MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

vejvass
11. mar 2012

@simcatko11 no jasne kupat aj mne zakazali ja uz ale asi bez tutu mutu nevydrzim to je hrozne uz nak som asi aj v tej praci aspon budem unavena po tych 12hodinach 🙂
Nomozno skusim to vinko cervene ale len s kofolou no ale to asi zvladnem len tak jeden den lebo ja vobec na alkohol teda niesom ☹
Uz nak konecne dorazi neviem sa jej dockat 😠

simcatko11
11. mar 2012

@vejvass no ja tiez ked vino tak jedine s kolou a dala som si teraz 2 dc citeho a uz som citila v nohach, ale kupat uz by som sa mohla nie? zajtra su to 4tyzdne. ja mam pocit ze po tom vine asi skocim uz po manzelovi...

vejvass
11. mar 2012

@simcatko11 no ja neviem ci sa moze kupat fakt toto netusim ani mi o tom nic nevraveli ale tak myslim si ze nie ale zase uz po mesiaci aj hadam ano 😀 Musime sa niekoho opytat 🙂
No neviem ci si aj ja nedam asi to vinecko zajtra ale musim kupit kofolu ja asi uz tiez nevydrzim ja neviem ja svojho asi znasilnim uz 😀 😀 😀 😀 😀

vejvass
11. mar 2012

@simcatko11 inak ja som 3 tyzdne po zakroku a fakt sa citim podla mna dobre uz som aj pripravena co sa tyka na dalsie tehu aj ked samozrejme bat sa budem uz stale ☹
Akurat som citala par prispevkou ze mozno to robi aj UTZ ze ci nahodou neprehrieva ten malinky plod vies?Mozno je natom nieco v tych prvych tyzdnoch mna pozerali az 2 krat a po nich mi presne prestalo uz bit srdiecko ☹
No ktovie chcem si dat vysetrit aj stitnu zlazu na vlastnu ziadost ci nahodou aj tam nieje problem pretoze v rodine ju mame a vysetrenie mi oni spravia az ked potratim aj druhy krat dobra sprostost nie to nase zdravotnictvo a zakony 😠

simcatko11
11. mar 2012

@vejvass no mne UTZ nerobili ale sono 3x lebo ja som isla skoro a nic nebolo vidno na 1x a ani 2x aj preto mi 2x brali krv na hcg no ale ak by to robilo problem tak by to nerobili si myslim, neviem...ja som nase srdiecko ani nevidela ja som bola v 6tt a bolo uz vidno vak aj malinkatu bodocku ale inak nic viac a hned na to vo stvrtok som zacala krvacat, ja si dam asi kupel az v stredu, dnes som si dala sprchu vriacu, ked som vysla, tak sa ma manzel pytal ci si robim saunu 😀 no a snad v stredu si dame uz aj ten keksik 😅 😵 a urcite sa daj vyliecit na tu stitnu, skus sa spytat gyn, ci ti neda papier a ak ta obvodny, to by ti mali dat, ved ich to nic nestoji.no ja uz zajtra mam 28 dni po zakroku, to by mohla uz aj prist na buduci tyzden, ale aj keby prisla tento tyzden, tak jonasove dni mi vychadzaju akyrat na konci ciklu, tesne pred dalsou mrchou a neviem ci dalsie aj pride alebo tehu by som zistila az vlastne pridalsej??? ak nie tak dobre by bolo aj prve dni aprila takeho 2-3 by bolo fajn... ak sa nepodari aby tak prisla tak jeho vypocty mi boli nanic ☹

alikaa
11. mar 2012

@simcatko11 nechcem sa velmi pliest do roboty doktorov, ale ultrazvuk funguje ako mikrovlnka, ze zohrieva a rozkmitava molekuly, neodporuca sa robit ultrazvuk viac ako 1x za dva tyzdne a nie viac ako minutu. To je ako keby si ten malilinkaty zhluk buniek dala k repraku a na plne pecky pustila muziku. Ja neplanujem cely prvy trimester vobec prist k dr., az potom. Moja predchadzajuca gynekologicka robila prve vystrenia az po prvom trimestri, vtedy sa vyvijaju zaklady vsetkych organov, naco do toho zasahovat niecim neprirodzenym? Vo vacsine EU krajin ta v prvom trimestri ani nevysetria pokial nemas nejaky problem, napr. ze krvacas, alebo vies, ze mas nejaky zdravotny problem.

simcatko11
11. mar 2012

@alikaa no mna dr vysetril sonom 3x o tom som nevedela, ale ja ak budem tehotna tak urcite budem hned utekat aby mi dal tabletky na udrzanie plodu, kedze som uz raz potratila a budem urcite castejsie u neho ale ult si dam najneskor spravit az 6-7tt to viem ze v Uk sa robi az okolo 4-5mes.

alikaa
12. mar 2012

@simcatko11 ja som tiez potratila, ale nechcem ziadne tabletky na udrzanie plodu. Ja som potratila kvoli silnej alergickej reakcii na zubnu vlozku, inak som v poriadku. Precitaj si letak duphastonu alebo tych tabletiek na udrzanie plodu. Niekedy mozu narobit viac skody ako uzitku. Ale tak ja ti nic nezakazujem, ja len hovorim co ja urobim 😉

alikaa
12. mar 2012

@simcatko11 aby som este doplnila, tak moja dr. nepredpisuje tabletky na udrzanie tehotenstva, ani ak si uz raz potratila. Iba vyslovene ak zacnes krvacat alebo mas nejake hormonalne problemy. Vraj ak mas pravidelny cyklus, tak hormony na udrzanite tehotenstva nepotrebujes. Ak nemas hormonalne problemy, tak ak potratis problem je niekde uplne inde ako v Progesterone.

eir
12. mar 2012

@alikaa som toho istého názoru ... ja som bola prvý krát u gyn asi v 11tt ale nie preto, kvôli opakovaniu cyto, keď som jej oznámila, že som tehu ona mi bez opýtania a upozornenia strčila utz dnu, povedala som si, že "dobre, prežijeme to ..." potom bez slova vypísala potrebné veci a strčila mi leták femibion so slovami "toto si kúpte" ... nekúpila som si, na ďalšej poradni som podpísala papier, že si neželám utz a vnútorné vyšetrenia (robí ich na každej poradni) a ani keby mi hrozil potrat, žiadne tabletky by som nebrala .... keď sa dieťatku u mňa páči, ostane, keď nie chce isť preč ... treba sa zamyslieť nad sebou, nad svojím životným štýlom ... (výnimkou sú alergické reakcie a iné, ktoré my ťažko ovplyvníme ...)

simcatko11
12. mar 2012

@alikaa no ja mam problem s hormonami a to so stitnou zlazou...

simcatko11
12. mar 2012

@vejvass no co ako v praci po dlhej dobe? dalo sa prezit? ako kolegovia reagovali?

erika26277
12. mar 2012

@julianka99 no ako ? už to je isté????? ako sa máš? 😵 😵 😵 , čo nové?

erika26277
12. mar 2012

@osicka36 no ako sa máš moja? ešte nevieš nič? neviem sa dočkať výborných správ...... daj vedieť..... 😵 😵 😵 😵 ako snažilkovanie dopadlo...... 😵 😵 😵 móóóc držím palce......

julianka99
12. mar 2012

@erika26277 Ahoj... no zatial sa citim fajn, okrem toho teda že bývam dosť hladná je všetko po starom... u doktroky som ešte nebola až za dva týždne mám isť.. tak uvidíme.... a Ty ako? 🙂 býva Ti aj zle?

erika26277
12. mar 2012

@julianka99 vieš čo, už je to fajn, myslím s tým žalúdkom asi týždeň a pol mi bývalo blbo, ale vracala som len raz, ale som mala taký žalúdok ako na vlnách...... bolo mi zle od žalúdka, ale som nevracala...... teraz ma nejak trápia závraty, hlavne v robote..... keď som dlho v nejakej uzavretej miestnosti, a nie je dlhšie otvorené okno, tak mi zvykne ostať zle, zvyknem mať závraty...... potom ma to prejde......ale inak fajn.... a testíky si si robila? 😵 😵 😵 .....

vejvass
13. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak uz mam prvy den za sebo som tak starsne chora taka to som nebola uz si ani nepamatam.No bola to fuska ti poviem 1ľ hodin som myslela ze mi pukne podbrusko ale to aj tym bolo asi ze neskutocne kaslem ☹
Dnes ma caka nocna 😢
Kolegovia v praci no bolo to zvlaszne lebo len par ludi vie co sa mi stalo a iny zase nevedia a ty sa ma pytala je uz si zdrava?Co ti bolo ze si bola az 2 mesiace chora a vies vysvetlovat sa teda kazdemu neda a ani som nemala na to este naladu.Ale tak dalo sa zvladnut len vravim ze ma asi polozi choroba.Tymto asi ani mrcha tak skoro nepride ak budem chora 😠
Ja tiez uz neviem co si mam mysliet o tom sone ale ked tak rozmyslam tak vlastne pri prvom po umelom mi tiez robila stale sono uplne od zaciatku 4 tt a hnet mi nasadili aj lieky na udrzanie aj napriek tomu ze tehu bolo bez rizikove ale to asi kvoli tomu ze pre istotu ked som bola po IVF.No a malinky je zdravucky a teraz sa mi podarilo otehotniet spontanne a aj to tak skoncilo ☹
Ale uz nezufam tesim sa na mrchu a na snazilkovanie len to pocasie by uz sa mohlo umudrit nie?

osicka36
13. mar 2012

@erika26277 no dúfam aj ja, že dobre dopadlo 😉 ...ale výsledok budem vedieť až koncom budúceho týždňa 😝 ...neboj určite ti dám vedieť hneď ako spravím testík...ale chcem počkať až na termín mršky 😉
a ty ako moja? .... ako sa máš 🙂

bambulka101
13. mar 2012

ahojte, ja som si dala urobit vypocet podla datumu a hodiny narodenia a min. tyzden mi to aj prislo, prekvapili ma naozaj rychlym vypoctom, myslela som, ze budem cakat dlhsie. na moje prekvapenie vsak bolo, kde som vo vypoctoch nasla datumy, zodpovedajuce pribliznemu terminu prichodu menstruacie. stretli ste sa s tym niektora? dakujem

julianka99
13. mar 2012

@erika26277 no mne býva trošku zle, ale dá sa to vydržať.... test zatial len jeden, hlavne že tam boli dve čiaročky 🙂

simcatko11
13. mar 2012

@vejvass joj skoro sa uzdrav, urcite ti je nanic.... ja som v noci mala taky divny pocit v podbrusku, uplne taky ako ked som bola tehu, neviem co to bolo, ci to preto ze to bolo akurat 4t, alebo uz ide mrcha, neviem.ja dufam ze v pondelok dorazi to uz budu 5t. aj mne robili od 4tt sono potom o tyzden a znova o tyzden a potom ked som uz krvacala. pocasie je ako v aprili, v nedelu som myslela ze ma roztrhne ked som videla co sa deje, my totiz prerabame aj dom, takze cakam kedy bude uz teplo aby sme mohli zacat menit okna a robit steny...

jajka68
14. mar 2012

@simcatko11 Ahoj, ja so bola tak isto na tom ako ty :( tiez vsetko bolo v poriadku a v 6 tt som potratila, akurat dnes :( zajtra idem este na kontrolu a uvidim co povie dr. co dalej :(

vejvass
14. mar 2012

@simcatko11 ahoj tak ako nic noveho?Ja budem musiet asi zbehnut si pre lieky k lekarovi lebo uz mam aj vysoku teplotu aspon sa popytam na tu stitnu zlazu.
Docela to ubieha aspon mne sa tak zda sprva som si myslela ze sa asi nedockam kym budem mat mesiac po zakroku a uz sme aj po.Teraz uz mozme cakat na tu mrchu no ale asi bude u mna meskat kvoli chorobe 😠
Inak ako si to vyriesila s tym kupelom uz sa mozme? Teraz by mi bodlo sa okupat juj 🙂
Tutulu mutulu odlozime az kym sa vyzdravim uz ma presla chut 😠 😀 😀 😀 😀
Tak zatial pa 🙂

simcatko11
14. mar 2012

@jajka68 to chces povedat ze dnes sa ti to stalo?

simcatko11
14. mar 2012

@vejvass urcite chod k dr, aby si sa poriadne vyliecila, aby sa ti to nahodou nevratilo a prave v tu najnevhodnejsiu chvilu, trebarz ked uz budes tehu 🙂 no ak manzel nebude unaveny tak mi si mozno dame aj dnes tutu mutu 😉 , no vies ako sa bojim tej mrchy, by si ani neverila, ja som predtym mala take silnejsie, ale pisala mi ina kocka co bola ko kyrete a hned po prvej mrche sa im zadarilo, jej povedali, ze po zakroku je je vraj maternica ako pohnojena zahradka 🙂 vraj sa to lepsie uchiti a ona mala vraj taku silnu mrchu ze nestihala menit piskoty, ze kazde 2hod.musela menit a ze na tampon netreba ani len mysliet, no tak sa tesim lebo uz asi 3 dni citim take divne v podbruchu ako ked pred mrchou a nahmatala som si krcok nizko a to byva pred mrchou, len dufam ze pride az po piatku lebo chcem ist do nitri na vystavu nabytku, ale nebolia ma prsia, no ale stale sa este uspokojujem s tym ze som citala aj vraj moze byt ako cervenkasty vytok a trva tak max.3dni.... tak snad to nebude take strasne....a s tym kupelom pozerala som, ale vacsina odporuca vraj az po prvej mrche a tak isto aj keksik, a s tehu pockat az 6 mes. tak uz som to dalej ani necitala, lebo ma nastvali 🙂 ale citala som aj iny clanok a tam bola jedna ze mala kyret a o mesiac sa chystala k moru a jej povedali v pohode si moze uzit dovcu.... tak si myslim ze ten mesiac je ok

renko
14. mar 2012

Dievčata čo poviete na toto 😒 ?

renko
14. mar 2012
jajka68
15. mar 2012

@simcatko11 Ahoj simcatko11, ano, vcera mi dr. oznamila, ze potrat. A v sobotu bolo vsetko ok, som len zacala slabo krvacat, dali mi na pohotovosti duphaston a poslali ma domov lezat. A nepomohlo :(

alikaa
15. mar 2012

@jajka68 mozem sa spytat, ze ked pises, ze v sobotu bolo vsekto ok, to si v sobotu bola na ultrazvuku, ci ako to vies?

simcatko11
15. mar 2012

@jajka68 to ma mrzi, ja som zacala vo stvrtok a nechali ma lezat v nemocnici a az v pondelok mi povedali ze nic z toho ze to sa stava, to boli najhorsie slova v mojom zivote, ale chce to cas ja som uz sice skoro 5tyzdnov po, u mna to bolo prvy tyzdem tazke a hlavne preto ze mam 2 svagrine a jedna je v 5mes a druha oznamila pred 2 tzydnami ye je tehotna, takye to mam tayke o to ye sa musim pretvarovat ye sa tesim s nimi, ale uz som ok, teraz cakam na prvzu mrchu a potom hor sa do snazenia.sice budu chvile kedy na to budes mysliet, ale o tyzden uz budes na tom lepsie. ak sa chces vyrozpravat tak kludne pis, bude ti lepsie aj ja som si tak pisala a stale pisem, velmi to pomoze ak sa o tom porozpravas s ludmi co to prezili, a tiez je dobre ak aspon prve 3 dni s tebou bude manzel aby ti pomohol a podrzal ta, aj moj to tak spravil a je to neskutocna podpora... kludne pis a pytaj sa, neboj sa onedlho si budeme ukazovat nove fazulky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre