MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

vevoncek
15. mar 2008

Ja som si to tiež tam robila na tej stránke a mne hodilo len dva dátumy ešte zatiaľ neviem či mi to vyšlo na mrchu ale podľa mňa môže tam byť pravdepodobnosť otehotnenia.Jeden nikdy nevie a podľa mňa treba vyskúšať všetko pokiaľ sa dá.Držím ti päste!

vevoncek
15. mar 2008

neviem to presne ale podľa toho čo som čítala na tomto fóre som to pochopila tak že to je deň a čas kedy zostaneš tehoná alebo najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia takže asi 6-8hodím pred tým časom čo ti napísalo by ste mali snažilkovať aspoň ja si to tak myslím.

jarus1
16. mar 2008

to je v poriadku, ale vvychádza mi to presne v čase mrchy....vôbec nie v strede cyklu

halienka
16. mar 2008

Ahojte babenky 🙂 Vevonček, nechápem prečo ti to stále len tie dva termíny ukazuje. Správne to chápeš, je tam zadané v riadku dátum, potom hodina, potom pohlavie a nakiniec ten rizikový faktor. No a ako si písala, sexíkovať treba takých 6-8 hodín pred zadaným časom. Ten e-mail čo píšeš sa už viacerí sťažovali že nefunguje, ja som tam nikdy nepísala, takže nemám s tým skúsenosti. Najlepšie je asi normálnou poštou alebo zatelefonovať.
Jaruš, tie termíny ktoré ti ten výpočet vyhodí znamenajú, že to je podľa astrologického výpočtu najvhodnejší čas na otehotnenie - ľudovo povedané "podľa hviezd". Tieto termíny sa vôbec nemusia zhodovať s tvojou ovuláciou, preto sa ti stalo, že sa ti ukázal termín zrovna na čas tvojej menštruácie. No to neznamená, že máš vtedy možnosť otehotnieť, iba ak v tom vzácnom prípade, že by si mala zrovna v čase menštruácie aj ovuláciu. Jonášov termín sa musí stretnúť s tvojou ovuláciou, iba vtedy je šanca na úspech. Preto je dobré odsledovať si, kedy mávaš približne ovuláciu a potom sledovať či sa termín tvojej ovulky stretne s termínom Jonášovým. Častokrát sa stane, že sa tieto dva termíny stretnú len raz alebo dva razy do roka - bohužiaľ. Keď poslal Jonáš výpočet mne, tak to mi prišiel kalendárik s vyznačenými červenými dátumami - to boli tie jeho termíny. Ja som si mala zaznačiť 1. deň menštruácie a pripočítať k nej vždy 15 dní (zhruba v tom čase býva ovulácia), ten 15. deň označiť zelenou. Keď sa tieto dva dni - zelený a červený stretli v jeden dátum, tak to bol ten najlepší deň "D". No teraz mi príde to počítanie 15. dňa trošku nepresné, lebo každá žena môže mávať v inom termíne ovuláciu (ja som ju tento mesiac mala na 10. deň, minulý napr. na 16. deň) Preto je možno dobré to skombinovať s meraním bazálnej teploty, kde sa dá pekne odsledovať ovulka. Hlavne aj v prípadoch keď má žena nepravidelný cyklus. Je smola že ti to teraz tak vyšlo na mrchu, ak vieš že ovulku máš inokedy. Možno ďalšie termíny výndu lepšie 😉 Držím vám všetkým palčeky 🙂

halienka
16. mar 2008

Vevonček, ešte ma napadlo, že ak ti to nevadí, môžeš mi skúsiť do IP napísať tvoj deň, mesiac, rok a hodinu narodenia a miesto a tiež či sa stále nachádzaš na slovensku. A skúsim ten výpočet na tej anglickej stránke urobiť z môjho počítača a potom by som ti výsledok preposlala. Možno to pôjde. Samozrejme iba ak chceš 😉 😵

jarus1
16. mar 2008

Vevonček, dakujem za vysvetlenie....je to ale hrozné...napr. teraz, dnes som mala dostať mrchu a zatiaľ nič, iba teplota 37, ale inak nič...neviem čo si mám myslieť...

halienka
17. mar 2008

Jaruš, možno si tehu 😉 🙂

vevoncek
17. mar 2008

Ahoj Halienka pošlem ti tie moje údaje.Škoda že tá emailová adresa jirkac@email.cz nefunguje ako má, lebo iné údaje na toho pána nemám.Potom by mi už zostávalo len zavolať Jonášovy a zaplatiť tých 600Sk,len najhoršie že by som to musela robiť potajomky,lebo môj priateľ sa zo mňa rehoce že niečomu takému verím.Ale ono je to tak že chcem to vyskúšať a potom keď to výjde budem rada a keď nie tak tomu prestanem veriť.

petra_artep
17. mar 2008

viete mi povedat ci faktor 2 je `dobry`, alebo `zly`?

jarus1
17. mar 2008

nemám žiadne príznaky, žiadne

halienka
17. mar 2008

Vevonček už som ti odpísala do IP🙂 Z priateľa si nič nerob, chlapi všeobecne moc takýmto veciam neveria. Ty si urob podľa svojho a keď sa to podarí, neboj aký bude aj on rád 😎 😵 Ani nemusí vedieť, že aj hviezdy dopomohli 😉
Petra, rizikové faktory sú od 0 do 6. Nula je samozrejme najlepšia a 6 je najhoršie. Takže 2 by malo byť ešte v tej lepšej polovičke 😉 aj keď úplne super to nie je.
Jaruška, no ktovie, aj keď ešte nie sú príznaky, tak tehu môže byť. Ak mrška nezvykne meškávať tak je to už podozrivé 😉 😅

vevoncek
17. mar 2008

Dakujem halienka som rada že si to skúsila aj ty aspoň viem že som nespravila niekde chybu.Ja som si robila výpočet aj na tej nemeckej stránke tam som si dala spraviť termíny tiež od septembra a napísalo mi tam termín tak ako aj na tej anglickej aj čas sa približne zhodoval aj pohlavie.Chcela som to porovnať či sa to bude zhodovať a teraz keď viem že sa to zhoduje tak sa budem podľa toho riadiť a uvidím či mi na sone zistia dievčatko alebo chlapčeka v každom prípade budem rada. Aj keď keby som si mohla vybrať vybrala by som si dievčatko.Ešte raz ti ďakujem veľmi veľmi veľmi.

halienka
17. mar 2008

Vevonček, neni zač, fakt 🙂 Ja budem moc rada ak ti to výnde či už to bude pasovať s tým termínom alebo nie. Aj ja túžim po dievčatku. Ale poteším sa aj chlapčekovi samozrejme, v podstate je mi to jedno, len nech už to je. Snáď si budeme obe do konca roka hladkať guľaté brušká 😉 😅

krajcoanka
17. mar 2008

Halienka, tak bola som na tých Kramároch a pýtala som sa v archíve, či by mi mohli povedať čas môjho narodenia
a hovorili že nie. Aj keď som im povedala že chcem info pre mna a nie pre druhého, povedali že nie. Môžu ti poskytnúť iba informácie o chorobách ktoré si prekonala. Predstav si to! To je ochota, čo? Takže ako vidím tak sa k tomu môjmu času narodenia nedopracujem! 😠
Podľa mňa sa im tam nechce hrabať!

halienka
17. mar 2008

Krajcoanka, tak to ma teda šokuje, veď ty máš právo vedieť svoj čas narodenia 😠 Veď tým nemajú ani čo porušiť, to nemá ani koho ohroziť alebo čo, keď by ti povedali čas narodenia. Normálne sa mi rozum zastavuje 😠 A ak to tvrdia len preto že sa im to nechce hladať, tak to je dosť sprosté. Bohvie či by nepomohlo povyhrážať sa právnikom alebo čo. Normálne ma to vytočilo. Skúsim pozisťovať či majú na to právo ti túto informáciu neposkytnúť.

vevoncek
17. mar 2008

Ja si myslím že nemajú právo takto jednať, toje len ich nechuť hľadať to asi tam majú bordel a boja sa že by to nenašli tak radšej povedia takto.Je to škoda, lebo ja si myslím že každý má právo vedieť kedy sa narodil.Moja mamina mi to zapísala do takej knižočky vtedy to bol taký záznam o dietati od narodenia až také veci tam boli písané čo začína prvé hovoriť ako je pohybovo zdatné...Teraz som rada že to mám aj keď si myslím že ten čas narodenia nie je presný ale aspoň niečo.Možno že už tie záznami ani nemajú takéto zdravotné záznamy by sa mali archivovať pokiaľ človek žije ale ak sa im to tam nepomestilo a vyhodili to možno aj preto takto reagovali ale určite sa to bude dať ešte niekde inde zistiť len treba prísť na to kde.Drží päste 😉

cigaretka5
17. mar 2008

Dievcata a otehotnela niektora z vas v termine ktore jej ukazal anglicky weB? nemate niekto tu adresu na namecku stranku?

halienka
17. mar 2008

Cigaretka 🙂 , mne to sedelo, aj keď som si to robila až spätne, už po tehotenstve. Sedel mi termín otehotnenia, pohlavie, aj rizikový faktor bohužial ☹ . Nemecká stránka je: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

dankakk
17. mar 2008

halienka, prepac ze idem touto otazkou pod kozu, ale asi si o babo prisla, kedze si este snz ☹ aky rizikovy faktor ti vysiel?

halienka
17. mar 2008

Danka, to je v pohode, rizikový faktor mi vyšiel č. 5, bábatko bolo ťažko poškodené, prišla som oň v 24tt. 😔

dankakk
17. mar 2008

fuha, to ma mrzi. dlho ste sa on snazili?

halienka
17. mar 2008

Dani, ani neviem či ti to napísať, bo aj ty dostaneš depku zo mňa 😀 10 rokov. Možno mi to neni súdené. Teraz som si povedala, že si dám ešte rok a ak to nepôjde, tak skúsime asi adopciu.

dankakk
17. mar 2008

asi ste uz vyskusali vsetko, ked uvazujete o adopcii... my sa snazime "len" 1,5 roka, a ak sa nam to do leta nepodari, zacneme to riesit cez lekarov. meriam BT a jonasove plodne dni mi vychadzaju cez predpokladanu ovu - rizikovy faktor 2... chlapec... v aprili vychadza dievcatko s faktorom 1.... 🙂

halienka
17. mar 2008

To je super Dani, že sa ti to kryje s ovu, to by bola paráda, budem moc držať palčeky, nech to vynde. Mne tohto roku vychádzajú tiež veľmi dobré čísla, asi päť núl, nejaké štyri jednotky a ostatok dvojky. No mne behá mrcha ako sa jej zachce a ovu tiež je raz skôr inokedy neskôr. Tak uvidím, ako sa to potriafa s Jonášom. Ale stačilo by keby sa to trafilo aspoň jediný krát, ja by som mužíka ani do roboty nepustila v ten deň 😀 😀

zuzkaprofant
17. mar 2008

inac ked nieviete presny cas , tak ja som pocula ze treba si dat 12hod, ze to potom aj tak vypocitavaju horoskopy 😉

dankakk
17. mar 2008

halienka, ja som mojmu urobila taky kalendar, kde som mu vyznacila presne tyzdne, ako si ma popresuvat sluzobky ak by nahodou 🙂 on pracuje z domu, ale raz do mesiaca chodi do firmy... tak aby sa nam to nekrylo... 😀 len som zvedava, ako to bude vysvetlovat sefovi

dankakk
17. mar 2008

zuzka, mne mamka povedala, ze to bolo medzi 7 a 8 tak som skusila kazdu stvrthodinku a vyslo to priblizne rovnako (aspon dni), ale ked som to pocitala sestre, vysli jej uplne ine hodnoty (ani dni sa jej nezhodovali)

halienka
17. mar 2008

Dani, to musí byť tvoj muž rád, že mu takto pekne plánuješ sexíkovanie 😀 A pohnevať si šéfa neni až také zlé akoby si mal pohnevať teba, no nie? 😀 nejakú výhovorku si snáď nájde 😉
Ohladom toho času si tiež myslím, že čím presnejšie tým aj presnosť tých termínov je lepšia. Ono tá stránka to vypočíta, nech je tam akýkolvek čas, lebo jednoducho predpokladá že sme tam zadali presné údaje. No už je potom diskutabilné, či to ozaj bude sedieť na tú ženu, ak tam nezadala presné údaje. Jonáš v tej brožúrke píše, že keď mu vie žena povedať čas narodenia s presnosťou na 4 minúty, tak dokáže dokonca vypočítať aj deň pôrodu toho bábatka 😕 😎 Ono je potom aj ťažko posudzovať, či to vyšlo alebo nevyšlo podľa Jonáša, keď tam neboli zadané presné údaje.

dankakk
17. mar 2008

halienka, on je rad ked planujem... aspon vie, ze nieco bude 😀 ! inak si ho setrim 🙂 aj saunu som mu zakazala... boze, zacinam byt mierne posadnuta 🙂 . ale este nie som na tom tak zle, lebo ked dostanem mrchu, svet sa mi neruca

halienka
17. mar 2008

Dani, máš správny prístup 😉 Niektoré kočky sa strašne depcú každý mesiac keď im dôjde mrška a to určite ani moc neprospieva, psychická pohoda je dôležitá. Keby som to ja tak brala tak už sa niekde hompálam na hruške 😀 . Snažiť sa treba, ale nie sa dodeptávať. Život ide ďalej a nádej padne až keď budem v prechode 😀 a to je dúfam ešte ďaleko 😝 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre