MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

hadassah
31. jan 2011

@kubkolucy čítala som tvoj príspevok. Čo si myslela tým, že by si mohla otehotnieť dvakrát?

kubkolucy
31. jan 2011

@hadassah Myslím, že otehotnieť môžeš počas ovulácie a tiež v Jonášovom termíne. Môže sa ti to stať v jednom mesiaci. Niektoré ženy tu písali, že takto otehotneli. Narodili sa im dvojičky a sonograf ukazoval, že medzi plodmi je vekový rozdiel napríklad 10 dní.

gabriellka
31. jan 2011

hadassah - ešte doplním kubkolucy. že presne takto som to čítala aj ja, že sa tej žene narodili dvojvaječné dvojčatá a rozdiel lekári odhadli 10 dní medzi počatím jedného a druhého dieťaťa a ona tam opisovala, že mala pomer keď mala ovulku a tiež keď to bolo na výpočte od jonáša a rozdiel tam bol cca 10 dní. Je to neuveritelné, ale ja tomu verím...

hadassah
31. jan 2011

@kubkolucy minulý rok tuším sa stala rarita - zatiaľ jediná zaznamenaná na tejto zemeguli, že žena otehotnela 2x a medzi deťmi bol rozdiel asi 2 týždne, ale myslím, že toho sa báť nemusíš 😀 . Žena ovuluje iba raz za mesiac. V tomto sa ale bije Jonášova teória a biológiou. Ja som sa už k tejto problematike vyjadrovala. Už to nebudem rozpisovať, no ja osobne sa držím medicíny a budem tvrdiť, že žena môže otehotnieť jedine vtedy, keď ovuluje. Ovulácia = vajíčko. Jonášov termín (dala som si spraviť) mne osobne vychádza vždy na dni menštruácie. Keďže si meriam bazálnu teplotu a používam ovulačné testy, viem, že moje vajíčko sa z folikulu uvoľňuje v polovici cyklu +/- 2 dni. Počas menštruácie sa moje vajíčko práve vyplavuje so sliznicou. Na 100% nemôžem otehotnieť cez Jonášom vypočítaný termín.

hadassah
31. jan 2011

ešte doplním, že tej rarite s duplicitným otehotnením tiež verím. Anomálie sa stávajú. No pravdepodobnosť je asi taká, akože zajtra vyhrám loto. 😀

janafor
31. jan 2011

@kubkolucy ak chces hladas krestansky pohlad skus kontaktovat Pavla Hucika.(http://schematizmus.kapitula.sk/?display=11) Venuje sa takym temem, videla som ze aj na nete mal o tejto metode prispevok. je to katolicky knaz. to ze ta to doteraz nenapadlo chapem, ani ja som sa nad tym kedysi nepozastavovala. Dr.Jonas sa tvari ako vedec, ale nespada to po vedu, je za tym nieco ine... ako pise evkasus. je mi to velmi luto ze tolko cakas na babatko, neviem co mam povedat, ja som to skutocne nezazila, strasne, strasne by som ti to priala!
mozno vies ze u nas na slovensku sa počatiam venuje Liga par paru http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&.... skus kontaktovat aj ich. Je mi jedno ze nas niekto hadze do vreca fanatikov, pisem to lebo ti chcem pomoct.

sunday1
1. feb 2011

@kubkolucy Boh má rád všetky detičky, aj tie Jonášove 🙂 Ani neuvažuj nad tým, že to je príčina toho, že si prišla o bábätká. Treba sa dať poriadne vyšetriť, je strašne veľa možností, ktoré môžu byť príčinou, že sa to stalo. Ja som si tým prešla 3x, takže Ti rozumiem.
A na margo toho, že nejde o vedu - ak by bol MUDr. Jonáš nejaký šarlatán, tak ho asi 2x nenominujú na Nobelovu cenu. Ale aj to, samozrejme, v zahraničí, lebo u nás nikto nikomu nedopraje 😖

kubkolucy
1. feb 2011

V každom prípade sa mi najbližšie bude križovať ovulácia s Jonášovým výpočtom, takže to tentokrát riešiť nemusím 🙂 ale ďakujem za názory. Určite je dobré pre každú ženu, ktorá má problém s otehotnením, vedieť že má aspoň takúto nádej.Dám vedieť ako som sa ďalej rozhodla.

@janafor Ďakujem, čítala som ten príspevok, určite nad tým porozmýšľam.

cerler
1. feb 2011

@janafor na margo clanku, kt. si tu dala - ak sa manz. paru nezadari po roku pocat dieta, mali by sa odborne dat vysetrit - v muzovom pripade ide o vysetrenie jeho spermiogramu... podla krestanskej nauky a pise sa to aj v tomto clanku, je taketo vysetrenie neprijatelne - ako potom vysetruju takyto manzelsky par?
to by ma teda zaujimalo... aby sa po stranke viery nic neprekrocilo, co sa nema...

gabriellka
1. feb 2011

myslím že tu hladáte aj problémy tam kde nie sú. cerler má pravdu a navyše podla vašich teórií by ani žena nemala brať žiadnu liečbu. veď boh to tak zariadil, že nezostala tehotná tak nie je aj hormonálna liečba čierna mágia? A to isté je napr. pri chrípke, veď keď na niekoho boh zoslal chrípku, tak nech ten dotyčný "prehnane veriaci" čaká kým ho boh vylieči. Dr. Jonáš dostal dar od boha tak ho využíva a pomáha bezdetným párom...nič zlé na tom nevidím. Keby to tie výpočty neposielal, tak by sa tu zase skupina kresťaniek rozhorčovala, že boh mu dal taký dar pomáhať luďom a on ho nevyužíva. Nikoho neodsudzujem, ja sama som veriaca...ale pri logických veciach odtial - potial...

evkasus
1. feb 2011

@gabriellka trosku to zvelicujes...nikto tu nehovoril o tom, ze akakolvek liecba je zla. Boh nam nekaze predsa cakat so zalozenymi rukami. Treba urobit co sa da ohladne naseho zdravotneho stavu a tiez sa modlit za to a ucit sa i dovere k Bohu. Robis z nas zbytocne fanatikov ☹ , ale zbytocne.
Clovek niekedy veri hned tomu comu chce verit a co je pre neho pohodlne a zapada do jeho predstavi o zivote.

janafor
1. feb 2011

@cerler da sa predsa kupit navlek na UZ sondu, nieco ako kondom ktory prepusti cast spermii, to je normalne akceptovany spôsob z ktoreho sa vysetruju muzske spermie. Ja netvrdim ze ti, ktori nemozu pocat sa nemaju dat vysetrit.
Viem vsak napr. o pare, snazili sa mat babo niekolko rokov a vobec nerozumeli kedy zena ma ovulaciu, pri 50 dnovom cykle si planovali byt vacsinou spolu okolo 14 dna (akoze ovulacia). Keď spoznala kedy u nej prebieha ovulalacia, otehotnela na nasledujuci mesiac - to je uz trochu extremny pripad, ale predsa, niekdy to nie je o chorobe cloveka.

cerler
2. feb 2011

@janafor o takomto vysetreni som este nepocula... kamoskyn manzel bol na takom vysetreni - oni nemozu mat deti uz asi 10 rokov co su spolu - su veriaci, ale nik im neponukol pri jeho vysetreni takuto moznost ☹

janafor
2. feb 2011

to je skoda. da sa to kupit aj na stranke Liga par paru.

valentina.west
2. feb 2011

ahojte baby, viete mi poradit?mam doma vypocet od Jonasa, aj sa ho snazim dodrziavat, ale pred mesiacom sa mi vyrazne posunul cyklus. Brala som totiz nejake kvapaky, po ktorych pri prisla menstruacia skor o celych 7 dni. Vsetko sa mi teraz posunulo a jonasove cervene dni teraz vychadzaju inak, vacsinou do ms a vobec sa mi nestretavaju so zelenymi dnami.Co robit? Mam poziadat o novy vypocet? Ja mam inak menstruaciu uplne presnu, chodi mi na cas takmer na hodinu.Tie kvapky mi to ale rozhadzali a ja neviem, ci sa na ten vypocet teraz mozem spoliehat.

sunday1
2. feb 2011

@valentina.west ahoj 🙂 Zbytočne by si žiadala o nový výpočet, poslal by Ti ten istý, lebo on sa neriadi podľa ms. Treba skúšať aj tak, dni sa vôbec nemusia križovať, v niektorých prípadoch (keď ide o pohlavie alebo dobrú životnosť) sa dokonca ani nesmú.

cerler
2. feb 2011

@valentina.west
v pokynoch je pisane: "Možnosť úspešného počatia s vysokou mierou pravdepodobnosti je, keď sa plne „červený“ deň stretáva alebo je blízko „zeleného“ dňa."
co znamena, ze sa nemusia prekryvat, ale staci ak su aspon blizko... neviem ako je to v tvojom pripade... ale ak nemas vypocet pre dobru zivotnost, pripadne kvoli konkretnemu pohlaviu... mozete sa o babatko snazit aj neskor - o mesiac, dva a mozno sa tvoj ms opat vrati do normalu 😉

valentina.west
2. feb 2011

@cerler ak by som mala ms presne tak ako mi chodila, cervene a zelene dni by som mala niekolko krat vedla seba. mam vypocet na prve otehotnenie s moznostou vybrat si pohlavie. Teraz, ked mam ms posunute, tie dni sa mi najblizsi pol rok nestretavaju. Tak asi sa nam to tohto roku napodari, mozno az ten dalsi... 😒

zizi11
2. feb 2011

Ahojte som tu nova, uz neviem na koho sa mam obratit a nasla som tu zaujimavu temu. Ten vypocet Mudr. Jonas-a sa mi celkom pozdava, zatial by som radsej zvolila tuto formu ako sa hned hodit do sialenych vysetreni na umele oplodnenie. S priatelom sa snazime skoro 3 roky a stale nic. Brala som uz asi vsetky vitaminy, podstupila som laparoskopiu, priatel spermiogram. Zaver: sme uplne zdravy. Na jednej strane, super je to dobre! A na druhej...hmm a co teraz ☹
Chcela som sa opytat na tej stranke: https://www.centrumjonas.com/slovak.html , neviem najst cenu za ten vypocet ani ziaden formular. Kolko to prosim Vas stoji? A ako ich kontaktovat? (iba cez ten email: info@centrumjonas.com ?) Asi za aku dobu sa Vam ozvali?

dermakova
3. feb 2011

@valentina.west
no tak jednoducho vyuzivaj dni aj tak..nebola by si jedina, co by si otehotnela mimo svojej ovu.a ak sa ti nebudu krizovat dni,tak vyjde aj pohlavie.

dermakova
3. feb 2011

@zizi11
mne odpovedali na mail behom hodiny a vypocet som mala doma za 2dni.
maly vypocet stoji 16,50 a specialny 21,50.
alebo tam zavolaj..

zofka3
3. feb 2011

ahojte, rok sme sa snazili o babatko a nic, tak som si dala urobit od Jonasa vypocet. Zdalo sa mi to dost nepravdepodobne, ked mi "tie dni" vypocital tesne pred menzesom. Normalne by sme sa uz 2 dni pred M o babo ani nepokusali, ale ten mesiac, co mi ten vypocet prisiel, sme to skusili. A bola som v tom! Nahoda alebo nie? Neviem. Bohuzial som v 9.tyzdni potratila, takze sa pokusame dalej, ale aspon sa zadarilo a mozno prave vdaka vypoctu. Pa

sunday1
3. feb 2011

@valentina.west Ahoj 🙂 Ako som Ti písala vyššie, vôbec sa nemusia stretávať 😉

zizi11
3. feb 2011

@dermakova dakujem pekne za odpoved. Tak uz mi prisla prihlaska. Idem to vyplnit, ale este pockam...cez vikend mam dostat mrchu, tak aby som im napisala aktualne poslednu. A tak trosku dufam.. co ak ju nedostanem?....aaale to si len nahovaram uz skoro 3 roky. Ved preco by to prave teraz vyslo ?!... Mam vsetky priznaky prichodu... ☹

dermakova
3. feb 2011

@zizi11
nikdy nemozes vedeit, kedy motyka vystreli.. 😎
a najcastejsie striela vtedy, ked to clovek vobec necaka...
tak cim skor sup medzi tehulky 😉

cerler
3. feb 2011

@zofka3 to je mi velmi luto ☹
ale na druhej strane aspon vies, ze otehotniet mozes 😉 a teraz mozno skor ako si myslis...
poziadala si o doplnenie vypoctu o dobru zivotnost?

zofka3
4. feb 2011

@cerler Nie , nepoziadala som o doplnenie vypoctu. Len dufam, ze uz sa to druhy krat nestane. Aj doktori povedali, ze hoci som potratila, aspon vieme, ze mozem otehotniet. Velka utecha to pre mna sice vtedy nebola,ale co narobim..

cerler
4. feb 2011

@zofka3 musis byt viacej optimisticky naladena 😉 aj psychika robi svoje...
ja si osobne myslim, ze do buducna to bude uz ok 🙂

alex81
6. feb 2011

@rivatha Ahoj ja mam vypocet od dr. Jonasa a ano pohlavie sa zhoduje dni rozdiel 1 den ...

rivatha
6. feb 2011

@alex81 Ahoj, si zlata, dakujem, ze si to mrkla. Ja som si aj myslela, ze ak je pohlavie ratane nejako podla postavenia planet, ze by sa mohlo zhodovat... Ale uz ktosi pisal, ze mu to nesedi. Uvidim, ci sa este niekto ozve a porovna to 🙂 Mne na dnoch velmi nezalezi, este babo neriesime intenzivne. Aj to pohlavie len zo zvedavosti studujem zatial, tak sa mi zda zbytocne ziadat vypocet. Dik este raz a nech sa vam dari 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre