MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

sasena033
30. máj 2011

@soni1 to ma mrzi no my sme taraz vyskusali 1 krat bo hned na maj bola DZ a ked nevyjde tak ideme pokusat normalne cez ovulku 🙂 nech je to co chce len nech je zdrave 🙂 a ste zdravi ci mate nejake problemy,?

soni1
30. máj 2011

@sasena033 Podľa posledných výsledkov bolo všeko v poriadku.

silvinnka
30. máj 2011

@lulu10 ahoj,2x mi mimo odislo v 6tt Abort-krvacanie a posledne mimi na sone zistili,ze v 9tt mu prestalo byt srdiecko,takze som museli ist na kyret....ja uz mam za sebou aj ivf,zial aj to neuspesne... ano ,napisala som mu,ze potracam-otehotniet viem bez problemov,vsetky vysetrenia aj s manzelom(genetika,imunologia,hematologia),ze su o.k....dolezite bolo napisat,presny datum kedy doslo k potratom , cas a datum Tvojho narodenia.Do tyzdna mi prisiel vypocet(velky) 😀 ,drzim paste nech toto tehu dotiahneme do uspesneho konca 🙂

lulu10
30. máj 2011

@silvinnka ahoj a aky mam manzel spermiogram je v poriadku? moj ma velmi zly, neviem ci by nam tam pomohol tento vypocet 😕

ivaana2
30. máj 2011

baby co je to ten DZ????

silvinnka
30. máj 2011

@lulu10 manzel ma spermiogram o.k.nechcem Ta sklamat,ale pokial je zdravotny problem medzi parom(zly spermiogram,menej kvalitne vajka) tak sa neoplati davat si urobit vypocet a cakat na den D...ja idem zajtra na gyndu(kontrolu)mam ovulku takze asi nebudem cakat na august,ak mi povie dr. ze mozme skusit ,idem do toho hned....vies ja som este nadopovana hormonmy po umelom oplodneni,teraz je vysoka sanca ,ze babo by bolo o.k ,inak trpim este aj na herpes a do augusta som prekryta liekmi,takze nebudem mat herpes,potom sa mi mozu zacat vraciat a pre mimi by to bolo nebezpecne.... 😠 vies,Jonas vie spravit vypocet ,urcite vela ludom pomohol,ale zdravotny problem nevie vyliecit....

ivaana2
30. máj 2011

baby ked uz ste sa na to dali.....nesmiete prestat verit ....ved aj jonas tvrdi ze aj ked to niekomu nevijde prvy rok ...tak raz sa to urcite podari ..aj ked budete cakat roky ....treba skusat skusat a skusat .....tiez poznam pripad baby ktora mala problemy ....skusala to s jonasom stale dokola tiez jej to nevychadzalo hned prvy rok a nakoniec sa dockala krasneho zdraveho miminka ...mozno nahoda mozno nie..ale netreba sa vzdavat ....strasne moc si zelam aby to vyslo kazdej z vas ktrora ma problemy ...pretoze viem ze je to ten najkrajsi pocit na svete drzat svoje mimi hned po narodeni ....

lulu10
30. máj 2011

@silvinnka dufala som ze by nam ten vypocet pomohol, ale tiez si myslim ze ked je tam problem tak ani jonas nepomoze, ale diky za odpoved, prajem vela stastia v dalsom tehu-urcite uspesnom 😵

sasena033
30. máj 2011

@ivaana2 DŹ je dobra zivotnost plodu vo vypocte 🙂

lucia3333
30. máj 2011

Ahoj ja mám dobré skúsenosti so spoločnosťou chlapec dievča (Odan institut). A nielen ja ale aj moja kamarátka a taktiež známa. Zaoberajú sa zo zdravým dieťatka, počítajú riziká . Mne to vyšlo, už som ani neverila ...,
a čo je podstatné pre mňa - to je prístup a komunikácia... 🙂 Teším sa z dcérky... a odporúčam.
Lebo astrológia je tisícky rokov stará veda a ... a treba naozaj veriť

lucia3333
30. máj 2011

@lulu10 ahoj lulu, kamoška si dala vypočítať pre seba aj muža, lebo mal spomalené sperm. do Odanu , tak to tam tak vypočítali keď má ona najlepšie dni a tiež aj on a a teraz čakajú bábo. Len neviem ako sa ten výpocet volá,
majú stránku www.chlapecdievca.sk . Mne veľmi pomohli tak ich chválim

sasena033
31. máj 2011

@dermakova ako skusala si tetsovat? 😒

kubkolucy
31. máj 2011

@silvinnka ja som na tom podobne ako ty s tými potratmi. Tiež som dvakrát potratila v 6tt a naposledy v 9tt prestalo byť srdiečko.
Dala som si urobiť výpočet na dobrú životaschopnosť ale vychádza mi to až na koniec augusta. Neviem sa rozhodnúť či mám čakať alebo radšej skúšať. Nikto mi nezaručí, že sa mi v tom termíne nebude križovať ovulka s červenými dňami a tiež, že sa to vlastne v tom termíne nemusí podariť. Čo by ste radili - skúšať či počkať?

dermakova
31. máj 2011

@sasena033
este som netestovala, ale uz par dni sa citim dost divne... 😉
je to este asi skoro na testovanie, ale uvidim... 😉

dermakova
31. máj 2011

@lucia3333
prepac, ale zda sa mi, ze tu akurat propagujes tuto stranku a zacinam pochybovat, ze ci vobec si niekedy mla nejaky vypocet alebo len jednoducho potrebujes zviditelnit tu stranku. Pretoze pises len o nej uplne do kazdej temy, kde sa da a hlavne dost nechutne pises o Dr.Jonasovi.
Ja som s nim mala tu cest rozpravat a musim povedat, ze tak mileho a inteligentneho cloveka, ktory pomohol kope ludom a snazi sa o to i nadalej. Nezavadza a hlavne si nerobi byznis z niecoho ako chlapecdievca a este na to zneuziva jeho eno.
A do tej jednej diskusie, co si napisala, ze nejaka tvoja znama s nim volala a chcela naspat peniaze ci nieco take, tak mi z toho vyplyva, ze asi nevie ta tvoja znama citat, ked na prihlaske sa podpisuje prehlasenie. Z toho usudzujem, ze ktovie ako vobec vypocet vyuzila...
Ja som Dr.Jonasovi za svoje deti vdacna a budem do konca zivota.
Je to moj nazor, mozno sa mylim, ale fakta hovoria za seba. 😎

sasena033
31. máj 2011

@dermakova moj a kolko dni si po ??? ja budem v piatok 10 dni myslis ze uz mozem testovat..no ja nic zatial len v nedelui mi mrcha jedna skoncila a je utorok a ja stale spinim predtym mesiac som ti spominala ze som v strede cyklu spinila a teraz zase len stale akoby mrcha skoncila len mam hnedy vytok stale musim mat intimku to co zas je neviem..... 😠 ale ak to nebude tehu idem k dr..asi nieco z hormonmi myslim

silvinnka
31. máj 2011

@kubkolucy ahoj,to mi je luto,ze mas tiez taketo zle skusenosti.... mne vychadza dobra zivotaschopnost tiez na august ...menzes mam presny,skusila som si to vypocitat a presne ovulka sa mi krizi s cervenymi dnami,takze som sklamana.Volala som Jonasovi a povedala mu ako mi to vychadza...povedal,ze mozme skusit aj ked to moc neodporuca,ze je to nieco medzi zemou a nebom....podakovala som mu a zlozila ☹( neviem,mam z toho cim dalej tym horsi pocit...nechcem radit,ale asi by som skusala bez vypoctu...ja som dnes bola na gynde,teraz cakam na schvalenie z poistovne na umele oplodnenie,malo by byt schvalena do 3och tyzdnov,hned ako ju dostanu do centra ideme na to 🙂)...tu budem mat aspon istotu ,ked mi vyselektuju zdrave(zivota schopne ) embrya od slabych embrii,ze sa konecne dockam miminecka 🙂

ivaana2
31. máj 2011

a ako funguje ten vypocet??? ked mas zaznacene dni kedy mozes a zaroven mas ovulku tak vtedy mozes a ked nemas ...neviem vysvetli mi to niekto ??? prekrivanie dni atd. dakujem

xixi7
1. jún 2011

Ahojte, napisem vam ako sa nam zadarilo. Pisem vam za cerstva (dnes rano 2 ciarky), kym si to podrobne pamatam.Muz hovori, ze to bol Jonasov termin, podla mna to az take jednoznacne nie je, ale asi to fakt bol Jonasov termin. Asi v januari sme sa pokusili 1x v Jonasove dni o babo-chlapca, teda mimo ovulacnych dni. Potom sme cakali az na marec, lebo zelane pohlavie sa kazdy mesiac podla Jonasa strieda. V marci nic. Tak sme si povedali, ze zaradime aj ovulacne dni, ved to nemusi fungovat a aby sme na babo necakali roky. Sledovala som si v aprili baz.teplotu a ked prisla ovulacia (bolesti a nafuknute brucho), tak sme sa pokusili. Nic. Uz som sa tu na konikovi aj vypytovala, ci to vobec niekomu vyslo, vsak si moj nick mozno pamatate.Kupila som si ovulacne pasiky a v maji sme sa opat pokusili cez ovulacne dni. Tehotensky test po tyzdni od ovulacie negativny. Po dvoch tyzdnoch som si urobila znovu tehu test a negativny. Takze zas nic. Jonasov termin spadal na dva dni pred ocakavanou menstruaciou. Rano pred plne cervenym dnom sme sa posnazili. Menstruacia v sobotu neprisla, dnes je streda, spravila som si tehu test a dve ciarky.Nie su uplne rovnako silne, ale su tam. Tak snad sa zadarilo. Ak vsetko bude v poriadku, tak o par mesiacov vam napisem, ci bude dievca ci chlapec.

annavi
1. jún 2011

ahooojte baby...tak ako????my sme sa snazili v den D....tak uvidime..ale akosi mi je divne a mrcha dojde...citim... ☹ je mi tak ako ked ju mam dostat...a nechcem si nic namyslat lebo potom bude meskat...psychika robi vela... 😠 hmm...no tak nic to na bud. mesiac pokracujeme.. 🙂 a VERIME... 🙂

sasena033
1. jún 2011

@dermakova
@annavi ja som uz dotestovala dnes som bola u dr koli spineniu dal mi duphaston ze ny upravu nieco mam neejake PCO.polycysiticke vajecniky och neviem....mali sme zacat snazit hned po vysadeni ako pri malom ted hned vysiel aj pocedal.lekar z eto odporuca hned po vysadeni len my sme cakali na vypocet ☹ takze ideme sa snazit naplno pocas ovulky baba nebaba

velvet26
1. jún 2011

ahojte kocky, neda mi napisat aj svoj prispevok, tiez som si dala zaslat jonasov vypocet hlavne ma zaujimala zivotaschopnost dietata, lebo v novembri 2009 som potratila. Vypocet prisiel, riadili sme sa aj nim ale aj mojou ovulaciou, ktoru viem kedy mam, zadarilo sa nam minuly rok v auguste, podla vypoctu to malo byt dievcatko a aj sa nam krasne zdrave dievcatko narodilo, zajtra bude mat tri tyzdne... 😵 😵 😵
akonahle som ostala tehotna, trosku som sa veru aj bala aby bolo vsetko v poriadku, podla vypoctu prave v mesiaci august, kedy som otehotnela nebola vyznacena dobra zivotaschopnost, tak obavy boli velke...ale malinka je zdrava, krasne rastie a pribera...tak baby urcite sa nebojte a skusajte aj mimo vyznacenych dni a mesiacov, nikdy neviete, kedy sa moze zadarit, tak nech sa neoberate o sancu zbytocne...drzim vam vsetkym palce.. 😉

velvet26
1. jún 2011

@kubkolucy urcite skusaj skusaj skusaj, co to da, necakaj na ziadne terminy...ja som sa bala skusat v mesiaci, kedy nebola dobra zivotaschopnost, no mali sme zrovna vyrocie svadby a zadarilo sa nam...
aj ked je pravda, ze cele tehu som si pichala fraxiparine na riedenie krvi, lebo mi zistili trombofiliu a aj vdaka injekciam sa mi podarilo malinku donosit.
ak nemas urobene vysetrenie na hematologii, tak urcite ti ho odporucam, lebo velakrat je potrat spojeny s roznymi mutaciami krvi a ak sa picha heparin, potom sa podari babatko donosit...

annavi
1. jún 2011

@sasena033 moja to ma mrzi..ale ja nerozumiem z toho co píses hore...mrcha ti skoncila v n túto nedelu???či???mne z toho uz aj meska mrcha dva dni....hmm..musim sa ukludnit a brat to hlavne sportovo...
ozaj ty vies kedy mas presne ovulku?ci merias BT???
ja mám take cykly vselijake....tiez som bravala duphastone..no som citala dost o nom na nete ze ak je zle nasadeny, teda pred ovulkou ta ze ju vraj blokuje...tak neviem...Dr. mi tiez predpísala D, na tri mesiace na upravy cyklu...no ja uz ani neviem ci tu ovulku mavam..som si sledovala hlien ternto mesiac ale som šiši z neho...tak neviem...ale od tohto mesiaca zacinam meriat BT.kedysi som meriavala ale tak ma to pohltilo ze som sa na to moc upla...hmm...tak ja nevim.....ozaj a ked mas vypocet od Jonasa tak by si mala byť čistá a nebrat ziadne lieky či??? 😨 😨

sasena033
1. jún 2011

@annavi takze ano mrchami skoncila v nedelu a stale od vtedy spinim a boli brucho na mrchu...aj min.mesiac v strede cyklu som spinila...snazili sme sa plodny den bol 24 maja ked som mrchu dostala..takze dal dupik na upravu ovu by som mala mat robim graf aj meriam teplotu ale mam 32-33 dnove cykly a ovu az 18-19DC a predlzuje sa mi stale LF teraz sopm mala 13dni podsla mnatonie je az tak dlho ..bola som dnes na sone takze keby som podla jonasa otehu asi by to videl nejaky zmeny bo som 9 dni po no neviem ci mam est epockat a spravit test alebo ist nato bud.tyzden cez ovulku,hm,??myslim zeked mam taky problem ze vypocet nepomoze..a ten dupik mi dal teraz takz ecez snazenei esom nic nebrala moj graf z min.mesiaca http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sasena033/gr...

sasena033
1. jún 2011

@sasena033 a est dupik mam brat na 17 den od mrchy takze az po ovulke takze snad nestopne

annavi
1. jún 2011

@sasena033 no moja ja ti neviem....ja mam nejaky chaos o tom dupíku...hmm..mam tri balenia v suflíku....tiez nam vyslo snazilkovanie na 23 máj...no nevím..a mrchu som mala 29teho apríla...sa mi to furt posúva....dupík som tiez brávala od 17 DC 2x denne 10 dní...hmm..no ale v ed ovu mas 18-19 DC....a dupík mas brat 17 DC-...tak to je pred ovulkou jeden den či??? 😕
no ja skusim tento mesiac meriat teplotku..snazilkovat podla chuti, 😀 a samoška že sa trafit nejako do ovulky... 😀 snad ju nejako zbadam.... 😀 ale chcem pocas leta ostat "čistá"... 😀 a ked sa nam nezadarí tak to poriesim potom dupíkom...hmmm..pojdem k Dr. asi apoviem jej nech mi spraví folikumetriu...a uvidíme potom ci ovulujeme...

sasena033
1. jún 2011

@annavi u mn at aovu zatial vyzera ok...no ved prave ked ho mam brat 1 den mrchy +17 dni takze 18 nei,?? rata sa k tomu aj ten jeden den nie?? tak by to bolo vsace ovu...baby mi radia az to zacne brat az po ovu jeden den ..a teraz 1 krat si ho mam dat ked mi skonci spinenie tak odtoho 17 dni takze tento mesiac az po ovu to vychadza---ja kaslem na vypocet proste vyskusame aj teraz cez ovu est eurobim v piatok test ci nevyslo podla vypoctu to budem 11 dni po takz eby malo ukazat a ak ni eidem cez tu ovulku..takze tak a ty si urob testik ci uz nahodou tam nebue svieti //

annavi
1. jún 2011

@sasena033 no moja ja testovať nebudem....si myslim ze som sa na to uz nahaluzila a mrcha preto meská..ono mi to takto zvykne..a estenikdy mi mrcha neprisla presne nacas....takze pohoda... 😀
no ja neviem ci sa to rata ten jeden den..ale ked mas brat dupík na 17 DC tak sa 1 DC ráta odo dna kedy ti zacala mrcha....teda tatko som to ratala ja ..a aj brávala....nodupík je vraj ucinny po troch mesiacoch liecby...ja neviem...mne zabral po cca dvoch mesiacoch...ked som mrchu mavaala uz v pohodke...ale aj tak tam bol sklz dva tri dni.... 😨 ale kazdá sme iná....skus teda testnut....ak si tehu tak dupik len pomoze... 🙂

kubkolucy
1. jún 2011

@silvinnka tak keď vyselektujú tie životaschopné embryá, myslím, že sa ti tá šanca naozaj o hodne zvýši. Ja problém s otehotnením zatiaľ nemám. Aspoň podľa Jonáša mi to vždy na ten druhý, tretí pokus vyjde. Bez výpočtu neviem - ťažšie. Ale keď som sa o tom rozprávala so svojou obvodnou lekárkou tak aj ona tvrdila, že majú v rodine tento problém s potratmi a že najpravdepodobnejšia príčina je naozaj tá životaschopnosť a teda zdravie toho dieťatka. Napríklad aj spermia môže menejcenná hoci oplodnila vajíčko a podobne. Naozaj super, že ti oni takto oddelia tie životaschopné. Normálne ma to zaujalo. Ale v mojom prípade neviem - asi by bolo zbytočné umelé oplodnenie ale kvôli zdravému dieťatku by som to podstúpila.
@velvet26 ďakujem za radu, na hematologiu som sa už objednala, takže teda radšej počkám na výsledky a potom budem skúšať ako sa dá. Len budem musieť byť trpezlivá lebo mi povedali, že výsledky môžem čakať až o 2 mesiace a objednaná som tiež až o mesiac. Nuž ale čo už 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre