MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

saranata
14. júl 2011

@hadassah ja neutočím....reagujem na komentáre ..a opýtam sa kto tu medicínsky vyvracia niektoré Jonášove tvrdenia???halienka? reagovala som na to že najprv napíše že s tou metodou suhlasí a venovala sa astrologii bla bla bla, a potom pri každom komentáre typu som za Jonáša napíše že je to nedoveryhodne....tak potom asi nevie čo si sama myslí a nemá na to svoj názor....
a toto čo čítam tu nie je diskusia...
@lauritka a áno človek ked niečo počuje a je na to dobrý ohlas tak samozrejme sa o to zaujíma a skuša to, ty sama si skusila Jonášovu metodu tak prečo teraz druhým nedat tu istu možnost? len preto , lebo tebe to nevyšlo???
niektorým pomože to iným zase iné, ale tu je presne len vaša komunita troch -styroch báb ktoré si tu hrkutate o tom ako nič nefunguje....takže asi tak

asi by bolo dobre vypnut počítač a venovat sa rodine a potom by sa možno isté veci pohli, ale mám pocit podla počtu komentárov že niektoré tu máte svoj život...
niekedy byt expertom na všetko nestačí 😉

halienka
14. júl 2011

@saranata veď ak nechceš tak mi neodpovedaj 😀 ak nemáš čas tak nepíš, ja ti nestojím pri krku s nožom, že mi musíš odpovedať 😀 to je tvoje rozhodnutie tu odpisovať a venovať čas tomuto a nie tvojim dvom deťom 😀 Ja keď nemám čas tak nepíšem 😉 Moja, no čo s tebou, zrejme si si dala urobiť výpočet a teraz sa potrebuješ utvrdiť v tom, že si urobila správne, len si sa akosi zatúlal do diskusie, kde ti nebudú všetci len prikyvovať 😉 Ja som teda skalopevne presvedčená, že tebe to určite výnde, ovulku máš, presne ti sedí s Jonášovými termínmi, tak sa fakt nemusíš báť 😉 Len teda táto tvoja komunikácia trochu svedčí o vnútornej neistote a ako nepochybujem, že ty iste máš mnoho naštudované, vygúglené a overené, tak asi aj vieš, že to čo nás vytáča, s tým sami nie sme vyrovnaný - a ten kto tu je stále vytočený na iné názory nie som ja 😅 ja len diskutujem 😉 No ale ako ak mám tvoje dve deti pripravovať o tvoju pozornosť, tak s tebou radšej diskusiu končím, snáď budeš spokojnejšia, ale inak si sem názor napíšem kedy uznám za vhodné, tak keď uvidíš, že píšem niečo ja, tak to radšej ani nečítaj 😀 ja to tebe adresovať určite nebudem 😉 🙂 Pekný deň a veľa šťastia do budúcna ti prajem 🙂

elise
14. júl 2011

@saranata ja mám cez 9000 komentárov ale som tu registrovaná od novembra 2006, vieš anie je too tom kolkokto má komentárov ako dlho tu je ale to čo potrebuje a ja som za tie počty komentárom ziskala kamartky s ktorými sa stretávam, prešla som tehotenstvom, pôrodom a výchovou , vzdorom dieťaťa, problémami a tak...pre niekoho nefunguje na otehotnenie nič ani jonáš ani biligsová metoda ani IFV ani bazálna teplota, to neznamená že nemôžeme byť aj v tejto téme a hovoriť o tom že nám jonášová metoda nepomohla je to len vec názoru a druhá strana mince. želám ti aby ti to s jonášom vyšlo, nám to nevyšlo, mám doma dakde ešte fotokopiu výpočtu skusim pohľadať a naskenujem to a mlôžeme potom porovnať výpočty či to máme rovnaké ( ako som písala že som porovnávala aj zo známimi a mali sme nachpl rovnaké výpočty) 🙂

evkasus
14. júl 2011

Mam pocit, ze niektori ludia maju iba v umysle provokovat....a nejde im o skutocnu diskusiu....zvlastne...akokeby argumenty uz neboli argumentami ale iba provokaciou...

saranata
14. júl 2011

@halienka ....dobre som sa pobavila...a potom že kto tu utočí ? 🙂 ....presne si to ohadla moja, neviem predýchat 21 eur, a potrebujem od vás suhlas a podporu 😀 😀 😀 ved ty ani nevieš čo už píšeš , a keby si poriadne čítala tak ja som nikdy nenapísala že verím Jonášovej metode, len veci ktoré tu niektoré baby uviedli ako fakt ktorý nemože vyjst niekedy presne vyjst može, a tomuto uverím až ked to odskušam na sebe 😉tretie dieta chcem tak či onak , tak som si zo zvedavosti dala tento vypočet urobit...a uvidíme...vyšlo to mojim známym to je pravda ale nebudem skakat do hnoja ked povedia že omladnem 😀 😀 😀 😀

tebe a ostatným tu žijúcim osobkám prajem pekný den

saranata
14. júl 2011

@elise bolo to adresovane osobam ktorým som to adresovala, nemusite to tu všetky brat osobne 🙂

lauritka
14. júl 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀

elise
14. júl 2011

@saranata v pohode🙂

hadassah
14. júl 2011

Ak sa budeme striktne držať témy a vyjadrovať sa len pre a proti Jonášovým výpočtom a vyhneme sa osobnému osočovaniu, len vtedy bude táto debata ako tak konštruktívna.
Ešte v 17. storočí "vedci" tvrdili, že slnko obieha okolo Zeme. Galilea, ktorý tvrdil, že Zem obieha okolo vlastnej osi ,chceli za to upáliť. A samozrejme mal pravdu.
Jonáš môže byť novodobým Galileom, možno už o pár rokov sa budú prepisovať učebnice.
Ale čo som tým chcela povedať.... táto téma je tu aj pre tie ženy, ktoré nemajú ani šajnu o Jonášovi, a ani o tom, ako funguje, resp. by mal fungovať cyklus ženy. Preto je dobré, aby si prečítali názory také i onaké a spravili si obraz.
Nech nikoho neuráža a nevytáča rôznorodosť názorov.

ivaana2
14. júl 2011

ja tiez som sa dala do tejto temy koli tomu aby som zistila ci niektorej vyslo pohlavie alebo vobec celkovo vypocet od jonasa..samozrejme ked citam ze niekomu vyslo pohlavie tak ma to tak povzbudi a ked su negativne komenty tak to berem ze tak pisu .ked im to nevyslo ..ja osobne verim ze mi to moze pomoct , teda ak aj nie aspon budem mat dobry pocit ze som skusila vsetko preto aby mi vyslo moje vytuzene dievcatko no a ked to bude chlapec budem to brat ako osud...a ved tym clovek nic nestrati len moze ziskat a tych par eur ma nezabije ..ale o tom to vsetko je ze treba verit, dufat ze to pomoze aj keby ta sanca mala byt 50% 🙂

klba
16. júl 2011

@ivaana2 mne to pohlavie vyslo, uz mame dvojmesacnu bambulku. 😵
a brala som to presne ako ty, 😉 za tych par eur to stoji vyskusat, ked to nevyjde nic sa nestane, aspon snaha bola, drzim moc palce nech ti to vyjde. 🙂

zanmar
17. júl 2011

Nesledujem tuto temu,len by som sa chcela podelit so svojou osobnou skusenostou s Jonasovymi vypoctami.Ja som mala urobene jeho vypocty ohladom zivotaschopnosti dietata.Prve tehotenstvo skoncilo potratom,z druheho mame najstarsieho skoro osemrocneho syna.Tretie opat skoncilo potratom,tak som si dala urobit 1.vypocet na zivotaschopnost dietata.Terminov nam vyslo celkom dost,no bud sa prekryvali s menstruaciou,alebo so zelenymi dnami,co sa nema.Takze to minimum,co zostalo,a priznam sa,ze sme skusali niektore aj tie cez menzes,bolo neuspesne.Tak sme to nakoniec nechali na nahodu a nastastie stvrte tehotenstvo bolo v poriadku a mame druheho 4rocneho syna.Jedine,co nam vyslo podla vypoctu,bolo pohlavie a cas porodu-vecer.
2.vypocet sme si dali tiez na zivotaschopnost a tajne sme dufali,ze nam vyjde konecne dievcatko.No opakoval sa predchadzajuci scenar,ziadny uspesny pokus,tak sme zacali vyuzivat vypocet na neplodne dni.A zrazu bac!Prisiel november a ja som si uvedomila,ze som mala dostat menzes uz pred niekolkymi dnami.Tehotensky test ukazal krasne dve ciarocky.Takze som otehotnela cez neplodne dni podla vypoctu Jonasa.Nastastie je zatial vsetko v poriadku,este mesiac a dozvieme sa,ci mu v tom vypocte vyslo aspon to pohlavie.Malo by to byt dievcatko,nechceli sme to vediet zo sona,bude to prekvapenie,tak ako cele toto tehotenstvo zacalo.
Takze u mna bol Jonasov vypocet absolutny prepadak.Keby som sa spoliehala na jeho tabulky,tak mam doteraz jedinacika.

milarosa
18. júl 2011

Pred dvoma mesiacmi sa mi po dvoch potratoch (druhy nastal po otehotneni podla rozpisu zo stranky chlapecdievca) narodila krasna zdrava dcerka. Presne podla vypoctu Dr.Jonasa.
Sedi ako pohlavie, tak i to, ze sa narodila v noci a dalsie dietatko sme si urcili dievcatko.
Tehotenstvo prebehlo bez jedinej komplikacie a sme najstastnejsimi rodicmi.
Inak ja sama som vypocitana. Ked po 3potratoch som sa narodila mamine. 😉

nubab1
20. júl 2011

takže .... druhý pokus nám znova nevyšiel ☹ tak už tomu aj prestávam veriť....ešte skúsime v auguste a potom sa na tie "plodné dni" vykašlem

lauritka
20. júl 2011

@nubab1 skus aj cez svoje plodne dni. 🙂

zuzkag2
20. júl 2011

ahojte 🙂
tak my sme to skusili teraz prvy krat..ale len zo stranky chlapecdievca, snazime sa len kratko, 4ty mesiac, tak uvidime. ale mam kamaratku, ktorej sa nepodarilo otehotniet, aj napriek tomu, ze boli obaja oplne ok...a az po roku a pol otehotneli, a presne podla vypoctu od Jonasa. Ja si myslim, ze tu zohrava rolu aj psychika. Ak niekto velmi tuzi po babatku, alebo po vytuzenom chlapcekovi, alebo dievcatku... myslim, ze vyskusa vsetko. 😎

silvuskaa
21. júl 2011

ahojte, poradite mi prosim vas....chcela by som druhe babo dievcatko a rozmyslam ze by sme skusili dr jonasa, mozete mi dat na neho kontakt...ako to vlastne funguje, poslu mi formular a ja ho vyplneny poslem zasa naspat? Urcite to tu je spominane viecej krat ale nemam moc cas citat tolko stranok dozadu, dakujem 🙂

kaia
21. júl 2011

@silvuskaa, kontakt na Dr. Jonasa: www.centrumjonas.com , t.c.:035/65 95 127.
My sme tiez mali rovnake zelanie, ajked samozrejme je jedno ake je pohlavie babatka, hlavne nech je zdrave 😉.
Napisala som im e-mail, poslali mi dotaznik a uhradila som poplatok. Do par dni mi poslali e-mailom rocny kalendar s vypoctom chlapec / dievca 😉.
No a teraz cakame dievca 😎 😎 😎.
Zelam vela stastia!

prettybaby
21. júl 2011

ja som tiez mala vypocet na otocku na maily, no uz som medzitym bola tehotna, ani neviem ako .)

silvuskaa
22. júl 2011

kaia dakujem 🙂 samozrejme ze najdolezitejsie je zdravicko, aj keby to mal byt druhy chlapcek. Napisem... vyskusam a potom dam vediet 🙂

kaia
22. júl 2011

@silvuskaa, tak daj potom vediet 🙂. (Ta nasa skusenost znie tak jednoducho, ale podarilo sa az za par mesiacov). Tak budem priebezne citat tuto temu a tesit sa na vas vysledok 😉 😉 😉

gledis
23. júl 2011

ahojte my sme mali tiež vypočet a plodná som bola úplne iný deň, ale za pokus to stálo človek vyskúša hocičo len aby to vyšlo 🙂 nádej umiera posledná

cmuky82
23. júl 2011

ahojte neviete odkial sa da zistit presny cas narodenia?

saranata
23. júl 2011

@cmuky82 ahoj , ak si mamina tvoja nepamatá tak skus nemocnicu v ktorej si sa narodila, a ak tam nemaju už záznamy tak matrika v tom meste, tam musia mat záznam , pretože tam sa posiela hlásenie o narodení dietata a zo zákona máš právo si to vyžiadat , tak si tam zavolaj alebo napíš, niekde žiadaju písomnu žiadost 🙂

cmuky82
23. júl 2011

@saranata dakujem, no prave teraz som citala, ze ak uz jedno dieta mam tak potom staci na vypocet pohlavia uviest hodinu narodenia uz to nemusi byt s presnostou na 4 minuty 🙂 . Este uvidime ci sa na to dame no aj tak najskor az buduci rok

saranata
23. júl 2011

@cmuky82 no neviem ...kde si to čítala?, ale u Jonáša potrebuješ rozhodne s presnostou na 4 minuty, mám už dve deti a bez presneho času narodenia by mi to nevypočítal

cmuky82
23. júl 2011

@saranata no ja som to citala na jeho stranke, ale mozno som to zle pochopila:
B) ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže z malého výpočtu žiadať:
II. chlapca, či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu).
C) ak pani vie udať svoje narodenie- i hodinu s presnosťou na 4 minúty- to by bolo ideálne, potom môže žiadať špeciálny výpočet a opäť jeden zo štyroch typov výpočtov ako v bode B, ale okrem toho sa ešte vypočíta:
a) doba pôrodu vopred vybraného dieťaťa (zatiaľ iba či bude pôrod počas dňa alebo noci).
tak neviem ty si tiez mala deticky podla jeho vypoctov?

saranata
23. júl 2011

@cmuky82 nie..ja som si až teraz dala zo zvedavosti urobit jeho vypočet kedže chceme tretie dieta, ja som s ním telefonovala , a vypočty ohladom pohlavia a životaschopnosti , a teda aj speciálne vypočty vie urobit len s presným časom narodenia, bez presneho času vie iba vypočítat ten malý výpočet čiže plodne dni a antikoncepciu

soni1
23. júl 2011

Ahojte baby, mne takto pred rokom prišiel výpočet od pána Jonáša, ale žiaľ, nevyšiel nám. Podľa jeho výpočtu som mala plodné dni stále okolo splnu mesiaca. Tento mesiac sme mali posledné snaženie, dnes som 28 DC, ale pociťujem bolesti v podbrušku ako na menzes, takže preto píšem, že nám to nevyšlo, lebo už z mojich pocitov viem, že to tak bude. My sa snažíme 4 roky, tak som do toho vkladala nádej. Vám prajem, aby vám to vyšlo čo najskôr.

cmuky82
23. júl 2011

@saranata hmm nechapem preco potom na svojej stranke ponuka vypocet pohlavia aj z maleho vypoctu 😒 www.centrumjonas.com

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre