MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

gabriellka
6. jún 2011

@dermakova gratulujéééééééééééééém, držte sa aj s krpčekom, nech ti pekne rastie a nech je všetko o.k. 😉

annavi
6. jún 2011

ahojteee babule....taaak a je to tu..v sobotu mi dosla mrcha v plnej parááde...posunula sa mi o tri dni...to tou psychikou bude....tak uz sa nemozme dockta na 22. jún...verííme...
@dermakova jeeej moja tak gratulujem ... 🙂 🙂

dermakova
6. jún 2011

@sasena033
dakujem 🙂
isto je to podla vypoctu. pochybujem, ze by som mala ovu 8den pri mjom 30dnovom cykle. 😉
no presne, uz len vyckat, ci to bude to dievcatko, ale tak snad ano. Ked prvy vysiel chlapec, tak preco by nevyslo aj teraz?
No bolo to vlastne na 2krat. v marci som to nejak neprezivala, asi sme neboli pripraveni. 😉

dermakova
6. jún 2011

@gabriellka
dakujem

@annavi
dakujem, takze 22jun 😉

sasena033
6. jún 2011

@dermakova no teeeeeda.....ja mam test bielunky biely takz enic........... a terrz budem mat ovu tak skusame .....ak nevyjde cez ovu tak v juli skusime znova podla vypoctu ... 🙂 ester raz blahozema

ivaana2
6. jún 2011

@dermakova a ty cakas ze ti vyjde dievcatko podla Jonasa??? ked si pisala predtym ze si nedodrzala pokyny ....ako to vlastene je??? ale gratulujem a inac som si vsimla ze v poslednom obdobi sa rodia len baby tak mam pocit ze ti to vyslo ...drzim palce 🙂 😉

dermakova
6. jún 2011

@sasena033
no tak nevyslo teraz, vyjde najblizsie. 😉

@ivaana2
no stale dufam, ze to bude to dievcatko. Sice sme pokyny nedodrzali a moze dojst k zmene pohlavia, ale kym to nebude iste tak verim v dievcatko. 😀
Prvy chalan taktiez vysiel, tak snad aj baba 😎

sasena033
6. jún 2011

@dermakova a akoze ste nedodrzali pokyny??? ti prelinalo zelene z cervenymi dnami??to uvidiem vyskusame a dam vediet ked sa zadari 🙂 a ty daj evdiet ked sa dozvies co to bude...som straaaasne zvedava

ivaana2
6. jún 2011

@dermakova ale bude to dievcatko ..je neuveritelne ale este u nikoho som sa nemylila 😉 asi mam na to talent....

ivaana2
6. jún 2011

a inac ako to vlastne je ..tam je aj vyznaceny cas kedy sa mate pokusat???a to ako funguje?? to presne vtedy treba zacat alebo niekolko hodin pred ??

dermakova
7. jún 2011

@sasena033
presne tak, posledny zeleny sa mi prekryval s cervenym.tak uvidime. 😉

@ivaana2
ja taktiez verim, ze to bude dievcatko 😀 ale tak iste na 100% bude az po porode 😀 😀
sa pytas na casy, uz to tu niekto spominal, ze vstaval rano o4. Ziadne casy vo vypocte uvedene nie su, ale pekne su tam vyznacene plodne dni. 😉

ivaana2
7. jún 2011

a musis vediet kedy mas ovulaciu atd...zistovala si si to predtym ako si si zaziadala vypocet ???

lucia3333
7. jún 2011

@dermakova Vieš, no jasné že propagujem, veď propagujem len to s čím mám dobré skúsenosti,sú to fakty, každý preferuje len to, s čím je spokojný...ak veľmi chceš môžem Ti poslať výpočet aj rodný list...Niekomu sadne TO inému ONO, pre úplnosť- ja som sa rozhodla pre túto spol. na základe tej"debaty" mojej kamaratky s Jonášom.. Nemám nič voči nemu, naopak úctihodný vek, skúsenosti.... mám úctu.
Uvediem príklad: keď jem rajčinovú polievku a je dobrá, tak poviem prísediacim- táto je dobrá, chutí mi-, nebudem predsa propagovať susedovu držkovú...Je to len o tom čo si kto vyberie, buď to berieš ako skúsenosť iného, alebo Ťa to uráža len preto lebo moja skúsenosť je iná? Tomu naozaj nerozumiem... Ale aj tak želám Ti veľa šťastia, zdravia a krásne leto. 😉 🙂

sweetlemon
7. jún 2011

Ahojte babeny, tiez som premyslala nad dr jonasom, no uvidela som tu tu nemecku stranku. Pisem, lebo som sa k nej dostala len pred par hodinami a zistila som po vypocte, ze sme s priatelom skusali prave vtedy, ked som mala plodne dni(presne den pred najplodnejsim dnom). Problem je v tom, ze som si ratala ovulaciu a teda som bola v tom, ze nemam plodne. Je to 5 dni dozadu a dnes mi to tak dolu nejak pracuje. Babeno planujeme, ale myslela som, ze do toho pojdeme aktivne az po lete. Teraz sme to ale pri milovani tak citili, tak sme sa nejak nebranili. Som strasne zvedava, ja uz by som prijala aj teraz 🙂) tak teda som zvedava ci ten vypocet funguje 🙂

bubca7
8. jún 2011

ahojte može mi niektora z vas poslať tu adresu na jonaša niečo som našla na internete ale to nieje ževraj ta stranka lebo on tam uvadza aj čas a čo som sa dočitala tak by mal poslať aj niejaku brožurku mala som tu stranku najdenu a teraz ju neviem jak naschval najsť dakujem pekne pekny den

gabriellka
8. jún 2011

@bubca7 www.centrumjonas.com a brožúrku neposiela 😉

cucu2
8. jún 2011

caute, potrebujem poradit. Chcem si dat spravit vypocet od Jonasa pre pocatie zivotaschopneho dietata. Uvadzate, ze takych terminov je v roku malo. Myslite, moze sa stat, ze vo vypocte nebude ani jeden taky termin? Potom mi cely vypocet bude na nic. Dik

katka2011
9. jún 2011

@sweetlemon aku nemecku stranku? das mi link pls?

tinara23
9. jún 2011

@katka2011 predpokladám, že myslela túto stránku, je o tom písané na str. 2 tejto témy http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

preklad:
Ihr Name: zadas svoje meno
Bitte hier Ihr Geburtsdatum eingeben:
zadaj datum a cas svojho narodenia.
Tag: den
Monat: mesiac
Jahr: rok
Uhrzeit: priblizny cas Tvojho narodenia
Potom klikni na: Ich will schwanger werden.(chcem otehotniet)
Vyhodi Ti to tri datumy:
Prvy je zaciatok plodneho obdobia
Druhy: Vrchol plodneho obdobia
Treti: koniec
Pri roznych inych vypoctoch to vzdy hodi ten stredny datum.

K oplodnujici soulozi je treba pristoupit 6-12 hodin pred danym terminem (ne mene nez 6 hodin a ne dele nez 12 hodin). V ostatnich dnech je treba ochrana pred pocetim ze dvou důvodů - jednak aby bylo zajisteno, ze dite bude skutecne pocato pouze ve vhodny termin pro poceti, tehotenstvi a porod a take aby byla jistota, ze bude urciteho pohlavi.

VYJIMKA - Ve dnech, kdy mate zaroven svůj biologicky plodny den, nelze zarucit dite urciteho pohlavi, zvysuje se schopnost otehotneni. Doporucuji Vam merit si bazalni teplotu a sledovat stav vaseho cipku a hlenu. Nebo pouzit ovulacni testy.

katka2011
9. jún 2011

dakujem dakujem aj za cely preklad... mne tie vypocty ale vychadzaju pocas menstruacie ☹

sweetlemon
9. jún 2011

@katka2011 vidim, ze uz ma predbehla tinara s odpovedou 🙂 no, mne to vyslo kustik pred ovulaciu 🙂

katka2011
9. jún 2011

tak uvidim ako to vyjde mne a kedy bude ovulacia +- v termine vypoctu alebo to nakoniec vyjde cele uplne inak....

dermakova
9. jún 2011

@ivaana2
vypocet nezavisi od ovu. Ja ju mavam pravidelnu a nepodarilo sa mi cez ovu otehu pocas 2rokov, co sme skusali. No potom s vypoctom sme trafili rovno dvojicky a teraz som sa na nu uz ani nespoliehali, sli sme rovno podla vypoctu. 😉
no a na 2x to vyslo.

sweetlemon
10. jún 2011

Od vcera, teda 9 dni po snazeni podla jonasa, ma zacalo pichat dole. Len mam taky pocit, ze ma picha skor nejaka vec spojena s mocovymi cestami, kedze to je dost nizko... Juj, snad nebude zapal :(

sweetlemon
13. jún 2011

joj babule, este je skoro na test a ja uz sa neviem dockat. az o tyzden ma prist mrcha. tak na sebe sledujem asi vsetko, co sa da. od vcera ma picha pravy vajecnik, tak dufam, ze to zas nie su zapchove problemy ako pred tyzdnom. inak zacala som mat biely hustejsi vytok a kedze ja som vytok nikdy nejak obzvlast neskumala, tak ani neviem, ci taky ma byt alebo to nieco znamena...

nubab1
13. jún 2011

@tinara23 ved to je super tá stránka! 🙂 som tam mrkla a presne mi vyhodilo dni, ktoré mi aj dr.jonáš napísal...tak to mu ani netreba písať , tam to je zadara 😀 ...no len tam niesú vyznačené tie dni, ktoré sa nesmú prekrývať, ale ináč všetko sedí na chlp 🙂

hadassah
13. jún 2011

@nubab1 tie červené a zelené dni si vieš tiež zistiť sama. zelené dni si určíš tak, že zistíš podľa tvojho menštruačného cyklu pravdepodobnú ovuláciu (zvyčajne 14.deň) - to bude tmavozelený deň. Pred a po tomto dni si vyfarbi 6 bledozelených dní, teda spolu budeš mať 13 zelených dní. Červené dni sú plodné dni podľa fázy mesiaca. Na stránke http://www.polovacka.com/fazy-mesiaca.html si zadaj dátum svojho narodenia a pozri si, v akej fáze bol mesiac v deň, kedy si sa narodila. To si zapamätaj a potom si zmeň aktuálny dátum a pozri si, kedy bude mesiac v rovnakej fáze najbližšie. Ten deň si urči ako červený. Potom si pred tento deň pridaj ešte 3 bledočervené dni.Teda spolu 4 červené dno. No a budeš vidieť, kedy sú zelené dni, kedy červené a či sa prekrývajú, alebo nie.

nubab1
13. jún 2011

@hadassah ako krááásne si mi to vysvetlila 😀 😀 dakujem dakujem....🙂 lenže ja už doma výpočet mám /síce ten malý/ ale predsa, ale keby som skôr mrkla na tvoj odkaz, tak by mi ho ani netrebalo 🙂 no skôr ma to mohlo napadnúť 🙂 ale nevadí....mi máme práve teraz 12-14,6, plodné dni, ale asi nič z toho, včera starý zaspal a dnes mám nočnúúúú....zajtra je červený deň, ale ten sa mi už prekrýva so zeleným, tak to skúsime a uvidíme, ked nie-tak zase čakať mesiac 😒 ...ale o mesiac by už mala byť baba, tak si na ňu asi počkám 🙂 ked sa nepodarí, tak idem hned na laparo, aby bola istota 🙂

atreyu
13. jún 2011

🙂

hadassah
13. jún 2011

@nubab1 Ja osobne som názoru, že môžem otehotnieť len vtedy, keď mám ovuláciu. Čo sa týka Jonášovej metódy, tak vtedy, keď sa zelené dni prekrývajú s červenými. Teda keď mám ovuláciu a ako bonus práve vtedy sú hviezdy a mesiac v správnej konštelácii 😀 .Nestotožňujem sa s teóriou, že môžem otehotnieť v červených dňoch, ktoré sa neprekrývajú so zelenými. Napríklad, červené dni sú 15. deň a zelené až 27. deň. Zbytočne sa budem snažiť cez červené, keď ovulácia bude o 2 týždne. Toľko môj názor. Prajem veľa šťastia v snažení.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre