

@saranata gratulujem 😵 😵 potom nás informuj 😉 🙂

eaka
3. jan 2012

@mariynka Prosím Ťa a nemáš predstavu, čo tam znamenajú tí "tranzitní škudci"? Lebo na dievčatko som ešte nenašla ani jeden termín, kedy by tam nijaký neboli... a tento rok prvýkrát jeden termín na chlapčeka, v ktorom písalo vo všetkých 4 tranz.škodcoch že "bez napäťových aspektov"... 🙂

raa2
3. jan 2012

@anjelik0907 tu je ta stranka : http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... , malo by to byt to iste co jonas posiela, s tym ze on ti tam mozno podrobnejsie napise...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre