MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

zuzana36
7. okt 2010

@katrin21 dakujem Ti, posnorim par stran spat 🙂 a co znamenaIV? to kedy je cas na zivotaschopne dietatko?

maznacik007
7. okt 2010

@zuzana36 urob ako ti radi katrin je to lepsie dat si vypocitat to priamo od jonasa a aj tu zivotaschopnost...

23 dni po MA je podla mna skoro /sama som si tym presla/ na dalsie snazenie.. treba pockat aspon na prvy menzes po revizii

zuzana36
7. okt 2010

@maznacik007 si zlata, ja viem, ze je skoro, ale uz aby to bolo, myslim cas, ked uz budeme moct snazilkovat 🙂

maznacik007
7. okt 2010

@zuzana36 to verim moja.. ale neboj ten cas pride.. skus nejake prirodne preparaty na posilnenie maternice /femi kvapky alebo nejake caje/ prip. si uz zacni davat kys. listovu / je dobre ked si ju dava aj muz/ a ked bude spravny datum tak sup na to 😉

zuzana36
7. okt 2010

@maznacik007 ja uz papam femibion 800 a snazim sa pit alchemilku, ale to je pre mna problem, staci, ze zacitim ten caj a uz mi je na zvracanie ☹ tak ho pijem tak obden, ale to je asi malo.
pozeram do fotoblogu a mate doma tiez dve zlate deturence. tiez chcete dalsie? a kedy si prisla o babo, uz davnejsie?

maznacik007
7. okt 2010

@zuzana36 ja mam biologicku dcerku /7 rokov/ syna z detskeho domova /2 roky/ a minuly rok sme prisli o babo.. a budeme chciet dalsie.. ale az do domceka.. takze snazit sa budem az od noveho roka pravdepodobne

zuzana36
7. okt 2010

pokecame neskor, az teraz som s hrozou zistila kolko je hodin. bezim ku kamoske na obed. tak zatial 🙂 🙂 🙂

katrin21
7. okt 2010

@zuzana36
kdesi som davnejsie pocula, ze po potrate by sa mala dat pauza 6 mesiacov..a to bol nazor ako u nas, tak v zahranici od gynekologov.... riesilo sa to, ze zena viackrat potratila, asi 3x za 1 rok a nechapali, ako to, ze ju lekar neupozornil, ze sa to nema skusat tak casto... ze mala pockat.....
mate uz dve deti, myslim, ze chilku pockat nebude take strasne 🙂 🙂

vypocet IV znamena len tolko , ze je to cislo typu , alebo ak cches druhu vypoctu, kt. sa robi zenam, ktore v minulosti uz mali nejaky problem donosit dieta, potratili,alebo boli na interupcii,alebo sa dieta napr. narodilo s vyvinovou chybou..... vtedy sa zuzuje mnozstv o terminov idealnych na pocatie, to je ta dobra zivotaschopnost.... vtedy je vplyv nepriaznivych planet a pod. najmensi a vtedy je vhodne a najmenej rizikove pocat dieta a teda dockat sa uspesne narodenia babatka a aj cely priebeh tehotenstva by mal byt vtedy najlepsi....
vtedy ale pozor, nesmu sa ti ním vybrane terminy krížiť s terminom tvojej ovulacie pocas cyklu.. takze asi budes musiet vyuzit len terminy par dni pred , alebo po MS,alebo pocas nej.... viem, zda sa to nelogicke, ale je to tak.... vsetko ti pride domov.. kazdopadne, potrebujes si objednat maly vypocet č.IV 🙂

pifina
7. okt 2010

@katrin21 ta pauza sa odvija od toho, kedy doslo k potratu a tiez od celkoveho zdravotneho stavu ... pokial sa robil kyret, tak sa hovori o minimalne troch mesiacoch a pokial doslo k potratu vo vysokom tt, tak sa to berie uz skoro ako porod a odporuca sa cakat az rok, aby sa telo matky zregenerovalo ... ale aj v tych najidealnejsich pripadoch sa odporuca cakat minimalne na prvu normalnu menstruaciu ...

katrin21
7. okt 2010

@pifina no.. dost som o tom citala a pocula., lebo kamoska v tom obdobi tiez potratila...ale cakat po prvu a potom sup je seredne malo...... 😝 inak, aj jej gyndos odporucal cakat 6 mesiacov... potratila v 3 mesiaci , mala kyret.

pifina
7. okt 2010

@katrin21 ja som tiez o tom dost citala ...

evapavla
7. okt 2010

ahojte, ja mám tiež výpočet od Jonáša, IV, lebo v lete som mala v 20 týždni MA, tiež mi hovorili počkať pol roka, ja však mám podľa výpočtu DZ 4 x a z toho hneď prvé dve v novembri a decembri, tak sa budeme vlastne snažilkvať 3 mesiace po potrate, nerada by som to prepásla, jedným z dôvodov je aj môj vek, nemám už veľa času aj keď potom mám z toho všetkého ešte väčší stres

evapavla
7. okt 2010

inak tie dobré termíny v decembri a novembri beriem trochu ako výzvu, veľmi by mi ďalšie babulko pomohlo zabudnúť na to čo sa nám stalo

katrin21
7. okt 2010

😉 @pifina ved netrvrdim, ze nie 🙂 mozes byt aj lekarka, ja sa nehadam 🙂

pifina
7. okt 2010

@katrin21 nie som lekarka, len sme pred mesiacom prisli o babo a lekarka povedala, ze tak 2-3 mesiace pauza staci (kyret mi nerobilo, bolo to v 5tt), tiez som predtym pocula o pol roku, tak som zacala trochu hladat a nasla som rozne dlhe pauzy, z toho to zhrnutie, co som hore napisala ...

katrin21
7. okt 2010

🙂

lante
7. okt 2010

@katrin21 mne doki kázal čakať po prvú MS, potom mi urobil UZV ako vyzerá maternica a povedal, že sa môžeme začať snažiť, že nevidí problém. Mala som MA v 12tt, tak sme začala a drobec sa zadaril aj tak až po pol roku.....takže vlastne si príroda zvolila, kedy je ten správny čas.

domenique
8. okt 2010

ahojte, prosim vas, ked som este nebola tehotna tak mi moye JOnaš vypocitat pohlavie dietatka? Dakujem vam 🙂

lawli
8. okt 2010

@domenique Ahoj.Ano vypočíta ti aj pohlavie,aj keď si nebola ešte tehotná....no 😨
No ja som mala tiež skúsenosť s tým dr. Jonášom...tiež sme sa snažili o babo asi tak 9 - 10 mesiacov a nič a to sme obaja boli aj u lekára či sme ok ,všetko bolo v poriadku...nevedeli sme ako ďalej tak sme to tiuež skúsili ten výpočet,keď mi došiel tak som bola radosťou celá bez seba.No moj manželik v tom čase pracoval v CZ a bol doma 15 dní a 15 dní v práci a ono to vychádzalo tak že sme mali splodiť to dieťa prave vtedy keď bol preč.No nejaku nádej som z toho mala.a nakoniec mame doma 19 mes. chlapčeka a splodili sme ho vtedy jak nam vypočítal že to bude dievčatko a presne o 15 dní neskor 😀 Takže nam nepomohol ale predsa som bola v kľude a asi preto sa to aj podarilo. 🙂

dooscoby
8. okt 2010

ahojte...tak nakoniec tym ze som rychlo stornovala tu objednavku zo stranky chlapecdievca tak my vratili peniazky co som zaplatila 🙂 ...tak baby do buducna rychlo ruste ak to nechcete su ochotni vam vratit peniazky

zuzana36
8. okt 2010

dievcata cafte 🙂 ,
slubila som, ze sa ozvem. k tomu kedy otehotniet, alebo nie: berie sa to rozne, ja budem hovorit za seba. ked som po potrate isla na kontrolu, tak sa ma doc. pytala ci to este chceme skusit. ja som vravela, ze aj ano, ale ze ked mam cakat este 6 mesiacov, tak to uz budem mat 37 a tie veci okolo a ona, ze preco tak dlho. tak som sa pytala ci 3 mesiace stacia a ona, ze staci ak sa dostavi 1 ms, ale ze by nas nezabila aj keby oteho do prvej ms. i ked by bola radsej , aby sme sa snazilkovali az po dostati prvej ms. vraj nie je dovod preco by sme sa nemali snazit, ze je vsetko o.k. a ak sa aj ja citim, tak preco nie. ale vraj to zavisi od vela faktorov, preto sa to rozni
@maznacik007 prepac, ze az teraz, ale vobec som sa sem nedostala. ja som si aj myslela, ze je to u vas tak a musim povedat, ze mas moj velky obdiv. ja som adopciu tiez manzelikovi navrhovala, al on sa boji, ze by to nebolo dobre. moja, mozes mi povedat ako reagovala na maleho dcerka? zelam vasej rodinke, koooooopec lasky a stasticka 🙂 🙂 🙂

maznacik007
8. okt 2010

@zuzana36 mala reagovala v pohode... trvalo par mesiacov nez sa zzili.. teraz su uz ako ozajstny surodenci... lubia sa niekedy sa hasteria.. no klasika...

k tomu snazeniu... tak tam vela zavisi od vela veci... a vek je jeden podstatny faktor.. inak sa v tomto rata cas 31 rocnej zene a inak tebe... to je jasne...
mna osobne od toho otehotniet ihned /necakat ani na prvu menzes/ odradzal pripad kamaratky ktora tak oteho a mala dost problemy cez to dalsie tehu a maly sa narodil postihnuty... a teda poviem vam neni to jednoduche 😔 ale isto je plno pozitivnych pripadov... v kazdom pripade by som pockala do prveho menzes aby vedeli ratat tehotenstvo ... ale to je len moj postoj..

zuzana36
8. okt 2010

jasne @maznacik007, ani my nic nechceme uponahlat, len by sme to chceli uz 😅 😅 😅
to je pekne, ze sa k sebe maju 🙂

zoe2009
11. okt 2010

Ahojte. Vyšlo to niekomu za posledný mesiac? Mne nie na prvý termin.

donalona
11. okt 2010

@zoe2009 mne nie.skusali sme v auguste, septembri aj prve oktobrove dni

zoe2009
11. okt 2010

@donalona Ja som tomu velmi verila ale teraz o tom dosť pochybujem. Budeme to skúšať aj ďalej ale neviem či to pomôže.

carmenuska
12. okt 2010

Ahojte, ja som prispievala do tejto temy este niekedy v aprili, mam tiez vypocet od Jonasa, obaja sme v poriadku s manzelom a nedari sa 3 roky. Snazime sa odvtedy dodrziavat jeho vypocet a nic.....Asi patrime do toho 1 % ci ako to udava, co je neuspech. Vacsinou sme sa snazili vzdy len v ten den pred plne cervenym, myslite ze to moze byt v tom? Mam ich uplne inokedy ako zelene dni. Iba jeden mesiac sa krizovali. Myslite si, ze sa mame snazit aj cez tie plne cervene? Mate niektora skusenost, ze podla Jonasa zeny otehotneli aj po rokoch?

gerdanova
12. okt 2010

@carmenuska
už som to spomínala niekde vyšsie...
ja som pri prvom otehotnela asi na 5termín a pri druhom na prvýkrát..a práve som v procese o žiadosť ďalšieho výpočtu, keďže sa zase nedarí.
my sme sa snažili hlavne jeden deň pred červeným dňom, ale myslím, že pri druhom sme to skúšali jak jeden i dva dni pred červeným dňom.
tak dr.Jonáš uvádza, že až po 3rokoch sa dá povedať, že patríš do toho 1%
tak snáď sa to podarí ešte do vianoc 😉

carmenuska
12. okt 2010

dakujem gerdanova, to akoze 3 roky treba skusat podla Jonasa? dobre som to pochopila?

gerdanova
12. okt 2010

@carmenuska
on pise, ze ak sa snazis 3roky podla vypoctu a neotehotnies, tak si v kategorii toho 1%..
ale verim, ze vam to vyjde do roka od vypoctu..
aj ja som sa snazila vyse 2rokov a nakoniec to podla vypoctu vyslo... 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre