MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

lauritka
30. jún 2011

@hadassah no ja som niesla papier z laparskopie, robili aj spg, bola trosku mensia pohyblivost, ale urobil to.
Zalezi asi aj od jednotliveho CAR aky spg pre nich staci a ci si vyzaduju laparku alebo aspon zistenie priechodnosti.

No tak neviem, ci by ti najprv nenavrhli laparku, urcite hormonalny profil, spg a potom by si videla, ved nazavazne mozte ist aspon na vstupne vysetrenia 😉

lauritka
30. jún 2011

@gabriellka a ako vie, ze neovuluje dva roky ??? 🙂 chodi pravidelne na folikulometriu?? kazdy cyklus na krv a usg? je potvrdena anovulacia ??? 🙂

hadassah
30. jún 2011

@lauritka no asi by chceli minimálne tú laparku. Spermiogram je v poriadku, HP tiež, ovulujem, folikuly rastú, jedine je kratšia LF a nižší progesterón. Ale doktorka povedala, že z toho sa nestrieľa.
Ešte mi navrhla, že mi môže spraviť aspoň abráziu sliznice pred ms, to je taký ambulantný zákrok v narkóze, aby videla, v akom stave je sliznica, či je vhodná na uhniezdenie. A vraj tou dilatáciou krčka ho zároveň trochu roztiahne, čo by bolo dobré na ľahší prechod spermií. Toto si nechám na jeseň, teraz sa mi nechce behať po doktoroch.

kyra30
30. jún 2011

@hadassah čo sa týka toho IUI, myslím ak im to zaplatíš...tak nikto s tým nebude mať problém 🙂 ..samzrejme že to postpujú väčšinou páry, kde partner má zhoršený spermiogram...motilitu slabu..alebo neviem čo všetko sa tam ešte zohľadňuje.....lebo zasa keď sú výsledky veľmi zlé ....tak odporúčajú IVF.....biznis je biznis 🙂 ...my sme ešte umelé neriešili, ale manžel mal pred pol rokom nie dobré výsledky...teraz v júli ideme na vyšetrenie, som zvedavá ako dopadneme....

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka keď neovuluje, tak tam žiadne vajíčko nie je. Otázka znie: čo potom spermia v tom prázdnom vajcovode oplodní?

kyra30
30. jún 2011

@lauritka ako čítam, ty si odborník na túto preblematiku..ež ujť 😀
Tu píšete...že na laperke ste boli...či čo. Ja som bola na vyšetrení, kde mi odsledovali cyklus...či mám ovuláciu.odberi krvy, sono.....ale čo je táto laparka ? Doktor mi povedal, že u mňa všetko ok a manžele poslal na spermiogram. Ešte sa dajú nejaké špeciálne vyšetrania urobiť....ako také, či sa ti uhniezdi vajíčko po oplodnení, alebo neviem čo ešte všetko.

lauritka
30. jún 2011

@hadassah to je dobry navrh, ale nemusis ist rovno na laparku, mozes ist na zistenie priechodnosti po RTG, vstreknu tam taku tekutinu a uvidia to. je to trosku bolestivejsie, ale dievcata pisalai, ze sa to da, ako silnejsie MS bolesti.

gabriellka
30. jún 2011

@lauritka ano potvrdené v BA v CAR-e 🙂

hadassah
30. jún 2011

Nerada by som spochybňovala bezbrehú vieru v Jonášov výpočet, ale kočky nemôžete úplne zmiesť zo stola neodškriepiteľné biologické zákony a stále opakovať, že žena otehotnie aj bez toho, aby sa z jej tela uvoľnilo vajíčko. Spermia sa sama od seba na zárodok nepremení.

lauritka
30. jún 2011

@kyra30 no este imunologia. o laparke : http://sk.wikipedia.org/wiki/Laparoskopia

lauritka
30. jún 2011

@gabriellka jednym vysetrenim, ze neovuluje dva roky ?? a co bolo potvrdene, ze ma pco ??

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah ja potom nechápem prečo si v tejto téme? ja jednoducho verím že sú nejaké veci medzi nebom a zemou a to nie som nejaká anička z hornej-dolnej, tiež mám biológiu naštudovanú. keby si otehotnela po x rokoch iba vďaka jonášovi bolo by ti úúúplne jedno ako to je možné

gabriellka
30. jún 2011

@lauritka nie jedným vyšetrením, ale keď niekto nemá menzes 8 mesiacov, tak vylúčili aj ovuláciu. potvrdené PCO nebolo

lauritka
30. jún 2011

@gabriellka no dobre a potom co ? nasadili nejake lieky ?? zacala ovulovat ? ked prisiel vypocet od Jonasa? dostala MS ??

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka ja nie som zaslepenec, a keď sa zaujímam o nejakú tému, tak by som rada prišla na koreň veci.
Preto som v tejto téme. 😉

gabriellka
30. jún 2011

@lauritka liečbu odmietla v CAR, lebo nebola na to psychycky pripravená. výpočet dostala a do dvoch mesiacov bola tehu. aj vypočítal že to bude dievča a narodí sa cez deň. splnené, malá má mesiac a je krásna.
a už vás ďalej nejdem presviedčať, je to váš názor, keď tomu neveríte nikoho k tomu nedonútim. želám skoré tehulkovanie aj bez výpočtu. majte sa tu krásne 😎

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka ja rada konfrontujem protichodné názory, veď o tom témy sú, sú tu odporcovia a zástancovia a každý sa môže vyjadriť. Ja, Lauritka a ešte niektoré sme si tiež naštudovali tému Jonáš, dali si spraviť výpočet, no poznatky, ktoré vieme, sa stále prikláňajú k čiastočnému popieraniu tejto teórie a vysvetľujeme to pádnymi argumentami.
Dievčatá, ktoré viac zastávajú Jonášovú teóriu, nemajú takmer žiadne argumenty. Je tiež v poriadku, že ich nepotrebujú a stačí im len viera. Nie je nič zlé na tom, keď chcem vedieť ako veci fungujú. Mne ale nestačí odpoveď typu lebo... lebo jedna tak otehotnela.... lebo Jonáš povedal.... lebo medveď...

lauritka
30. jún 2011

@gabriellka no ja by som tomu chcela uverit, preto som sa pytala na fakty. 😉 🙂 no a musela dostat menstruaciu, ved potom ako by si zaznacila zelene dni do Jonasoveho vypoctu ? 😅

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah ja viem, mne keby výpošet nevyšiel, tak prikyvujem tebe a lauritke. ja len jednoducho nemám energiu oponovať niekomu kto tomu aj tak nebude veriť. a okrem toho si myslím že vaše výpočty ani nemuseli byť od jonáša. má rozbehnuté súdne spory s ľuďmi ktorí vystupujú pod jeho menom aby na výpočtoch zarobili. a keď som tu videla foto výpočtu niekedy na predošlej strane, tak výpočet od jonáša vyzerá inak. každopádne končím debatu, lebo je fakt ako píšeš mojím jediným argumentom je lebo...a nepresvedčíš ma, že to bola náhoda, lebo poznám viac ľudí ktorým výpočet pomohol...ale ako som už písala hore vyššie podmienka je manželstvo v kostole a nepoužívať výpočet pri umelom oplodnení. a prečo??? no lebo 😀

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka výpočet som dostala od Jonáša. Býva nedaleko nášho mesta. Baby od nás tam chodia aj osobne. Najskôr som mailom komunikovala s jeho dcérou, poslala mi formulár, vyplnila som ho a poslali mi výpočet.
Nemala by si sa vzdávať v oponovaní. Len tak sa potom obe strany nakoniec dostanú k nejakému výsledku.
Ty ale tie argumenty nemáš a to ti nezazlievam, Jonáša obhajovať nevie nikto, lebo nikto nevie, ako to celé funguje.

lauritka
30. jún 2011

ja som mala vypocet od Jonasa. ale uz davno, zaplatila som 500 sk. 🙂

lauritka
30. jún 2011

a mysim, ze Jonasovi musis pisat kedy mas MS,alebo sa mylim ?? Co mu pisala ta dotycna, ked nemala 8 mesiacov MS, a potom ako si to podla cyklu tam znacila ked " zazracne otehotnela"
Len to mi este povedz a fakt koncim.

gabriellka
30. jún 2011

@lauritka napísala že nemala MS 8 mesiacov a zelené dni si neznačila a riadila sa červenými dňami...veď výpočet nezáleží od mrchy, ale od dátumu narodenia. podmienka že sa ti nemajú tie dni prekrývať či ako to tam je, tak jej sa neprekrývali, ona žiadne zelené nemala

hadassah
30. jún 2011

@lauritka ja tuším 20 eur. A to manželstvo v kostole je už fakt pritiahnuté za vlasy. Čo toto má do kelu s tým všetkým spoločné? Nerada by som zbŕdla do otázky viery, to je ako pichnúť do osieho hniezda, ale toto mi fakt pripadá ako vstupenka do neba, alebo čo. Koľko pokrytcov sa berie v kostole len preto, lebo to dobre vyzerá a stará mama bude mať v poriadku tlak, keď sa vnučka zosobáši v kostole a bude "na poriadku" atď. A s ich vierou to nemá nič spoločné, lebo do toho kostola v živote nepáchnu. A takí akože dostanú požehnanie splodiť dieťa? Polovica neviest so"zeleným venčekom" sa sobáši tehotná.

hadassah
30. jún 2011

tu je vyjadrenie zo stránky, kde sa Jonášov výpočet dá spraviť zadarmo - ja som si ho porovnala s tým, ktorý mi prišiel od Jonáša a zhodoval sa.
Zusätzlich zum Mondphasen Zyklus müßen natürlich auch die empfängnisfähigen Tage des normalen Menstruationszyklus beachtet werden. Besonders hoch wird die Warscheinlichkeit einer Schwangerschaft, wenn beide Zyklen gleichzeitig Empfängnis-Tage anzeigen

voľne preložené to znamená:
okrem cyklu podľa mesiaca sa musia brať do úvahy aj plodné dni normálneho menštruačného cyklu. Obzvlášť vysoká pravdepodobnosť tehotenstva je vtedy, keď sa oba cykly vyskytnú v rovnakých dňoch.

Toto tvrdenie má svoju logiku a súhlasím s tým.

Ono neznamená, že keď sa Jonášovou metódou zaoberajú aj iní, že tieto výpočty sú nesprávne. Astrológia je o výpočtoch. To je exaktná veda. Keď astrológovia vypočítavajú postavenie mesiaca a hviezd, tak im to vyjde vždy rovnako. Pokiaľ to samozrejme vedia vypočítať a vypočítajú to dobre 😉

gabriellka
30. jún 2011

@hadassah no a ja podľa tejto stránky (som si to robila iba pre zaujímavosť keď mi prišiel výpočet) mám rozdiel každý mesiac jeden deň. tzn.že podľa jonáša mám napr. plodné dni 27 - 28 - 29 a podľa tohto výpočtu je ten deň 30. a môj gynekológ mi vyrátal ešte iné termíny 😕

hadassah
30. jún 2011

@gabriellka

z inej stránky je tu vysveľovanie výpočtu plodných dní, možno si to už čítala, ale aj s týmto tvrdením sa stotožňujem. Hlavne preto, že sa tu hovorí o splynutí vajíčka so spermiou a hlavne o tom, kedy treba mať pohlavný styk, aby spermia splynula s vajíčkom práve na Jonášov termín:

1. Výpočet plodných dní: Tento výpočet je určen zejména ženám, které nemohou otěhotnět. Už podle úvodního tvrzení teorie Dr. Jonáše je zřejmé, že ženino vajíčko bude nejlépe připraveno k oplodnění v okamžiku, kdy bude Měsíc ve stejné fázi jako byl v momentě ženina zrození, přičemž je nepodstatné, v jaké fázi se zrovna nachází menstruační cyklus! Protože ale spermie putuje k vajíčku přibližně 12 až 24 hodin, mělo by k samotnému pohlavnímu spojení dojít půl až jeden den před stanoveným okamžikem, aby samotné oplodnění proběhlo v „ten správný čas“. Nestačí tedy znát pouze datum červeného dne, ale je třeba znát i přesný čas! Pravděpodobnost otěhotnění se v tomto případě pohybuje kolem 80%. Pravděpodobnost lze ale zvýšit téměř až na 100% tehdy, kdy plně zelený den se bude překrývat s plně červeným dnem nebo kdy tyto dva dny budou ležet hned vedle sebe. Takových super-vhodných dní však bohužel nebývá mnoho.

hadassah
30. jún 2011

Jediná veta mi tu nesedí a síce, že Jonáš tvrdí, že nie je podstatné, v akej fáze sa nachádza menštruačný cyklus, no zároveň hovorí o ovulácii.

hadassah
30. jún 2011

čiže keď ženine vajíčko bude pripravené k oplodneniu v rovnakej fáze, ako v momente jej narodenia znamená to, že dátum ovulácie sa musí zhodovať s dátumom Jonášovho výpočtu. To je to, čo mi dáva logiku. Teda červené dni sa musia kryť so zelenými, alebo byť niekde pri sebe. ale ak zelený deň bude napr. 15. deň cyklu a červený 26 deň cyklu, tak na červený asi ťažko otehotniem, lebo zelený je deň ovulácie, kedy sa vajíčko uvoľní a o ak sa neoplodní, tak na 26. deň (čo je už o 11 dní neskôr)to vajíčko bude buď rozložené, alebo bude neoplodnené plávať v maternici a vyplaví sa so sliznicou cez menštruáciu.

hadassah
30. jún 2011

a ešte doplním, pokiaľ viem, žena bežne neovuluje viac krát v jednom cykle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre