MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

pifina
4. nov 2010

@jankaku posiela vypocet na najblizsi rok ... resp. rok od datumu, ktory si urcis ty (ale nie spatne, take nepocita)

jankaku
4. nov 2010

@pifina dakujem 😉 a co k tomu vsetko potrebuje okrem toho este dr. Jonas vediet? dakujem za odpoved.

pifina
4. nov 2010

@jankaku napis si maila na info@centrumjonas.com, oni ti poslu prihlasku, pripadne sa ich opytaj, ak ti nieco nie je jasne ... potrebujes presny datum a cas svojho narodenia, datum poslednej ms a podobne 🙂

jankaku
4. nov 2010

@pifina dakujem za odpoved si zlata 😉

akire1
4. nov 2010

Ahojte.Tak ja mam ten vypocet tiez.Snazime sa o babatko uz asi 2 roky a nic.No ten vypocet sme dostali asi pred rokom.Mne to nevyslo aj ked musim povedat ze sme par dni vynechali.Este mam november a december na skusku.A aj ked mi to nevijde aj tak tomu verim ze ten vypocet funguje 🙂 Tak uvidime mozna neake dalsie vysetrenia tiez mozu dat odpoved ze preco sa to nedari 😉 Tak treba verit

cerler
4. nov 2010

@akire1 tak vela stasia - mozno budes prekvapena, ked to nakoniec v niektorom tom mesiaci vyjde 😉
a co najmenej stresu...

dicinka1
4. nov 2010

aj ked Jonáš IVF neuznáva mne to vyšlo podla tohto výpočtu..mám ho v albume..a vklad embrijka vyšiel presne v ten den ked bol pznačeny červenou 🙂

cerler
5. nov 2010

@dicinka1 pozerala som ten tvoj vypocet od Jonasa - v tvojom albume... v jeho 4 cervenych dnoch ti zacinala MS? dobre to chapem, tie oznacene dni modrou?

marekpeter
5. nov 2010

@dicinka1 Opíš prosím ťa presne čo a kedy Ti robili, lebo neverím v care centre Ti robili niečo podľa Jonášovho výpočtu. Určite sa riadia tvojou ovuláciou a nie astrologickými výpočtami od Jonáša. Len pre upresnenie prosím. Určite to bude prospešné aj pre veľa ľudí, ktorý tu čítajú veľakrát polopravdy a chcú im veriť.

dicinka1
5. nov 2010

marekpeter..nie,samozrejme ze sa neriadili Jonášovimi vypúočtami..ani som to netvrdila..vravím,že podla JONášA mi vyšiel ten dátum oplodnenia..presne na den ked mi vložili babo do maternice..bolo to v septembri..mám aj v albume,ked chcete kuk..a v popise albumu som písala ze aj kedy mi a čo mi robili v care..takže musi to mat niečo do seba,ked to takto vyšlo..a eešte aj že dievčatko..dokonca vyšlo aj to,že je v podstate chore(nie je postihnuta,je ok,len mame problemy s obličkami a musi ist na operaciu) to je ta zivotaschopnost ci ako sa to vola.. 😒

dicinka1
5. nov 2010

@cerler pozri september 22. 😉 ja som si predtym značila dni tie krížiky,kedy sme spolu spali..a kedy som mala menštruaciu,ale potom už nie,neverila som tomu.. 😉 a tie červene dni to je pravdepodobnost otehotnenia..a to cele cervene jedno policko je to najplodnejsi den... 😉

dicinka1
5. nov 2010

závisí od toho vela faktorov,niektore nenapíšu pravdu do papierov,či mali potrat..alebo presnu hodinu a minutu narodenia(presnost tušim na 8 minut) alebo nevedia napísat kolko presne maju cyklu s kolko dnovy ho mavaju..takže možno preto nevychadza..

Nikto nekáaže ,že máte verit..je to len a len na vás...a HLAVNE SA TREBA MODLIT!!!!!aj na tom to je založene...ja som krestanka,a bola som na IVF to ano..cirkev to neuznáva..ale keby Boh nechcel,tak sa ani babo neuchyti 😉 nie je tak???

cerler
5. nov 2010

@dicinka1 ja som predpokladala, ze sa riadis Jonasom - a ze to oplodnenie bolo v termine dobrej zivotaschopnosti a potom v kalendari uz nemas ziadne zaznamy... tak som predpokladala, ze to v tom termine s dobrou zivotaschopnostou aj vyslo...

inak pre info... pri vypocte podla Jonasa - by malo prist k pohlavnemu styku den pred cerveným dnom... je to aj v jeho pokynoch... ked je vypocet III
ale kedze ty si mala vypocet IV doplneny o dobru zivotaschopnost a chcela si sa tym aj riadit - nemalo prist k otehotneniu v tom septembri - je tam mensia pravdepodobnost zdraveho babatka, pripadne komplikacii pocas tehotenstva al. pri porode... aspon podla pokynov od Jonasa.

neviem ako je to pri umelom oplodnovani presne... ale ked ti vkladaju embrio do maternice, tak oplodnenie vajicka spermiou bolo predtym - nie? a vlozenie potom spada na ten datum podla Jonasa? kolko dni je od oplodnenia a vlozenia? - necitala som o umelom oplodneni, tak nemam predstavu, ani info o tom, preto sa pytam.

Inak - kamoska je tiez krestanka - bola tiez na umelom oplodneni (az 2x), nemyslim, ze by sa nemodlili a ze by Boh nevypocul ich modlitby... pripadne aj moje, lebo som si velmi priala, aby im to uz konecne vyslo... a nevyslo im to. ☹

dicinka1
5. nov 2010

@cerler ved prave..ja som sa neriadila tou zivotaschopnostou...moje babetko sa narodilo zdrave,tehotenstvo bez problemov..az na tie oblicky,ale to sa da spravit operaciuou..uz onedlho..

dicinka1
5. nov 2010

@cerler ano pred tym sa robi to oplodnenie,ale je to mimo tela.. 😉 a tehotna si az ked ti to vložia do maternice..ja som mala ešte k tomu take lepidielko na embrya,a to sa vraj uchyti hned...takže moje telo začalo vylučovat hcg ešte v ten den..

marekpeter
5. nov 2010

@dicinka1 čiže tvoje oplodnenie nenastalo na Jonášov termín. Tvoje oplodnenie sa stalo skôr a na Jonášov termín, ti ho iba vložili do tela. A ďalšia vec je, že ho oplodňovali mužovými spermiami - neviem ako presne to prebieha ale tvoje vajíčko mimo tvojho tela oplodnila manželova spermia nositeľka ženského chromozómu a preto dievča. Celé sa to udialo mimo tvojho tela a mimo prírody a hviezd a dokonca aj iný dátum ako uviedol Jonáš. To že ti ho tam vložili na ten termín je náhoda a nemôžeš nič z tohto pripisovať Jonášovi. Ja nie som odporca Jonáša, a dokonca si myslím, že má vo veľa veciach pravdu. Viem ale, že jeho termín sa musí stretnúť z ovuláciou a iba vtedy sa niečo udeje. A verím, že keď sa tieto dva termíny stretnú, je pár krát za rok a preto sa žene nepodarí otehotnieť kedykoľvek, vždy keď má OVU, ale iba pár krát v roku.

dicinka1
5. nov 2010

@marekpeter no možno je to náhoda,ale sakramenska nahoda,aj s tou životaschopnostou...a to mi chceš povedat,že po umelom su iba dievčata?preskakuje ti???? oplodnenie možno nastalo skor,ale mimo tela..ja som bola tehotna až po vloženi...čiže dite sa ujalo v ten den...

a mimochodom potrebuješ poradit?alebo prečo si v tej teme?

cerler
5. nov 2010

@marekpeter v pokynoch od Jonasa sa pise - ze ked plne zeleny den (tj. ten 15. den po prvom dni menstruacie) je co najblizsie k plne cervenemu dnu (tj. ten den co vyratal Jonas - podla datumu narodenia) je pravdepodobnost otehotnenia najvacsia... z toho vyplyva logicky i matematicky, ze by to malo byt najidealnejsie ked sa plne zeleny den s plne cerveným dnom prelinaju... a k oplodneniu - cize pohlavnemu styku pride den pred plne cervenym dnom...
a samozrejme tato idealna situacia sa v roku vyskytne len par krat, mozno len raz alebo vobec ☹
takze tie dni ovulacie a cervene dni podla Jonasa maju co doseba ak su co najblizsie 😉

cerler
5. nov 2010

hmmm ale v pripade ak ma niekto pocitanu podla Jonasa DŽ (vypocet IV), tak tie zelene a cervene dni sa nesmu stretavat, ani prelinat ☹
cize v tom pripade je ovulacia podla menstr.kalendara uplne niekde mimo cervenych dni...

cerler
5. nov 2010

@dicinka1 marekpeter ti chcel len povedat, ze spermia tvojho manzela - ta ktorou bolo oplodnene to konkretne vajicko, kt. ti potom zaviedli do tela - vbola nositelkou zenskeho chomozomu... a preto dievca 😉 ak by to bolo opacne tak potom chlapec 😉
a to je fakt nahoda, ze ti vlozili do tela vajicko oplodnene zrovna takouto spermijkou...

dicinka1
5. nov 2010

ja radím každemu,každej žene čo nemôže otehotniet..skusit IVF!!!! ja som bola 2 x a až po 2x sa mi to podarilo..ale keby som mala čakat,ako mi to radili starší..asi by som sa bábetka nedočkala nikdy!skúšali sme aj podla Jonáša,ale nič..až IVF-ko...ale v podstate sa DáTUMY ZHODUJU TO JE VšETKO!Som veriaca,ale šla som do toho..

nakoniec dodám..poznám vela párov,čo sa im podarilo mat dieta v týmto výpočtom od Jonáša.. 😉 😵 niečo na tom bude..ale ja som nečakala kým sa udeje zázrak... 😉

dicinka1
5. nov 2010

@cerler no jasne,je to nahoda..ved prečo nie 😉

cerler
5. nov 2010

@dicinka1 zazraky su tie najkrajsie udalosti v nasom zivote... oplati sa na ne cakat - v akejkolvek zivotnej situacii... nehovorim len o zazrakoch v tehotenstve... 🙂

klba
5. nov 2010

no neviem ci je to nahoda alebo nie, ale nam to vyslo na jonasov termin, presne som si znacila dni kedy sme sa snazili do vypoctu a snazili sme sa den pred plne cervenym dnom, aj prvy cerveny den a vyslo nam to, uz 2 x mi dr na sone potvrdil moj predpoklad, oproti vypoctu terminu porodu podla PM je tam rozdiel 2tt, takze som vtedy nemala ovulaciu, tu som mala cca 10.-ho a otehu som az 20-teho. augusta.

markiza
5. nov 2010

@dicinka1 , kedy ti robili OPU?

cerler
5. nov 2010

@klba pozerala som tvoj J. vypocet - mala si od neho vypocet s dobrou zivotaschopnostou... ale otehotnela si v inom termine ako je DŽ... ako prebieha tvoje tehotenstvo? nemas obavu, ze nebude vs. ok, ked si otehotnela nie v termine s DŽ?

dicinka1
5. nov 2010

@cerler jasné... 😉

dicinka1
5. nov 2010

@markiza OPU?myslíš odber vajíčok?

dicinka1
5. nov 2010

@markiza skopirujem to z mojho albumu,lebo ja si to už nepamätám 😉 17.9.2008 odber-19 oocytov 🙂 18.9.2008-14 oplodnenych oocytov pomocou icsi 🙂 6 ZMRAZENYCH 🙂 VLOZENY 1 BOBIK 3.10.2008 krv pozitiiiiiiiiiiivna 🙂))))

ituka37
9. nov 2010

@klba ahoj, nechapem uplne tu ovu ako tam píšeš, vyšlo ti to podla Jonáša, kolko ste sa snažili? brala si aj nejaké tabletky alebo si mala nejaký problém prečo si nevedela otehotnieť ? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre