MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

gerdanova
22. okt 2010

@palesandra
ono akonahle sa kryje co i len jeden z tych 4 cervenych dni, tak sa sanca na pohlavie znizuje...

palesandra
22. okt 2010

@marekpeter hlavne sa nesustred na to ze robite dieta a uvolni sa..vela v tom robi psychika.. A niekedy nie je asi vhodne tolko sa zamyslat ci je mozne v dany cas (menst.) otehotniet albo nie, ale ked inym to vtedy vyslo, tak snad aj tebe sa moze podarit..

marekpeter
22. okt 2010

@gerdanova čiže, vy ste to spravili 2 dni pred návštevou, potom su ju normálne dostala a bola si tehotná?

palesandra
22. okt 2010

@gerdanova no neviem..ja som to chcela hlavne kvoli tomu ze aka bude prva skusenost pri prvom dietati (aspon ze ci vyjde pohlavie) a snad budem mat viac skusenosti, ktore vyuzijem pri druhom.. ;) Zamyslala som sa aj nad tym, ze napisem Jonasovi, ale az po porode, nech mi spatne vypocita kedy som otehotnela a tak..;) zeby som mala doklad o mojich dohadach ;)

palesandra
22. okt 2010

@gerdanova tak vidis, zase nejaka nova informacia ;) ja som myslela ze len v ten den ..cize ahociktory kde v danom cervenom obdobi a uz je < P.. budem na to mysliet ;) A inak odklial to mas? Asi budem musiet zase precitat ten jonasov navod, hoci aj tak je dost tazko napisany..myslim ze dost chaoticky..ja osm ho citala asi 3x kym som ho pochopila ;) a to este kym som robila prichlasku, tak som mu asi 3x volala ze ako sa to mysli..myslim ze je to dost nelogicky napisane, aspon nie pre toho, kto do toho az tak nevidi. 🙂

gerdanova
22. okt 2010

@marekpeter
presne tak, cerveny den mi padol na prvy den MS...

gerdanova
22. okt 2010

@palesandra
ja mam aj jeho brozurku a zda sa mi to pekne napisane. Nemala som problem ani s prihlaskou.
v pokynoch sa pise: Upozorňujeme, že tak v plne „červenom“ dni,
ako aj tri dni, ktoré sú pred ním (v ktorých má dôjsť k pohlavnému styku), sa NESMÚ súčasne vyskytovať
aj „zelené“ dni, inak by sa pravdepodobnosť želaného pohlavia podstatne znížila

palesandra
22. okt 2010

@gerdanova 🙂

marekpeter
22. okt 2010

@palesandra S tým problém nemáme. nase milovania sú vzdy plne vasne a nerozmyslame nad tým, ze robime dieta, aj ked sa snazime robit to kde je ovu a jonasove terminy.

chrobaaacik
22. okt 2010

@gerdanova Suhlasim. je xy pripadov, kedy zena otehotnela pocas MS a je jasne, ze nemohla mat sucasne aj ovulaciu 😉 . A druha vec je, ze pokial clovek pochybuje a neveri, tak si dopomaha k tomu, aby to nevyslo. Psychika robi svoje... To bola odpoved pre "marekpeter" a suhlas pre Teba.. 🙂))

viva13
23. okt 2010

Dobrý deň,
aké máte skúsenosti čo sa týka umelého oplodnenia a toho výpočtu? Máte niekto osobné skúsenosti? Pomohli vám tieto výpočty? Chápem tomu dobre, že na ten dátum ked bude robené umelé tak sa vajíčko uchytí, podla výpočtu?

abebydes
23. okt 2010

@viva13
ahoj viva 🙂 ide o prirodzenu regulaciu pocatia (PRIRODZENU) a jonas ma jasne napisane, ze umele oplodnenie nepodporuje - skus im tam napisat, ze co a ako...oni su tam ochotni - odpisu, odpovedia uplne bez problemov 😉 ale na umele oplodnenie vypocty nerobia - to ti mozem povedat uz teraz ....

silvijaa
23. okt 2010

na umele oplodnenie sa tieto výpočty NESMU používať....to je upozornenie hned na začiatku výpočtu...je to založene aj z náboženského hľadiska a umele oplodnenie podľa katolíkov hriech, tak ako antikoncepcia a pod....ja viem, že to by nemalo byť a že je to dosť blbé, ale je to tak a ja to píšem len pre vysvetlenie... 🙂)

abebydes
23. okt 2010

@viva13
ale nerobia 😀 pretoze ta stranka chlapecdievca.sk nie je jonas ale nejaka spolocnost, co pouziva len jeho meno na vlastne ksefty..... 😀
jonas je na www.centrumjonas.com a email tam maju info@centrumjonas.com tam na ich stranke su aj centra, ktore su jonas centra a na slovensku maju len JEDNO JEDINE a to je na mani, ci jak sa to vola 😀
zopar stranok dozadu sa tu uz riesilo to chlapecdievca.sk - a aj jonas sa vyjadril k tomu, ze s tou spolocnostou nema nic.....takze tak - podvodnikov mas vsade na nete, staci hladat - ale origos jonas umele oplodnenie nerobi - a ty mas aky problem, ked umele ides?

viva13
23. okt 2010

@abebydes
jaj tak to som nevedela, dala som si vyhladať jonáš a našlo mi chlapecdievča
manžel ma azoospermiu, pravdepodobne pojde na MESA/TESE tým pádom budeme mať umelé 🙄

gerdanova
23. okt 2010

@viva13
no bohuzial ta adresa chlapecdievca je sponzorovany odkaz a pekne zarabaju na Dr. Jonasovi. Uz to tu viac bab pisalo, jak tam zaplatili niekolkonasobne vyssie sumy ako u Dr.jonasa...

ituka37
24. okt 2010

ahojte, ja som si nechala poslat tiež výpočet od doktora jonáša zo stránky www.centrumjonas.com. Snažíme sa 13 mesiacov, tak uvidim či to podla neho víde. Už s tým niektorá máte skúsenosť ? 🙂

marekpeter
25. okt 2010

ahoj,
Tak sme sa snažili presne v deň ovulacie. bolo to potvrdene od doktorky a další mesiac v čudu. Po 7 dňoch od OVU. sme kúpili teh. test a bol negatívny. V piatok bol ešte jonášov termín, tak sme skúsili aj to. V stredu má prísť NAVSTEVA, tak už 4 mesiac sa nepodarilo ☹. Jeden by povedal, že to to také jednoduché. Celý život si dáva pozor, aby sa to nestalo, lebo to ešte nechce a keď to chce, tak ono to nejde tak jenoducho...

pifina
25. okt 2010

@marekpeter skuste den pred ovulaciou, v den ovulacie uz moze byt neskoro, spermie potrebuju nejaky cas, aby dosli na miesto urcenia a vajicko ma zivotonost len par hodin ... aj Jonas pise, ze je najlepsie pred plne cervenym dnom 12-24 hodin, ked sa nemylim ...

pifina
25. okt 2010

@marekpeter a mimo toho, ked po siedmich dnoch nic nenameras tehu testom, tak to este nic nemusi znamenat, testovat treba az neskor ...

ituka37
25. okt 2010

@marekpeter a ako vieš, že tá NAVSTEVA príde? veď je len pondelok 😉 nevešaj hlavu ešte nie je nič stratené, snažíte sa iba 4 mesiac ako čítam. My už pomaly 14 mesiac 😖

marekpeter
25. okt 2010

@pifina Tento mesiac sme sa rozhodli, ze nič neneháme na náhodu a tak sme to robili od konca návšety každý deň, čiže aj deň perd OVU a keď išla od doktorky, ktorá jej potvrdila, že vidí vajíčko, tak sme si ešte odbehli aj cez obednú pauzu domov. A dávali sme aj deň pred Jonášovím termínom...

marekpeter
25. okt 2010

@pifina mali sem test, čo má ukazovať už po 4 dňoch...

marekpeter
25. okt 2010

@ituka37 nesnažíme sa dlho, ale priateľka už má dosť rokov a chcela vy to mať čím skôr... aby to bolo všetko v poriadku a hlavne zdravé a aby sa priateľke nič nestalo...

katrin21
25. okt 2010

@marekpeter neviem, naco si v tejto teme, ked tu pises o ovu a nemoznosti otehulit mimo... ano verim Jonasovi, lebo mojej sestre vyratal syna a ma ho... a dalsieho pocala 2 dni pred MS!!!! myslis,,ze mala vtedy ovu??? a moj EX manzel je tak tiez vyratany, mali len raz za rok jeho rodicia termin na chlapca... a vyslo to naprvy sup, uz ma 35r...... a mam viac znamych , co im to vyslo.....

katrin21
25. okt 2010

@gerdanova to co pises, ze sa nesmu krizit cervene a zelene dni, to neplati pre vsetkych! to plati len pre zeny, co uz mali potrat alebo problemy donosit dieta a apod..prip. dietatko zomrelo....
cize pre vypocet IV to plati!!!!!!

vypocet pre babu, co nikdy nebola tehula, to neberie do uvahy, tam je naopak najlepsie, ak sa tieto dni stretnu ! tak bacha 🙂 citaj´te si to pozorne 🙂

gerdanova
25. okt 2010

@katrin21
ak ti ide o pohlavie, tak to plati presne tak isto...pretoze ak sa dni krizuju, tak sanca zelaneho pohlavia sa znizuje...prene ako u dobrejzivotaschopnosti...

katrin21
25. okt 2010

nie. ta zmena pohlavia plati len pre IV vypocet, rovnako ako aj zivotaschopnost .. pre vypocet inych cisel to neplati...

sonrep
25. okt 2010

Ahojte dievcata, chcela som sa spytat, necitala som celu diskusiu, ale pozeram ze si to davate vypocitat na www.centrumjonas.com. , a stranka www.chlapecdievca.sk - to je to iste?? ci ako to je? 🙂 Kde je to "zarucenejsie"? dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre